HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Widowiskowe:
Star Wars
Incepcja
Labirynt Fauna

Ambitne:
Gran Torino
Vicky Cristina Barcelona
Oszukana

Komedie:
Dziewczyna moich koszmarów
Hot Shots 2
Scary Movie

Ogólnie polecam stronę

, wbijasz się i losuje Ci się trailer/zwiastun filmu z wybranej kategorii. Świetna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 03.03.2011 o 23:45, Gregario napisał:

bardziej miałem na myśli warstwę wizualną filmu


surowe krajobrazy Dzikiego Zachodu ? w tym wypadku to Texas.

chropowatość strojów i dekoracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 12:27, Kalais napisał:

Ogólnie polecam stronę

, wbijasz się i losuje Ci
się trailer/zwiastun filmu z wybranej kategorii. Świetna sprawa!


Mhm, jako twórca strony jesteś bardzo obiektywny w tej kwestii :D. Baza filmów jest po prostu biedna, zacząłem przeglądać "widowiskowe", widziałem jakieś 90%... Brak możliwości oceniania filmów, komentowania, czy jakiegokolwiek wpływu na treść serwisu... Ogólnie to bieda, bez wypełniania bazy, można w jeden-dwa dni coś takiego napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja "Mistrzowie Polskiego Kina"

filmy cyfrowo odświeżone.

Pierwszy tom kolekcji ukaże się 5 marca, kolejne tomy do kupienia co sobotę.

1. Andrzej Wajda „Popiół i diament” - 5 marca
2. Zbigniew Cybulski „Rękopis znaleziony w Saragossie” - 12 marca
3. Leon Niemczyk „Pociąg” -19 marca
4. Franciszek Pieczka "Austeria” - 26 marca
5. Andrzej Łapicki „Salto” - 2 kwietnia
6. Wojciech Jerzy Has „Sanatorium pod Klepsydrą” - 9 kwietnia
7. Lucyna Winnicka „Matka Joanna od Aniołów” -16 kwietnia
8. Jerzy Stuhr „Seksmisja” - 23 kwietnia
9. Krzysztof Komeda „Do widzenia, do jutra” - 30 kwietnia
10. Janusz Morgenstern „Trzeba zabić tę miłość” - 8 maja
11. Elżbieta Czyżewska „Giuseppe w Warszawie” - 14 maja
12. Tadeusz Konwicki „Ostatni dzień lata” - 21 maja
13. Jan Machulski „Vabank” - 28 maja
14. Leonard Pietraszak „Vabank II” - 4 czerwca
15. Tadeusz Łomnicki „Niewinni czarodzieje” - 11 czerwca
16. Edward Dziewoński „Eroica” - 18 czerwca
17. Jan Nowicki „Wielki Szu” - 25 czerwca
18. Jerzy Kawalerowicz „Faraon” - 2 lipca
19. Daniel Olbrychski „Jowita” - 9 lipca
20. Wojciech Pszoniak „Wesele” - 16 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 11:38, bobobo napisał:

Takie filmy puszczają,a ja się dziwiłem,że pół roku temu pojawił się na polsacie garfield
1 który wyszedł w 2004 roku :\ Mogliby puścić raz np. TRON -a ;) A teraz to tylko czekam
na super kino na tvn,bo widziałem reklame,że ma lecieć 300 i muszę zobaczyć tą słynną
spartę xD


Co ty 300 nie oglądałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zombieland

Kompletnie nie wiedziałem czego spodziewać się po tym filmie poza okołozombiakową tematyką podaną w klimatach komedii. A dostałem ... w sumie sam nie wiem do końca co z tego wyszło ale może po kolei. Sam początek jest ... nietypowy i o dziwo całkiem ciekawie się zapowiada - ale im dalej [ pomijając kilka scen ] tym imo całość ogólnie słabuje by gdzieś mniej więcej po połowie filmu być całkiem przewidywalna. Prawie zawsze jak słyszałem o tym tytule to były to ochy i achy jakie to jest super ... no jest fajnie, są zombiaki, strzelaniny, całkiem to to efektowne, nawet zabawne ale mnie jakoś wybitnie nie porwało. Najlepszy oczywiście jest sam początek, Harrelson, "zasady" i kilka późniejszych motywów ale ogólnie to nie było w "Zombielandzie" czegoś takiego co by sprawiło abym zapamiętał ten film jakoś lepiej. Dobre ale nie wybitne kino na wyluzowanie przy piwku w weekend - tylko tyle lub aż tyle. O Harrelsonie już pisałem więc może co nieco o innych - Emma Stone, nie dość że całkiem urodziwa to nawet nieźle zagrała, epizod Heard też całkiem nieźle wyszedł. :-P No i Murray jako wisienka na torcie. Soundtrack całkiem przyzwoity ale nic mi się jakoś specjalnie nie spodobało. Nota końcowa? 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 17:46, Tyler_D napisał:

Zombieland

Oglądałem Zombieland krótko po premierze DVD i z całego filmu pamiętam już tylko tyle, że w trakcie napisów początkowych leciało "For Whom The Bell Tolls" Metalliki, Bill Murray miał krótki epizod no i przez cały film miałem wrażenie, że twórcy musieli zagrywać się wcześniej w L4D... Film średni, ale na swój sposób wybitny. Na pewno wolałbym obejrzeć jeszcze raz Zombieland niżeli jakąś kolejną idiotyczną komedię amerykańską, której targetem jest skretyniała młodzież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję starego filmu. Nie pamiętam niczego poza ogólnym wątkiem. Grupa ludzi została zaproszona do bogato urządzonej rezydencji. Nie znali się wcześniej dostali tylko dość tajemnicze zaproszenia. Nie jestem pewien ale nie znali chyba również osoby która ich zaprosiła. Tak czy siak przyjechali na ten bal i wydarzyła się zbrodnia. Starali się ją jakoś wyjaśnić itd. Sceny z gaszeniem światła, zegar, kuchnia z tajemniczą służbą, dziwny kelner, brak właściciela domu itd. Tyle pamiętam, z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garść newsów a nuż się komuś przyda:

- Gran Torino -> piątek 23:00 (11 marca HBO)

- Bękarty wojny -> piątek 22:25 (11 marca Canal+ Film)

- Ciekawy przypadek Benjamina Buttona -> piątek 17:40 (11 marca HBO2)

- Zapach kobiety -> wtorek 00:05 (8 marca TVP 2) oraz niedziela 01:25 (13 marca Zone Europa)

Sam bym sobie obejrzał gdyby nie to że 99% kanałów nie odbieram albo pora emisji jest z lekka ... nietypowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tyler:
Lepszą informacją jest to, że najbliższy poniedziałek zapowiada się dobrze, w sensie fraza "nie lubie poniedziałku" gdzieś się ulatnia.
Łowca jeleni czy Kobieta samotna...
Hejdźbijoł to wiadomo, płacić za oddzielny kanał oto i filmy zawsze widowiskowe a seriale świetne, zapowiadać wręcz nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po całej masie patetycznych, wzruszających i mega poważnych filmów o zombie, Zombieland okazał się dla mnie wielkim powiewem świeżości i zarazem najlepszym filmie o nieumarłych. Nie będę rozpisywał się, dlaczego film ten jest dla mnie taki uber, po jest dość nietypowy i nie do każdego przemówi. Czekam na dwójeczkę, choć nie sądzę, aby przebiła pierwszą część, która zasługuje dla mnie spokojnie na 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak się złożyło, że ostatnie dwa lata przesiedziałem w jaskini, z małą przerwą na Avatara i Incepcję. ;p W związku z tym, czy znajdzie się tu miła osoba (lub kilka), która wymieniłaby absolutne must-watche z tego okresu (2009-10)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bękarty wojny - co prawda sam się dopiero przymierzam do seansu ale nie sądzę żebyś się zawiódł.

Wyspa tajemnic - jak wyżej.

Dystrykt 9 - absolutnie jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, świetny, oryginalny na swój sposób i bardzo dobrze zrealizowany. Zresztą pisałem o nim nie raz, jak coś można sobie znaleźć moją opinię.

Możesz spróbować jeszcze Mr Nobody bo mimo sporych niechęci jakie do tego filmu mam to można powiedzieć że to must-watch ostatniego czasu. Za to ja odpuściłbym sobie na twoim miejscu Zombieland - patrz wyżej.

Więcej grzechów nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego okresu warto obejrzeć (IMHO):

Pozdrowienia z Paryża
Jak wytresować smoka
Autor Widmo
Social Network, The
Uczeń czarnoksiężnika
Łatwa dziewczyna
Karate Kid
Green Zone
Wybuchowa para
Książę Persji: Piaski Czasu
Iron Man 2
Drużyna A
Niezniszczalni
Alicja w Krainie Czarów
Red
Dante''s Inferno (zaskakująco dobra animacja)
Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Prorok
Unthinkable
17 Again
Coraline
Orphan
Defendor
Dom zły
Wrogowie publiczni
Zaklęci w czasie
Star Trek
(500) Days of Summer
Kac Vegas
Beats of Freedom - Zew wolności (dokument, ale i tak warto)
Push
Pottery ;)
Moon
9
Odlot
Unstoppable
Harry Brown
Watchmen

Moje must watch:

Miasto złodziei
Scott Pilgrim vs. the World
Kick-Ass
Wyspa tajemnic
Toy Story 3
Mr. Nobody
Dystrykt 9
Zombieland
Bękarty wojny

Pierwsza lista bardziej luźna, większość filmów nie jest jakaś nadzwyczajna, ale miło mi się oglądało. Druga natomiast lista, to filmy, które w jakiś sposób wywarły na mnie ogromne wrażenie i do których będę wracał (Incepcja także do nich należy, Avarat co najwyżej wrzuciłbym do pierwszej listy).

Tyler_D=> Ładnie tak polecać filmy, które się nie widziało? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 12:40, kerkas napisał:

surowe krajobrazy Dzikiego Zachodu ? w tym wypadku to Texas.

surowe obrazy to pewnie sporej liczbie filmów są ale fakt krajobrazy też były ładne i mi się podobały

Dnia 05.03.2011 o 12:40, kerkas napisał:

chropowatość strojów i dekoracji ?

tak :) też miła odmiana zobaczyć coś bliższego realizmowi. obraz też był taki trochę mroczny bo nie przypominam sobie kującego w oczy blasku słońca który można zobaczyć w często westernach. pewnie ten typ obrazu ma swoją jakąś nazwę ale nie jestem w stanie sobie teraz jej przypomnieć.

a ty jak oceniasz ten film jako fan westernów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się