Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2007 o 13:01, KrzychW napisał:

Początek faktycznie w Morku jest łatwiejszy.Można spokojnie nabić parę poziomów samym handlem.W
Gothicu nie jest tak różowo , ale wystarczy omijać twardszych przeciwników i również można
przezyć bez większych problemów , a potem , to już normalnie , jak wszędzie.Za łatwo.


Jednka ja w Mroku za dużych problemów nie miałem (no może poza paroma mocniejszymi bestiami, na które rzadko wpdałem). Na początku w Seyda Neen wykonać parę questów, powybijać stworki w okolicy, zebrać kasę, kupić wyposażenie i można spokojnie iść do np. Balmory i o nic się nie bać. Jakoś w Gothicu bardziej klimat mnie przyciągnął. poziom trudności był wyższy (a zwłaszcza jak Noc Kruka wyszła). Co prawda poziom w zwykłym G2 był niski - choćby ardzo słabi poszukiwacze, ale właśnie Noc Kruka to naprawiła i walka z poszukiwaczami już tak łatwa nie była.
Ale żeby nie było, że chwalę tylko Gothica - w obu grach spodobały mi się czary - szczególnie wspominam jak w Morku spadł gość obok mnie i posiadał czar czy napój (nie pamiętam dokładnie) dzięki któremu mieliśmy krótkotrwały bonus do zręczności i można było baaardzo wysoko podskoczyć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Morrowind do gustu mi nie przypadł. Na początku grało się nawet fajnie, ale z czasem gra mnie nużyła. Bardziej podobała mi się najnowsza część serii The Elder Scrolls- Oblivion. Nie wiem czemu, może tak po prostu. Nic złego nie mogę natomiast powiedzieć o Gothicu. Według mnie gra jest po prostu fenomenalna i basta. Świetna fabuła, w której wplecione są losy postaci (np. historia generała królewskiego Lee). Pamiętam, jak z kolegą się ścigałem, kto szybciej przejdzie grę. Niestety przegrałem, ale cieszę się z niej. Lepiej poznałem fabułę, co sprawiło mi nie rada radochę. Serię Gothic polecam wszystkim szanującym się fanom Action/RPG, a Morrowinda tym, którzy już Gothica ukończyli i chcą mieć jakiś miły przerywnik od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 13:37, Bidasek napisał:

Żaden argument.

Wciąż oczekuję konkretnego wyjaśnienia fenomenu "nie grałem, ale wiem, że i tak jest do bani".


oczywiscie ze tak. czytajac recenzje w kaszanka zone wiem ze gra jest do dupy. ty nie wiec zapraszam do testowania tych smieci. haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, czyżbyś się zirytował? :)

Tytuły przedstawione w "Kaszance", czyli gry, które - jak to przepięknie określiłeś - są "do d*py" zawsze miały i mieć będą swoich własnych odbiorców. A wiesz co to znaczy? Ano tyle, że ktoś w nie gra nie zważając na negatywne komentarze.

Na tym zalecam zakończyć ''polemikę'', ponieważ zaczynamy zbaczać z sedna tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 13:53, Bidasek napisał:

Hoho, czyżbyś się zirytował? :)

Tytuły przedstawione w "Kaszance", czyli gry, które - jak to przepięknie określiłeś - są "do
d*py" zawsze miały i mieć będą swoich własnych odbiorców. A wiesz co to znaczy? Ano tyle, że
ktoś w nie gra nie zważając na negatywne komentarze.

Na tym zalecam zakończyć ''polemikę'', ponieważ zaczynamy zbaczać z sedna tematu.


no wlasnie. i zawsze znajdzie sie ktos taki kto bedzie twierdzil ze jakas gra wojenna z kaszanki zone jest lepsza niz Call of Duty :) w tym wypadku CoD to gothic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 13:36, tykus napisał:

> Początek faktycznie w Morku jest łatwiejszy.Można spokojnie nabić parę poziomów samym
handlem.W
> Gothicu nie jest tak różowo , ale wystarczy omijać twardszych przeciwników i również można

> przezyć bez większych problemów , a potem , to już normalnie , jak wszędzie.Za łatwo.


Jednka ja w Mroku za dużych problemów nie miałem (no może poza paroma mocniejszymi bestiami,
na które rzadko wpdałem). Na początku w Seyda Neen wykonać parę questów, powybijać stworki
w okolicy, zebrać kasę, kupić wyposażenie i można spokojnie iść do np. Balmory i o nic się
nie bać. Jakoś w Gothicu bardziej klimat mnie przyciągnął. poziom trudności był wyższy (a zwłaszcza
jak Noc Kruka wyszła). Co prawda poziom w zwykłym G2 był niski - choćby ardzo słabi poszukiwacze,
ale właśnie Noc Kruka to naprawiła i walka z poszukiwaczami już tak łatwa nie była.
Ale żeby nie było, że chwalę tylko Gothica - w obu grach spodobały mi się czary - szczególnie
wspominam jak w Morku spadł gość obok mnie i posiadał czar czy napój (nie pamiętam dokładnie)
dzięki któremu mieliśmy krótkotrwały bonus do zręczności i można było baaardzo wysoko podskoczyć
;D

Moja odpowiedź jest oczywista.......Gothic rządzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:15, Break the peace napisał:

według mnie im nowsza część gothica jest, tym bardziej spada. z serią TES jest na odwrót :)


jak tylko w obliviona grales...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:32, Be-Yacz napisał:

> według mnie im nowsza część gothica jest, tym bardziej spada. z serią TES jest na odwrót
:)

jak tylko w obliviona grales...

akurat tu się mylisz grałem w obie części tak samo z gothiciem(grałem we wszystkie)
Wg, mnie gothic jest najlepszą grą z tej seri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:53, Break the peace napisał:

> jak tylko w obliviona grales...
akurat tu się mylisz grałem w obie części tak samo z gothiciem(grałem we wszystkie)


Tak dla twojej informacji seria The Elder Scrolls ma 4 części a nie dwie (nie wspominając o dodatkach) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:55, tykus napisał:

> > jak tylko w obliviona grales...
> akurat tu się mylisz grałem w obie części tak samo z gothiciem(grałem we wszystkie)

Tak dla twojej informacji seria The Elder Scrolls ma 4 części a nie dwie (nie wspominając o
dodatkach) :P

Miałem na myśli morrowinda i obliviona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:56, marcincinek15 napisał:

Uwielbiam obie serie ale w moim rankingu wygrywa TES, ponieważ Gothic 3 mi się tnie a Oblivion
chodzi pięknie :)

co ty porównujesz to temat o Gothic''u i Morrowindzie więc nie rozumiem o co ci chodzi . Jak chcesz porównywać TES i Serie Gothic to załóż własny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sporo lepszy jest Gothic 2. W Morrowind świat jest ogromny, ale nudny. Lokacje często się powtarzają. W Gothic obszar jest o wiele mniejszy - za to duuużo ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczki międzi fanami gothica (ble , pfu...) a Morrowinda , bezemnie? Niemożliwe.
Dlaczego niepoczekaliscie na wujka Domona?
Dobra koniec offtopica.
Morrowind oczywiście rządzi , możen iktórym sie to niepodoba że jest dość ponuro i gadasz z jakimis zwierzętami to to włąśnie dodaje osobowości Morrowindowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować