Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz57

Wiedźmin- propozycja na EK

681 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2007 o 10:19, strajker napisał:

Bardzo proszę "CD Projekt" aby w EK nie było dodawanego... gniotu filmowego (seriala TV) "Wiedźmin"...:)))

Podpisuje się pod tym obiema rękami. Ale osobiście uważam, że gra Żebrowskiego była do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 10:30, SADIX napisał:

> Bardzo proszę "CD Projekt" aby w EK nie było dodawanego... gniotu filmowego (seriala
TV) "Wiedźmin"...:)))
Podpisuje się pod tym obiema rękami. Ale osobiście uważam, że gra Żebrowskiego była do bani.


Hm, widzę tu jakąś sprzeczność.
- Boli cię głowa?
- Nie.
- A mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie narzekał gdyby dodali do EK film :P nigdy go nie oglądałem i nawet nie wiem czemu tak wszyscy na niego narzekają :/:/:/ a jak wszyscy to wszyscy, bez wyjątków (:P), którym aktualnie jestem :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno złym pomysłem będzie dodanie do EK sagi Wiedźmina, ale skoro już sklep gram.pl oferuje książki to pokusić się o załatwienie jakiejś wersji Exclusive wszystkich książek o Wiedźminie, a do EK dodawać kody pozwalajace kupić wydanie za ileś tam złotych mniej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie ma sprzeczoności w wypowiedzi "SADIX''a"

Napisał, że podpisuje się obiema rękami (cytując nawet) pod prośbę aby nie dodawano do EK filmu "Wiedźmi" - natomiast w przeciwieństwie do mnie SADIX ma negatywna opinię na temat gry Żebrowskiego w w/w filmie.

Jakby nie było zamiast filmu lepiej ksiązka, breloczek, plakaty, kartki pocztowe, płyta z muzyką, arty etc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 11:41, Abi Dalzim napisał:

Czy juz są jakieś sprecyzowane typy na gadżety do EK? Nie pytam co to jest, bo i tak nie odpowiesz,
ale czy w ogóle są :)


Pewnie, że są. W realiach produkcji do premiery zostało naprawdę mało czasu. Zbieramy pomysły, dyskutujemy, wyceniamy, czytamy fora w poszukiwaniu lepszych itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 11:38, Bambadil napisał:

/.../ a jak wszyscy to wszyscy, bez wyjątków (:P), którym aktualnie
jestem :P:P:P

Z książką i adaptacją filmową jest tek, że adaptacja filmowa rzadko bywa udana. Ponadto, nawet jak jest udana, to czytelnikowi książki i tak zwykle mniej się będzie podobała, bo on miał inne wyobrażenie niż autor scenariusza i reżyser. Konfrontacja własnych wyobrażeń z wyobraźnią reżysera, ograniczoną zreszta m. in. budżetem, rzadko wypada na korzyść wizji reżyserskiej. Ale nie znając prozy Sapkowskiego, film można było obejżeć i to nawet z zainteresowaniem, chociaż umiarkowanym.
Nie inaczej będzie z Wiedźminem. Będzie mnóstwo rozczarowanych fanów Sapkowskiego. Tylko dlatego, że oni by inaczej tę grę zrobili (oczywiście gdyby potrafili i mogli) i inaczej wszystko sobie wyobrażali. Oczywiście, ja też będę w jakimś sensie rozczarowany. I, oczywiście, Wiedźmina kupię ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 11:50, strajker napisał:

Moim skromnym zdaniem nie ma sprzeczoności w wypowiedzi "SADIX''a"

Napisał, że podpisuje się obiema rękami (cytując nawet) pod prośbę aby nie dodawano do EK filmu
"Wiedźmi" - natomiast w przeciwieństwie do mnie SADIX ma negatywna opinię na temat gry Żebrowskiego
w w/w filmie.


A to przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:07, KrzysztofMarek napisał:

Nie inaczej będzie z Wiedźminem. Będzie mnóstwo rozczarowanych fanów Sapkowskiego. Tylko dlatego,
że oni by inaczej tę grę zrobili (oczywiście gdyby potrafili i mogli) i inaczej wszystko sobie
wyobrażali. Oczywiście, ja też będę w jakimś sensie rozczarowany. I, oczywiście, Wiedźmina
kupię ;-D


To bardzo ważne, o czym piszesz (choć akurat w nieodpowiednim wątku) i zdajemy sobie z tego sprawę. Podjęliśmy mnóstwo decyzji, z uwagi właśnie na ten problem. Jedną z nich było przesunięcie akcji gry do czasów po wydarzeniach znanych z sagi. Jednak w odróżnieniu do przemysłu filmowego (zwłaszcza w naszych realiach), w grze komputerowej znacznie łatwiej uzyskać dany efekt (na dodatek realistyczny). Żebrowski (choć mnie osobiście odpowiadał w filmie) nigdy nie wykonałby takich utwór jak Geralt w naszej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:07, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ a jak wszyscy to wszyscy, bez wyjątków (:P), którym aktualnie
> jestem :P:P:P
Z książką i adaptacją filmową jest tek, że adaptacja filmowa rzadko bywa udana. Ponadto, nawet
jak jest udana, to czytelnikowi książki i tak zwykle mniej się będzie podobała, bo on miał
inne wyobrażenie niż autor scenariusza i reżyser. Konfrontacja własnych wyobrażeń z wyobraźnią
reżysera, ograniczoną zreszta m. in. budżetem, rzadko wypada na korzyść wizji reżyserskiej.
Ale nie znając prozy Sapkowskiego, film można było obejżeć i to nawet z zainteresowaniem, chociaż
umiarkowanym.

Są wyjątki. Przynajmniej w moim wypadku. Spróbuję poukładać chronologicznie
- Odyseja kosmiczna 2001 - choć to raczej jest na podstawie opowiadań Clarke''a
- Kontakt - mimo że mocno okrojona fabuła to rewelacja i oddaje te same emocje co przy czytaniu
- LOTR - tu nie muszę chyba nic pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, w skład wymarzonej Edycji kolekcjonerskie wchodziłyby:
- Płyta DVD z grą (w plastikowym pudełku z napisem Edycja Kolekcjonerska)
- Soundtrack na DVD (w osobnym, plastikowym pudełku)
- Obszerną, kolorową, (gdzieś tak...) 300 stronicową intrukcę (na kredowym papierze, rzecz jasna ;P)
- Kolorowy, estetyczny poradnik (jakieś 600 stronic)
- Czarna koszulka z Wiedźminem i Lgiem gry (o tak...;P)
- Jedyny w swoim rodzaju kubek, z nadrukiem dotyczącym gry
- Duża mapa z całym obszarem gry (nie mniejsza niż drogowa mapa Polski, panowie.:P)
- Sakiewka z kilkoma monetami (walutą gry, tak z 20 sztuk)
- Album z ArtWorkami (wiem, wiem, zrzynam z Gothica 3, ale trudno)
- Duża (z 20cm) gigurka głównego bohatera
- kilka kartek pocztowych (z 10)
- Całą trylogie Sapkowsiego (o Wiedźminie, bo o czym?)
- Naszyjnik (bądź amulet) Wiedźmina
- Naklejki z gry
- Jakąś książeczkę (cos w rodzaju zapisków lub pamiętnika głównego bohatera)
- Wszystko to zapakowane w gustowna skrzynię, pąń skurzaną torbę (taką jak ma sam Wiedźmin ;D)
Cena max: 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:13, SwenG napisał:

- Odyseja kosmiczna 2001 - choć to raczej jest na podstawie opowiadań Clarke''a


Hm, a nie książki? Już druga część niestety ssała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:09, Strusiasty napisał:

więc każdy się ucieszy :P

Ja bym sie nie ucieszył :P
Za stary jestem na jakieś wyszczerzone wilki na klacie, za to fajną stylową koszulkę (czarną ofkoz - może być z tym wilczym motywem) chętnie bym założył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:15, Olcia1992 napisał:

/.../> Cena max: 200zł

Bardzo dobry pomysł. Niestety, nie do zrealizowania. Chyba, że nastąpi denominacja złotówki w relacji 100 dzisiejszych złotych = 1 nowy zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:15, Jay Z napisał:

> - Odyseja kosmiczna 2001 - choć to raczej jest na podstawie opowiadań Clarke''a

Hm, a nie książki? Już druga część niestety ssała.

Książka powstała po filmie. Główny wątek chyba zaczerpnięto z opowiadania The Sentinel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:18, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Cena max: 200zł
Bardzo dobry pomysł. Niestety, nie do zrealizowania. Chyba, że nastąpi denominacja złotówki
w relacji 100 dzisiejszych złotych = 1 nowy zł...

Może przyjdzie inflacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować