Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2009 o 23:55, Revanchist napisał:

Kiedyś do pojedynku stanął komandos i szympansik, ścigali się przez tor przeszkód. Komandos zostawił
Czikę daleko w tyle...

Ja widziałem wyścig człowieka i małpy... na drzewo. W sumie to właściwie był wyścig po drabinie, bo do drzewa były przybite "schodki". Zgadnij kto kogo zostawił w tyle ;)

Dnia 21.04.2009 o 23:55, Revanchist napisał:

rob006--->A ja bym chętnie zobaczył ciebie kontra sfora wygłodniałych psów...

Uuu, skąd ta zgryźliwość, to tylko żart był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:00, Revanchist napisał:

Ech... Jak już mówiłem - co z tego? Odpowiednio sprawny człowiek nie jest gorszy od małpy.
Ja wiem, że to dla ciebie cuda, ale są przecież ludzie, którzy takie cuda ze swoim ciałem
robią.

A, do tego pijesz. Chodzi ci naturalnie o wytrenowanego człowieka. No to wytrenujmy tak samo małpę i wtedy zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam. Ja o tej sprawności fizycznej pamiętam jeszcze dobrze z pewnej książki o przyrodzie (w dziale o człowieku). Naprawdę, tak nagle wymiękasz i nie chcesz przyznać, że człowiek może być jednak lepszy od małpki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:10, Revanchist napisał:

Naprawdę, tak nagle wymiękasz i nie chcesz przyznać /.../


LOL, że co? :D Pewnie że w konkretnych kategoriach człowiek może być lepszy, szczególnie w tych, które sam sobie wymyśli. :D Tylko już wspominałem jaki sens ma takie porównywanie - jak stwierdzenie, że jesteśmy sprawniejsi od ryb, bo szybciej biegamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzaj, bo małpka to godny konkurent dla Foki. Przecież wiele innych zwierząt zostawia nas daleko w tyle, jeśli chodzi o siłę czy szybkość, już to pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 23:11, zadymek napisał:

No, więc homoseksalisci i niektórzy zabójcy pod to podpadają. Wszystko w najlepszym porządku.


Jak zwykle uparcie jak osioł tkwisz przy swoich tezach stawianych na tematy, o których nic nie wiesz. Nie jest w porządku, bo homoseksualizm nie ma nic wspólnego z przekazywaniem życia; zabijanie również (poza obroną własną). Nie ma też nic wspólnego z kategorią dobra i zła. Poczytaj sobie co o prawie natury mówią ci, którzy mają największy wkład w rozwój tej koncepcji (filozofowie greccy, św. Tomasz, Grocjusz, Kant etc.).
Choć mnie już nic nie zdziwi, odkąd zacząłeś udzielać nauk na temat prawa rzymskiego po przeczytaniu 6 linijek artykułu z onetu...

Dnia 21.04.2009 o 23:11, zadymek napisał:

Nie pisałem nic o zwierzęcych instynktach


"Homo i zabójcy (zabijaj, żeby żyć) egzystują w zgodzie z naturą(w świecie zwierząt to norma)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 23:22, Budo napisał:

Hehehe, człowiek nie stoi ponad zwierzętami


Może i nie stoisz ponad karaluchami i innymi insektami - skoro tak czujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:26, Revanchist napisał:

No już nie przesadzaj, bo małpka to godny konkurent dla Foki.

Czy godny, to zależy od tego toru przeszkód. Masz może jakieś jego zdjęcia, albo najlepiej jakiś film?

Dnia 22.04.2009 o 00:26, Revanchist napisał:

Przecież wiele innych zwierząt
zostawia nas daleko w tyle, jeśli chodzi o siłę czy szybkość, już to pisałem.

Wiesz, człowiek może i jest najbardziej "uniwersalny", ale gdzie by nie poszedł, wszędzie dostanie po tyłku od naturalnych mieszkańców-zwierząt. To jest ich siła i słabość, ale człowiek nie przetrwałby do tej pory, gdyby nie dzida w ręce i ogień za plecami, a to już nie jest sprawność fizyczna tylko umysłowa.

Dnia 22.04.2009 o 00:26, Revanchist napisał:

Może on w duchu sam jest karaluchem, co by się ze zwierzątkami lepiej solidaryzował, kto wie?

Myślę że gdyby w duchu był karaluchem, lepiej dogadywałby się z niektórymi tutaj - w końcu swój ze swoim zawsze się dogada, no nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:45, rob006 napisał:

Czy godny, to zależy od tego toru przeszkód. Masz może jakieś jego zdjęcia, albo najlepiej
jakiś film?


http://www.youtube.com/watch?v=3wbVIgVi66k

/.../

Ta sprawność umysłowa pozwala też zwiększyć sprawność fizyczną. Człowiek jest też lepszy jeśli chodzi o zdolności adaptacji.

Dnia 22.04.2009 o 00:45, rob006 napisał:

Myślę że gdyby w duchu był karaluchem, lepiej dogadywałby się z niektórymi tutaj - w
końcu swój ze swoim zawsze się dogada, no nie? ;)


Dobrze się dogadujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:27, Mogrim napisał:

> No, więc homoseksalisci i niektórzy zabójcy pod to podpadają. Wszystko w najlepszym
porządku.
Jak zwykle uparcie jak osioł tkwisz przy swoich tezach stawianych na tematy, o których

A może jednak koń, albo zebra...o, zyrafa tez jest spoko:)

Dnia 22.04.2009 o 00:27, Mogrim napisał:

nic nie wiesz. Nie jest w porządku, bo homoseksualizm nie ma nic wspólnego z przekazywaniem
życia

Podobnie jak zabójstwo w obronie własnej i wiele innych "prawych" postaw. Ja bym to raczej podpiał pod "rozwój osobowości w społeczności":)

Dnia 22.04.2009 o 00:27, Mogrim napisał:

zabijanie również (poza obroną własną). Nie ma też nic wspólnego z kategorią dobra

Stąd to moje "niektórzy"

Dnia 22.04.2009 o 00:27, Mogrim napisał:

i zła. Poczytaj sobie co o prawie natury mówią ci, którzy mają największy wkład w rozwój
tej koncepcji (filozofowie greccy, św. Tomasz, Grocjusz, Kant etc.).
Choć mnie już nic nie zdziwi, odkąd zacząłeś udzielać nauk na temat prawa rzymskiego

Kurczę, ale nobilitacja. To prosze się do mnie zwracać "Panie profesorze".

Dnia 22.04.2009 o 00:27, Mogrim napisał:

po przeczytaniu 6 linijek artykułu z onetu...

I 2 artykuły w Wikipedii:)
Zresztą na bierząco modyfikowałem swojatezę, w oparciu o to co pisał Clegan.
Ciagle się uczymy...

Dnia 22.04.2009 o 00:27, Mogrim napisał:

> Nie pisałem nic o zwierzęcych instynktach
"Homo i zabójcy (zabijaj, żeby żyć) egzystują w zgodzie z naturą(w świecie zwierząt to
norma)."

Stoi jak byk, że w naturze występują zabójcy i homo. Gdzie tu coś o instynkcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:52, Revanchist napisał:

Dzięki, choć odniosłem wrażenie, że małpie się nie chciało :P

Dnia 22.04.2009 o 00:52, Revanchist napisał:

Ta sprawność umysłowa pozwala też zwiększyć sprawność fizyczną. Człowiek jest też lepszy
jeśli chodzi o zdolności adaptacji.

Ale tylko dzięki narzędziom, bez sprawności umysłowej byś ich nie miał.

Dnia 22.04.2009 o 00:52, Revanchist napisał:

Dobrze się dogadujecie?

Tak sobie, raczej bez rewelacji, ale nie narzekam. Dobrze wiesz, że nie mówiłem o sobie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:28, Mogrim napisał:

Może i nie stoisz ponad karaluchami i innymi insektami - skoro tak czujesz...


Nawet od karaluchów i insektów jesteś uzależniony. Wszystkie organizmy są ze sobą związane i nie da się temu zaprzeczyć. To ukazuje, że każdy jest równie ważny i to, że mamy świadomość, inteligencję, kulturę itd. nie znaczy, że jesteśmy lepsi od innych organizmów. Nawet bez głupich bakterii nie bylibyśmy w stanie żyć. Wynoszenie się ponad inne gatunki jest w takiej sytuacji ignorancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2009 o 23:22, Budo napisał:

Hehehe, człowiek nie stoi ponad zwierzętami- takie stwierdzenie to ignoracja i egoizm.

Oczywiście, że stoi. Pisałeś coś kiedyś na forum dla psów albo chociaż delfinów...?

Zadymek
Jasne, że zabójcy, w przeciwieństwie do morderców, mogą zostać zbawieni. Biblia pozwala na zabijanie w pewnych okolicznościach. Za to nie wiem w jaki sposób chcesz podciągnąć pod cokolwiek homoseksualizm, który raczej jest zupełnym zaprzeczeniem Natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 18:27, Rusty-Luke napisał:

Oczywiście, że stoi. Pisałeś coś kiedyś na forum dla psów albo chociaż delfinów...?


Ale co z tego? Pisałem przecież, że nasza inteligencja nie może stawiać nas ponad innymi gatunkami, bo tak samo jesteśmy od siebie wzajemnie uzależnieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2009 o 18:29, Budo napisał:

Ale co z tego? Pisałem przecież, że nasza inteligencja nie może stawiać nas ponad innymi
gatunkami, bo tak samo jesteśmy od siebie wzajemnie uzależnieni.

A co to ma do rzeczy? Nie tylko może, ale i stawia. Tak samo jak w szkole nie trudno sprawdzić kto jest lepszy z matematyki, tak samo nietrudno sprawdzić kto stoi najwyżej w hierarchii istot żywych. To człowiek podporządkowuje sobie świat (w największym stopniu), a nie koty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 18:31, Rusty-Luke napisał:

A co to ma do rzeczy? Nie tylko może, ale i stawia.


Właśnie to- nierozerwalne związannie gatunków ze sobą stawia je na równi.Nie jesteśmy ważniejsi od innych gatunków- jesteśmy tylko inteligetniejsi. Tak jak gepardy są szybsze, a wieloryby większe.

Dnia 22.04.2009 o 18:31, Rusty-Luke napisał:

A co to ma do rzeczy? Nie tylko może, ale i stawia. Tak samo jak w szkole nie trudno
sprawdzić kto jest lepszy z matematyki, tak samo nietrudno sprawdzić kto stoi najwyżej
w hierarchii istot żywych.


Ktoś kto jest noga z maty jednocześnie może być asem z polskiego. Inna osoba będzie miała odwrotnie. Czy jedna znich jest gorsza, mniej wartościowa (w ogólnym rozumieniu, nie w pojęciu konkretnego przedmiotu).

>To człowiek podporządkowuje sobie świat (w największym stopniu),

Dnia 22.04.2009 o 18:31, Rusty-Luke napisał:

a nie koty.


Mit. Kolejne natastrofy uświadamiają nam jacy jesteśmy mali. Nasze pojęcie kontroli jest złudne, bo co chwilę natrafiamy na rzeczy, o których nam się wcześniej nie śniło i ciągle natura mega-skutecznie może nas usadzić niemal w każdej sytuacji. Podporządkowywanie świata też nie świadczy o tym, że jesteśmy lepsi. Prędziej gorsi, bo czy lepszy jest ten kot, który nie szkodzi środowisku wokół, czy człowiek, który je zatruwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 18:29, Budo napisał:

> /.../ > Ale co z tego? Pisałem przecież, że nasza inteligencja nie może stawiać nas ponad innymi
gatunkami, bo tak samo jesteśmy od siebie wzajemnie uzależnieni.

Tak jest Budo!
Twoja inteligencja nie stawia Cię wyżej od innych gatunków, sam to powiedziałeś!
Ale żaden z tych innych gatunków nie potwierdził tego na forum więc muszę uznać Twoją opinie za wysoce subiektywną i odbiegającą od powszechnej. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2009 o 18:39, Budo napisał:

Mit. Kolejne natastrofy uświadamiają nam jacy jesteśmy mali. Nasze pojęcie kontroli jest
złudne, bo co chwilę natrafiamy na rzeczy, o których nam się wcześniej nie śniło i ciągle
natura mega-skutecznie może nas usadzić niemal w każdej sytuacji.

To nie przeczy temu, że największym stopniu podporządkowujemy świat i cały czas odkrywamy kolejne rzeczy. Tak samo jak to, że jesteśmy związani z innymi organizmami nie przeczy temu, że jesteśmy najlepsi. Głosisz jakąś nową naukę socjalizmu czy co?

Czyli: jak będę nad jeziorem i zobaczę tonącego psa i tonącego człowieka to bez różnicy, którego uratuje. Wszyscy są równi, a więc wartość życia ludzkiego i wartość życia psa są takie same - teoria by Budo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 18:46, Rusty-Luke napisał:

Czyli: jak będę nad jeziorem i zobaczę tonącego psa i tonącego człowieka to bez różnicy,
którego uratuje. Wszyscy są równi, a więc wartość życia ludzkiego i wartość życia psa
są takie same - teoria by Budo.


Spójrz na to z drugiej strony- nawet największa psia łajza się w normalnych warunkach nie utopi, a człowiek może. Ktoś jest tu lepszy?

ps. wiadomo, że ratowałbyś człowieka- przez przynależność do tego samego gatunku i nasz poziom rozwoju społecznego jesteśmy ze sobą związani bardziej (patrząc z perspektywy pojedynczego człowieka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować