Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2007 o 22:17, Bosper napisał:

Wiecie co porównałem sobie statystyki Tytana i Jego alternatywy i się niczym nie róznią oprócz
ceny :P (tytan 4700 a nowy 3300- wszystko na podstawie Karty pomocy z jednostkami), natomiast
ten nowy wyglada jakby miał wiecej mocy i do tego lepszych, co na to powiecie?


Nival najprawdopodobniej zmniejszył cenę wszystkich jednostek 7 poziomu o 1000, jeśli spojrzałbyś na każdą z tabelek zauważyłbyś tę zasadę.
Na Age of Heroes jest podane, że Storm Lord ma 5 strzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W komplecie(jeden rodzaj ulepszeń) wygladaja fajnie, jednak jak ktos pomiesza ulepszenia stare z nowymi, pewnie bedzie to wygladało głupio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 22:41, Nicolai napisał:

Nival najprawdopodobniej zmniejszył cenę wszystkich jednostek 7 poziomu o 1000, jeśli spojrzałbyś
na każdą z tabelek zauważyłbyś tę zasadę.
Na Age of Heroes jest podane, że Storm Lord ma 5 strzał.


OK, ale ten nowy wyglada na lepszego od starego bo ma jakiś sztorm a tamten błyskawicę, po za tym nie ma miedzy nimi żadnej różnicy, powinni troche to zmienić bo niby alternatywa a w tym wypadku nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po przeglądnięciu porównań ulepszeń teraz to widzę - ulepszenia będą dobierane według stylu gry. Ja na przykład preferuje czysty atak. bez żadnych specjalnych umietności. Więc będe wybierał po prostu jednostkę lepszą w statystykach. Czasem statystyki są takie same. I w tym przypadku decydują umiętności. Gra zostanie zróżnicowania w zależności od sylu gry nie armę graczy będą się znacznie różniły. Pojedynek bliźnaczych miast może być o wilele ciekawszy. Brawo Nival!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to też wolę bardziej Waleczne Jednoski niż Strzelające/Czarujące, jak się motam to mało kiedy używam jakieś czary, głównie piorę przed siebie i zostawiam zgliszcza z wrogów, czyli dla mnie Alternatywy Rulllzzz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się przynajmniej dlaczego jednostkom Nekropolii podmieniono kolor - limit na użycie zielonego wykorzystał Storm Lord z Akademii :D

20070612231633

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam czasu dokładnie analizować statystyk nowych ulepszeń, ale pokomentuję trochę wygląd :D

Gremlin - amerykański pilot?
Gargulec - mi to osobiście marmuru nie przypomina.
Golem - w porzo.
Mag - kolejny cholerny muzułmanin, ciekawe jaką bombę niesie pod ubraniem :P
Dżin - odpicowany :P trochę bez sensu że jest przezroczysty ;/
Rakszasa... tak patrzę na jej... nie pysk, ino... łeb ;] i przypomina mi... psa Pluto :D
Upgr. Kolos - nice, co tu więcej pisać ;]

Co do problemu nazwy - w Fortecy mamy Pioruna/Władcę Burz - alternatywą dla niego będzie pewnie Gromowładny. Więc będzie tu dość duży kłopot z polską nazwą dla Kolosa... Sztormowładny? ;/

FJP - zanosi się, że jednak zobaczymy ich jako alternatywy dla Przystani. Jeśli dotąd ich nie opublikowano(a zostały tylko one i Forteca), to znaczy, że albo nie będzie nowych, albo zostaną pokazane na samym końcu - chociaż to mało prawdopodobne, chociażby ze względu na ich ''wagę'' w grze - właściwie to wokół tej frakcji toczy się fabuła gry, więc odgrywa ona jedną z najważniejszych ról, więc na chłopski rozum powinne były zostać zaprezentowane jako jedne z pierwszych... win00, nie chcę Cię dołować ;] zawsze mogę się mylić :)

Coś jeszcze omawialiście podczas mojej nieobecności? Dostałem niedawno szlaban, więc na kompa wchodzę sporadycznie... :(

p0zdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 13:14, Lfdracon napisał:

Gargulec - mi to osobiście marmuru nie przypomina.
Golem - w porzo.
Mag - kolejny cholerny muzułmanin, ciekawe jaką bombę niesie pod ubraniem :P


Mi to marmu przypomina:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/Weisser_marmor_carrara.JPG

A zauważyliście, że Golem z twarzy przypomina Janosika xD?

@ Napek

Limit limitem, ale czemu róż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 13:14, Lfdracon napisał:

FJP - zanosi się, że jednak zobaczymy ich jako alternatywy dla Przystani. Jeśli dotąd ich nie
opublikowano(a zostały tylko one i Forteca)

Nie zapominaj o Bastionie ;]

Dnia 13.06.2007 o 13:14, Lfdracon napisał:

to znaczy, że albo nie będzie nowych, albo zostaną
pokazane na samym końcu - chociaż to mało prawdopodobne, chociażby ze względu na ich ''wagę''
w grze

Tutaj się nie zgodzę. Właśnie ich "waga" warunkuje późne pojawienie się. Wzbudzają dużo emocji, więc zostaną opublikowane na końcu, żeby fani cały czas dyskutowali czy będą nowe ulepszenia czy FJP.

Dnia 13.06.2007 o 13:14, Lfdracon napisał:

- właściwie to wokół tej frakcji toczy się fabuła gry, więc odgrywa ona jedną z najważniejszych
ról, więc na chłopski rozum powinne były zostać zaprezentowane jako jedne z pierwszych... win00,
nie chcę Cię dołować ;] zawsze mogę się mylić :)

Tak samo ja :)
Powiedzmy, że z FJP jako alternatywami się pogodziłem, więc każda zmiana będzie dla mnie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 13:22, Nicolai napisał:

Limit limitem, ale czemu róż?

Też się zastanawiałem. Ale teraz jest już dla mnie wszystko jasne. Przeprowadziłem dziś drobny eksperyment i okazało się, że zmieszane w odpowiednich proporcjach zielony i różowy dają interesujący efekt ;)

20070613151559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 15:16, Napek napisał:

> Limit limitem, ale czemu róż?
Też się zastanawiałem. Ale teraz jest już dla mnie wszystko jasne. Przeprowadziłem dziś drobny
eksperyment i okazało się, że zmieszane w odpowiednich proporcjach zielony i różowy dają interesujący
efekt ;)

No tak-w końcu Elvis jesy wiecznie żywy ;] Teraz do mnie dotarła potęga konceptu necro...choć ja i tak nadal jestem przeciwny Necroloversom >:[

Mam też nadzieję, że FJP nie będą alternatywami-pomysł tak niefajny, że jestem wręcz gotów zbojkotować te jednostki niczym prawdziwy heroesowy ideowiec .
Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale na to właśnie rozwiązanie wskazowałby brak Przystani jako jednynego zamku w tym opisie umiejętności nowych jednostek, który się pojawił w rosyjskim magazynie. Wszak opis FJP mamy już od długiego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 13:14, Lfdracon napisał:

Niestety, nie mam czasu dokładnie analizować statystyk nowych ulepszeń, ale pokomentuję trochę
wygląd :D

Gremlin - amerykański pilot?
Gargulec - mi to osobiście marmuru nie przypomina.
Golem - w porzo.
Mag - kolejny cholerny muzułmanin, ciekawe jaką bombę niesie pod ubraniem :P

Z tym się zgadzam w 100%

Dnia 13.06.2007 o 13:14, Lfdracon napisał:

Dżin - odpicowany :P trochę bez sensu że jest przezroczysty ;/
Rakszasa... tak patrzę na jej... nie pysk, ino... łeb ;] i przypomina mi... psa Pluto :D
Upgr. Kolos - nice, co tu więcej pisać ;]

FJP - zanosi się, że jednak zobaczymy ich jako alternatywy dla Przystani. Jeśli dotąd ich nie
opublikowano(a zostały tylko one i Forteca), to znaczy, że albo nie będzie nowych, albo zostaną
pokazane na samym końcu - chociaż to mało prawdopodobne, chociażby ze względu na ich ''wagę''
w grze - właściwie to wokół tej frakcji toczy się fabuła gry, więc odgrywa ona jedną z najważniejszych
ról, więc na chłopski rozum powinne były zostać zaprezentowane jako jedne z pierwszych... win00,
nie chcę Cię dołować ;] zawsze mogę się mylić :)


Zobaczymy co zrobią z tymi FJP, mnie się one podobały, ale fabularnie nie pasują(można podciagnąć jeszcze ostatecznie wszystkie jednostki procz Mrocznego Kapłana i Upadłego Anioła :P), ciekawe jak to zrobią, po za tym czemu oszukali nas mówiąc, że alternatywami Przystani napweno nie będą FJP.

Jak widać FJP budza wiele kontrowersji i zapewne za tydzień pokazane zostaną nam Kraski i potem zapewne dopiero wyjasnia tą kwestję, bo jakoś nie wydaje mi się aby pokazali ulepszenia i alternatywne ulepszenia orków, pozyjemy zobaczymy, do poczatku Lipca powinno się to wszystko wyjasnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gremlin wygląda jak kamikadze..szalony doktorek
Gargulec jakby krew na nim zaschła
Golem on to ma fryzurke ala janosik
Mag wygląda superrrrr
Dżin taki kolorowy i jakis taki....
Rakszasa wyglada jak tranwe***ta
A kolos hmmm.....jakby miał siee zżygać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tam jednostki się podobają... klimat został utrzymany...
poza tym, kolorki dla mnie to sprawa wtórna... interesuje mnie przede wszystkim jak będzie wyglądał balans

ale to wyjdzie dopiero w praniu (kolorowym ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 13:26, morthi napisał:

ja czekam do wakacji - wtedy beda beta testy ;)

O! A zamknięte czy otwarte beta testy??? Pewnie dla nielicznych co ;-D. Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować