Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2008 o 12:45, krisbz napisał:

Raczej nie. Moj kolega ma astme i dostal kat A ale ze wzgledu ze sie jeszcze uczy nie
pojdzie do woja.
Teraz jest tak ze nawet jak czlowiek jest chory to dostaje kat A juz nie patrza tak na
to.


Hmmm... dzięki. To wychodzi na to, że jednak mam szansę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 16:43, HumanGhost napisał:

To juz nie PRL, że biorą
jak leci. Teraz liczy sie bardziej to czy poborowy po służbie zasadniczej będzie chciał
zostac na stałe. To jest częściej brane pod uwagę.


I niby w czasach kiedy każdy unika wojska jak ognia mogą sobie pozwolić na selekcję? Jakoś nie wydaje mi się... Do ZSW nikt się nie pcha, a WKU tak na prawdę nie wie jaki ktoś ma stosunek do służby wojskowej zanim go wcielą...

Dnia 18.09.2008 o 16:43, HumanGhost napisał:

Wojsko walczy z policją i strażą graniczną
o młodych i chętnych do służby a nie o takich co to chcą tylko odklepać pieczątke w książeczce
wojskowej.


Nikt z nikim nie walczy, bo młodzi ludzie w zdecydowanej większości nie wiedzą jaki mają wybór i co zrobić, żeby zdobyć możliwość służby zastępczej.

Dnia 18.09.2008 o 16:43, HumanGhost napisał:

Wyjdź z domu i zobacz bilboardy.


Zrób mi zdjęcie takowego, jakoś nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W artykule we Wproście o polskiej armii widać było ciekawą rzecz - mamy zawodowy korpus oficerski, podoficerski, nie mamy zawodowych szeregowych. Kariery to się w wojsku nie zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:01, Sth`Devilish napisał:

I niby w czasach kiedy każdy unika wojska jak ognia mogą sobie pozwolić na selekcję?


Nie nazwałbym tego selekcją. Jest to raczej spradzenie predyspozycji "kandydata" do zostania w wojsku po odbyciu służby zasadniczej. Lepiej "inwestować" w kogoś kto wykazuje chęci do zostania w wojsku na dłużej. Wszystko przeciez kosztuje a nasze wojsko do najbogatszych nie należy.

Dnia 18.09.2008 o 23:01, Sth`Devilish napisał:

Nikt z nikim nie walczy, bo młodzi ludzie w zdecydowanej większości nie wiedzą jaki mają wybór i co zrobić, żeby zdobyć możliwość służby zastępczej.


I tu się własnie mylisz. Służby mundurowe bija sie o kandydatów. Dlaczego? Bo są wakaty na stanowiskach zawodowych, których nie da się ot tak wypełnić pierwszymi lepszymi poborowymi. Bo powiedzmy sobie szczerze, żołnierz po służbie zasadniczej to żaden żołnierz.

Dnia 18.09.2008 o 23:01, Sth`Devilish napisał:

Zrób mi zdjęcie takowego, jakoś nie zauważyłem.


To gdzie Ty mieszkasz? U mnie w mieście wisi co najmniej kilka dużych bilboardów z reklamą służby zawodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:27, brantej napisał:

W artykule we Wproście o polskiej armii widać było ciekawą rzecz - mamy zawodowy korpus
oficerski, podoficerski, nie mamy zawodowych szeregowych. Kariery to się w wojsku nie zrobi...


Kto Ci takich bzdur naopowiadał?
Od ponad roku funkcjonuje korpus szeregowych zawodowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 23:44, mrosi napisał:

> W artykule we Wproście o polskiej armii widać było ciekawą rzecz - mamy zawodowy
korpus
> oficerski, podoficerski, nie mamy zawodowych szeregowych. Kariery to się w wojsku
nie zrobi...

Kto Ci takich bzdur naopowiadał?
Od ponad roku funkcjonuje korpus szeregowych zawodowych...


Źle się wyraziłem - procent szeregowców zawodowych wobec np.procenta pod/oficerów jest znacznie mniejszy - oficerów zawodowych około 100%, szeregowych raptem 20-30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 00:12, brantej napisał:

Źle się wyraziłem - procent szeregowców zawodowych wobec np.procenta pod/oficerów jest
znacznie mniejszy - oficerów zawodowych około 100%, szeregowych raptem 20-30%.


... co daje łącznie 120-130%...
Nie dość, że (znów) źle się wyraziłeś, to jeszcze masz (i podajesz) złe informacje. Oficerowie stanowią ok. 30% ogółu żołnierzy zawodowych. Ok 40% to podoficerowie a reszta szeregowi zawodowi.
Może daj sobie spokój z podawaniem takich informacji jeśli nie masz o tym pojęcia...

P.S.
A są oficerowie niezawodowi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2008 o 00:20, mrosi napisał:

P.S.
A są oficerowie niezawodowi...?


Są. Nie tylko oficerowie, ale także żołnierze niższych stopni wojskowych. Jednakże zgodnie z nowym projektem cała armia ma być w pełni zawodowa, nieliczni będą traktowani jako niezawodowi. Według planów MON zawodowych ma być 110 tys. żołnierzy, natomiast 10 tys. niezawodowych jako tzw. służba pomocnicza, będą to głównie żołnierze zwolnieni z czynnej służby wojskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nat-Sem & spider88

Ludzie!!!
Przestańcie chrzanić bzdury. Aż człowieka skręca....
Żołnierz w służbie stałej i żołnierz w służbie kontraktowej to dalej żołnierze zawodowi.
Lekarz oficer to też żołnierz zawodowy.
Proszę Was, nie piszcie bzdur skoro nie macie o tym bladego pojęcia.
Eeecchhhhh.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się urodziłem w 1990 r. więc wstawkę jeszcze dostanę. Prawie wszyscy moi kumple już dostali list, u mnie jest to kwestią kilku dni. Specjalnie mi się nie uśmiecha jeździć i załatwiać tych formalności, ale się uczę więc mnie nie wezmą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:35, White Eagle napisał:

Ja się urodziłem w 1990 r. więc wstawkę jeszcze dostanę. Prawie wszyscy moi kumple już
dostali list, u mnie jest to kwestią kilku dni. Specjalnie mi się nie uśmiecha jeździć
i załatwiać tych formalności, ale się uczę więc mnie nie wezmą :)


Ja też dostałem list a nawet nie mam jeszcze 18 lat(skończe w grudniu). To jest wezwanie do rejestracji(jak to powiedział mój kolega, sprawdzą czy jeszcze żyjeszxD) Raczej kategorii nie będą nam przydzielać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:51, marcinshinoda napisał:

Ja też dostałem list a nawet nie mam jeszcze 18 lat(skończe w grudniu). To jest wezwanie
do rejestracji(jak to powiedział mój kolega, sprawdzą czy jeszcze żyjeszxD) Raczej kategorii
nie będą nam przydzielać.


Podobno po rejestracji wyznaczają termin badania lekarskiego. Wiesz coś więcej o ty badaniu, bo ja słyszałem nie fajne wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie miałem wszystko naraz...nie radzę lekceważyć żadnej komisji..nawet lekarskiej ,która przydziela kategorię. Już mówię o co chodzi: na mojej komisji zdarzył się gościu pół roku po operacji zapadniętego płuca (dziara na plecach itp.).Padło pytanie: jak się pan czuje?- Dobrze.- Kategoria: A. Jakiś komentarz? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:01, Tal441 napisał:

Ja bym w życiu nie poszedł do wojska. Ta praca wcale nie polega na wysiłku fizycznym.
Mój ojciec ma już jakoś 20 lat pracy żołnierza zawodowego. Mówi mi, że jak najszybciej
ucieka na emeryturę bo ta można zwariować, oci**eć itd.


Heh, mój ojciec tez... Sam mi powiedział, ze teraz wojskowym się nie opłaca być, to po prostu to nie samo co kiedyś. W ogóle ODRADZA i ZASTRZEGA mi myśl zostania wojskowym. Powiem ci, że w pełni zgodzę się ze słowami które zawarłeś w pierwszym zdaniu. Nigdy do wojska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 19:10, OriginalGangsta napisał:

Heh, ja dzisiaj też dostałem wezwanie na rejestrację. ;p
To jak to jest, tych z rocznika 1990 jeszcze biorą czy już nie?


Mój kolega jest z rocznika "90 i nic takiego nie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2008 o 19:44, Tal441 napisał:

Mój kolega jest z rocznika "90 i nic takiego nie dostał.

Pewnie dostanie. Ja jestem z grudnia, więc jeszcze nie mam 18 lat, a i tak dostałem wezwanie na rejestrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować