Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

jak warto nie będę dawał argumentów przeczytaj wcześniejsze posty! Życie jest tym czymś najcudowniejszym co dostajemy i naprawdę warto poświęcić się dla wiecznego snu? żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 14:16, Młody miro napisał:

jak warto nie będę dawał argumentów przeczytaj wcześniejsze posty! Życie jest tym czymś najcudowniejszym co dostajemy i naprawdę warto poświęcić się dla wiecznego snu? żałosne


Innymi słowy uważasz za żałosnych tych, którzy są gotowi zginąć w twojej obronie, choć zupełnie cię nie znają?
A, to faktycznie żałosne...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 14:21, Wodzasty napisał:

> jak warto nie będę dawał argumentów przeczytaj wcześniejsze posty! Życie jest tym
czymś najcudowniejszym co dostajemy i naprawdę warto poświęcić się dla wiecznego snu?
żałosne

Innymi słowy uważasz za żałosnych tych, którzy są gotowi zginąć w twojej obronie, choć
zupełnie cię nie znają?
A, to faktycznie żałosne...:(

Ja uważam za żałosne tego typa który powiedział że warto zginąć w wojsku. I za bezsensowne bycie naszych wojsk w Iraku i Afganistanie tam nie giną za nas co innego gdyby nasza suwerenność była zagrożona wtedy dopiero śmierć byłaby chwalebna ot moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się rocznica Powstania w Warszawie.
Oni(powstańcy) według ciebie, pewnie zginęli także bezsensownie?
Mylisz się młody. Zginęli za ojczyznę, a dla wielu to nie jest bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 14:47, Konował napisał:

Zbliża się rocznica Powstania w Warszawie.
Oni(powstańcy) według ciebie, pewnie zginęli także bezsensownie?
Mylisz się młody. Zginęli za ojczyznę, a dla wielu to nie jest bezsens.

co k.... wygadujesz czy ja coś takiego powiedziałem przeczytaj ostatniego mojego posta!!!!
ps. sory ale mnie poniosło naprawdę przeczytaj ostatniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terroryzm według ciebie nam nie zagraża?
Dla mnie to oczywiste, że terroryści są w stanie zagrozić każdemu państwu świata. 11 września ci tego nie uświadomiło?
Walcząc z terrorystami w Iraku i Afganistanie pomagamy chronić Polskę i resztę świata.
Uważam iż mówienie " tam nie giną za nas" jest szczytem ignorancji(łagodnie mówiąc) i dlatego porównałem to z powstaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:03, Konował napisał:

Terroryzm według ciebie nam nie zagraża?
Dla mnie to oczywiste, że terroryści są w stanie zagrozić każdemu państwu świata. 11
września ci tego nie uświadomiło?
Walcząc z terrorystami w Iraku i Afganistanie pomagamy chronić Polskę i resztę świata.
Uważam iż mówienie " tam nie giną za nas" jest szczytem ignorancji(łagodnie mówiąc) i
dlatego porównałem to z powstaniem.

akurat jesteśmy za mało ważnym państwem aby się terroryzmu obawiać i nasze wojska są tam aby się amerykanom podlizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Stany Zjednoczone Ameryki i ich sojusznicy przedwcześnie wycofają się z Iraku pozostawiając słaby rząd Iracki na łaskę rebeliantów oraz NATO zostanie pokonane w Afganistanie, to gwarantuję ci, cały świat może się zacząć czuć zagrożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:10, Konował napisał:

Jeżeli Stany Zjednoczone Ameryki i ich sojusznicy przedwcześnie wycofają się z Iraku
pozostawiając słaby rząd Iracki na łaskę rebeliantów oraz NATO zostanie pokonane w Afganistanie,
to gwarantuję ci, cały świat może się zacząć czuć zagrożone

Spójrz ja Obama wymieniał najważniejszych sojuszników. Nie musimy się obawiać terrorystów w Polsce moim zdaniem teroryści mają priorytety takie jak Anglia, Francja, Rosja i Ameryka wątpie żeby i Polske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:10, Konował napisał:

Jeżeli Stany Zjednoczone Ameryki i ich sojusznicy przedwcześnie wycofają się z Iraku
pozostawiając słaby rząd Iracki na łaskę rebeliantów oraz NATO zostanie pokonane w Afganistanie,
to gwarantuję ci, cały świat może się zacząć czuć zagrożony.

Wierzysz w te bzdury ?
Tu chodzi tylko i wyłącznie o ropę, oraz ubezpieczanie Izraela, który ze wszystkich stron jest otoczony Arabami.
Fakt, w momencie kiedy Amerykanie opuszczą Irak, będzie tam niezły sajgon ( w sumie to już jest). Ale nie wiem niby w jaki sposób cały świat miałby być z tego powodu zagrożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty się z wami kłócić, bo nie lubię tego.
Apeluję tylko do was żebyście wypowiadali się choć z odrobiną szacunku dla tych wszystkich ludzi, którzy giną na wojnie za swój kraj.
EOT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:03, Konował napisał:

Terroryzm według ciebie nam nie zagraża?
Dla mnie to oczywiste, że terroryści są w stanie zagrozić każdemu państwu świata. 11
września ci tego nie uświadomiło?
Walcząc z terrorystami w Iraku i Afganistanie pomagamy chronić Polskę i resztę świata.
Uważam iż mówienie " tam nie giną za nas" jest szczytem ignorancji(łagodnie mówiąc) i
dlatego porównałem to z powstaniem.


A tak w ogóle co miał wspólnego świecki Irak do zamachowców z 11 września?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:22, Darkstar181 napisał:

> Jeżeli Stany Zjednoczone Ameryki i ich sojusznicy przedwcześnie wycofają się z Iraku

> pozostawiając słaby rząd Iracki na łaskę rebeliantów oraz NATO zostanie pokonane
w Afganistanie,
> to gwarantuję ci, cały świat może się zacząć czuć zagrożony.
Wierzysz w te bzdury ?
Tu chodzi tylko i wyłącznie o ropę, oraz ubezpieczanie Izraela, który ze wszystkich stron
jest otoczony Arabami.
Fakt, w momencie kiedy Amerykanie opuszczą Irak, będzie tam niezły sajgon ( w sumie to
już jest). Ale nie wiem niby w jaki sposób cały świat miałby być z tego powodu zagrożony.


oj na jakim świecie wy żyjecie wiecie chociaż teraz do czego są zdolni terroryści w dzisiejszych czasach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czego ludzi straszycie. postaw się na miejscu terrorystów czy chciał byś tracić ludzi i pieniądze na atak na taki kraj jak Polska co by im to dało????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię klimaty wojny... Lubię to może złe określenie... Interesuje się tym strasznie. Czytam, strzelam baaardzo dużo na poligonach z ASG. I nagle zapytałem siebię "czy chciałbym iść do wojska?" Z jednej strony to co lubię - dużo roboty, poczucie zrobienia czegoś dla kraju, ale z drugiej... W każdej chwili mógłbym zginąć... Odejść i już nie zobaczyć mojej rodziny w najbliższym czasie. Znowu lubię strzelać szczególnie z dobry replik, czy wiatrówek i to głównie nie do tarcz a do inncyh ludzi... Ale to zabawa... Nie umiał bym na realu zabić osoby... Więc jednak nie chciałbym iść do wojska. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:38, Młody miro napisał:

czego ludzi straszycie. postaw się na miejscu terrorystów czy chciał byś tracić ludzi
i pieniądze na atak na taki kraj jak Polska co by im to dało????


nie wiem jak to określić ale mi się wydaje że dało by im to większy respekt ludzie by się ich coraz bardziej bali a terrorystom to odpowiada ( niestety )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 15:31, filip1-1 napisał:

oj na jakim świecie wy żyjecie wiecie chociaż teraz do czego są zdolni terroryści w dzisiejszych
czasach????

O terrorystach wiem tyle że lubią straszyć, i od czasu do czasu uda im się jakiś poważny zamach.
Ale wiem jeszcze jedno.
Nie mają oni w interesie przeprowadzać zamachów w Polsce. Zwłaszcza że nie mają tutaj rozwiniętych swoich met,sieci.

Po za tym, jak oni mieliby przeprowadzić tu zamach ? Dziennikarze już raz przeprowadzili eksperyment w polskim metrze. Ludzie po prostu kradli pozostawiane teczki, bądź paczki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:42, W.S.A.D napisał:

Ja bardzo lubię klimaty wojny... Lubię to może złe określenie... Interesuje się tym strasznie.
Czytam, strzelam baaardzo dużo na poligonach z ASG. I nagle zapytałem siebię "czy chciałbym
iść do wojska?" Z jednej strony to co lubię - dużo roboty, poczucie zrobienia czegoś
dla kraju, ale z drugiej... W każdej chwili mógłbym zginąć... Odejść i już nie zobaczyć
mojej rodziny w najbliższym czasie. Znowu lubię strzelać szczególnie z dobry replik,
czy wiatrówek i to głównie nie do tarcz a do inncyh ludzi... Ale to zabawa... Nie umiał
bym na realu zabić osoby... Więc jednak nie chciałbym iść do wojska. Co o tym sądzicie?

gwarantuje ci to że strzeliłbyś tak by z tobą zrobili i pomyśl że jakiś terrorysta by się nie zawachał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogromny szacunek dla żołnierzy, którzy zginęli, ale nie mam takiego szacunku dla dowódców, którzy wysłali ich na śmierć. Uważasz, że interwencja w Iraku nam coś dała? Amerykanie spełnili obietnice? Jako jeden z niewielu krajów jeszcze musimy się bawić w wizy. Skorzystało na tym głównie USA, a Polska straciła. Czemu?
1. Nasi żołnierze zginęli w wojnie, która BEZPOŚREDNIO Polski nie dotyczy.
2. Polska, poprzez pomaganie Amerykanom stała się już bardziej realnym celem zamachów (zauważ, że terroryści za cele obierają kraje zaangażowane w Iraku). Wcześniej zamachowcy nie mieli żadnych powodów do interesowania się nami.


A co do Powstania Warszawskiego - niezbyt trafny przykład dałeś, bo wielu historyków uważa, że to powstanie (jako że było z początku skazane na porażkę i nie przyniosło żadnych korzyści) rzeczywiście było zbędne. Ale tutaj się nie wypowiadam, bo ekspertem nie jestem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować