Zaloguj się, aby obserwować  
Vidmol

Co was razi w CD-Action?

1469 postów w tym temacie

No ciekawe... Wojewódzki, Figurski i CDA. Niezłeee. Ja osobiście jestem fanem CDA, ale takiego topa w radiu to chciałbym usłyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w CDA razi komercha. Zamaist ideału gazeta + płytka (czy kilka płytek) z demami czy jakimiś innymi CIEKAWYMI rzeczami z neta, do których pewno nigdy by 99,99% czytelników nie trafiła + ewentualnie jakaś klasyczna giera ale nie po to żeby zwiększyć sprzedać, ale po to, by pokazać graczom klasykę. Nie wiem Doom 1,2, DN3D, może Quake 1, może jakiś System Shock 1, coś w stylu MK3, jakiś NFS1 czy coś (bardzo podobał mi się Fallout 1 i 2, o takie giery mi właśnie chodzi). Zamiast tego jest komercha czyli ściganie się w zmniejszaniu dystansu między premierą gry, a jej pojawieniem się w gazecie jako full wersja.
CDP to tak trochę dla mnie kilka gier + kawałek gazety żeby sobie coś poczytać jak się level z tych gierek ładuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2006 o 02:04, Ajantis napisał:

Mnie w CDA razi komercha. Zamaist ideału gazeta + płytka (czy kilka płytek) z demami czy jakimiś
innymi CIEKAWYMI rzeczami z neta, do których pewno nigdy by 99,99% czytelników nie trafiła
+ ewentualnie jakaś klasyczna giera ale nie po to żeby zwiększyć sprzedać, ale po to, by pokazać
graczom klasykę. Nie wiem Doom 1,2, DN3D, może Quake 1, może jakiś System Shock 1, coś w stylu
MK3, jakiś NFS1 czy coś (bardzo podobał mi się Fallout 1 i 2, o takie giery mi właśnie chodzi).
Zamiast tego jest komercha czyli ściganie się w zmniejszaniu dystansu między premierą gry,
a jej pojawieniem się w gazecie jako full wersja.
CDP to tak trochę dla mnie kilka gier + kawałek gazety żeby sobie coś poczytać jak się level
z tych gierek ładuje.


Komercja?No cóż CDA musi być komercyjne, w końcu to nie jest instytucja publiczna, która dostaje dotacje od państwa, więc na wszytko muszą zarobić sami.A żeby to zrobić to muszą zadbać, a by sprzedać jak najwięcej egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 22:59, el-coyote napisał:

Co mnie razi? Cena za zbędne pierdoły. Jak chce poczytać o sprzęcie, to kupie gazete o sprzęcie,
jak chce przeczytać jakiś humor, to już co innego. Gierki to też nic specjalnego, chyba tylko
dema się przydają, jak ktoś musi czekać miesiąc na ściągniecie. Powiem wprost: Dla mnie liczą
się trzy podstawowe rzeczy w czasopiśmie o grach: Newsy, zapowiedzi, recenzje. Swoją drogą,
nie jestem zwolennikiem czytania czegokolwiek w necie(i tak jestem ślepy), a do gazet jestem
przyzwyczajony od małego ;).


Co kto woli, wszytkim nie dogodzisz ;).Zawartość pisma zależy przede wszytkim od ludzi, którzy je czytają.Przcież co jakiś czas są ankiety,w których czytelnicy mówią czego chcą lub co im nie pasuje.Jeśli większość wybrała taki albo inny dział za interesujący to trzeba sie z tym pogodzić.Cóż, demokracja ;p.


Mnie w CDA razi tylko jedno: odkąd mam neta przestałem je kupować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 08:07, Mroku21 napisał:

Komercja?No cóż CDA musi być komercyjne, w końcu to nie jest instytucja publiczna, która dostaje
dotacje od państwa, więc na wszytko muszą zarobić sami.A żeby to zrobić to muszą zadbać, a
by sprzedać jak najwięcej egzemplarzy.


Tak, ale po co mam kupować gazetę z 10 płytkami, 300 stronami z których połowa jest o grach, debilnymi odpowiedziami na listy czytelników (kiedyś przynajmniej takie były)? Wolę mieć 100 stron gazety, 1 czy 2 płytki z jakimiś fajnymi rzeczami czy starymi grami i to za cenę powiedzmy 6-7 zeta. Nie chcę kobyły, która wszystko w sobie ma, bo mi to jest niepotrzebne. CDA opiera się teraz głównie na pełnych wersjach gier i to tą gazetę napędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 17:16, Ajantis napisał:

> Komercja?No cóż CDA musi być komercyjne, w końcu to nie jest instytucja publiczna, która
dostaje
> dotacje od państwa, więc na wszytko muszą zarobić sami.A żeby to zrobić to muszą zadbać,
a
> by sprzedać jak najwięcej egzemplarzy.

Tak, ale po co mam kupować gazetę z 10 płytkami, 300 stronami z których połowa jest o grach,
debilnymi odpowiedziami na listy czytelników (kiedyś przynajmniej takie były)? Wolę mieć 100
stron gazety, 1 czy 2 płytki z jakimiś fajnymi rzeczami czy starymi grami i to za cenę powiedzmy
6-7 zeta. Nie chcę kobyły, która wszystko w sobie ma, bo mi to jest niepotrzebne. CDA opiera
się teraz głównie na pełnych wersjach gier i to tą gazetę napędza.


Patrz moja odpowiedź na post el-coyote''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie kupuję CD-Action. Chyba że okazyjnie, jak dadzą coś fajnego.
Myślę że gdyby dawali lepsze gry, albo nie dawali wogóle i obniżyli cenę to bym kupował dalej.
Np. 7 PLN za CDA bez dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam żę recenzjie nie są pisane ludzkim językiem brak konkretów, i coraz to częściej dają jakieś ochłapy w pełnych wersjach gier a jest tyle doskonałych tytułów, czesto sa tam używane sktuty których nawet ja nie czaje a grami juz trochę sie zajmuje, powiem tak cd-action schodzi na psy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny zarzut jaki mam do CDA to mala ilosc stron, wedlug mnie sa najlepszym pismem o grach ale bardziej satysfakcjonowaloby mnie 200 stron i dvd 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 19:05, Mroku21 napisał:

Patrz moja odpowiedź na post el-coyote''a :)


W takim razie niech zrobią wersję normalną i wersję lite. Coś jak Claudia czy Pani Domu - wersja z torebeczką czy filmem na DVD i wersja ez niczego za tam 2 złote czy cuś. Niech ci, co kupują gazety komputerowe dla gier mają gry, ci, którzy chcą GAZETĘ komputerową, nie gry + coś do czytania, niech mają.
Zresztą zawartość to jeden tylko minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 23:57, Ajantis napisał:

> Patrz moja odpowiedź na post el-coyote''a :)

W takim razie niech zrobią wersję normalną i wersję lite. Coś jak Claudia czy Pani Domu - wersja
z torebeczką czy filmem na DVD i wersja ez niczego za tam 2 złote czy cuś. Niech ci, co kupują
gazety komputerowe dla gier mają gry, ci, którzy chcą GAZETĘ komputerową, nie gry + coś do
czytania, niech mają.
Zresztą zawartość to jeden tylko minus.


Myśle, że to by sie im nie opłacało.Zresztą z siedzenia okrakiem na płocie jeszcze nic dobrego nie wynikło ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne oceny gier. Bad Day LA dostalo 7 i w nastepnym numerze pelna wersja. Na zachodzie gra jest oceniana na gorzej nie srednia... No i oczywiscie Smuggler ktory sie ciagle pyszni ze maja najwiekszy naklad, ze pelne wersje, ze to, ze tamto... No i oczywiscie wspaniale pojecie "Antyfan" ktorego tak wszyscy milosnicy CDA uwielbiaja uzywac... jak kupowalem to pismo jakies 6-7 lat temu (regularnie, kazdy numer) to bylo calkiem inaczej... Nie bylo ze CDA jest najlepsze, nie bylo ze sa antyfani i fani i jakos tak inny klimat... IMHO znacznie lepszy, bo teraz to jest full lans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 19:29, Don Lizak napisał:

Nie ma co ukrywać CDA jest to najlepsze pismo na rynku. Tylko osobiście moge stwierdzić,
że czasem szkoda mi tych 15 zeta :P

A razi mnie troszkę nazwa :D
CD-Aciton
Dlaczego CD? Przecierz kładą już taki wielki nacisk na to, że cd odchodzi do lamusa. Z drugiej
strony DVD-Action też lamersko brzmi. Ale coś w stylu Game(R)-Action już by mi lepiej pasowało.
Takie moje sktomne zdanie.

To chyba nie wiesz ze CD-Action mialo sie na poczatku nazywac CD-Power...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 14:50, megaman super napisał:

Cd-action jest super!
A mnie razi głupota Antyfanów!

A mnie jeszcze wieksza glupota Fanow. Momentami to jest fanatyzm. A przekonuje sie o tym coraz bardziej czytajac niektore wypowiedzi tutaj sie znajdujace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 20:45, dzordzi napisał:

Jedyny zarzut jaki mam do CDA to mala ilosc stron, wedlug mnie sa najlepszym pismem o grach
ale bardziej satysfakcjonowaloby mnie 200 stron i dvd 5.

No wlsanie kiedys bylo 196 stron. I nie wiem czy nie mniej reklam niz jest teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 00:22, Bolczan napisał:

> Jedyny zarzut jaki mam do CDA to mala ilosc stron, wedlug mnie sa najlepszym pismem o
grach
> ale bardziej satysfakcjonowaloby mnie 200 stron i dvd 5.
No wlsanie kiedys bylo 196 stron. I nie wiem czy nie mniej reklam niz jest teraz...


O boshe jaki monolog :P

Ale cena CDA była chyba o 5 złotych wyższa, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 00:19, Bolczan napisał:

A mnie jeszcze wieksza glupota Fanow. Momentami to jest fanatyzm. A przekonuje sie o tym coraz
bardziej czytajac niektore wypowiedzi tutaj sie znajdujace...

Dają prawie za darmo po kilka gier do gazety, spodziewasz się, że wszyscy będą CDA traktowali jako gazetę, nie pełne wersje + co do czytania? :)

Dnia 26.09.2006 o 00:19, Bolczan napisał:

Myśle, że to by sie im nie opłacało.Zresztą z siedzenia okrakiem na płocie jeszcze nic dobrego nie wynikło ;p

Kto mówi o siedzenie okrakiem na płocie? To jest wyjście naprzeciw potrzebom użytkowników, zaspokajanie ich potrzeb, a więc wzrost sprzedaży. Tylko, że panowie z CDA wiedzą, ze z tych 100% czytelników CDA powiedzmy 30% przeszłoby na wersję tańszą. Doszliby nowi czytelnicy, ale to nie zrównoważyłoby ogólnego wydatku. I w ten prosty sposób widzimy, że CDA bez gierek żyć nie może.

BTW zapowiedzieli już kiedy dadzą Q4 w full wersji albo HL2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie raził tylko nr 2/2005 - pełne wersje.Breed jeszcze ujdzie w tłoku,ale Paradise Cracked,Mars:Bunt Robotów i Korea:Forgotten Conflict - nie!Same słabe pełniaki,ale w końcu nie dla pełnych wersji kupiłem czasopismo,więc...Nr ogólnie dobry,ale te gry to porażka - zapłaciłem 18,50 i chciałbym czegoś lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować