Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Istnieją jakieś mody poprawiające animację?
Chciałbym poprawić mimikę twarzy na bardziej płynną (chodzi mi o przechodzenie z jednej miny na drugą - beznadziejnie to wygląda) i fajnie by było gdyby postacie były mniej sztywne, ładniej chodziły i biegały.
Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dokładnie pamiętam o jakie miejsce Ci chodzi, ale w Oblivionie jest tak że jak gdzieś się w normalny sposób nie da przejść to tamtędy po prostu nie przejdziesz, a to że leżą tam kilofy czy inne narzędzia tego stanu rzeczy nie zmieni. To wszystko raczej ma tylko walory estetyczne i nadanie jakiegoś odpowiedniego klimatu grze. Chciałby się więcej, ale cóż poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kopalnia się znajduję koło Opactwa Woyman - pomiędzy nim, a miastem obok. I tam właśnie do pewnego momentu można wszędzie chodzić, aż do pomieszczenia, gdzie jest taka szczelina w ścianie i widać przez nią, że jest tam coś dalej i tak samo na mapie jest pokazany korytarz i właśnie nie wiem jak się tam przedostać i, czy jest w ogóle jakaś możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozjerzyj się dokładnie, możliwe, że gdzieś w ścianie albo na podłodze jest kamień, mała dzwignia, albo przełącznik. W jaskiniach czasami zdarzają się takie "ukryte" przejścia. Przejedź powoli kamerą w pierwszej osobie przez cały korytarz, jeśli znajdziesz jakiś przełącznik, to wyświetli Ci się podpowiedz akcji. Możliwe też, że gdzieś jest korytarz, który poprowadzi Cie okrężną drogą, a przełącznik znajduje się po drugiej stronie ściany. Chętnie napisałbym dokładnie co zrobić, ale niestety zdeinstalowałem ob''a jakś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co !
Wróciłem do starego dobrego Oba, Leśny Elf i łuk ;]
Ulubione Ukrywanie Się, i takie tam, Lekki Pancerz, Łuki, zabezpieczenia, to co dla Elfa Leśnego najlepsze ;]
denerwuje mnie tylko wzrost Leśnych Elfów w tej grze, normalnie, Leśne Elfy są wysokie i piękne zawsze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpaliłem Obliviona tak na szybko i już wiem konkretnie o jaką kopalnie chodzi. Rzeczywiście w pewnym miejscu widać wykruszoną skałę a po drugiej stronie wyraźnie coś jest co zresztą też można zobaczyć na mapie. Po wstępnych "oględzinach" nie znalazłem w okolicy żadnego ukrytego przycisku czy czegoś w tym rodzaju, ale coś wydaje mi się że być tam musi. Ale tym to już zajmę się za kilkanaście godzin i jak coś to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 00:32, hunterPL napisał:

Byłbym wdzięczny, bo też nic nie znalazłem, a ciekawi mnie co tam dalej się znajduje
:)

Na Oblivion Wiki mozna wyczytac, ze korytarz za zawalem mial byc polaczeniem kopalni z kanalami Chorrol, jednak nie ma mozliwosci do nich wejscia. Zostal tylko slepy korytarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest ciekawski, a nie ma normalnego sposobu na przejście korytarza, zawsze możesz użyć kodu, ale jeśli twórcy zrezygnowali z tego pomysłu, to pewnie i tak nic tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 10:53, Michal_1232 napisał:

Jeśli ktoś jest ciekawski, a nie ma normalnego sposobu na przejście korytarza, zawsze
możesz użyć kodu, ale jeśli twórcy zrezygnowali z tego pomysłu, to pewnie i tak nic tam
nie ma.


Polecam mapke z UESP. :)

20100121111002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=JwCd0peNpp8
http://www.youtube.com/watch?v=0IjDRZu6XpM&feature=related

Zapraszam wszystkich fanów Oblivona do obejrzenia mojej serii Opowieści z Cyrodiil. Jest to seria filmów fantasy ze świata tej gry. Jeśli macie jakieś pomysły, opinie, piszcie śmiało. Jeśli spodoba wam się ten film do którego dałem wam linki, to obejrzyjcie jeszcze Pomóc uciśnionym oraz Fort, filmy należące do tej serii. Znajdziecie je na moim kanal Youtube. Liczę że jako fani Obliviona obejrzycie tą krótką na razie serię i podzielicie się opiniami.Gdyby ktoś miał jakiiś pomysł na rozreklamowanie tych filmów, jakieś fora czy społeczności fanów, byłbym bardzo wdzięczny. Zapraszam do oglądania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się podzielić ze mną swoją opinią na temat M.O.E. (Modular Oblivion Enhanced)? Warto pobrać? Szczególnie interesują mnie dwa pluginy z tego zbioru: Lycanthropy and Lichcraft oraz Tools of Kagrenac - The Secret of White Gold Tower. :)
EDIT: Literówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób posiadających polskie wydanie Oblivion GOTY - czy polska wersja językowa jest w pełni kompatybilna z modami anglojęzycznymi i czy ewentualnie tak jak w wydaniu premierowym gry są dwie opcje językowe do wyboru przy instalacji?

Pytam, bo zastanawiam się nad powrotem, ale tylko wówczas jeśli znajdę jakieś zajebiste mody, które sprawią że gra przestanie być taka nudna, monotonna i bezpłciowa. Szukam modów zmieniających na lepsze/ciekawsze sposób levelowania, usprawniających jakoś walkę (może coś na wzór V.A.T.S. z F3?), zwiedzanie pochłoniętych wszędobylską ciemnością lochów i jaskiń jako skrytobójca (powiem krótko: nie nawidzę ciągłego chodzenia z Nocnym Okiem, a pochodnia + skrytobójca nie idą w parze) i zmieniających/dodających nowych przeciwników i powtory (za mało tego w oryginale i stwory bez finezji i polotu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 16:55, Azvar napisał:

Do osób posiadających polskie wydanie Oblivion GOTY - czy polska wersja językowa jest
w pełni kompatybilna z modami anglojęzycznymi i czy ewentualnie tak jak w wydaniu premierowym
gry są dwie opcje językowe do wyboru przy instalacji?

Co do wyboru wersji językowej, to jest do wyboru ang i pol. Jest płytka z patchem polonizującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 13:26, Mafioso_PL napisał:

A co do modów - jeśli przebrniesz przez instalację FCOM, Twoje życzenia zostaną spełnione
;PPP


Rozumiem, że to jest coś co naprawia kompatybilność i wszystko działa wtedy full gites na polskiej wersji?

Aha, czy dodatki (również te mniejsze, tj pluginy) również zostały w GOTY spolszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:06, Azvar napisał:

Aha, czy dodatki (również te mniejsze, tj pluginy) również zostały w GOTY spolszczone?


Tak, wszystko jest spolszczone, ale masz pewien problem gdyż wersja ''Game of the Year'' Obliviona nie zawiera niestety tych mniejszych pluginów. Jeśli chciałbyś je mieć to musiałbyś kupić pudełkową edycje dodatku ''Knights of the Nine''. Jak coś to jest on do kupienia w sklepie Cenegi za 15zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2010 o 16:06, Azvar napisał:

Rozumiem, że to jest coś co naprawia kompatybilność i wszystko działa wtedy full gites
na polskiej wersji?


Wszystko działa full gites, tylko ze część tekstów w grze zmienia się na Angielski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie do końca full gites :/ Tak samo z pluginami. Jeszcze zobaczę jakie są mody do Obliviona, bo jeśli nie ma niczego co istotnie wpłynie na ten mozolny gameplay, to daruje sobię ponowne kupowanie gry :) Swego czasu raz przeszedłem grę, ale było to wymęczone na siłę ukończenie gry (gra im dalej tym bardziej przynudza i irytuje), a za drugim razem jakoś nie mogłem znaleźć motywacji do dalszej gry i skasowałem kilkugodzinnego save''a... Grze po prostu brakuje tego czegoś, mimo że oprawa i klimat są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować