HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2011 o 16:28, Tyler_D napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie że o tym filmie było cicho w mediach? Bo ja dowiedziałem się
o nim z tego topicu ...

Bez jaj, ogladam TV raz na kilka tygodni i trailer widziałem ze trzy razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle więc wiesz ...

Ale nawet w necie na portalach informacyjnych nic nie zauważyłem, może zwyczajnie miałem pecha. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 16:35, Tyler_D napisał:

Ale nawet w necie na portalach informacyjnych nic nie zauważyłem, może zwyczajnie miałem
pecha. :-P


Ja dopiero zobaczyłem zwiastun w kinie. No i kilka plakatów tu i ówdzie na przystankach a tak to nic.
Ale może to kwestia, że telewizji nie oglądam i radia nie słucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdano Oscary. Zgodnie z przewidywaniami najważniejsze z nich (ale tylko 4) - w tym dla najlepszego filmu - zagarnął "Jak zostać królem".
Niespodzianką jest brak jakiekolwiek statuetki dla "Prawdziwego męstwa". A pod względem nominacji (10) byli na drugim miejscu. Można by tu nawet mówić o porażce.
4 Oscary otrzymała też "Incepcja". Mam nadzieję, że ją wznowią bo nie zdążyłem obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Raczej miałeś pecha, bo reklam w necie i w TV widziałem wiele razy, plus kilka plakatów na mieście. Chociaż bywają bardziej reklamowane polskie produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam :) Jakieś dobre dokumentalne film o boksie. Może być o jednym bokserze, może być ogólnie :) Liczę na dużo scen z dobrych walk, jakieś rozmowy, wiecie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 17:28, Infes napisał:

Ponawiam :) Jakieś dobre dokumentalne film o boksie. Może być o jednym bokserze, może
być ogólnie :) Liczę na dużo scen z dobrych walk, jakieś rozmowy, wiecie ... ;)

The Fighter w tym roku nominowany do Oscara to świetny film z bardzo wyróżniającymi się postaciami drugoplanowymi , polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A muszą być dokumentalne?

Mnie z takich klimatów kojarzy się tylko Million Dollar Baby [ z góry uprzedzam że nie oglądałem ] - może to jest coś co cię zainteresuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 17:33, Tyler_D napisał:

Mnie z takich klimatów kojarzy się tylko Million Dollar Baby [ z góry uprzedzam że nie
oglądałem ]


Żałuj. Jak dla mnie to film świetny. A końcówka miażdży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miś Yogi ogranięty,ogólnie ciekawy film,nie psuje starej kreskówki,jest to dobry film. Najbardziej spodobała mi się animacja Misiów,oraz głos Szaranowicza jako Bubu ;) No i jeden kawał,który pozwolę sobie zaspoilerować

Spoiler

Strażnik parku: "Ten żółw może ocalić nasz park!" A Yogi na to: "A ja głupi używałem go jako taboretu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 17:04, A-cis napisał:

Niespodzianką jest brak jakiekolwiek statuetki dla "Prawdziwego męstwa".

Niespodzianka? To było do przewidzenia. Moim zdaniem nie byli faworytami do żadnej nagrody. No, może jedynie w kategorii aktorka drugoplanowa mieli jakieś szanse. Nominacje zasłużone, bo film pod wieloma względami dobry, ale na Oscara nie zasługiwał. Bardziej martwi mnie statuetka dla Hoopera. Kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj Czarnego Łabędzia (Black Swan). Na początku byłem nieco rozczarowany, bo miałem iść na co innego, a o Czarnym Łabędziu wiedziałem dosłownie tyle, że Natalie Portman gra zawziętą baletnicę... Niezbyt zachęcające, ale kiedy już zacząłem oglądać, dziękowałem opatrzności, że nie zdążyłem na Drive Angry. Mimo (moim zdaniem oczywiście) nieciekawej tematyki, film wciągnął mnie na tyle, że po pojawieniu się napisów końcowych chciałem więcej. Chyba nie widziałem wcześniej żadnego filmu o podobnej tematyce oraz zrobionego w podobny sposób toteż Czarny Łabędź okazał się moim prywatnym odkryciem. Kilka razy się wzruszyłem, parę razy uśmiechnąłem, dwa czy trzy razy przestraszyłem jak na żadnym innym horrorze z ostatnich paru lat. Wiem, że film o wszystkim to film o niczym, ale w tym przypadku jest to akurat wyjątek od reguły. W pamięci zapadła mi również muzyka. Nie jest to poziom Zimmera, ale ciary były ;)

Kilka godzin wcześniej obejrzałem również Infiltrację (nie mylić z Incepcją). Film dosyć oryginalny, z nieszablonowym zakończeniem oraz gwiazdorską obsadą. Oglądało się bardzo przyjemnie, choć przez cały czas miałem wrażenie, że czegoś w nim brakuje... Mimo wszystko film mi się spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 19:22, Miklak napisał:

Niespodzianka? To było do przewidzenia. Moim zdaniem nie byli faworytami do żadnej nagrody.

Wiesz, teraz to każdy może tak powiedzieć. Ale ciekawe czy jeszcze wczoraj zaryzykowałbyś postawienie chociażby 100 zł na to że nie otrzymają oni żadnego Oscara przy 10 nominacjach. :-)
W końcu ci co go tyle razy nominowali coś jednak w nim musieli widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 20:10, A-cis napisał:

Wiesz, teraz to każdy może tak powiedzieć. Ale ciekawe czy jeszcze wczoraj zaryzykowałbyś
postawienie chociażby 100 zł na to że nie otrzymają oni żadnego Oscara przy 10 nominacjach.
:-)

Postawiłbym, ale "teraz to mogę tak sobie mówić". Tak czy siak w ogóle mnie to nie zdziwiło.

Dnia 28.02.2011 o 20:10, A-cis napisał:

W końcu ci co go tyle razy nominowali coś jednak w nim musieli widzieć.

Już mówiłem przecież, że zasłużył na nominacje, ale nie na Oscary. Najwidoczniej ci, co go tyle razy nominowali, doszli do tego samego wniosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez nie ogladam TV, ale (przynajmniej u mnie) sa wszedzie na przystankach reklamy, w kinie chyba tez byly.

Swoja droga czekam na dalsze opinie, mam bon na bilet do kina i chcialbym wiedziec czy warto. Jak ktos jeszcze widzial ten film - pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj byłem na "prawdziwym męstwie" i trochę szkoda że nie film nie dostał żadnego Oskara. bardzo przyjemnie się go oglądało do tego stopnia że jakbym więcej takich westernów oglądał to może jeszcze bym polubił ten gatunek :) w dodatku strasznie ten film krótki albo po prostu tak mi film szybko minął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 18:58, Gregario napisał:

ja wczoraj byłem na "prawdziwym męstwie" i trochę szkoda że nie film nie dostał żadnego
Oskara. bardzo przyjemnie się go oglądało do tego stopnia że jakbym więcej takich westernów
oglądał to może jeszcze bym polubił ten gatunek :)


Znaczy się antywesternów proszę bardzo:

Dobry, zły i brzydki
Dzika banda
Bez przebaczenia
Ride the High Country (1962)
The Professionals (1966)
Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Hang ''Em High (1968)
Little Big Man (1970)
Soldier Blue (1970)
A Man Called Horse (1970)
Ulzana''s Raid (1972)
The Life and Times of Judge Roy Bean (1972)
Jeremiah Johnson (1972)
Pat Garrett and Billy the Kid (1973)
The Outlaw Josey Wales (1976)
Walker (1987)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się