Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Załamałem się... Ominął mnie turniej! czemu nikt na tym forum nie dał o tym znaku. Ehh... Wieki nie wchodziłem na forum Jaskini i taka okazja przeleciała koło nosa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem:( Ostatnio wchodziłem tylko na to forum, bo zawsze były tu najświeższe informacje... A tu tym razem wtopa na całego. Jestem zły. Ehh... Następny turniej pewnie za 100 lat ruszy o ile w ogóle jakiś powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 08:41, dhaetrtech napisał:

Dlaczego nie mogę ściągnąć patchy do wersji empikowej? Nie ma już ich?

U mnie bez problemu działają linki z przypiętego posta. Nawet szybkość ściągania jest zadowalająca jak na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w koncu znalazlem rozwiazanie (na CH) mojego problemu dot. prologu kampanii Dzikich Hord...
tzn. że gra staje w miejscu...

bug polega na tym, że trzeba uwolnić cykopy do 1. dnia 4. tygodnia 2. miesiąca - jeśli tego nie zrobimy to gra zostaje zamrożona :(

no i przeszedłem tę pierwszą planszę i to w miarę sprawnie - i teraz pytanie takie: czy ten Quroq występuje później jeszcze gdzieś w kampanii? bo nie wiem czy czasem nie wczytać sobie sejwa i nie odwiedzić wszystkiego na planszy żeby go wypoziomować na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 10:31, moonman napisał:

czy
ten Quroq występuje później jeszcze gdzieś w kampanii?


W kampanii dalej już nie występuje. U orków gra się później dwoma innymi bohaterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2008 o 10:31, moonman napisał:

no i przeszedłem tę pierwszą planszę i to w miarę sprawnie - i teraz pytanie takie: czy
ten Quroq występuje później jeszcze gdzieś w kampanii? bo nie wiem czy czasem nie wczytać
sobie sejwa i nie odwiedzić wszystkiego na planszy żeby go wypoziomować na maxa.

Quroq to bohater, który wywołał rewolucję i uwolnił orków spod jarzma ludzi, natomiast wydarzenia znane z H5 są już kiedy orkowie są wolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 17:45, Sheltem napisał:

Pomyliłeś Quroqa z Kunyakiem do spółki z Batu.

Nie do końca, gdyż Kuniak to wyzwoliciel pierwszych orków spod władzy czarodzieji, natomiast Quroq uwolnił ostatnich zniewolonych orków spod władzy ludzi, oczywiście o wiele później niz Kuniak, mimo wszystko wydaje mnie się, że walka Quroka dzieje się wcześniej niż wydarzenia znane z Wojen Królowej Izabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 20:08, hammerfall87 napisał:

A ja tak spytam z ciekawości czy zanosi się jeszcze na jakiś dodatek bo planuje sobie
kupić złotą edycje.



Nie, nie zanosi się na dodatek. Możesz spokojnie kupować Złotą Edycję, zwłaszcza że jako bonus dostajesz poradnik do Kuźni Przeznaczenia i Dzikich Hord, czego nie ma w wydaniach podstawowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam HoMMV z kolekcjonerskiej edycji, do tego zakupiłem premierową edycje Hammer of Fate. Niedawno wyszedł kolejny dodatek spod młota Nival Inc. i teraz chciałbym się was doradzić - do jak niskiego pułapu może zejść premierowa edycja bym mógł podziwiać na mym piedestale trzy premierowe wydania.

P.S
Nival teraz bierze się za kolejny dodatek czy pracuje nad innym projektem? Słyszałem w sumie o Heroes: kingdoms (browserówka) jednak nie jestem pewien czy za ten projekt odpowiedzialne jest to studio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 23:10, s2nto napisał:

Posiadam HoMMV z kolekcjonerskiej edycji, do tego zakupiłem premierową edycje Hammer
of Fate. Niedawno wyszedł kolejny dodatek spod młota Nival Inc. i teraz chciałbym się
was doradzić - do jak niskiego pułapu może zejść premierowa edycja bym mógł podziwiać
na mym piedestale trzy premierowe wydania.

Cenowego?
Tak wnioskuję :)
Jeżeli ma to być oficjalny sklep to myślę, że wiele cena nie spadnie. Może do 40, ale to nic pewnego.
Chyba, że któraś z sieci wystawi jakąś promocyjną cenę.
Jeżeli mogą być to inne środki dystrybucji, to na allegro pewnie będzie można coś w tej cenie znaleźć niedługo (jeśli już nie ma tam takich ofert).

Dnia 05.04.2008 o 23:10, s2nto napisał:

P.S
Nival teraz bierze się za kolejny dodatek czy pracuje nad innym projektem? Słyszałem
w sumie o Heroes: kingdoms (browserówka) jednak nie jestem pewien czy za ten projekt
odpowiedzialne jest to studio.

Żadnych potwierdzonych informacji nie ma. Jednak nie spodziewałbym się nowego dodatku. Już szybciej H VI.
Niedawno Nival poszukiwał ludzi do pracy przy tytule z uniwersum M&M. Nie sądzę by były to prace nad Heroes: Kingdoms (o ile Nival się tym zajmuje - nie wiem). Dlatego przypuszczam, że szykuje się jakiś nowy tytuł, być może H VI właśnie...
Ale to wszystko tylko moje teorie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 23:47, windows00 napisał:

Dlatego przypuszczam,
że szykuje się jakiś nowy tytuł, być może H VI właśnie...
Ale to wszystko tylko moje teorie :P

Ewentualnie Dark Messiah 2 po odpowiednim zakończeniu jedynki z dodatekim(choziaż nie znam ich, więc ciężko powiedzieć mi czy możliwa jest w ogóle dwójka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 22:46, Bosper napisał:

Ewentualnie Dark Messiah 2 po odpowiednim zakończeniu jedynki z dodatekim(choziaż nie
znam ich, więc ciężko powiedzieć mi czy możliwa jest w ogóle dwójka).

I jesteś przekonany, że to Nival weźmie się za ten tytuł? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 22:58, windows00 napisał:

> Ewentualnie Dark Messiah 2 po odpowiednim zakończeniu jedynki z dodatekim(choziaż
nie
> znam ich, więc ciężko powiedzieć mi czy możliwa jest w ogóle dwójka).
I jesteś przekonany, że to Nival weźmie się za ten tytuł? ;]

Tego to już nie wiem, chociaż zdecydowanie wolę czekać na H6(które było by bardziej rozbudowane niz H5, szczególnie jeśli chodzi o ilość frakcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 11:09, Bosper napisał:

Tego to już nie wiem

A ja w to szczerze wątpię. Nival robi głównie turówki i rtsy, więc dziwny byłoby gdyby nagle wzięli się za DM2.

Dnia 07.04.2008 o 11:09, Bosper napisał:

chociaż zdecydowanie wolę czekać na H6(które było by bardziej rozbudowane
niz H5, szczególnie jeśli chodzi o ilość frakcji)

Myślisz, że w podstawce będzie więcej frakcji niż jest teraz? ;>
W to też śmiem wątpić, bo wtedy h6 stałoby się grą tylko dla fanów (z powodu rozbudowania, a co za tym idzie - skomplikowania). Nowi gracze mniej chętnie siadaliby do gry, bo wymagałaby ona dłuższej nauki obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 14:28, windows00 napisał:

Myślisz, że w podstawce będzie więcej frakcji niż jest teraz? ;>
W to też śmiem wątpić, bo wtedy h6 stałoby się grą tylko dla fanów (z powodu rozbudowania,
a co za tym idzie - skomplikowania). Nowi gracze mniej chętnie siadaliby do gry, bo wymagałaby
ona dłuższej nauki obsługi.


Czy ja wiem, więcej frakcji dawało by tylko więcej klimatu, a każdy kto nie chciałby ich wszystkich zgłębiać mógłby się ograniczyć tylko do paru wybranych(ulubionych), ja gram w wiele RTSów i lubię im więcej frakcji tym lepiej(ciekawiej). Po za tym można by zrobić dodatkowy poziom jednostek(tak aby ich było z 8), po prostu chciałbym aby dali też coś nowego i żeby nie było spamu tego co jest w H5 tylko w ładniejszej oprawie graficznej(zważywszy na to, że H5 wysoko postawiło poprzeczkę dla następców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 14:37, Bosper napisał:

(zważywszy na to, że H5 wysoko postawiło poprzeczkę dla następców).


Oj tak...dla mnie największym krokiem naprzód było ogromne zwiększenie możliwości rozwoju bohatera - najpierw w wersji podstawowej, gdzie wprowadzili zdolności rasowe i ciekawe ścieżki rozwoju(zdolność ostateczna), a Hordy pobiły to wszystko na głowę, dając ogromną swobodę w awansowaniu herosa. Już nawet nie wymieniam alternatywnych ulepszeń jako postępu, bo z tego sprawę zdaje sobie chyba każdy. Zastanawiam się tylko, czy w następnych częściach się to utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować