Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Hmmmm, aktualizowałem dziś wpis na gramsajcie i kurcze nie pojawiają sie okna z filmikami z YT. Ktoś wie czym to może być spowodowane ? To nie wina przeglądarki bo pod wszystkimi sie nie pojawiają. Dodałem poprawnie, próbowałem kilka razy - to samo. Na innych gramsajtach (nie na wszystkich) jest podobnie. Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mój GS na Firefoxie nie działa normalnie... Całkowicie układ strony się pieprzy.Gdy używam Opery wszystko jest ok. Nie tylko ja mam taki problem .Wszystkie inne gs-y działają normalnie a mój nie .Jak to naprawić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zazwyczaj pytali się tu jak zrobić nieprzewijające się tło. Ja mam odwrotne pytanie. Co zrobić, aby tło pod spodem przewijało się?

Zaznaczyłem opcję "powtarzaj obrazek", ale wtedy wszystko się rozłazi (obrazek mam w rozdzielczości przeznaczonej do monitorów panoramicznych i to jest pewnie tego przyczyną). Jako, że możecie mnie nie rozumieć, podam przykłady:

http://www.peminoz.com/
http://www.yeahstyledg.com/

lub główna strona gram.pl, kiedy w tle są obrazki.

Chodzi mi o to, aby tło pod stroną przesuwało się równocześnie z tłem pod tekst. Tak jakby połączyć opcje wyśrodkuj i powtarzaj xD Mam nadzieję, że ktoś skapnie się o co mi chodzi ;) Mógłbym pokazać screeny, ale na razie to raczej ''tajny'' projekt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jednak zademonstruję o co chodzi. Tło pożyczyłem sobie ze strony głównej i chcę, aby podobnie tak jak na niej, tło przesuwało się (więcej szczegółów wyżej). Mam nadzieję, że ktoś mi pomorze, bo jest to dla mnie bardzo ważne.

20080901130639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrzucisz coś na GSa jako "Tło pod stroną", to nie ma bata - nie będzie się przesuwać. Taka już jego architektura. Jedyne "przesuwalne" elementy to te wrzucone w "Nagłówek", lub jako "Główna część strony", ale te mają oczywiście ograniczoną szerokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:45, Emeraldar napisał:

Jeśli wrzucisz coś na GSa jako "Tło pod stroną", to nie ma bata - nie będzie się przesuwać.
Taka już jego architektura. Jedyne "przesuwalne" elementy to te wrzucone w "Nagłówek",
lub jako "Główna część strony", ale te mają oczywiście ograniczoną szerokość.


Przesuwać się przesuwa (opcja powtarzaj obrazek), chodzi mi o to, że wszystko się rozłazi... Szkoda, że GSy mają tak mało funkcji - przydałyby się opcje dla zaawansowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj problem naatomiast polega na tym, ze nie moge dodawac obrazkow. Kiedys rowniez mialem taki problem, ale po kilku dniach minal, wiec myslalem, ze w tym przypadku bedzie tak samo, ale nie.
Po prostu, gdy wybrałem obrazek, ktory chce wczytac, zamiast wczytanego obrazka mam komunikat, ze podczas wyswietlania tej strony wystapil blad. Probowalem na Mozilli Firefox(2.0 i 3.0) i na IE. Na obu jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie raz ja też tak miałem. Sądzę, że to nie wina przeglądarki, tylko na serwerze coś robią. Albo możliwe, że obrazek który chcesz wrzucić jest za duży (wagowo, albo "rozdzielczościowo").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: nie mogę wchodzic na gs-y, które są oznaczone, że zawierają treści nieodpowiednie :s po prostu klikajac napis : "tak, chcę wejsć..." chwilę się ładuje i... dalej jestem na tej stronie z tym głupim ostrzeżeniem ;((((((
Myślę że jest w tym forum jakiś bug. napewno słyszałam, ze inni też na niektóre gsajty nie mogą wejśc. Nie można tego inaczej rozwiązać?, żeby to był normalny link, a nie javascript? Na 100% nie zależy to od przegladarki, bo w IE i FF dzieje się tak samo. Na tym samym kompie z tym samym oprogramowaniem podłączonym do innego netu wszystko było ok. ;/

p.s. net różni się tym, ze nie mam własnego zewnętrznego IP, czyli nie chodzi o szybkośc, bo jest dostatecznie szybki. moz eo czas odpowiedzi serwera, ale WTF, zlikwidujcie te głupie blokady!, wystarczy ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie do moderatury ;P
Dlaczego korzystając z netu bez zewnętrznego numeru IP nie można wchodzić na gramsajty oznaczone tym ostrzeżeniem? Mając zewnetrzne IP można. WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz cos zapewne zwalone z polaczeniem internetowym. Ja tam nie mam zewnetrznego IPka i bez problemu wchodze na takie GS - nie to, ze czesto to robie, ale wszystko dziala ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:15, Piotrek K. napisał:

Masz cos zapewne zwalone z polaczeniem internetowym. Ja tam nie mam zewnetrznego IPka
i bez problemu wchodze na takie GS - nie to, ze czesto to robie, ale wszystko dziala
;)...

co dokładnie? podkreślam, ze ten sam komp, z tą samą konfiguracją i tym samym oprogramowaniem podłączony do blueconnecta nie ma problemu, a z normalnym netem nagle jest...;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w GIMPie do tła przezroczystą warstwę i wszystko byłoby ok, gdyby sam plik nie ważył ponad 5 mb... Zmieniłem rozdzielczość na 1280 x 960, ale nadal zajmuje sporo, bo 3,3 mb. Co mam z tym fantem zrobić? ;P

Edit: Teraz mi wyskoczyło, że niedozwolony format pliku - jak mam to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nawet tego nie zauważyłem :) Dzięki za pomoc, jestem zielony w GIMPie, po prostu pierwszy dzień użytkowania to i trochę z nim walczyłem ;> Ale już chyba mam o co mi chodziło, dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 16:52, DJ Szlafrok napisał:

Pierwsza sprawa - w jakim formacie chcesz zapisać plik?
Aby było z górki, podam, że najlepiej przezroczystości zapisywać w *.png. :- )

Hmmm ... Czy aby na pewno ? Jakiś obrazek 1280x960 zapisywać z przezroczystością w png ? To ile to ma ważyć ? Jak dla mnie najlepszy format do obsługiwania przezroczystości na obrazu (a nie na głównej części strony) jest format jpeg,bo obraz w png nie dałby rady się zmieścić. Albo coś źle mówisz, albo nie jestem w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:32, Varo napisał:

Czy aby na pewno ? Jakiś obrazek 1280x960 zapisywać z przezroczystością w png ? To ile to ma ważyć ? Jak dla mnie najlepszy format do obsługiwania przezroczystości na obrazu (a nie na głównej części strony) jest format jpeg,bo obraz w png nie dałby rady się zmieścić. Albo coś źle mówisz, albo nie jestem w temacie.


Przeczytaj DOKŁADNIE moją poprzednią wypowiedź. Czy format jpg obsługuje przezroczystości? W trakcie edycji można aplikować elementy prześwitujące, ale nie zmienia to faktu, że nie będzie to faktyczna przezroczystość. Obsługują ją między innymi rozszerzenia gif oraz png, z których bardziej odpowiedni jest ten drugi.

Dodam tylko, że w gruncie rzeczy ja niezupełnie dobrze zrozumiałem Wayzina, ty źle zrozumiałeś mnie. :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:19, DJ Szlafrok napisał:

Przeczytaj DOKŁADNIE moją poprzednią wypowiedź. Czy format jpg obsługuje przezroczystości?
W trakcie edycji można aplikować elementy prześwitujące, ale nie zmienia to faktu, że
nie będzie to faktyczna przezroczystość. Obsługują ją między innymi rozszerzenia gif
oraz png, z których bardziej odpowiedni jest ten drugi.

Ale posłuchaj mnie, o jaką przezroczystość ci chodziło ? O zwykłą, którą się spłaszcza z obrazkiem lub tapetą, czy tą z głównej części strony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować