Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 także na nowe konsole

143 postów w tym temacie

Fallout na konsole... po prostu super :/. Jeszcze się pewnie okaże, że wersja konsolowa będzie lepsza graficznie i bardziej dopracowana niż PC-towa. Do tego można zapomnieć o inteligentnej rozrywce. Gry z konsol są zazwyczaj proste i bezmyślne. Ehh... a miałem nadzieję na godną kontynuację serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarne chmury zbierają się nad przyszłością trzeciego Fallouta. Najpierw zniechęcający teaser, a teraz ta wiadomość, która wcale nie musi znaczyć nic dobrego. To pewnie będzie coś w rodzaju postnuklearnego Obliviona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie na konsolach to oznacza to tyle że powstanie gra prosta i nieskomplikowana, odpicowana graficznie ale z płytką fabułą...No niestety konsolowcy z czymś bardziej skomplikowanym raczej by sobie nie poradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja sie ciesze......... moja ukochana seria........ na konsoli...... chlip

ja osobiscie gram i na konsoli i na kompie...i dlamnie to jest fakt że kompy są świetne do RPG ..zwłaszcza do RPG takiego kalibru jak Fallout ..... jak ja widze te konsolowe RPG (czy też rpg robione na kompa i na konsole) to mi sie rzygać chce chce..... to zupełnie inny typ gier ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bezpodstawne bo juz zrobili Obliviona a Fallout3 to bedzie to samo tylko z nowymi teksturami. Przypomne ci, ze Oblivion to byl ogromny krok w tyl w porownaniu do stricte-pc Morrowinda. Ladniejszy? Moze i tak ale to RPG i grafika nie jest najwazniejsza!! Ogromne uproszczenia i schematycznosc gry oraz beznadziejnosc ogolna(identyczne lochy czy skalowanie wrogow) To cos dlaczego ta gra po zdobyciu nagrod "oh ah jakie to ladne" odeszla w zapomnienie w ciagu 4 miesiecy. Morrowind jest na ustach RPGowcow do dzisiaj...

Sprawdzily sie obawy fanow Fallouta. Fallout zakonczyl sie na 2(BOS jako taktyczna gra byl ok)

Fallout 3 RIP [''] ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko umieszczeniu nowego Fallouta również na konsolach, ale stawiam jedno ale, niech nie zrobią z trzeciej części, czegoś na kształt tego czegoś, co to kiedyś na PS2 wyszło, a fani Fallouta (vide me) nie podają nawet tytuły tego kiczu, z obrzydzenia. ( http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4708 dla ciekawych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selv: Morek wyszedł najpierw na PC, a potam konwertowali go na X-boksa. Oblivion był od razu robiony multiplatformowo, co skończyło się dlań bardzo smutno.
Zresztą Morek w porównaniu do Daggerfalla też był mocnym krokiem w tył.

Ot taka tendencja...

Co do Fallout 3 na konsole to ten news raczej smuci. Nie mam nic przeciwko konsolom i grom na nie, ale póki co filozofia grania i odbiorcy gier są nieco inni na tym sprzęcie.
Gra na konsoli z walką w turach? Boję, się że zrobią z tego realtime i hack&slash jak Oblivion.
A że nie opłaca się robić gry tylko na PC, jak ktoś wspomniał? A czy trzeba koniecznie robić Fallout 3? Może lepiej zostawić tę grę na półce "z najlepszymi w historii", a nie patrzeć na wszystko tylko przez pryzmat pieniędzy?
Idealizm. Na wszystko się patrzy przez ten pryzmat, a tytuł Fallout się sprzeda tak samo jak ELder Scrolls, czy Gothic...

Pozdrawiam wszystkich wyjeżdżających na długi weekend, którym żona nie pozwala zabrać ze sobą komputera ze STALKER-em ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu sądzicie że to będzie złe ? chyba ludzie z Bethesdy wiedzą kto jest docelowym klientem nie ? oczywiście nie oleją konsol ale peceta nie zawiodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Ps2 też był Fallout i fajnie sie grało.

ivan luthien na konsolach masz JRPG czyli japoński rodzaj erpega z turową akcją jak nie rozróżniasz zwykłych RPG od ich innych imienników to się nie odzywaj bo Rpegi na konsolach są najwyżej oceniane i tego typu gry nie spotkasz na PC bo Oblivion, Gotic to nie to samo co np: Disgaea, Makai Kingdom, FF czy Star Ocean :P

A fallout na konsole był grą chodzoną a nie taktyczną :P haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuj zdjąc klapki z oczu tych wszystkich ''autorytetow'' growych tu piszacych. 95% nowych gier , jeżeli wychodzi na PC wychodzi też i na konsole bo to jest opłacalne/bo tak chciał wydawca.I nie ma tym nic złego bo to nie psuje faktu że może wyjśc swietna gra.

"Fallout na konsole... po prostu super :/. Jeszcze się pewnie okaże, że wersja konsolowa będzie lepsza graficznie i bardziej dopracowana niż PC-towa. Do tego można zapomnieć o inteligentnej rozrywce. Gry z konsol są zazwyczaj proste i bezmyślne. Ehh... a miałem nadzieję na godną kontynuację serii."

Moze zainwestuj w konsole i pare świetnych gier na nie, a nie sugerujesz sie tylko opinią gości komentujących na onecie czy empikowskim standem.

"F3 na konsole = uproszczenia pod dzieci z USA."
Gratuluje opinii, podejrzewam że te ''dzieci z USA'' są madrzejsze od ciebie, a już napewno mniej stereotypowe..

"Nie jest bezpodstawne bo juz zrobili Obliviona a Fallout3 to bedzie to samo tylko z nowymi teksturami"
Ciekawe info, bo jak narazie chyba nie ma skrinow z gameplaya..
btw.ten twoj chwalebny morrowind wyszedl tez na xbox''a..

Ciekawe ile z tych osob tak ''urazonych i zniesmaczonych'' faktycznie grało w Fallouta. A nawet jesli to chciałbym się dowiedzieć w jakie gry graja , ktore sa inteligentne, niekomercyjne, maja swietna fabule etc etc

imao jezeli gra bylaby fajna to chcialbym by wyszla na jak najwieksza ilosc ''sprzetu grajacego''. Im wiecej osob moze czerpac przyjemnosc z grania tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 15:07, Selv napisał:

F3 na konsole = uproszczenia pod dzieci z USA.
Szkoda.


Chyba nigdy nie garłeś na "plejaku". :/ Właśnie na PC wychodzi równie dużo i nawet więcej gier dla "dzieci z USA".
Grałeś w Okami? Grałeś w Shadow of the Colossus? Grałeś Metal Gear Solid? Zagraj i dopiero się odzywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz roznice miedzy robieniem gry na PC a potem zrobieniu konwersji a robieniem gry rownolegle na kilak platform? Morrowind wyszedl na xbox''a w poltoraroku po premierze PCtowej. Po prostu zrobili konwersje. Obliviona natomiast na PC przycinali by konsole sobie z nim poradzily. Czemu ja mam cierpiec za to, ze banda dzieci chce sie bawic na konsolach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"F3 na konsole = uproszczona pod dzieci z USA."

To ja proponuję inne równanie:

"Ludzie uważający że na konsolach nie ma ambitnych gier = głupsi niż dzieci z USA."

Miło? A poważnie - ręce opadają, jak czytam to jojczenie o komercji, głupocie, uproszczeniach i opieraniu dyskusji wyłącznie na samych przykładach "złych gier konsolowych". Jak GandalftheBlack zauważył, na konsole wychodzi dużo doskonałych, ambitnych i wcale nie uproszczonych gier. Ale widać do niektórych to nie dociera za bardzo. Ja podam przykład ze "swojego" podwórka (handledy) - seria Advance Wars - ja nie znam drugiej tak dobrej turowej gry taktycznej, która łączy przystępną formę i interfejs z głębią rozgrywki. Tudzież seria Zelda. Po prsotu ręce opadają na widok ignorancji niektórych... Jak dla mnie - ocenianie gry po platformach, na które się pojawia, jest co najmniej oznaką głupoty i fanboyostwa PieCyków... Co najmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zaden tytul, ktory nagle zaczal byc dostepny na konsole nie okazal sie hitem. Oblivion - shit wedlug fanow rpg i branzy. Baldur''s - rotfl? Fallout - rotfl?

Konsole z powodu chociazby sterowania wymagaja uproszczen i tego nikt nie zmieni. Dlaczego ja mam grac w obciety tytul tylko dlatego, ze konsolwocy nie moga wlozyc sobie grafy z dx10 czy dodatkowej kosci ramu aby pociagnac gre? GDYBY gry z roznych platform roznily sie to bym na to nawet nie patrzyl ale skoro ten sam tytul ma byc taki sam na kazdej platformie to to NIE MOZE byc dobre!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2007 o 16:29, FiN napisał:

Ciekawe ile z tych osob tak ''urazonych i zniesmaczonych'' faktycznie grało w Fallouta. A nawet
jesli to chciałbym się dowiedzieć w jakie gry graja , ktore sa inteligentne, niekomercyjne,
maja swietna fabule etc etc


Osobiscie, gralem w fallouty, jak i duzo starsze gry. W co teraz gram? W strategie, fpp i beznadziejne RPG-i.
Co ciekawe w gatunkach innych niz RPG nie widze takiego stopnia degeneracji.
Kolejne strategie wcale nie sa prostsze, wrecz przeciwnie, sa DUZO bardziej zlozone niz w czasach pierwszych C&C czy civilization 1.
Tylko gatunek RPG jakos zmarnial i zbiednial na skutek wlasnie portow z konsoli.
Chociazby samo sterowanie, gra na konsole wymusza badziewne menu i pare klawiszy do wszystkiego. A tworcy sa zbyt leniwi zeby te rzeczy zrobic tak zeby wspolpracowaly z myszka + klawiatura. Do tego dochodzi masa innych uproszczen, przykladowo, w grach konsolowych nie moze byc zbyt duzo dialogow, czcionki musza byc ogromne zeby na telewizorach dalo sie przeczytac itd itp.
Stawiam teze, i bede jej bronil. Degeneracji gatunku RPG sa winne wlasnie konsole.
Fallout umarl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu ludzie odpowiedzialni za tworzenie gry mają stracić znaczące zyski dlatego bo Tobie nie pasują lekkie uproszczenia jakie pewnie gra będzie posiadać by szło wygodnie grać w nią i na konsoli? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 16:45, Krasus napisał:

A czemu ludzie odpowiedzialni za tworzenie gry mają stracić znaczące zyski dlatego bo Tobie
nie pasują lekkie uproszczenia jakie pewnie gra będzie posiadać by szło wygodnie grać w nią
i na konsoli? :P


Racją jest, że gry na PC są dużo ambitniejsze i bardziej złożone. Dobre firmy tworzące gry rezygnują z konwersji na konsole lub nowych tytułów na konsole, bo uważają że ich gry stracą siłę a firma opinie.
Poza tym konsole to teraz głównie kasa, kasa i kasa, chociaż podobnie jest na PC, ale nie ma aż takiej wojny jaka jest między Nintendo, Sony, Microsoft.
Nie obchodzi mnie, że ktoś chce Fallouta na konsole, bo ta gra to dziedzictwo PC RPG, i żadna konsola tego nie zmieni - to będzie katastrofa. Przecież konsole to etap przejściowy, dopóki nie będą miały klawiatury i myszki to będą się nazywać konsolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 16:25, Inki napisał:

czemu sądzicie że to będzie złe ? chyba ludzie z Bethesdy wiedzą kto jest docelowym klientem
nie ? oczywiście nie oleją konsol ale peceta nie zawiodą

ano wiedzą, problem w tym że to najprawdopodobniej będzie to współczesny pseudogracz bo na takich najwięcej zarobią (na to że właśnie o zarobek, a nie kontynuacje serii chodzi wskazuje pojawienie się wersji konsolowych). podczas gdy fan będzie mógł co najwyżej pęknąć ze śmiechu ew wybrać się do siedziby bethy żeby uzupełnić niedobór ołowiu w organizmach osób odpowiedzialnych za f3. Gra na miarę prawdziwego fallouta była by niszowa, i nie nadawała by się do przeniesienia na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować