Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2007 o 16:05, BukE napisał:

Cieprpliwy? Wrecz przeciwnie ale przeczytaj watek troche wstecz. Zalosc mnie ogarnia jak patrze
na te lamenty na forum.

>Jak jestescie tacy buntownicy, to przestancie plakac.

Buntownicy? Wręcz przeciwnie: my przestrzegamy ogólnie przyjętych zasad kultury i szacunku wobec drugiego człowieka. CDP jak widać na wielu przykładch, nie.

Dnia 21.11.2007 o 16:05, BukE napisał:

CDP nie ma obowiazku wydac gry, bo wam sie tak podoba. Bedzie skonczona do dostaniecie.


Owszem, nie ma. Ale czy ma prawo wciskać nam żałosne kity? Poza tym CDP jeśli chce żyć, to musi poważnie traktować klienta, gdyż my (jako klienci) żywimy ich.

Dnia 21.11.2007 o 16:05, BukE napisał:

Mama mi powiedziala? Masz 14 lat [przynajmniej tak wynika z twojego gramsajtu], wiec nie powinienes
sie do mnie odzywac dzieciaku. :)


Nie powinienem? A czemu? Mam prawo. A dane na Gramsajcie nie są już zbyt aktualne...
Powinniśmy skończyć tego offtop''a, bo to nie jest temat o CDP. A tak ogólnie: przeszkadzają ci lamenty - nie czytaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:05, BukE napisał:

CDP nie ma obowiazku wydac gry, bo wam sie tak podoba. Bedzie skonczona do dostaniecie.

Na szczeście ja nie mam też obowiązku kupować gry od CDP, w dobie PayPala i taniego dolara nie ma problemu z zakupem oryginału, nie zmasakrowanego "polonizacją" w stylu Kuźni Przeznaczenia.
Acha, gra JEST skończona i po światowej premierze. A jej polonizacja jest zadaniem w miarę prostym, gdyż wszystko się opiera na pojedynczych plikach tekstowych spakowanych w jedno archiwum (stąd łatwość wypuszczania do HoMMV poprawek fanowskich np. naprawiających prawie wszystkie z ponad 2 tysięcy błędów polonizacyjnych w podstawce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:12, nazgul47 napisał:

Poza tym CDP jeśli chce żyć, to
musi poważnie traktować klienta, gdyż my (jako klienci) żywimy ich.


Chyba twoi rodzice. :)

Krejt:
Tak, wiem, ze jest skonczona - nie o to mi chodzilo. Dobrze, ze sie wypowiedziales, bo widac czarno na bialym - nie podoba sie? To kupcie eng version i po zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:16, BukE napisał:

Chyba twoi rodzice. :)


Akurat tu się mylisz, bo kieszonkowego nie dostaję od tak, bo jestem. Muszę na nie zapracować...

Co do wersji angielskiej: Nie kupię, niestety. Będę musiał poczekać. Z całej tej sytuacji jest tylko jeden plus: więcej czasu na inne gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:21, nazgul47 napisał:

Akurat tu się mylisz, bo keszonkowego nie dostaję od tak, bo jestem. Musze na nie zapracować...


Czyli dostac pieniadze od rodzicow... Nie probuj udawac wielce doroslego, prosze cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co?!? Dzikie Hordy w styczniu?!?
Jestem zbulwersowany, CDP nie potrafi zrobić jednej lokalizacji, prawdopodobnie przez Grę Roku...
Gratuluję profesjonalizmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:16, BukE napisał:

Dobrze, ze sie wypowiedziales, bo widac czarno na bialym - nie podoba sie? To kupcie eng version i po
zawodach.

Tak właśnie zrobię.
I to nie ja będę na tym stratny, tylko CDP.
Czego mi zwyczajnie... żal, bo - pomimo wpadek - nadal miałem dobrą opinię o tym dystrybutorze.
No ale kiedyś musi spaść ta kropla, która przeleje czarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie prubóję. Nie kopię rowów, nie chodzę za ojca do pracy, lecz np. nie mogę zjechać poniżej czerwonego paska na świadectwie, bo wtedy źródło finansowe wyschnie. A pracuję też zachowaniem: nie piję, nie palę, nie biorę udziału w bójkach. Uczenie się i samokontrola to też praca, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:25, nazgul47 napisał:

Ależ nie prubóję. Nie kopię rowów, nie chodzę za ojca do pracy, lecz np. nie mogę zjechać poniżej
czerwonego paska na świadectwie, bo wtedy źródło finansowe wyschnie. A pracuję też zachowaniem:
nie piję, nie palę, nie biorę udziału w bójkach. Uczenie się i samokontrola to też praca, nie?



Tak ale za bardzo odbiegasz od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buke buraku skąd się urwałeś …………………..totalna wiocha i tyle wstyd ! co oni z nas robia skandal , wstyd wstyd wstyd !! chyba gościu raczej nie grywasz na UBI.com nie znajdziesz osoby grającej na wersji 2.1 no chyba ze to burak z Polski! I do tego takie przesuniecie masakra wstyd !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:23, BukE napisał:

Nie probuj udawac wielce doroslego, prosze cie.

A ty nie zgrywaj takiego cwaniaka. Tobie to wisi, kiedy wyjdą DH - więc nie wiem czego tu szukasz.

Dnia 21.11.2007 o 16:23, BukE napisał:

nie podoba sie? To kupcie eng version i po zawodach.

Nie wiem co ty masz w głowie... nie wszystkim opłaca się ściągać z zagranicy grę... i takim akurat zależy, by gra wyszła najszybciej jak się da. Mamy prawo być zbulwersowani. Ale, jak to mówią, najedzony nie zrozumie głodnego, więc wątpię, że się dogadamy -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Styczeń... oby nie później...

Mówicię i mówićię o tłumaczeniu. Przyjzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Podsumujmy informację:
HoMM V 12 427 plików
Add ON1 HoMM V HoF 5669 plikow
Add ON 2 HoMM V ToE 15 257 plików

Jak widzicie w ToE jest więcej plików do przetłumaczenia (około 500 stron maszynopisu), dodatkowo musieli poprawić zapewne większość opisów z HoMMV, (niektóre opisy zostały pousuwane), trzeba było zrobić przegląd wszystkich plików, no i uważać by nie popsuć skryptów zakodowanych w plikach.

Wynika z tego, ze wystarczy jeden prosty błąd a potem trwają poszukiwania i poprawki, znam to ze swojej pracy, przetłumaczenie jednego pliku jest to kilka / kilkanaście minut zaś poprawianie trwa juz w godzinach.

Doliczmy reorganizacje w CDP oraz, ze większość osób z CDP LC skupia sie na tłumaczeniu gier dla innych wydawców (np. codemasters)

Ostra krytyka i zawodzenie są nie na miejscu. Do wyboru są zawsze dwie drogi:
1) cierpliwie czekać na dopracowany produkt (mam taka nadzieję)
2) zakupić oryginalny produkt u naszych zachodnich sąsiadów.

Reszta to tylko
"no comment"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 18:27, herosgarus napisał:

Buke buraku skąd się urwałeś …………………..totalna wiocha
i tyle wstyd ! co oni z nas robia skandal , wstyd wstyd wstyd !! chyba gościu raczej nie
grywasz na UBI.com nie znajdziesz osoby grającej na wersji 2.1 no chyba ze to burak z Polski!
I do tego takie przesuniecie masakra wstyd !

Trzeba się opanować... A wyzywanie do buraków nic ci nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Majla od CD P oto jego treść:

"Witaj Darkon16 aka DArkon1990,

W dniu wczorajszym firma CD Projekt oficjalne poinformowała o przeniesieniu polskiej premiery gry Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy na styczeń przyszłego roku. W związku z powyższym termin realizacji Twojego zamówienia został przesunięty na styczeń 2008.

Pozdrawiamy,

zespół gram.pl"

hehe, nawet tu są literówki, końcówka zdania :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest tego sporo. Ale zauważ, od kiedy oni to tłumaczą? Wystarczająco długo, by się wyrobić jeszcze w grudniu, nie?

DArkon1990: Też to dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 19:09, Shadow SSJ Warrior napisał:

Mówicię i mówićię o tłumaczeniu. Przyjzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Podsumujmy informację:
HoMM V 12 427 plików
Add ON1 HoMM V HoF 5669 plikow
Add ON 2 HoMM V ToE 15 257 plików

Jak widzicie w ToE jest więcej plików do przetłumaczenia (około 500 stron maszynopisu), dodatkowo
musieli poprawić zapewne większość opisów z HoMMV, (niektóre opisy zostały pousuwane), trzeba
było zrobić przegląd wszystkich plików, no i uważać by nie popsuć skryptów zakodowanych w plikach.


Nie wspomniałeś tylko, że połowa (jeśli nie więcej) z tych plików była już przetłumaczona (i poprawiana ) w podstawce HV i dodatku.
W sumie co oferuje ten dodatek? 7 nowych stworów w każdym mieście (łącznie 7x7 + 21 orków), około 26 biografii bohaterów, nowe umiejętności dla orków (jakoś przy umiejętnościach krasnali nie było zbyt wielkich problemów z premierą), historie miast oraz teksty z kampanii i nowych map - nawiasem mówiąc niezbyt dużo (kto grał w scenariusze ten wie, ile tam jest tekstu - zwłaszcza w porównaniu do H3 czy H4).
Nie jest to aż tak wiele, by premierę przesuwać o 4 miesiące.

Dnia 21.11.2007 o 19:09, Shadow SSJ Warrior napisał:

Wynika z tego, ze wystarczy jeden prosty błąd a potem trwają poszukiwania i poprawki, znam
to ze swojej pracy, przetłumaczenie jednego pliku jest to kilka / kilkanaście minut zaś poprawianie
trwa juz w godzinach.


Zależy czym sprawdzasz - są odpowiednie programy do wyszukiwania tekstów w danym pliku - nie trzeba ręcznie wszystkie przeglądać. Wprawdzie pliki HV to jeden wielki burdel, ale z drugiej strony łatwo sie wśród nich da nawigować. I wcale nie trzeba godzin na znalezienie błędów.

Dnia 21.11.2007 o 19:09, Shadow SSJ Warrior napisał:

Doliczmy reorganizacje w CDP oraz, ze większość osób z CDP LC skupia sie na tłumaczeniu gier
dla innych wydawców (np. codemasters)


To ich problem, a nie graczy. Mają termin i powinni się z niego wywiązać. Co konsumentów obchodzą ich inne prace?

Dnia 21.11.2007 o 19:09, Shadow SSJ Warrior napisał:

Ostra krytyka i zawodzenie są nie na miejscu. Do wyboru są zawsze dwie drogi:
1) cierpliwie czekać na dopracowany produkt (mam taka nadzieję)
2) zakupić oryginalny produkt u naszych zachodnich sąsiadów.


Ile można czekać? Może pełny rok? Lokalizacja gry aż tyle nie zajmuje. No chyba, że jak ktoś już wspomniał wydało się cały budżet na premierę innej gry i teraz zwyczajnie nie ma pieniędzy. Albo tez ma się dział dystrybucji do d..., skoro nie potrafi zaplanować więcej niż jednej większej premiery w danym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem uzywaną grę , gdy chcę grać przez inetrnet , po próbie zalogowania się powracam do menu. czy to wina , że kod byc moze został wykorzystany przez poprzedniego właściciela , czy to dlatego , że nie zainstalowałem ejszcze wszystkich patchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować