HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2012 o 22:08, ManweKallahan napisał:

> No to poczekam aż będzie na DVD lub coś w tym stylu, u mnie 3D nie jest akceptowane.


Spróbuj jeszcze poszukać w kinach w najbliższym czasie, szczególnie w jakichś małych,
w których raczej nie ma projektorów 3D.


Wątpliwe jak film jest w 3D to nie ma zmiłuj, MIB3 byli grani słownie w jednym kinie w Warszawie bez 3D.
Jedynym powodem dla którego film trafia w wersji 2D na ekrany mimo iż przedtem było on jeno w 3D jest jego słaba sprzedaż patrz Bitwa Warszawska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 20:57, kerkas napisał:

Bitwa pod Wiedniem
ocena: 4/10

aha czyli rozwiałeś moje wątpliwości :) po zwiastunie film wyglądał dla mnie trochę biednie i zapowiadał się słabo. przynajmniej zaoszczędzę pieniądze. szkoda że ten film nie powstał w USA bo byłby pewnie epicki, zrobiony z pełnym rozmachem i ze świetnymi efektami. wtedy pewnie wyglądałoby to jak powinno i więcej ludzi na świecie by się nim zainteresowało. w końcu mamy się czym chwalić. czasy odsieczy wiedeńskiej to czasy potęgi naszego kraju a sama bitwa jest jedną z przełomowych bitew w historii świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2012 o 20:43, kerkas napisał:

Chyba nigdy nie zrozumiem fenomenu "kultowości" tego "dzieła" u kinomanów a przecież
pierwowzór a raczej pierwowzory biją na głowę Drive

Widziałem oba filmy i nie wiem po co ironizujesz w temacie genialnego jak dla mnie Drive. Zauważyłem chociażby na imdb że zdania co do tego filmu są podzielona, albo kochasz ten film albo go nie trawisz totalnie, ja zaliczam się do pierwszej grupy. Z zalewu gówna które serwuje nam hollywood ten film to zbawienie, chociaż szczerze mówiąc, jak pisałem wcześniej, gdy ktoś pyta mnie co mnie do tego filmu tak ciągnie, to nie potrafię odpowiedzieć. Dla mnie jest magiczny po prostu, patrząc na to jak udzielasz się w tym temacie, nie muszę Ci wyjaśniać co znaczy słowo ''magiczny'' przy filmie, bo pewnie też takie filmy znasz. Tutaj wszystko, od małomównego głównego bohatera, przez genialną muzykę która tworzy niesamowity klimat, do ''dziwnego'', zostawiającego miejsce na domysły, zakończenia, mnie urzekło.

BTW: Wyzwolenie z 1969 roku, oglądał ktoś? Słyszałem że sceny batalistyczne są lepsze niż w słynnym Tank Brigade, a nawet że są najlepsze w historii kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polowanie na króliki 2002
Klasa 2008
Vasermil 2007
Hotel Rwanda 2004
Na krawędzi nieba 2007
Spotkaniem 2007
Ostatni Nomadzi 2006
Combat girls. Krew i honor 2011
Między słowami 2003

Lista filmów na jakie będziemy chodzili w tym roku co miesiąc w ramach "Edukacji Filmowej" ze szkołą. Coś kojarzycie? Warte ( iść, i tak pójdę )? Jeśli nie chcąco moją nieznajomością uraziłem jakiś szlagier, to przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem Klasy z 2008 ale szczerze mogę polecić Klass z 2007, kiedyś tu o nim pisałem, mocny film.

Hotel Rwanda można chyba obejrzeć na iplexie o ile dobrze pamiętam, Między słowami kojarzę ale niestety nie oglądałęm ale myślę że warto, reszty raczej nie kojarzę. A i te Combat Girls wygląda ciekawie, nawet bardzo - chyba będę się musiał tym zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 12:45, ManweKallahan napisał:

Jak wasze nastawienie na nowego Bonda? Bo ja powiem szczerze, że za każdym razem jak
widzę ten telewizyjny spot to coraz bardziej nie mogę się doczekać.


Po jaką cholerę była ta cała rewolucja skoro ma być tak samo ? i jeszcze ten dzieciak w roli

Spoiler

kwatermistrza Q dobrze że nie dali postaci kilkulatka do tej roli.


To już nie Bond tylko produkt Borune-no podobny, zresztą prawdziwe pieniądze zarabia się na reklamach i tak Martini zostało zdradzone dla piwa, użyta w filmie komórka firmy Sony to 45 mln $ do kieszeni twórców Bonda, dziękować Bogu że Omegi nie zamienili na Casio chociaż Bond w poprzednim odcinku jeździł fiatem cóż jak widać wszytko jest na sprzedaż.
Reżyserem najnowszego Bonda jest Sam Mendes szkoda że Steven Spielberg ani Q.Tarantino nigdy nie nakręcą Bonda (nie urodzili się w Wielkiej Brytanii) ale w sumie jeśli ktoś wyłoży odpowiednią sumę $ to dlaczego nie przecież wszytko jest na sprzedaż.

Ps. Być może reżyserem kolejnego odcinka serii o Bondzie będzie Christopher Nolan i wyciągnie postać Bonda z tej kupy łajna w której obecnie tkwi agent 007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 08:21, Ifym napisał:

Widziałem oba filmy i nie wiem po co ironizujesz w temacie genialnego jak dla mnie Drive.
Zauważyłem chociażby na imdb że zdania co do tego filmu są podzielona, albo kochasz ten
film albo go nie trawisz totalnie, ja zaliczam się do pierwszej grupy. Z zalewu gówna
które serwuje nam hollywood ten film to zbawienie, chociaż szczerze mówiąc, jak pisałem
wcześniej, gdy ktoś pyta mnie co mnie do tego filmu tak ciągnie, to nie potrafię odpowiedzieć.
Dla mnie jest magiczny po prostu, patrząc na to jak udzielasz się w tym temacie, nie
muszę Ci wyjaśniać co znaczy słowo ''magiczny'' przy filmie, bo pewnie też takie filmy
znasz.


Uważasz film za magiczny o.k. nie mam pytań sam mam parę takich filmów.
Film powstał jako niskobudżetowy poza Hollywood ba nawet sam reżyser nie wierzył w jego sukces.
Po prostu nie uważam filmu za nowe odgałęzienie filmowych twórców pokroju Davida Lyncha , Alejandro Jodorowskiego , Cronnenberga itd. itp. ale to tylko moja opinia.

>Tutaj wszystko, od małomównego głównego bohatera, przez genialną muzykę która

Dnia 14.10.2012 o 08:21, Ifym napisał:

tworzy niesamowity klimat, do ''dziwnego'', zostawiającego miejsce na domysły, zakończenia,
mnie urzekło.


o.k. szanuję zdanie, częściowo je podzielam wybór i dobranie muzyki pod poszczególne sceny filmu zasługuje na oklaski, zdjęcia też robią wrażenie natomiast co do całej reszty mamy inne opinie.

Dnia 14.10.2012 o 08:21, Ifym napisał:

BTW: Wyzwolenie z 1969 roku, oglądał ktoś? Słyszałem że sceny batalistyczne są lepsze
niż w słynnym Tank Brigade, a nawet że są najlepsze w historii kina.


W tego typu produkcjach batalistyka stoi na dość wysokim poziomie wiadomo władza ludowa czy to nasza czy innych "baraków w obozie" nie żałowała pieniędzy na to aby było widać i słychać w filmach czołgi, samoloty , wybuchy itd. itp. natomiast sama wymowa ideologiczna filmu cóż chyba nie muszę tego tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 00:53, Gregario napisał:

> Bitwa pod Wiedniem
> ocena: 4/10

. szkoda że ten film nie powstał
w USA bo byłby pewnie epicki, zrobiony z pełnym rozmachem i ze świetnymi efektami.


Tego właśnie mi w Bitwie pod Wiedniem najbardziej brakuje rozmachu , wspaniałych scen batalistycznych, husarii która niczym gorący nóż wchodzi w przeciwnika jak w masło itd. itp. to już Hoffman zrobiłby dużo lepszy film za te same pieniądze.
Aha podobno nakręcono i serial powiem tak jeśli to prawda to serial może być tylko lepszy od filmu.
Na marginesie
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/124758
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/429648

Dnia 14.10.2012 o 00:53, Gregario napisał:

wtedy
pewnie wyglądałoby to jak powinno i więcej ludzi na świecie by się nim zainteresowało.


Przed wszystkim sprzedało by się w USA i być może zawalczylibyśmy o oscara.
Poza tym np. w Włoszech ten film nie ma dystrybucji kinowej ale leci w tv w tzw. primie time.

Dnia 14.10.2012 o 00:53, Gregario napisał:

w końcu mamy się czym chwalić. czasy odsieczy wiedeńskiej to czasy potęgi naszego kraju
a sama bitwa jest jedną z przełomowych bitew w historii świata.


Tak, tylko kto o tym wie.

Ps. Pożytek z seansu jest taki że koniecznie muszę poczytać jaką dobrą książkę o Odsieczy Wiedeńskiej bo niektóre sceny wołają o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem TDKR,

Spoiler

ale mnie zastanawia czemu Alfred widział potem Brucea w tej knajpie? Furtka dla przyszłych produkcji?

Ale jak dla mnie, Bane odkąd ta laska wyjawiła jego tożsamość, został jakoś tak uproszczony;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Spoiler

Alfred w połowie filmu opowiadał Wayne''owi swoje marzenie (że Wayne porzuca dotychczasowe życie, ma szczęśliwą rodzinę - spotyka się z Alfredem gdzieś w Europie i nie zamieniają ze sobą ani słowa). Wayne sfingował swoją śmierć jako Batman i mógł zacząć od nowa z Kobietą-Kotem.
Nazwałbym to nie furtką, a wręcz przeciwnie: definitywnym zakończeniem serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 18:26, kuba9876543210 napisał:

Spoiler

Tez tak mysle, ale zwrocila troche moja (i pewnie nie tylko moja) uwage koncowa scena
z ''''Robinem''''. Moze ktos inny zrobi sequel?


Odrobina zainteresowania tematem pozwala wyciągnąć wnioski, a mianowicie, że odpowiedź na to pytanie brzmi po prostu: nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będa inne filmy, bo w koncu batman jest dobrym trademarkiem.
Niestety nie będzie więcej Batmanów Nolana, ale może jego nastepcy czegoś się nauczą i koszmarów pokroju Batman & Robin już nigdy nie zobaczymy. ;)

Tak czy siak osobiście uważam zakończenie trylogii Nolana za jeden wielki badziew.
TDKR jest po prostu żenujący w swojej miernocie, ale co prawda poczekam jeszcze na BR, by wydać ostateczny wynik, bo w kinie byłem tylko raz. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 18:38, meryphillia napisał:

Na pewno będa inne filmy, bo w koncu batman jest dobrym trademarkiem.
Niestety nie będzie więcej Batmanów Nolana, ale może jego nastepcy czegoś się nauczą
i koszmarów pokroju Batman & Robin już nigdy nie zobaczymy. ;)


Nowy reebot był planowany jeszcze zanim skończyły się prace nad DK a co dopiero o TDKR mówić :)
Bodajże 2014 albo 2013 jak dobrze pamiętam plany wydawnicze WB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 18:38, meryphillia napisał:

Tak czy siak osobiście uważam zakończenie trylogii Nolana za jeden wielki badziew.
TDKR jest po prostu żenujący w swojej miernocie, ale co prawda poczekam jeszcze na BR,
by wydać ostateczny wynik, bo w kinie byłem tylko raz. :/

+100
Wreszcie ktoś kto nie uważa nowego Batmana i wszystkiego czego się tknie Nolan za arcydzieło :D
Liczę, że ktoś dobry zabierze się za nowe Batmany, bo to chyba jedyny superbohater o którym filmy lubie oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 09:03, kerkas napisał:

to już Hoffman zrobiłby dużo lepszy film za te same pieniądze.

Też o tym samym pomyślałem w trakcie oglądania. Przynajmniej sceny batalistyczne byłoby dużo lepsze :-)
Ale IMHO badziewnego scenariusza nie obroniłyby nawet najlepsze sceny batalistyczne.
Włosi po prostu chcieli chyba pokazać światu, że te tysiąc żołnierzy z porucznikiem na czele (siedział przy stole cesarskim podczas gdy król Polski stał) i mnich wraz z wilkiem, odegrały gigantyczną rolę w ocaleniu Wiednia i świata chrześcijańskiego przed zagładą.

Dnia 15.10.2012 o 09:03, kerkas napisał:

Aha podobno nakręcono i serial powiem tak jeśli to prawda to serial może być tylko lepszy od filmu.

Za dużo sobie jednak po tym serialu nie obiecują. Będziemy tylko oglądali jeszcze więcej scen z rzekomymi uzdrowieniami mnicha Marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się