Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński, dyrektor generalny CD Projekt, przeprasza za problemy w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl

719 postów w tym temacie

Dostał już ktoś emailem podsumowanie zamówienia? Ja dostałem ale skrzynka wp potraktowała jako spam :/ sprawcie u siebie czy tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:38, SlimPole napisał:

Ale jakby nie przeprosili to czepiałbyś się tego, że nawet się do błędu nie przyznają :] A
forumowicze to cywilizowani ludzie są i potrafią wybaczać błędy ;p To nie jest tak, że nikt
nie widzi problemu, ale co, wojnę mamy zacząć? A tak przynajmniej przeprosili i trzeba to docenić.
Niektórych firm nie byłoby stać na przyznanie się do błędu (np. Ce...)


nie... czepiał bym się nadal tego, że nie wszystko działa jak należy i że zamiast "przepraszam" powinno być "back to work"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że serwer nie wytrzyma obciążenia. :]
Nie ma za co przepraszać - zdarzyć się mogło zawsze. Zresztą taka sytuacja to okazja na zdobycie doświadczenia przy tego typu `akcjach`. W przyszłości pewnie już się coś takiego nie zdarzy - a jeśli, to już będziecie lepiej przygotowani. ;)

Pozdrawiam CDP i Ekipę gram.pl, odwalacie kawał dobrej roboty, dziękować losowi, że takie rzeczy zdarzają się tak rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy narzekający i Ci co nie narzekają. Czy któryś z Was miał może doczynienia z administracją i zakupem profesjonalnego serwera oraz jego konfiguracją na podobny rodzaj ruchu ?
Nie sądze. Z mojego doświadczenia (a mam za sobą ostatnio zakup serwera i długie lata praktyki w tym zawodzie) ciężko jest się przygotować na tak ogromne natężenie ruchu. W szczególności ciężko jest przygotować oprogramowanie do obsługi www tak by sprostało tak wielkiej ilości połączeń.
Nie mówię że jest to nie możliwe, ale że jest ciężkie.
Uwierzcie to i tak dobra robota że co jakiś czas sklep wracał do ruchu.
Co do ustawienia głównej strony jako zakup gry Wiedźmin to naturalna reakcja zmniejszcenia ilości połączeń. Przy problemach z działaniem serwera, w takich przypadkach wycina się nie potrzebne lub czasowo zbędne usługi, jakim była strona gram.pl i cały sklep (jak większość chciała skorzystać tylko z zakupu Wiedźmina).
Bardzo dziękuję za przeprosiny od załogi CDP. Teraz proszę tylko o szybkie udostępnienie listy osób którym udał się zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:39, syriusz.b napisał:

Niestety mi to nie wystarczy, ja wolałbym usłyszeć "Przepraszamy i tym samym zapewniamy,
że do takich błędów w przyszłości nie dojdzie!"


Wszyscy bysmy chcieli ... ale to zawsze sa puste slowa i tylko czas pokaze czy beda w koncu cos warte :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to mi się podoba:) umieją przyznać się do błędu i jakoś zrekompensować straty:) Sam muszę przyznać ze zamawiałem Wiedźmina 4 razy i ciągle urywało połączenie i kiedy w końcu doszedłem do koszyka były w nim towary za prawie 400zł :D No a plakat i naklejka to naprawdę fajne rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dopiero teraz mogłem wejść na stronkę ! BO byłem też koło 17:30 i nie działała. Heh, przeprosiny przyjęte, EK będzie jeszzcze bogatsza ^^
No ale stronka rozwaliła sięna dość długi czas. A wczoraj ledwo co zamówiłem Wiexmina bo co minutęsięstrona sklepu psuła :( Spędziłem 2 godziny przy próbie złożenia zamówienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że i strona główna i forum są całkowicie zależne od sklepu ;(
A ciekawi mnie to czemu gdy chciałem wejść na stronę główną, wyglądało to jak próba połączenia ze sklepem...ciekawe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało, bo na szczęście zamówiłem swoją EK dzisiaj rano. :) Jednak bardzo mnie cieszy tak profesjonalne podejście do tematu wczorajsych lagów na gram.pl (i oczywiście te bonusy do zamówień Wiedźmina :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:41, Lumbago napisał:

> > a hasła typu "małe dziecko
> > z ciebie i nie płacz, że nic nie dostaniesz" są hmm? niemiłe?
> ale moze prawdziwe...
> placisz za korzystanie z forum ???nie no wlasnie.... wiec co sie plujesz?? jak beda chcieli

> to moga wogole wylaczyc forum....

A to niech wyłączają wtedy ich sklep padnie. Ty chyba nie rozumiesz po co jest forum newsroom
i ta cała otoczka.

ofv ze wiem i napewno nie wylacza.... ale wkurza mnie pisanie jednego usera (moze wiecej ale nie widzialem) ze forum mu nie dzialalo i zaczyna sie zalic... jak rozpieszczony bachor... ciekawe jak bedzie sobie pozniej radzil w zyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie ile bylo tych edycji kolekcjonerskich(i czemu tak malo) ze zniknely w 24h przez ktore to 24-h nie mozna bylo wejsc na gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> ale przede wszystkim o ftp, który rzadko kiedy działa prawidłowo

ano wlasnie i jest strasznie powolny :[

Co do przeprosin... mam nadzieje, ze ten przypadek jest dla was nauczka i nie powtorzy sie kolejny raz, chociaz nie liczyl bym na to :( Nie wydaje mi sie, ze tak POWAŻNA firma jak CDPROJEKT nie moze sobie pozwolic na zakup kilku/kilkunastu serwerow w tym FTP :) Wiec GRAM.PL ZAFUNDUJCIE SOBIE NOWE,LEPSZE SERWERY :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:45, Morfieusz napisał:

Wszyscy bysmy chcieli ... ale to zawsze sa puste slowa i tylko czas pokaze czy beda w koncu
cos warte :P


Do takich sytuacji w przyszłości niedojdzie, jeżeli silnik strony, która jest w ASP, nie zostanie zmieniony, a to jest bardzo mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:45, Morfieusz napisał:

Wszyscy bysmy chcieli ... ale to zawsze sa puste slowa i tylko czas pokaze czy beda w koncu
cos warte :P


Do takich sytuacji w przyszłości nie dojdzie, jeżeli silnik strony, która jest w ASP, nie zostanie zmieniony, a to jest bardzo mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:49, Xzwart napisał:

Czy ktos wie ile bylo tych edycji kolekcjonerskich(i czemu tak malo)

3 tysiące (bez jednego). To nie jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to powinny być bonusy dla tych, którym NIE UDAłO się zamówić EK przez tę przerwę naprzykład dodatkowy nakład EK (najlepiej w obniżonej cenie) ale tego chyba nie ma co oczekiwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:52, gnorg napisał:

Hmm ale sciema z tymi serwerami , po prostu chwyt maketingowy hehe:P


Zdaje mi się, że raczej ponieśli o wiele większe straty z powodu tego "chwytu marketingowego" niż zyski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować