Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2006 o 18:26, kamceg napisał:

Wieczorami i z rana bywa w zamku, natomiast w o godzinie 12.00. mozesz go spotkać w sklepie
wielobranżowym(zapomniałem jak sie nazywa ale taki w Skingardzie jeden jest).

Dzięki. Wcześniej spotkałem go w mieście, ale w późniejszym stadium gry już go nie mogłem znaleźć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 18:28, caramondl napisał:

Małe pytanko - czy Oblivion chce tych ##**##** shaderów, a jesli tak, to w jakiej wersji?


Najlepiej w wersji 2.0. Do tego starczy już karta geForce 5200FX ale nie licz na jakieś niebywałe detale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brońcie mnie wszelkie moce nienazwane ... nawet nie śmiem Cię odwodzić od tego zdania :)
Gusta nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji.
Fabuła może nie została może aż tak spłycona, tyle że jest wątek główny nieco za krótki i prostolinijny. Kilka dramatycznych zwrotów akcji nadało by mu uroku ... Jak w DB, tylko na większą skalę.
Powtórzę jeszcze raz. Gra ma potencjał. I to całkiem solidny. Bethesda go nie wykorzystała. Może zrobi to dodatek ?
Albo jakiś fanowski mod. Coś jak Diccuric do gothica lub Wyspa Carodziei do morka ... (aczkolwiek z braku bloodmoona nie miałem przyjemności zagrać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 20:51, buras napisał:

Brońcie mnie wszelkie moce nienazwane ... nawet nie śmiem Cię odwodzić od tego zdania :)
Gusta nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji.

Wiem, wiem... Musiałem jakoś "mondrze" zakończyć posta. ;)

Dnia 13.11.2006 o 20:51, buras napisał:

Fabuła może nie została może aż tak spłycona, tyle że jest wątek główny nieco za krótki i prostolinijny.
Kilka dramatycznych zwrotów akcji nadało by mu uroku ... Jak w DB, tylko na większą skalę.

Prawda - w DB mamy możliwość wykonania najlepszych misji w grze. Ale jedna organizaja nie wystarczy, by uratować całą fabułę przed zalewem nudy...

Dnia 13.11.2006 o 20:51, buras napisał:

Powtórzę jeszcze raz. Gra ma potencjał. I to całkiem solidny. Bethesda go nie wykorzystała.

Racja. I niech za to odpokutują w najciemniejszych zakątkach Otchłani... ;)

Dnia 13.11.2006 o 20:51, buras napisał:

Może zrobi to dodatek ?

Dodatek może co najwyżej dodać jakąś nową frakcję, kilka pomniejszych zadań i sterte nowego żelastwa. Czy to dużo? Moim zdaniem nie, choć wszystko zależy jeszcze od wykonania... Jeśli Behtesda zrobi to w swoim starym i wielkim stylu, to może być ciekawie. A nawet bardzo ciekawie. :)

Dnia 13.11.2006 o 20:51, buras napisał:

Albo jakiś fanowski mod. Coś jak Diccuric do gothica lub Wyspa Carodziei do morka ... (aczkolwiek
z braku bloodmoona nie miałem przyjemności zagrać).

Mody... Tylko na krótką metę. Fan nie jest w stanie zrobić tyle, ile doświadczony zespół programistów. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że panowie z Bethesdy zmienią trochę kierunek swoich prac i wysłuchają z pokorą uwag fanów, jak i zwykłych graczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 20:50, mike91 napisał:

Moje pierwsze spotkanie z obkiem idzie całkiem całkiem :)
potem odpalam go z oldblivionem i oto co widze :P

To łatwo można zmienić za troche lepszą wode pobaw się w pliku ini tam można sporo zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 21:01, Bumber napisał:

Fan nie jest w stanie zrobić tyle, ile doświadczony zespół programistów.


ale fanów jest za to znacznie więcej niż programistów Bethesdy ;) więc jakby połączyli siły to wtedy kto wie co im by wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie! :)
Łaziłem sobie po mroznych krainach północnego Cyrodil i nagle trafiłem na jskinie
o nazwie "gaj mroznego ognia"
Jak zwykle myśle sobie...eeeetam znowu jaskinia jak setki innych,ale postanowiłem wejśc i ku mojemu zdziwieniu napotkałem tajemnicze wejście wygłądało jakby zrobili je krasnoludy (wspomnienia po Władcy pierścieni :)i gdy chce tam wejść pisze że tych drzwi nie da się otworzyć!!! czy mozna je otworzyc dopiero w jakimś zadaniu??/czy to jakaś zagadka???Bardzo mnie to zaintrygowało lubie takie niespodzianki!!!Pomózcie jezeli da sie otworzyć je w zadaniu to powiedzcie tylko że w zadaniu,a jezeli da się to otworzyc w inny sposób(nie w zadaniu) i zawsze to powiedzcie że tak,ALE POD ŻADNYM POZOREM NIE MÓWCIE JAK!!!!!wole sam odkrywac smaczki gry :) zamieszczam screena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gra ma niewykorzystany potencjał, fabuła mało wciągająca, ta gierka przy rozmowach po jakimś czasie robi sie nudna, walki też są takie sobie. Brakuje trochę klimatu, jaki miał np. Morrowind. A pomysł z dopasowaniem poziomu przeciwników do poziomu gracza nietrafiony.... po co robic w takim razie dopakowanego wojownika ? A ruiny których jest pełno na mapce ?? po co one tam są ? skąd się tam wziely ? zupełnie nie mają historii i wszystkie wygladają tak samo. A mozna by było okrasić każdą ruinę jakąś mroczną historia ( np. o jakimś przeklętym klasztorze, czy cuś w tym styku :P ), dzięki której palilibyśmy się do wejścia do niej. Dać na końcu jakiś artefakt, żeby wynagrodzić nam trudy przebijania się przez szkielety. A tak to na końcu w skrzyni strzezonej przez hordę potworów znajdujemy co ? zwykłe strzały i 20 monet ... trochę to głupie. Brakuje motywacji do zwiedzania ruin. Swoją drogą brakuje mi artefaktów w tej grze. W BG2 jak pokonaliśmy potężnego lisza to dostaliśmy super miecz, a tu jakiś badziew. Ta gra pokazuje że super grafika nie wystarczy. Może na początku oszałamia, ale kiedy opadną emocje to ta gra, jak dla mnie staje się po prostu bez wyrazu... A tak niewiele brakowało :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniakow Obliviona....Drodzy gracze mam problem z ta gra i juz brakuje mi pomysłow jak to wzszystko naprawic.Przejde do rzeczy: na poprzednim mym sprzecie Oblivion niemial szans pokazania swych nawet minimalnych mozliwosci wiec zdecydowalem sie na zmiane sprzeciku (na koniec swego pstu podam obecna konfiguracje).Problem polega na tym ze ze gra po niedlugim czasie sie wylacza i wyskakuje komunikat typu "blad aplikacji Oblivion" juz na necie szykalem roznych informacji ale nic niepomoglo wiec zwracam sie dowas z prosba moze cos mi doradzicie.Gra mi sie wylacza zaledwie po pierwszej bitce w wiezieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze podaje konfiguracje:AMD 64 X2 4200+ SOCKET AM2,Corsair Twin2x DDR2 2x 1GB 800 MHZ,GeForce 7900GT Gigabyte 256MB (PC-E),Gigabyte Ga-M57SLI-S4,Chieftec 620W.
TAKA KONFIGURACJA POWINNA WYSTARCZYC BY MOC PLYNNIE GRAC W OBLIVIONA ZASTANAWIAM SIE ROWNIEZ CZY TO NIE PROCEK I JEGO DWA RDZENIE? PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc - musisz ściągnąć najnowszego patcha. :)
Jeśli go masz, a problem dalej występuje to może być problem podkręcenia procesora. Kiedy mam podkręcony procek to mi się zawsze gra wyłącza przy ładowaniu save. Nie wiem czemu, nie wiem po co, ale tak jest. Tak więc spróbuj grać bez podkręcania. Ale moim zdaniem jest to ten pierwszy powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 21:05, cinus` napisał:

ale fanów jest za to znacznie więcej niż programistów Bethesdy ;) więc jakby połączyli siły
to wtedy kto wie co im by wyszło ;)

Ale jakie to ma szanse powodzenia? Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce ciężko byłoby do tego doprowadzić... Prawda jest taka, że największe nadzieje możemy pokładać w panów z Bethesdy. A czy oni je spełnią, to przekonamy się bodajże pod koniec grudnia... :)

buras <----- Z Tobą także, bracie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 09:07, =PtaQ napisał:

Najprościej mówiąc - musisz ściągnąć najnowszego patcha. :)
Jeśli go masz, a problem dalej występuje to może być problem podkręcenia procesora. Kiedy mam
podkręcony procek to mi się zawsze gra wyłącza przy ładowaniu save. Nie wiem czemu, nie wiem
po co, ale tak jest. Tak więc spróbuj grać bez podkręcania. Ale moim zdaniem jest to ten pierwszy
powód.

ALE JA NIEPODKRECALEM PROCKA MAM DOPIERO TYDZIEN TEGO KOMPA JESZCZE NIECHCIALO MI SIE GO PODKRECAC BO WSZYSTKO SMIGA NA MAX TYLKO TEN FERALNY OBLIVION.ZRESZTA MAM BOX WENTYL NA PROCKU WIEC NIEMAM OCHOTY GO KRECIC.MOGLBYS MI PODAC SKAD SCIAGNAC TEN PATCH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować