Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Mam komputer Intel Celeron 1700 MHz, kartę grafiki ATI Radeon 9600 ATLANTIS 128 MB i 768 MB RAM. Czy na tym sprzęcie będzie działał Gothic 3?? Jeżeli nie to jaka powinna być konfiguracja komputera na którym ta gra działałaby na średnich detalach i jakie będą koszty zakupu nowego sprzętu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 18:26, Bosper napisał:


> Sorry ale ja jakos wole jak mam taki sprzęt to grac z najlepsza grafa dla przyjemnosci
bo co
> to za przyjemnosc grac na minimum bo gra wyglada jak gothic I wiec sie nie czepiaj

Gothic I to za mało powiedziane, w Gothicu 1 jak miałeś max detale wygladało to lepiej, wszystkie
kontury i wyrazistość elementów(np zbroji była) w G3 jak popatrzysz na emblemat na zbroji paladyna
to zamiast niego widzisz plamę a szata maga ognia nie ma kolorów tylko wygląda jak szmata do
podłogi. Ja mam gre na średnich detalach ale gra mi spowalnia i laguje( nawet nie dogrywa się
tylko laguje) i to nawet jak wezme kamere obruce dookoła. Mam PIV 3GHz i 1024 MB Ram ale najgorsze
jest to że mam Radeona 9600PRO 128 MB ram i to on sprawia, najwięcej problemów, jeżeli chcę
wczytać grę za 3,4 razem pod rząd(tzn. po uruchomieniu gry) komputer mi sie resetuje, po prostu
karta nie wyrabia i ja to wiem. Grac nie moge(na niskich tak samo chodzi jak na średnich tylko
100 razy gorzej wygląda). Naszczęście zamówiłem sobie karte GeForce 7600 Gs na AGP i to pozwoli
na wymagania średnio-wyzsze(tzn. wreszcie antyleasing będzie normalnie właczaony i parę shaderów)
bo teraz to mam shadery 2.0. Szczególy średnie itd. Chociaz najbardziej zależy mi aby gra się
nie cięła aż tak w miastach i podczas walki z 4 dzikami oraz podczas normalnego rozglądania
się(co jest rzenujace)



Sorry ale trochę to nie na temat, ale wymieniasz kartę grafiki tylko ze względu, że Gothic Ci się tnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest grą uświadamiająca cię, że czas ulepszyć sprzęt :P
Ja mam P4 2.66GHz 512 mb RAM i GF FX5500 256 VRAM i po optymalizacji kompa i gry (pliki .ini itp.) gra mi chodzi PRAWIE "ładnie" na minimalnych ustawieniach (tylko tekstury średnie) i rozdziałce 800x600.
I całkiem niedawno pojawił się pewien dosyć wnerwiający problemik. Otóż gra czasami (nie ma reguły) po prostu się wiesza i muszę wrzucać restart. Trochę to wkurzające, kiedy robi się to 3 raz w ciągu 2 godzin... Może po prostu mój komputer ma dosyć Gothica3 jak na jeden dzień (karta grafiki już nie może :P), mam nadzieję, że jutro wszystko wróci do normy (chociaż nadzieja matką głupich, jak to mówią) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na jakich detalach pójdzie mi Gothic 3?
Procesor:2,5Ghz(AMD 3000+)
Karta graficzna:GeForce 6800GS 256mb
Pamięć operacyjna:1Gb
Płyta główna:Asus K8N4-E DELUXE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sposób, żeby Gothic jakoś lepiej działał? Albo może wiecie coś o jakimś patchu który poprawi działanie silnika gry? Ja ustawiłem wszystko na minimalne a przycina przy wchodzeniu do nowych lokacji. Mój konfig:

PIV Northwood (no co! nie śmiejcie się! nie jest taki zły) 2.8GHz
1GB DDR
GeForce 6800

Może to przez to, że mam za mało RAMu? Czy jakbym podkręcił częstotliwości i zmniejszył timingi to pomoże? Od razu bym też procka i kartę podkręcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : o co chodzi z tymi plikami .ini ? Wiem ze trzeba cos tam pozamieniac . Gdzie je moge znalesc i co z nimi zrobic?Moze dla niektorych jest to denerujace pytanie, powtarzajace sie co chwile na forum , ale po przeszuakniu forum nic nie znalazłem na ten temat.Pytam sie poniewaz mam gf fx5200 128 i jak wlacze gre to mam jakby załamania textur , tzn. gra rwie ( ale to swoja droga ) i textury albo zanknikaja na chwile m ale robi sie buiałe tło... nie wiecie czasem w czym twki problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 21:09, kuko7 napisał:

Oczywiście, że będziesz grał szybciej, ale nie ukrywam że karta też by się przydała! Bez odpowiedniej
karty, raczej nie pograsz na średnich...;/ Ja mam Geforce 7900GS i 1 gb ramu i gram z zacinkami
na średnich...;/
Oczywiście praca też zależy od procka... ja mam Athlon 3200+

Teraz to mówisz bzdury bo ja mam Radeona 9600 PRO i ja gram na średnich z zacinkami, ta gra popsuty kod żródłowy i karty nic tu nie dadzą zwiększenie ramu do 2 GB podobno cos daje ale tak naprawdę to gra jest skopana i tyle. Wgraj sobie Tweeka podobno dużo daje ja mam i tak za słaba kartę ale ty powinieneś grać na wysokich a nie na średnich(na maxa nie bo masz za mało ramu) ale wysokie powinny wejść i podejrzewam, że jakbys zmienił na wysokie miałbys takie same zacinki jak na średnich bo przy takiej karcie to już poziom grafy nie jest wazny tylko liczba NPC itd a za to odpowiadają Ram i procesor(no chyba, że masz słaby procek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2006 o 21:51, master matrox napisał:

Sorry ale trochę to nie na temat, ale wymieniasz kartę grafiki tylko ze względu, że Gothic
Ci się tnie?


Karte miałem wymienic i tak bo mam cienką a z reszty więcej nie wykrzeszę dlatego stwierdziłem, że jest to dobry moment na wymianę karty i przedłużeniu żywotności o około 1 rok( mam nadzieję) potem pewnie trzeba będzie zbierać kase na wymianę sprzętu. Jednak na Gothica 3 miałem wymienic kartę też po części lubie tą grę, a ponieważ kartę mam starą to wymieniam. Po za tym chce odpalać bfme 2 na full detalach bo podobno wygląda fajnie(teraz mam na średnich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 21:30, struksik napisał:

Mam komputer Intel Celeron 1700 MHz, kartę grafiki ATI Radeon 9600 ATLANTIS 128 MB i 768 MB
RAM. Czy na tym sprzęcie będzie działał Gothic 3?? Jeżeli nie to jaka powinna być konfiguracja
komputera na którym ta gra działałaby na średnich detalach i jakie będą koszty zakupu nowego
sprzętu??


Na maxymalnych detalach gierka powinna pojsc bez zaciec na AMD Athlon lub Intel Pentium 3500 ,2Gb ramu i Ati Radeon X1900XT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no jak nie savebug to "where is the guru" takie bycze okno wyskakuja podczas gry - wie ktoś jak temu zaradzić? bo virtualne ramy tu nic chyba nie dadzą? moge jedynie podnieś kolejne 4gb na drugim fizycznym dysku żeby łącznie mieć 4gb+4gb+2gb (10gb) ale to też chyba nic nieda? najnowsze catalyst też nic niedają. nie no pomóżcie LUDZIE !!!

a jeszcze jedno która z tych trzech kart byłaby najwydajniejsza pod gothica 3:
AGP:
GF 7600GT
GF 6800GS
Radeon X800GTO2

dla rozdzielczości 1280x1024


######################### POMOCY #########################

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 01:01, Kedly napisał:

a jeszcze jedno która z tych trzech kart byłaby najwydajniejsza pod gothica 3:
AGP:
GF 7600GT
GF 6800GS
Radeon X800GTO2

dla rozdzielczości 1280x1024
######################### POMOCY #########################

Chętnie dołączę się do pytania...
Co powiecie o Radku X850 pod AGP i o Radkach z serii X1300

Może lepiej kupić któregoś Gf z serii 6XXX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2006 o 01:01, Kedly napisał:

GF 7600GT
GF 6800GS
Radeon X800GTO2


x800 bierz ja mam gra sie na srednich - ale troche zacina (komp athlon 2,6 1GB ddr)
ja dokupuje sobie 512 RAMu i czekam na patcha z optymalizacja kodu zrodlowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wszelkiej maści postów jakie tutaj wyczytałem można spróbować wysnuć jeden wniosek. G3 lepiej działa na kartach nVidi niż ATI. Poza GF7950 :) Dlatego polecam przeczytać wątek a nie zadawać pytania, na które dostaniecie tyle różnych odpowiedzi co jest odpowiadajacych. No ale jak chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 01:01, Kedly napisał:

nie no jak nie savebug to "where is the guru" takie bycze okno wyskakuja podczas gry - wie
ktoś jak temu zaradzić? bo virtualne ramy tu nic chyba nie dadzą? moge jedynie podnieś kolejne
4gb na drugim fizycznym dysku żeby łącznie mieć 4gb+4gb+2gb (10gb) ale to też chyba nic nieda?
najnowsze catalyst też nic niedają. nie no pomóżcie LUDZIE !!!

a jeszcze jedno która z tych trzech kart byłaby najwydajniejsza pod gothica 3:
AGP:
GF 7600GT
GF 6800GS
Radeon X800GTO2

dla rozdzielczości 1280x1024


######################### POMOCY #########################


najlepszy bedzie GeForce 7600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 22:36, Gothicoll napisał:

Ta stronka chyba sie zrombała : http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
biore gothic 3 i pisze na minimalnych detalach !!!!! na takim spzęcie :

karta nvidia geforce 6800 xt 16 potokow
athlon 2500+
1gb ram


No faktycznie się "zrombala" - Gothic 3 na tym sprzęcie to i na minimum nie będzie 100% płynnie chodził, ale zawsze by można było zwiększyć nieco detale i cieszyc się ładniejszą grafą, ale przy nieco większych ścinkach. Oczywiście srtest nie podaje całkowicie pewnych wyników, czasem "zawyża" możliwości naszego sprzętu lub zbyt uogólnia(np. wsadziła mojego Radka 9550 na równi z kartami pokroju GeForce 6xxx).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z plikiem ini. sprzet mam podany w opisie i jakby ktos mogł mi do mojego sprzetu napisac jak pozmieniac tam w tym pliku byłbym bardzo wdzieczny !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:14, kuko7 napisał:

Dobra a teraz pytanko, skąd mam wziąść tego Tweeka??? I co on daje? To jest jakiś program?

Trzeba poszukać w googlach lub na oficjalnych stronach Gothica itd. program umożliwia grę z mniejszą ilością zwieszek i zacinek(modifikuje plik ini). Musisz poszukać na tym forum była o tym mowa wiele razy wpisz w wyszukiwarce forum tweek i znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 23:29, Bosper napisał:


> Sorry ale trochę to nie na temat, ale wymieniasz kartę grafiki tylko ze względu, że Gothic

> Ci się tnie?

Karte miałem wymienic i tak bo mam cienką a z reszty więcej nie wykrzeszę dlatego stwierdziłem,
że jest to dobry moment na wymianę karty i przedłużeniu żywotności o około 1 rok( mam nadzieję)
potem pewnie trzeba będzie zbierać kase na wymianę sprzętu. Jednak na Gothica 3 miałem wymienic
kartę też po części lubie tą grę, a ponieważ kartę mam starą to wymieniam. Po za tym chce odpalać
bfme 2 na full detalach bo podobno wygląda fajnie(teraz mam na średnich)



No chyba, że tak... ja tam grałem w Fear Combat na minimalnych detalach, minimalnej rozdzielczości i mi to jakoś nie przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować