HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

A ja oglądnąłem poraz drugi Jasia Fasolę - Nadciąga totalny kataklizm.
Uważam, że Atkinson, to jeden z najlepszych komików na świecie. Potrafi rozbawić praktycznie wogóle się nie ozywając, nikt nie robi takich min jak on.
Co do filmu to też niezły, aż muszę sobie oglądnąć jakieś inne gagi z jego udziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 02:56, Dante Dy`nei napisał:

A ja oglądnąłem poraz drugi Jasia Fasolę - Nadciąga totalny kataklizm.
Uważam, że Atkinson, to jeden z najlepszych komików na świecie. Potrafi rozbawić praktycznie
wogóle się nie ozywając, nikt nie robi takich min jak on.
Co do filmu to też niezły, aż muszę sobie oglądnąć jakieś inne gagi z jego udziałem.


Ja się z kolei troszeczkę zamałałem, że x lat temu wydawał mi się on całkiem zabawny, a teraz ... cóż :].
W każdym razie zdecydowanie go wolę w swoim naturalnym, angielskim środowisku, bo fakt, że on ma ten dar, który czyni jednym z czołowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy z Jasiem Fasolą są świetne,Kosmiczne jaja są świetne,Hot Shots są świetni,to fakt.
Ja po raz kolejny bym oglądnął wszystkie części Star Wars i Jurassic Park.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 10:39, wilkas napisał:

Jakie filmy polecacie związane z wojną? Obojętnie z którego okresu. Tylko aby była wojna (najlepiej
II Wojna światowa).


Wojna..? Wróg u Bram z Harrisem, Jak rozpętałem II Wojnę Światową (:P), Tora Tora Tora, Złoto Dla Zuchwałych. Z innych wojen polecam gorąco Pluton, naprawdę świetny film (Wietnam). Może sie zdziwicie, że nie wymieniłem Szeregowca Ryana, ale imo to przereklamowane badziewie o tak głupiej fabule, że aż żal.

I jeszcze jeden genialny film, ale niestety zapomniałem tytułu więc ktoś będzie musiał pomóc. Chodzi o to, że pod koniec II wojny oddział alianckich żołnierz został przydzielony do obsadzenia posterunku w jakimś starym dworze, w pobliżu był posterunek niemiecki, no i Niemcy byli nastawienie nie wrogo, a przyjaźnie, był motyw ze śnieżkami i choinką, alianci chcieli zrobić prezent jednemu kolesiowi od nich z oddziału i zainscenizować scene wzięcia Niemców do niewoli, bo oni i tak chcieli sie poddać. Troche to inaczej wyszło niż miało, więcej nie napiszę, może ktoś sie kapnie o co chodzi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 10:39, wilkas napisał:

Jakie filmy polecacie związane z wojną? Obojętnie z którego okresu. Tylko aby była wojna (najlepiej
II Wojna światowa).


Polecam dwa klasyki - "Żelazny krzyż" i "Okręt" (Das Boot). Choć te filmy chyba większości są znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jakie jeszcze polecicie mi filmy związane ze średniowieczem typu Królestwo Niebieskie? mogą być również filmy takie jak gladiator, Władca Pierścieni. Takie filmy, w których akcja powiązana jest z walką na miecze. Dzieki z góry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 18:28, wilkas napisał:

Dzięki. A jakie jeszcze polecicie mi filmy związane ze średniowieczem typu Królestwo Niebieskie?
mogą być również filmy takie jak gladiator, Władca Pierścieni. Takie filmy, w których akcja
powiązana jest z walką na miecze. Dzieki z góry. :)

Kill Bill ? ;)
Przecież takich filmów jest od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 18:47, Clegan napisał:

> Dzięki. A jakie jeszcze polecicie mi filmy związane ze średniowieczem typu Królestwo Niebieskie?

> mogą być również filmy takie jak gladiator, Władca Pierścieni. Takie filmy, w których
akcja
> powiązana jest z walką na miecze. Dzieki z góry. :)
Kill Bill ? ;)
Przecież takich filmów jest od groma.



Widze, ze sie nie zrozumielismy. Chodzi mi o typowo sredniowieczne filmy z wielkimi bitwami!!! Takie jak są w Królestwie Niebieskim czy we Władcy Pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2006 o 19:14, wilkas napisał:

Widze, ze sie nie zrozumielismy. Chodzi mi o typowo sredniowieczne filmy z wielkimi bitwami!!!
Takie jak są w Królestwie Niebieskim czy we Władcy Pierścieni.


Heh, obejrzyj sobie starego Excalibura, kawał dobrego kina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 11:03, Budo napisał:

I jeszcze jeden genialny film, ale niestety zapomniałem tytułu więc ktoś będzie musiał pomóc.
Chodzi o to, że pod koniec II wojny oddział alianckich żołnierz został przydzielony do obsadzenia
posterunku w jakimś starym dworze, w pobliżu był posterunek niemiecki, no i Niemcy byli nastawienie
nie wrogo, a przyjaźnie, był motyw ze śnieżkami i choinką, alianci chcieli zrobić prezent jednemu
kolesiowi od nich z oddziału i zainscenizować scene wzięcia Niemców do niewoli, bo oni i tak
chcieli sie poddać. Troche to inaczej wyszło niż miało, więcej nie napiszę, może ktoś sie kapnie
o co chodzi :>


Czekaj,kojarzę,ale tytułu sobie nie przypomnę...Coś było chyba o Gwiazdce (może W księżycową,jasną noc?A nie,to chyba inny film).Ale fabuła tego filmu jest rzeczywiście świetna,w przeciwieństwie do Ryana (żołnierze giną za jednego szeregowca,którego mają odnaleźć i odesłać do domu,bo jego wszyscy bracia zginęli i niech ich matka ma chociażby jednego przy życiu... za mądre to nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Requiem for a dream" *Jeśli tego Nie widziałeś, Nie widziałeś Nic*
"Requiem dla snu" jest surrealistyczną, miejscami, podróżą do piekła złudzeń i głęboko skrywanych pragnień. Darren Aronofsky - reżyser, ukazał wzloty i upadki czterech postaci rozpaczliwie próbujących zrealizować swoje marzenia w dzisiejszym Brooklynie. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od rzeczywistości przez nałogi i obsesje, ktore wszystko z "ogromnym hukiem detonuja" .
Muzykę do "Requiem dla snu" zgodził się nagrać sam legendarny Kronos Quartet a jej twórcą jest jedyny w swoim rodzaju Clint Manselll.Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem obrazu z tak fenomenalnie pasującą muzyką, sami zobaczycie.
Film wywołał burzliwą dyskusję w mediach amerykańskich dotyczącą granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Film był dozwolony w kinie od 18 lat.Dzieło jest niesamowicie poruszające i nikt nie przejdzie koło niego obojętnie.
Reżyser pokazuje nie tyle działanie poszczególnych używek na bohaterów, co zajmuje się samym zjawiskiem uzależnienia i jego przerażającymi skutki.
Słowo od reżysera:
"To opowieść o ludziach, którzy skaczą z samolotu i nagle - pomiędzy niebem a ziemią uświadamiają sobie, że nie mają spadochronów. Film opowiada o ich drodze w dół - do momentu kiedy ich ciała uderzają o ziemię. " (Darren Aronofsky)
Po obejrzeniu piszcie swoje wrazenia i reakcje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W środę na TVP1 o godzinie 23:40 jest nadawany film "Dług" w reżyserii Krzysztofa Krauze(wyk. min. Robert Gonera, Andrzej Chyra). Film oparty na faktach, choć oglądając go trudno w niektórych momentach uwierzyć, ze tak jest. Trudno uwierzyć jacy potrafią być ludzie-pytanie tylko czy to jeszcze są ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie film warto obejrzenia. nie miałem okazj być na nim w kinie to chociaż teraz sobie popatrzę. Szdkoa tylko, ze tak późno nadają. W goóle fajne film jak juz są to w godzinach nocnych. Czy w TVP nie wiedzą, że ludzie rano idą do pracy/szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w TVP mieszkają ludzie, którzy nie oglądają filmów, a chodzą na podwórkowe kółka różańcowe, a wieczorami dopuszczają ludzi "typowych" ;-) Dlatego warto włączyć TVP dopiero w godzinach nocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 09:25, WorldWar3PL napisał:

Bo w TVP mieszkają ludzie, którzy nie oglądają filmów, a chodzą na podwórkowe kółka różańcowe,
a wieczorami dopuszczają ludzi "typowych" ;-) Dlatego warto włączyć TVP dopiero w godzinach
nocnych.

Łał, to znaczy, iż zawsze mieliśmy bardzo religijnych ludzi w TVP, bo dobre filmy i ciekawe programy praktycznie zawsze były pokazywane po 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 10:39, wilkas napisał:

Jakie filmy polecacie związane z wojną? Obojętnie z którego okresu. Tylko aby była wojna (najlepiej
II Wojna światowa).



ucieczka na atenę, o jeden most za daleko - filmy nie najnowsze ale jedne z moich ulubionych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 09:23, HumanGhost napisał:

Niewątpliwie film warto obejrzenia. nie miałem okazj być na nim w kinie to chociaż teraz sobie
popatrzę.

Naprawdę warto. Nie zdradzam żadnych szczegółów fabuły bo uważam, że najlepiej oglądać w nieświadomości. Zwócę tylko uwagę na fakt, że niedawno za sprawą ministra Ziobro znów było głośno o uczestnikach wydarzeń opisanych w filmie
>Szdkoa tylko, ze tak późno nadają. W goóle fajne film jak juz są to w godzinach nocnych.

Dnia 18.09.2006 o 09:23, HumanGhost napisał:

Czy w TVP nie wiedzą, że ludzie rano idą do pracy/szkoły?

Uważam, że jest trochę racji w późnej godzinie emisji tego akurat filmu (ale 23:40! to przesada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się