Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2010 o 21:26, Islanzi napisał:

A wycieli, wycieli. W porównaniu do książki film jest bardzo ubogi.


Mam nadzieję, że nie aż TAK dużo. :-)

Dnia 14.05.2010 o 21:26, Islanzi napisał:

A główny bohater
momentami doprowadza mnie do szału - ogólnie nie gra najgorzej, ale bywają chwilę, że
mam wrażenie iż mu się po prostu nie chce - wolałam go jak był młodszy xD.. taki sobie
mały chłopiec.


Ja tam osobiście do gry aktorskiej Daniela Radcliffa naprawdę nic nie mam... patrząc na pierwsze cztery tomy oczywiście.
Gra jak potrafi, filmu swoją obecnością na pewno nie psuje, a że dorasta i zmienia się wraz z kolejnymi tomami... jak my wszyscy, tak sobie myślę. ;-)
W końcu Harrym Potterem nie jest, tylko odgrywa jego rolę. ;-) Wydaje mi się, że ciężko jest zagrać kogoś, kto wykazuje się tak dalece rozwiniętą empatią, współczuciem i skłonnością do poświęceń w tak młodym wieku jak Harry. Wbrew pozorom czasem trudniej jest zagrać dobrego niż złego. :-)
Anyway, ja osobiście po części przyrównuję Daniela do osoby niejakiego Elijaha Wooda, którego też dane mi było "poznać" za sprawą innej świetnej adaptacji równie wartościowej i znanej książki.

Dnia 14.05.2010 o 21:26, Islanzi napisał:

Podobają mi się też niektóre charakterystyczne role jak Umbridge, Bellatrix
(ją ubóstwiam) czy Slughorn. W sumie film jako taki nie jest zły, wręcz przeciwnie, ale
patrząc przez pryzmat książki to mam mu do zarzucenia co nieco.


Właśnie, plus do tego w każdej chyba części głównym bohaterom towarzyszy cała plejada starszych, znacznie bardziej doświadczonych aktorów, jak choćby Gary Oldman, David Thewlis czy Alan Rickman. A szczerze jestem ciekaw kreacji Umbridge. ;-)
W każdym razie dzięki za opinie. Trzeba będzie się zapoznać i tyle. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Walka Dumba z SWK bardzo dobrze zrobiona. Także gra aktorka i montaż filmów są świetne. Jednak było zbyt wiele wątków, by swobodnie je pokazać w filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W 6 części mowie o filmie dom Weasleyów zostaje zniszczony? Dom czyli Nora. Zaś czytałem i nigdzie nie było wspomniane, że Nora została zniszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 19:49, Dann napisał:

W każdym razie cała saga HP stała mi się niezwykle bliska, prawdopodobnie za sprawą tych
prostych, pięknych i uniwersalnych wartości, jakie ze sobą niesie, a które to wartości
sam również bardzo cenię i z którymi wiążę wszystkie swoje marzenia. Ale to już swoją
drogą. ;-)


Mam ten sam "problem" z tą sagą. Jako że jestem bardzo sentymentalny, a wszystkie książki skończyłem czytać dosyć dawno temu, to za każdym razem jak oglądam kolejny film wracają miłe wspomnienia i melancholijny nastrój.

Dnia 14.05.2010 o 19:49, Dann napisał:

PS. Jak oceniacie ekranizacje ostatnich trzech tomów Harry''ego Pottera ? Znaczy się
piątego i szóstego, bo siódemka chyba dopiero przed nami. Mam nadzieję, że nie wycieli
zbyt wielu książkowych scen, aby film miał w ogóle sens.


Wczoraj oglądałem Insygnia, wersję z napisami. Nie liczyłem na wiele i dlatego się nie zraziłem. To była pierwsza część finału, także dosyć ciągnęła się, to był rodzaj wstępu, przedsmak końcowego "łubudubu". :)
Najlepszy film który widziałem z serii (chociaż i tak wszystkie lubię) to Zakon Feniksa. Fantastyczna końcówka którą zawszę będę pamiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 16:06, Maciej2194 napisał:

Mam pytanie. W 6 części mowie o filmie dom Weasleyów zostaje zniszczony? Dom czyli Nora.
Zaś czytałem i nigdzie nie było wspomniane, że Nora została zniszczona.


Aktualny reżyser marzył o byciu panią Rowling więc sam sobie legalnie tworzy Pottery na nowo ;]
Ja nie wiem, że WB nie mają wyrzutów sumienia za obsadzenie za kamerą tak słabego reżysera. Pomyśleć, że szóstkę proponowano Gilliamowi, to by dopiero był wielki film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam znowu 7 część i coś mnie tknęło. Skoro Śmiertelne Zaklęcie nie zabiło Harryego, tylko horkruksa w nim, to dlaczego horkruks w Harrym nie został zniszczony w komnacie tajemnic, kiedy ukąsił go bazyliszek(jad bazyliszka niszczył horkruksy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 17:40, Killinginno napisał:

Zachęćcie mnie jakoś do obejrzenia nowej części.


To najlepszy z najgorszych potterow(czyli od aktualnego reżysera, po właśnie jego 5 i 6 część uważam za najgorsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 21:06, Wujek-Alfred napisał:

Najwidoczniej jad wystarczająco w niego nie wsiąknął.

I nie było tam Umbridge, już on by się postarała by dobrze wsiąknęło =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 17:24, Killinginno napisał:

I tak nic nie przebije ''trójki''. Jest po prostu najlepsza.


Oczywiście! Zgadzam się z Tobą w 100% :)
W ogóle, najlepsze są pierwsze 3. części. Szkoda, że później Yates się dorwał do stołka reżysera i wszystko psuje - zniszczenie

Spoiler

Nory przez Bellatrix,

zrobienie z 6. potterowego zmierzchu. Pomyśleć, że złożyli propozycję Gaimanowi i Cuaronowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś już w kinie na Insygni? Mam zamiar się przejść z kolegami w piątek na premierę,tylko
nie wiem czy dam radę z moim chorym palcem(Mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim i premiera jest 03.12.10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 16:00, Jcl napisał:

O kur...
I ja wielki fan nic o tym nie wiem?!
No to trzeba się wybrać. Fajny w ogóle jest?

Już nie graja, przynajmniej u mnie w mieście. Mnie się podobał, ale inni maja raczej podzielone zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować