Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Producenci ToE w wymaganiach minimalnych napisali, że potrzeba 1GB ramu, ale nie sądze, aby tu tkwilł problem.
Mój komputer płynnie obsługiwał HoF''a na średnich a ToE mi sie czasem tnie na low ale to wina karty graficznej.

Chciałbym cos wiecej wiedzieć o Twym laptopie:
1) Czy heroes V/ Kuźnia działałay Ci płynnie?
2) Jaką masz karte graficzna (najczęściej w laptopach jest zintegrowana) i jaką ma pamięć?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/Ciach/

Demo ma słabo z optymizowany kod dlatego się może przycinać. Mi normalnie wszystko chodziło a demo zamulało kompa także się nie przejmuj.

Odnośnie wypowiedzi na temat opóźnienia CDP. Ok. Można być wyrozumiałym pod warunkiem, że firma nie leci sobie w $#%& i przynajmniej informuje swoich klientów o tym, że jakieś opóźnienia będą. I faktycznie w końcu dotarło do kogoś z góry i na głównej podali informację. Chociaż wszystko już jasne jest.

A wracając do problemów z tłumaczeniem. Rany. Ja rozumiem obsuwa 2tyg niech te 3 będą, ale 4 miechy... to lekko żenujące jest. I nie chodzi tutaj o brak wyrozumiałości ale... No ludzie. Heroes to seria, która się bardzo dobrze CDP sprzedawała. Nawet porównanie do Wiedźmina było, że wprawdzie w tyle ale wartości i tak pokaźne. A my dostajemy kopa od gry w multi na 4 miechy. Ludzie. Powiem tak. Jestem za oryginałem. Ale nie wiem czy będzie mi się chciało tracić kasę po takim czasie. Równie dobrze mogę sobie pirata skręcić i przez hamaczi grać z ludźmi.

Jednym słowem.
Śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 09:21, BOB-P napisał:

Chyba nie chce im się nawet tego poprawić.


Tylko i wyłącznie dlatego tak jest. Listopadowa data premiery to już przeszłość...
Swoją drogą brak aktualizacji planu, to niby taka drobnostka, ale jednak o czymś świadczy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 16:41, Shadow SSJ Warrior napisał:

Zacznę od pana scott''a
> co ty człowieku piszesz co mnie to obchodzi że ktoś nie ma czasu czy ma urlop czy kot
mu zdechł itd..
Spróbuje sie wgłębić w twój tok myślenia, widzę, że nie raz zostałeś oszukany, rozczarowany
i masz dużo za złe temu światu...

nie nie mam nic zazłe całemu światu poprostu tłumaczenie (twoje przypominam) że są zapracowani itd. jest dla mnie śmieszne i tyle - tak pozatym jestem bardzo pozytwnie do świata nastawiony

Dnia 22.11.2007 o 16:41, Shadow SSJ Warrior napisał:

> jeżeli podają termin na dzień X jeżeli udostępniają towar do sprzedaży [...]
Nie wiem czy pamiętasz ale zawsze dodawana jest notatka podana data może uledz zmianie z
powodów nie związanych z wydawcą
. CDP LC jak CDP RED to są oddzielnie firmy. Łączy ich
z CDP tylko nazwa i zarząd (tak myślę)

ok ale może i jest taki napis - to czemu nie napiszą premiera listopad/grudzień tylko podają dokłądną date - no widać że z palca wyssaną :) ale to inna sprawa

Dnia 22.11.2007 o 16:41, Shadow SSJ Warrior napisał:


> nie ma to dla mnie aż tak wielkiego znaczenia że premiera przesunięta to twoje argumenty
są śmieszne.
ciekawe, to napisz mi porządny argument, zobaczymy co wymyślisz. Zamiast kpić, pokaż...

no to podaje - towje argumenty
cytat A czy nie uważasz, że w okresie jaki obecnie nastąpił nie należy im sie trochę "wolniejszej pracy" :) pomyśl 70 osób pracuję non stop nad kilkudziesięcioma produkcjami naraz, teksty dialogi, nagrania skrypty, odpowiadania na forum. Popracuj tak kilkanaście miesięcy, a zobaczysz, że weźmiesz urlop zdrowotny i to nie na tydzień. Aby uniknąć zbędnego komentowania wyjaśniam co mam na myśli. Gra komputerowa to nie tylko zbiór kilkuset znaków zapisanych w kodzie (czyt. języku) aby dobrze oddać klimat i porządnie przetłumaczyć należy wniknąć w ten świat, zagłębić się w nim (jak w dobrej książce), CDP naraz przygotowuję lokalizację Polską, Czeską i Węgierska to zastanów się (i wy wszyscy również) czy wspomniana ekipa tych kilkudziesięciu osób pracująca na 3 frontach (to będzie chyba dobre określenie) ma szanse dopieścić wszystko jak należy? Otóż nie, chyba ze by usypiali w biurze o 3:00 i budziła ich sprzątaczka o 6:00. Pomyślcie czego wymagacie? Postawcie się w sytuacji takiego pracownika jakiejś firmy np. CDP, Cenegi.
człowieku to jest firma/biznes a nie przedszkole - bo ktoś jest zmęczony/ albo że lokalizacja gry to nie zabawa - pewnie że nie ja wiem o tym ale jeżeli ludzie się nie wyrabiają to zarząd takiej firmy musi coś zrobić - zatrudnić nowych itd. i wywiązać się z terminów - ciekawe jak by mieli umowe spisaną z wydawcą że jak do dnia X (który obiecali nie wykonają projektu to zapłacą kare - napewno tłumaczyli by się - bo Stefana głowa bolała :P - i jak pisałem nie rusza mnie przesunięcie premiery tylko to w jaki sposób starasz się ich bronić -

Dnia 22.11.2007 o 16:41, Shadow SSJ Warrior napisał:

> Ciekawe jak się cdp zachowa w sytuacji - prześlijcie mi grę zapłacę może za 2 m-c –
na pewną będą z
> tobą rozmawiać i traktować Cię poważnie :) - to dla czego my mamy traktować cdp poważnie
;/ tym bardziej
> ich bronić za obsuwy
I to ja mam śmieszne argumenty? A idąc do restauracji, chcesz kupić powiedzmy Ziemniaczki z
Befsztykiem polanym złocistym sosem, a na informację, że nie ma reagujesz wyrzutami jak śmieliście!!
Jak tak można itp. Rozważ ten przykład.

nie nie reaguje wyrzutami (przeczytaj dokładnie co napisałem i co ty napisłeś - napisałem o poważnym traktowaniu a nie o wyrzutach i śmiechu !!!) wstaje od stolika i idę do innej restauracji - a to jest różnica nie prawda - tylko że w tym przypadku ciężko o alternatywe - nasuwa się kilka pomysłów lepiej na stronie wydawcy PL nie będę o nich pisał

Dnia 22.11.2007 o 16:41, Shadow SSJ Warrior napisał:

> Powiem Ci tak ich nie interesuję klient, mają Cię w nosie - ich interesują twoje pieniądze
i tylko to [...].
Gdyby ich klient nie interesował nie negocjowali by dla polskiego rynku tańszych cen gier.

tak robią to dla dobra klienta :) napewno - powiem tak robią to co by móc utrzymać się na rynku i więcej zarobić - jedni zarabiają na ilości (cdp) inni na dużej marży ( ea ) - w każdym biznesie chodzi o jedno - maksymalny zysk najmniejszym kosztem i tylko oto, a jaką wybiorą strategie to już inna sprawa

jeszcze na koniec - powtarzam to - nie wyśmiewam cdp czy gram.pl jak wolisz za obsówe (znajdź chodź jeden mój post w którym tak piszę ) tylko argumenty o przepracowaniu trudności itd. podane przez Ciebie (nie mając do twojej osoby żalu itd. chodzi tylko o różnice zdań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 10:52, scott napisał:

nie nie mam nic zazłe całemu światu poprostu tłumaczenie (twoje przypominam) że są zapracowani
itd. jest dla mnie śmieszne i tyle - tak pozatym jestem bardzo pozytwnie do świata nastawiony

Doprawdy?, uciekasz zamykasz się;)

Dnia 23.11.2007 o 10:52, scott napisał:

no to podaje - towje argumenty
[...]
człowieku to jest firma/biznes a nie przedszkole - bo ktoś jest zmęczony/ albo że lokalizacja
gry to nie zabawa - pewnie że nie ja wiem o tym ale jeżeli ludzie się nie wyrabiają to zarząd
takiej firmy musi coś zrobić - zatrudnić nowych itd. i wywiązać się z terminów - ciekawe jak
by mieli umowe spisaną z wydawcą że jak do dnia X (który obiecali nie wykonają projektu to
zapłacą kare - napewno tłumaczyli by się - bo Stefana głowa bolała :P - i jak pisałem nie
rusza mnie przesunięcie premiery tylko to w jaki sposób starasz się ich bronić -

Tu tkwi ból, widzisz oceniam sytuacje na podstawie pełnej filozofi, dodatkowo pisząc "ten argument" użyłem cudzysłowia :) Gdybyś przeczytał ten post jescze raz uważnie dostrzegł bys, że ta "wolniejsza praca" to jest ironia;D
W cudzysłwoiu zapisuję często przenośnie, ironię i różne takie wynalazki ;)
dodatkowy punky patrzenia w tym argumencie był to punkt o podstawie psychologicznej. Aby zrozumieć dokładnie co miałem namyśli nie ma co czytać "tego arkumentu" pod wpływem emocji, bądź też nastawieniem negatywnym;)

Dnia 23.11.2007 o 10:52, scott napisał:

nie nie reaguje wyrzutami (przeczytaj dokładnie co napisałem i co ty napisłeś - napisałem o
poważnym traktowaniu a nie o wyrzutach i śmiechu !!!) wstaje od stolika i idę do innej restauracji
- a to jest różnica nie prawda - tylko że w tym przypadku ciężko o alternatywe - nasuwa się
kilka pomysłów lepiej na stronie wydawcy PL nie będę o nich pisał

Chętnie poznam Twój tok myślenia :) projektphoenix@gmail.com

Dnia 23.11.2007 o 10:52, scott napisał:

tak robią to dla dobra klienta :) napewno - powiem tak robią to co by móc utrzymać się na rynku
i więcej zarobić - [... ]- maksymalny zysk najmniejszym kosztem i tylko oto, a jaką wybiorą strategie
to już inna sprawa

Cóz mówiąc z innej perspektywy pieniądzę napędzają "tą maszynę parową", zaś to czy my damy im ""węgla" czy też nie to nic nie zanczy bo jeśli nie ty to znajdzie się dwóch innych;) Mnie nie interesuja prawa marketingu i przedsiębiorczości, ale podłoże psychologiczne tego sposobu patrzenia;)

Dnia 23.11.2007 o 10:52, scott napisał:

jeszcze na koniec - [...] - tylko argumenty o przepracowaniu trudności itd. podane
przez Ciebie (nie mając do twojej osoby żalu itd. chodzi tylko o różnice zdań)

A czy ja mam Ci coś za złe? to napisz mi jaki chciałbyś zobaczyć argument aby zadowolił Twoje oko;) Starałem się mówić prosto zrozumiale dla wszystkich(na forum mamy towarzystwo od ok 8-10 roku życia) a nie tylko dla grona osób, którzy już studiuja lub zakończyli edukację;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2007 o 14:42, Shadow SSJ Warrior napisał:

A czy ja mam Ci coś za złe? to napisz mi jaki chciałbyś zobaczyć argument aby zadowolił Twoje
oko;) Starałem się mówić prosto zrozumiale dla wszystkich(na forum mamy towarzystwo od ok 8-10
roku życia) a nie tylko dla grona osób, którzy już studiuja lub zakończyli edukację;)

nie twierdzę że masz coś mi zazłe i jak pisałem - to tylko wymiana poglądów
powiem tak szanuje je nawet !ale przedstawiam swoje - z tym cudzysłowiem - może fakt była to ironia i nie zatrybiłem - ogólnie dobrze że rozmowa prowadzona jest w miare pokojowej atmosferze :)
a zadawalać mego oka nie trzeba :) wystarczy że żonę mam ładną i to wystracza dla mych oczu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Styczeń?:D haha dobrze że już przestałem na to czekać - no nic czyli CDP chcę wydać grę tylko dla kolekcjonerów którym jest potrzebna polska wersja obok angielskiej - cała reszta już grę dawno przejdzie:) można by na tym zrobić poradnik " jak sprzedać największy hit w jak najmniejszej ilości " autorstwo CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:43, scott napisał:

nie twierdzę że masz coś mi zazłe i jak pisałem - to tylko wymiana poglądów

:) Więc jakby co czekam na miłą korespondencję;) Mail wcześniej podałem;)

Dnia 23.11.2007 o 16:43, scott napisał:

powiem tak szanuje je nawet !ale przedstawiam swoje

A dziekuję :) Miło mi było czytać Twoje opinie

Dnia 23.11.2007 o 16:43, scott napisał:

z tym cudzysłowiem - może fakt była to ironia i nie zatrybiłem

Ale wszystko się wytłumaczyło, i to jest ważne :)

Dnia 23.11.2007 o 16:43, scott napisał:

ogólnie dobrze że rozmowa prowadzona jest w miare pokojowej atmosferze :)

w miare? ja tam miałem nastawienie pozytywne :) Czasem dobrzej jest podyskutować ;)

Dnia 23.11.2007 o 16:43, scott napisał:

a zadawalać mego oka nie trzeba :) wystarczy że żonę mam ładną i to wystracza dla mych oczu

Gratuluję, mam nadzieję, że i kiedyś mi się tak poszczęści, nawet kosztem mojego życia ;)

Pozdrawiam Serdecznie :)

Do pana gloin''a

Dnia 23.11.2007 o 16:43, scott napisał:

Styczeń?:D haha dobrze że już przestałem na to czekać

Również przestałem na ToE czekąć.

Dnia 23.11.2007 o 16:43, scott napisał:

czyli CDP chcę wydać grę tylko dla kolekcjonerów którym jest potrzebna polska wersja obok angielski

a kto kupi dwa razy ten sam produkt tylko dla języka? Kupuję gry po angielsku, czesku, rosyjsku;) nie liczy się dla mnie lokalizacja lecz sam produkt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:51, gloin napisał:

Styczeń?:D haha dobrze że już przestałem na to czekać


Ja tam postanowiłem utopić smutki w Starcrafcie. Jak przyjdzie, to przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno mnie tutaj nie było. I z niedowierzaniem patrzę na datę premiery: 15.01.2008. Od dawna wiedziałem, że CDProjekt lekceważy klientów, ale angielska wersja została wydana pod koniec października, a polska ma być w połowie stycznia ??

I trzymam kciuki za morthiego, niech on chociaż się spisze i niech gra po instalacji będzie polska a nie polskawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 19:51, Xantor666 napisał:

ja mam nadzieję na cud, że gra wyjdzie przed Bożym Narodzeniem. Kto sklada się ze mną na zamówienie
mszy św. w tejże intencji?

Zero szans. Przesunięć gier jest sporo , ale czy była kiedyś wczesniejsza premiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

staram sie jak moge by wszystko bylo po polsku. mam nadzieje ze uda sie to i wszyscy beda w miare zadowoleni z tego co zobacza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:57, Shadow SSJ Warrior napisał:

Kupuję gry po angielsku, czesku, rosyjsku;)
nie liczy się dla mnie lokalizacja lecz sam produkt ;)


W takim razie nie interesuje cię rónież fabuła i kampanie, a więc część produktu masz juz z głowy, bo każda gra zawiera mniej lub bardziej ciekawą kampanię. Po za tym jak nie znasz języka danej gry to nie wiesz często do czego jakie zdolności służą(przynajmniej nie od razu i do momentu ich użycia). Jednak na granie klanówek radze w takiej sytuacji zapomnieć, gdyż grę trzeba znać na wylot co do każdego beznadziejnego zaklęcia, zdolności czy artefaktu inaczej długo nie pograsz.

Pozdro


p.s. Już skończcie ta dysputę o tym kiedy i dlaczego powinno wyjść ToE, każdy ma rację po trrochu, ale to nie miejsce aby o tym pisać. Tutaj można jedynie wspomnieć czy wam się to podoba czy nie jednak takie dyskucje to całkowite odejście od tematu i niektórzy forumowicze nie wiedzą czy piszecie coś ciekawego o grze czy się kłucicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 20:20, Bosper napisał:

W takim razie nie interesuje cię rónież fabuła i kampanie, a więc część produktu masz juz z
głowy, bo każda gra zawiera mniej lub bardziej ciekawą kampanię.[...]

Gdybym nie oriętował się to bym nie grał;) Każda gra jest wciągająca, kiedys jak wiesz niektóre tytuły omijały polskę wiec trzeba było u sąsiadów kupować, zaczyna sie najpierw od próby zrozumienia potem idzie jak spłatka:), jakoś do niemieckiego nigdy zapędów nie miałem to jedtynty yyp języka jaki omijam szerokim łukiem;)

Skoro odchodzimy od tematu powiem tak, przez 1 rok uczyłem ludzi jazdy konnej i musiałem im tłumaczyć wszystko co i jak bezwzględu czy to anglicz czu ukrainiec :)

Dnia 23.11.2007 o 20:20, Bosper napisał:

[...] można jedynie wspomnieć czy wam się to podoba czy
nie jednak takie dyskucje to całkowite odejście od tematu i niektórzy forumowicze nie wiedzą
czy piszecie coś ciekawego o grze czy się kłucicie.

Myślę, że w naszych rozmowach każdy znajdzie coś dla siebie:)

Są tacy co już mają ToE, nie interesuje mnie fakt skąd, lecz to, że posiadają i wiecie co? Gdyby mnie ciagneło do Heroes V ToE też bym już sobie kupił wersję europejska;) ale na dzień dzisiejszy mam wiele pracy i niestety nie mam nawet czasu spotykać się ze znajomymi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem pierwszy dodatek do Heroes V - Kuźnia Przeznaczenia;P planuję zagrać w najbliższych dniach i mam nadzieję, że wszystkie jej niedoskonałości(w postaci np. polonizacji....) są załatane. ...ha! już zaważyłem pierwszą, rzecz która mi się bardzo nie podoba... za duże pudełko! wprawdzie nie wpływa to na grę, ale wyróżnię się negatywnie na mojej półce:p

W jakiej wersji jest gra z TS? [nie wiem czy ściągać już patche^^]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 21:24, Forgotten napisał:

W jakiej wersji jest gra z TS? [nie wiem czy ściągać już patche^^]


Wersję gry masz w lewym dolnym rogu w menu głównym. Jeśli jest tam napisane, że wersja to 2.1 - znaczy, że masz najnowszą. Jeśli 2.0 - potrzebujesz patche - linki w przypiętym poście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować