Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2010 o 16:37, diabolo20 napisał:

Jak mam pokonac tą paniusie z miasta KLasnorÓdow a dokladnie momet (???) z tym młotem. PrUbowalem
już wszystko na co jest najbardziej podatna.

Yyy... chodzi o Jarvię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 16:37, diabolo20 napisał:

Jak mam pokonac tą paniusie z miasta Klasnoródow a dokladnie momet z tym młotem. Prubowalem
już wszystko na co jest najbardziej podatna.

Jarvie

Spoiler

zostaw na koniec. Unieruchamiaj ją itp dopóki nie wybijesz wszystkich golemów. Ją zostaw na koniec i wykorzystuj przed nią złoża lyrium aby nie mogła regenerować wytrzymałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umarłem!

Czy ktoś mi potwierdzi, że w Dragon Age są tylko trzy klasy i trzy rasy do wyboru?! Nie mogę uwierzyć własnym oczom po tym co widzę w tekstach dotyczących DA...

Jak to możliwe, że Bioware zdecydowało się na tak zabójczy krok? Toż to w Mass Effect nastawionym bardziej na action było więcej możliwości! Zresztą kończę własnie Baldur''s Gate 2 [nie zliczę który raz ;d] i po prostu załamuję się na myśl o braku zabawy w wybieranie perfekcyjnej i w pełni odpowiadającej mi rasy->klasy. ;[ Ja chcę stare RPG''i! :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 19:44, Choinix napisał:

Umarłem!

Czy ktoś mi potwierdzi, że w Dragon Age są tylko trzy klasy i trzy rasy do wyboru?! Nie
mogę uwierzyć własnym oczom po tym co widzę w tekstach dotyczących DA...

Jak to możliwe, że Bioware zdecydowało się na tak zabójczy krok? Toż to w Mass Effect
nastawionym bardziej na FSP było więcej możliwości! Zresztą kończę własnie Baldur''s
Gate 2 [nie zliczę który raz ;d] i po prostu załamuję się na myśl o braku zabawy w wybieranie
perfekcyjnej i w pełni odpowiadającej mi rasy->klasy. ;[ Ja chcę stare RPG''i! :(:(


zostaja jeszcze atuty i dobranie druzyny ,więc nie aż tak mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 19:18, Net_com napisał:

Ponawiam pytanie : Czy mógłby mi ktos wytłumaczyc od początku do końca jak przejśc las
brecillan , byłbym bardzo wdzięczny :)


Spoiler

Najpierw idziesz do obozu elfów i rozmawiasz z Zatrianem. Następnie, po zaktualizowaniu zadania "Natura bestii", lecisz w głąb lasu Brecillam i odnajdujesz Wielki Dąb. Teraz masz wybór: albo go zabijesz i zabierzesz kostur dzięki, któremu będziesz mógł kontynuować rozgrywkę, albo wykonasz dla niego zadanie. Jeśli wybierzesz zadanie to polega ono na odnalezieniu pustelnika w dalszej części lasu Brecillan, od którego możesz albo wyhandlować obiekt pożądania dębu tj. żołądź albo go zabić i zabrać mu przedmiot. Gdy już to zrobisz wracaj do dębu po nagrodę (czyli kostur). Mając go udaj się w stronę nieodkrytej części lasu, do której nie miałeś dostępu (była zasłonięta białą mgłą). Idź dalej kontynuując fabułę aż natrafisz na świątynię. Zwiedź ją, a na końcu znajdziesz Chorego Kła. Znów masz wybór: albo go od razu zabijesz albo zgodzisz się porozmawiać z Zatrianem. W przypadku tego drugiego udaj się z powrotem do wejścia ruin. Tam będzie na ciebie czekał przywódca elfów, który po krótkiej rozmowie powinien się zgodzić na pójście do Chorego Kła. Wtedy to zadecydujesz kogo zabić, a kogo oszczędzić. Po wszystkim porozmawiaj z ocalałymi aby poprosić ich o wsparcie ( W przypadku zabicia Zatraina: z jego uczennicą, w przypadku zabicia Chorego Kła z nim samym). No i to tyle. Powinno wystarczyć. Ten quest to naprawdę nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 19:46, owca95 napisał:

zostaja jeszcze atuty i dobranie druzyny ,więc nie aż tak mało


Atuty? Zdolności? To jest podstawa RPG''a, więc nie zaliczałbym tego jakikolwiek bonus, a w przypadku braku jako przeogromny minus.
Możliwości wyboru drużyny też beznadziejne - prawie wszystko to ludzie i bodajże jedno to krasnolud. No faktycznie zróżnicowanie "żehoho". ;)
Prawda jest taka, że jeszcze w jakiś sposób urozmaicają grę te "różne początki", choć i tak mogli się bardziej postarać - jak nie przy rasach [trzy takie "główne" to niby ok...] to chociaż przy klasach, których na prawdę jest za mało [gdzie dystansowy łowca, związany z naturą druid, klimatyczny mnich, okrutny barbarzyńca, czy choćby leczący drużynę kapłan?!].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 19:51, Choinix napisał:

> zostaja jeszcze atuty i dobranie druzyny ,więc nie aż tak mało

Atuty? Zdolności? To jest podstawa RPG''a, więc nie zaliczałbym tego jakikolwiek bonus,
a w przypadku braku jako przeogromny minus.
Możliwości wyboru drużyny też beznadziejne - prawie wszystko to ludzie i bodajże jedno
to krasnolud. No faktycznie zróżnicowanie "żehoho". ;)


Pomyślmy... ludzie, Qunari, Mabari, Krasnolud, Elf, Golem... jest tego trochę. Pograj dokładniej :)

Dnia 06.01.2010 o 19:51, Choinix napisał:

Prawda jest taka, że jeszcze w jakiś sposób urozmaicają grę te "różne początki", choć
i tak mogli się bardziej postarać - jak nie przy rasach [trzy takie "główne" to niby
ok...] to chociaż przy klasach, których na prawdę jest za mało [gdzie dystansowy łowca,
związany z naturą druid, klimatyczny mnich, okrutny barbarzyńca, czy choćby leczący drużynę
kapłan?!].


dystansowy łowca? łotrzyk ze specjalizacją.
Barbarzyńca? wojownik ze specjalizacją
Kapłan? mag ze specjalizacją

Brakuje co prawda mnicha czy druida, ale to nie jest D&D, wcale nie musi ich być w tym świecie.

Z innej beczki - wiadomo coś o polskim wydaniu Dragon Age: Awekening?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybierać specjalizacje. Przecież nie "urodzisz się" od razu jako wyspecjalizowany wojownik czy mag, musisz nabrać doświadczenia. Ludzie są główną rasą. Reszta to mało liczące się rasy na powierzchni. Przynajmniej w Fereldenie

Spoiler

Elfy straciły cały swój dorobek i pracują jako słudzy, a te które próbują zachować swoją kulturę nikogo do siebie nie dopuszczają. Krasnoludy uważają za gorszych tych, którzy wyszli na powierzchnie(a podziemia mają wszystko czego im trzeba i zajmują się pomiotami).

Masz do wyboru 6 początkowych lokacji - 2 dla krasnali, 2 dla elfów i 1 dla człowieka + 1 jako mag(elfy i ludzie). Może możliwości tworzenia postaci nie są tak duże jak w D&D, ale możemy sobie przynajmniej wybrać swoją przeszłość(szkoda, że na przyszłość mamy mały wpływ :/). Sama rozgrywka bardzo wciąga i myślę że będziesz zadowolony pomimo nie najlepszej imo fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 20:49, darth_16 napisał:

Aaaa, on. Myślałem, że elf to taki z łukiem itp.

Łuk można mu niby dać...

Dnia 06.01.2010 o 20:49, darth_16 napisał:

Szkoda, bo jego nie lubię. Taka średnio ciekawa postać w sumie.

Tak samo go oceniam. Źle na gościa reaguję i mam problemy ze zmuszeniem się nawet do rozmowy z nim... Ten gość jest jakiś taki... odpychający :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 20:01, Elon_aep_delin napisał:

Pomyślmy... ludzie, Qunari, Mabari, Krasnolud, Elf, Golem... jest tego trochę. Pograj
dokładniej :)

Mabari(?). Z tego co widziałem, to towarzysze z osobowością to jedynie kilkanaście ludzi i po jednym krasnoludzie, elfie i tym Qunari (na którego nie zwróciłem uwagi bo wygląda jak człowiek ze śmiesznymi włosami ;d).

O pograniu dokładniej na razie nie ma mowy, bo czekam dopiero na swoją grę :). Pisałem sugerując się poradnikiem - zawsze lubię przejrzeć orientacyjnie tworzenie bohatera przed rozpoczęciem gry, a towarzysze napatoczyli się przy okazji ;)

Dnia 06.01.2010 o 20:01, Elon_aep_delin napisał:

dystansowy łowca? łotrzyk ze specjalizacją.

Racja.

Dnia 06.01.2010 o 20:01, Elon_aep_delin napisał:

Barbarzyńca? wojownik ze specjalizacją

Racja, ale tylko pośrednio, bo był to przykład. Co powiesz na powiedzmy paladyna?;p

Dnia 06.01.2010 o 20:01, Elon_aep_delin napisał:

Kapłan? mag ze specjalizacją

Tu się bardzo średnio zgadzam, bo jest zasadniczo spora różnica pomiędzy słabowitym fizycznie magiem a kapłanem.

Dnia 06.01.2010 o 20:01, Elon_aep_delin napisał:

Brakuje co prawda mnicha czy druida, ale to nie jest D&D, wcale nie musi ich być w tym
świecie.

Właśnie o tym piszę - że mogłoby. Niekoniecznie te klasy, ale ogólnie jakieś większe zróżnicowanie.

---

Właściwie to nie chcę nic oceniać - być może mi to za dużo nie zmieni, bądź gra nie wciągnie mnie tak, by po kilka razy różnymi kombinacjami przechodzić. To były tylko moje wrażenia z rzucenia okiem na te 3 rasy/klasy. Jeżeli mówisz, że się tego tak mocno nie odczuwa - to tylko może mnie to pocieszyć, bo taką właśnie mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, a to może oznaczać też, że postać jest dobrze przedstawiona. :) Bo chyba byłoby gorzej jakby postać nie wzbudzała żadnego uczucia jak u mnie Sten - taki bezbarwny i w ogóle. Tu przynajmniej cię wkurza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 20:58, Karharot napisał:

> Aaaa, on. Myślałem, że elf to taki z łukiem itp.
Łuk można mu niby dać...
> Szkoda, bo jego nie lubię. Taka średnio ciekawa postać w sumie.
Tak samo go oceniam. Źle na gościa reaguję i mam problemy ze zmuszeniem się nawet do
rozmowy z nim... Ten gość jest jakiś taki... odpychający :/


dla mnie jest dwulicowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 20:58, Karharot napisał:

Tak samo go oceniam. Źle na gościa reaguję i mam problemy ze zmuszeniem się nawet do
rozmowy z nim... Ten gość jest jakiś taki... odpychający :/


E no co ty, fajny jest. I fochów nie robi, tak jak Alistair. On po prostu jest uosobieniem złośliwych stereotypów o elfach,
ale za to nie jest zbyt wymagający. ;-) Żadnego tam marudzenia, niemal zawsze zgadza się z tym co robisz. Ma też bardzo zabawne dialogi między-drużynowe. ;-) Tylko fakt, nastrój heroizmu szlag trafia. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować