HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2012 o 22:40, Harrolfo napisał:


Według mnie to najlepsza część o Spider-Manie.
Wady? Aktorstwo było przeciętne, a muzyka jakoś nie zapadła mi w pamięć. Dobrze się jej
słuchało, ale nie sądzę, bym chciał zaznajomić się z nią bardziej niż podczas seansu.


Nie zgodzę się, aktorsko, moim zdaniem bije poprzednie odsłony ( tam tylko niektórzy przeciwnicy i szef Parkera dobrze zagrali ), podobnie muzyka - Elfman skomponował tylko dobry motyw przewodni i nic poza tym, Horner zrobił o wiele więcej, jest świetny motyw przewodni, temat przeszłości, rodziców Petera, temat miłosny, dużo fortepianu, wokaliz, słowem, muzyka jest bardzo różnorodna i bije na głowę score Elfmana, mój pierwszy album Hornera od 2005 roku ( z tych lepszych brakuje mi jeszcze " The New World " i '' Avatara " ) i słucham jej z dużą przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 17:54, rob006 napisał:

> Jeśli nie jestem autorytetem w gatunku noir szybko i sprawnie to udowodnisz prawda,
to
> przecież nic trudnego.
Coś ci się pomyliło - to ty powinieneś pokazać że jesteś autorytetem, nie odwrotnie.


Wielokrotnie na tym forum usiłowano mi wmówić że słabo się znam na gatunku noir i zawsze się wybroniłem.

Dnia 06.07.2012 o 17:54, rob006 napisał:

ale autorytet powinien mieć jakieś "plecy" a nie
tylko poczucie własnej wyższości.


Zawsze mi się wydawało że autorytet za pomocą argumentów odpiera kontrargumenty innych dyskutantów i podaje swoje na poparcie swojego założenia.

Dnia 06.07.2012 o 17:54, rob006 napisał:

No cóż, jak obejrzałem kilka zwiastunów zaproponowanych filmów to Carter bije je na
głowę, choć pomysł na jego fabułę ma już wiek. :P

Pod względem efektów specjalnych a i owszem aktorstwa już niekoniecznie.

Dnia 06.07.2012 o 17:54, rob006 napisał:

Dzięki, spróbuję coś sobie wybrać. W każdym razie nie jestem aż takim fanatykiem takich
klimatów żeby oglądać wszystko jak leci. :P
Za stronę też dzięki. Co prawda to bardziej klimaty postapokaliptyczne i nie do końca
o to mi chodziło, ale sporo filmów z listy widziałem więc najwyraźniej trafia w moje
gusta :]


Cieszę się że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś na tym sławnym w ostatnim czasie filmie Project X? Wiele osób twierdzi, że jarają się głównie tym filmem nastolatki. Ma ktoś wyrobioną opinię na temat filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 19:05, kerkas napisał:

Zawsze mi się wydawało że autorytet za pomocą argumentów odpiera kontrargumenty innych
dyskutantów i podaje swoje na poparcie swojego założenia.

To sprawdź sobie definicję autorytetu. Osoba która jest autorytetem pewnie też czasami je i śpi, ale nikogo nie czyni to autorytetem.

Dnia 06.07.2012 o 19:05, kerkas napisał:

Pod względem efektów specjalnych a i owszem aktorstwa już niekoniecznie.

Aktorstwo IMO nie było takie straszne, przynajmniej film nie walił kiczem po oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał,ale nie jest to oczywiście ambitne kino:D Jeśli lubisz serię American Pie, to polecam jak najbardziej, kilka motywów z tego filmu zapada w pamięć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest epicki. Co prawda jego targetem jest młodzież szkolna, ale każdy młody duchem powinien się przy tym filmie dobrze bawić. Jest wiele świetnych scen zapadających w pamięć. Ja z całego serca polecam. Ten film to American Pie XXI wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 19:18, rob006 napisał:

To sprawdź sobie definicję autorytetu. Osoba która jest autorytetem pewnie też czasami
je i śpi, ale nikogo nie czyni to autorytetem.


Odpowiem pytaniem na pytanie kto to według Ciebie jest autorytet ? zawęźmy poszukiwania do jednej dziedziny filmu.

Dnia 06.07.2012 o 19:18, rob006 napisał:

> Pod względem efektów specjalnych a i owszem aktorstwa już niekoniecznie.
Aktorstwo IMO nie było takie straszne, przynajmniej film nie walił kiczem po oczach.


Mamy różne pojęcia kiczu w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Oglądałem trailery i niektóre sceny były niezłe. Trzeba będzie się do kina przelecieć w najbliższym czasie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 12:32, ManweKallahan napisał:

http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Tony+Stark+na+muszce-86704 tam masz opis, za wiele
nie mówi (przynajmniej mi)
co do Thora, to spekuluje się, że może być związany z postacią ze sceny po napisach w
Avengers i niejakim artefaktem Infinity Gauntlet


Hm przejrzałem newsy na filmwebie i Thanosa ma nie być w Thorze 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 12:22, Ecko09 napisał:

Są jakieś przecieki, informacje o czym miałyby być iron-Man 3, Kapitan Ameryka 2 i Thor
2?


O Iron Manie spekuluje się że pojawi się Mandaryn i nanowirus Extremis. Zaś o Thorze dwa że tym razem przeciwnikiem będzie Enchantress. Thanos najprawdopodobniej pojawi się w ekranizacji Guardians of the Galaxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
poleciłby mi ktoś dobry film o wampirach? Pod pojęciem dobry rozumiem coś podobnego bardziej do "Wywiadu z wampirem" niż "Zmierzchu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 13:40, Vaksinar napisał:

Witam,
poleciłby mi ktoś dobry film o wampirach? Pod pojęciem dobry rozumiem coś podobnego bardziej
do "Wywiadu z wampirem" niż "Zmierzchu".


Polecam " Rodzinę Addamsów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 15:36, Shelazar napisał:

> Witam, poleciłby mi ktoś dobry film o wampirach? Pod pojęciem dobry rozumiem coś podobnego bardziej do "Wywiadu z wampirem" niż "Zmierzchu".
Polecam " Rodzinę Addamsów".

Dobre, dobre;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 13:40, Vaksinar napisał:

Witam,
poleciłby mi ktoś dobry film o wampirach? Pod pojęciem dobry rozumiem coś podobnego bardziej
do "Wywiadu z wampirem" niż "Zmierzchu".


Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)
Dracula (1931)
Znak wampira (1935)
Dracula (1958)
Black Sunday (1960)
The Last Man on Earth (1964)
Kaidan (1964)
Dr. Terror''s House of Horrors (1965)
Martin (1977)
Dracula (1979)
Nosferatu the Vampyre (1979)
The Hunger (1983)
Near Dark (1987)
Dracula (1992)
Cronos (1993)
Nadja (1994)
Uzależnienie (1995)
Pozwól mi wejsc (2008)
Maska szatana (1960)
Miasteczko Salem (1979 TV Series)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2012 o 19:04, kerkas napisał:

Pozwól mi wejsc (2008)

Oryginalne podejście do tematu wampiryzmu, nawet amerykański remake daje radę, choć jest widocznie gorszy od oryginału.

Dnia 07.07.2012 o 19:04, kerkas napisał:

Miasteczko Salem (1979 TV Series)

Obejrzałem ten film zaraz po lekturze książki i miałem naprawdę negatywne odczucia. Książka nie należała do wybitnych, ale ekranizacja była zwyczajnie słaba (

Spoiler

główny zły był inteligentnym wampirem, a nie bezmyślną maszyną do zabijania

). Jestem jednak ciekawy ekranizacji z bodaj 2004 roku, ponoć jest dużo lepsza od ww.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 20:19, Perry_Cox napisał:

> Miasteczko Salem (1979 TV Series)
Obejrzałem ten film zaraz po lekturze książki i miałem naprawdę negatywne odczucia.


Cóż mnie się podobało i zawsze staram się wybierać materiał filmowy na którym warto zawiesić oko.
We wszystkie gusta jednak nie utrafię.

Ps. Coś na progu nie będzie dystrybuowane przez empik.
Zamów na stronie wydawnictwa z darmową wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się