Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Oblivion przy odpoczynku i przy wejściach do domów czy innych lokacji zapisuje stan gry więc powinieneś był mieć jeszcze jakieś inne zapisy mniej więcej z tego okresu rozgrywki. Jeśli jednak ich nie masz to niestety nie znam metody rozwiązania tego problemu, choć tego typu błędy też mi się już wcześniej trafiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 17:23, dave03 napisał:

Oblivion przy odpoczynku i przy wejściach do domów czy innych lokacji zapisuje stan gry
więc powinieneś był mieć jeszcze jakieś inne zapisy mniej więcej z tego okresu rozgrywki.
Jeśli jednak ich nie masz to niestety nie znam metody rozwiązania tego problemu, choć
tego typu błędy też mi się już wcześniej trafiały.



No właśnie, na początku gry wyłączyłem autozapis i jest problem. Poza tym wszystko zapisywałem tylko na jednym sejwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapisuj przynajmniej na dwóch wtedy będzie jakaś nadzieja że da się uruchomić na drógim, jest jeszcze jeden sposób znajdź pliki z sejwami może tam coś się nakopciło i następnym razem rób kopie takich plików w erpegach bo to że są długie to ich zaleta ale wywalanie sejwów w niektórych grach to ich wada, nic na to nie poradzimy trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale przy częstotliwości "migracji" Obliviona do pulpitu używanie więcej niż jednego slotu + autozapis to mus, bo jak np. gra Ci się wywali podczas zapisywania QS, to na bank przy ładowaniu będziesz miał kaszanę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:50, queertin napisał:

> Oblivion przy odpoczynku i przy wejściach do domów czy innych lokacji zapisuje stan
gry
> więc powinieneś był mieć jeszcze jakieś inne zapisy mniej więcej z tego okresu rozgrywki.

> Jeśli jednak ich nie masz to niestety nie znam metody rozwiązania tego problemu,
choć
> tego typu błędy też mi się już wcześniej trafiały.


No właśnie, na początku gry wyłączyłem autozapis i jest problem. Poza tym wszystko zapisywałem
tylko na jednym sejwie.



Pisałem jeszcze do Cenegi, czy można coś z tym jeszcze zrobić, to odpisali mi ,żebym sprawdził dysk pod kątem bad sectorów, nie pomogło (w tej pomocy technicznej Cen. to naprawdę nie mają już co wymyśleć...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w zadaniu "Zamek na płótnie". Wiem iż muszę zajrzeć do pulpitu o który jet oparte krzesło w pokoju Chanel. Nie wiem jednak jak odsunąć to krzesło, bo teraz kiedy podchodzę do tego pulpitu to nie chce mi się on otworzyć. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak tam zajrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 12:12, Miecz napisał:

Mam problem w zadaniu "Zamek na płótnie". Wiem iż muszę zajrzeć do pulpitu o który jet
oparte krzesło w pokoju Chanel. Nie wiem jednak jak odsunąć to krzesło, bo teraz kiedy
podchodzę do tego pulpitu to nie chce mi się on otworzyć. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć
jak tam zajrzeć?


Nie przypominam sobie, żeby gdzieś w tym quescie trzeba było odsuwać krzesło ;o

Z tego co kojarzę, bo niedawno robiłem to zadanie trzeba znaleźć 3 dowody by móc oskarżyć Chanel czyli ślady farby na dywanie w zamkowej jadalni, narzędzia malarskie z pokoju Chanel (są ukryte gdzieś w biurku które chyba trzeba otworzyć wytrychem) i obraz ukryty w tajnym pokoju w Zachodniej Wieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 15:19, Wszystkozajete napisał:

> Mam problem w zadaniu "Zamek na płótnie". Wiem iż muszę zajrzeć do pulpitu o który
jet
> oparte krzesło w pokoju Chanel. Nie wiem jednak jak odsunąć to krzesło, bo teraz
kiedy
> podchodzę do tego pulpitu to nie chce mi się on otworzyć. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć


Z tego co kojarzę, bo niedawno robiłem to zadanie trzeba znaleźć 3 dowody by móc oskarżyć
Chanel czyli ślady farby na dywanie w zamkowej jadalni, narzędzia malarskie z pokoju
Chanel (są ukryte gdzieś w biurku które chyba trzeba otworzyć wytrychem)


Chodzi właśnie o te narzędzia malarskie w pokoju Chanel. Przeszukałem go dokładnie i nie znalazłem. Jednak pod ścianą na stole o który oparte jest krzesło leży pojemnik opisany jako "Pulpit". Kiedy do niego podchodzę pojawia się znacznik pojemnika, ale jak nacisnę spacje do jego otwarcia to nic się nie dzieje. Tak jest tylko na tej skrzynce, wszystkie inne pojemniki otwierają się normalnie. Umiejętność zabezpieczenia mam na poziomie 30, a w plecaku kilkadziesiąt wytrychów. Problem w tym iż plansza otwierania zamkniętych zamków mi się nie pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie otóż podczas kilku odpoczynku miałem sny jak byłem wampirem i się nim stałem i jak wychodzę z domu to tracę życie od słońca można tak w ogóle zdjąć tą klątwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałbym się zapytać czy na kompie jak w podpisie na dole ta gra będzie haczyc czy da się przyzwoicie pograć bo słyszałem że optymalizacja jest taka średnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 20:45, Karol44 napisał:

Hej chciałbym się zapytać czy na kompie jak w podpisie na dole ta gra będzie haczyc czy
da się przyzwoicie pograć bo słyszałem że optymalizacja jest taka średnia .


śmigać ci będzie na full detalach czasami zwolni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczynam grać w Obliviona znów, kiedyś go porzuciłem po kilku questach i mam pytania.
warto instalować ''The Unofficial Oblivion Patch''? czy może lepiej Oscuros Overhaul, albo w ogóle coś innego? chcę mieć maksymalnie usprawnioną rozgrywkę, najlepiej, żeby nie zmieniło mi to języka na angielski, ale w sumie to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modem Kvatch Aftermath ;/ Gdy zbuduję stajnie nie mogę podejść do ich terenu, gdyż wyskakuje mi błąd i muszę wyłączyć grę ;/ Moda ściągnąłem z tej strony:
http://www.elderscrolls.com.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=231&func=fileinfo&id=256
Od razu mówię, że "włączyłem" moda dopiero po tym jak uratowałem Kvatch (teraz mam wejść do wielkich wrót otchłani).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam z Oblivionem i mam pytanie, w niszczejącej kopalni (koło opactwa, gdzie trzeba zanieść amulet) w pewnym momencie jest taka szczelina zamiast przejścia, a obok niej leżą kilofy, których nie mogę użyć. Jak mogę zrobić sobie przejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować