HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Co warto obejrzeć?? Na ten weekend miełem chwilkę czasu i udło mi się oglądnąć następujące filmy/bajki: The Cookout (Piknik) naprawdę świetna komedia całkiem rodzinna opowiadająca o gościu który zdobywa sławę i kaskę, ale na tytułowym pikniku zrozumiał co jest w życiu najważniejsze... :]
"Czerwony kapturek" bajka chyab nie muszę opowiadać że jest o babci wilku i całej reszcie... Warto obejrzeć ciekawa fabuła :) i na koniec film pt. "Kontrola gniewu" opowiada o znanej sławy trenerze drużyny koszykarskiej, który zajmujmie się trenowaniem koszykarskiej drużyny w szkole.... Te trzy pozycję mogę spokojnie polecić bo jest przy nich naprawdę kupę śmiechu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś na TVP Kultura film dokumentalny o Januszu Gajosie. Bardzo lubię tego aktora i to było powodem, że się zdecydowałem przełączyć na ten program. Gdy się rozpoczął, to naszła mnie pewna refleksja.
Otóż Gajos chyba nigdy w życiu nie zagrał słabo swojej roli. Każda jego kreacja wpływała korzystnie na program lub film (w dzisiejszym filmie w Kulturze porównywano go nawet do Jacka Nicholsona twierdząc, że mogliby się zamieniać miejscami w filmach). Każda była jakby małą perełką.
Nie upieram się jednak przy tej tezie. Być może jakaś rola mi umknęła. Czy ktoś może przypomina sobie słaby występ Gajosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 11:03, Budo napisał:

Może
sie zdziwicie, że nie wymieniłem Szeregowca Ryana, ale imo to przereklamowane badziewie o tak
głupiej fabule, że aż żal.

Co masz na myśli mówiąc "głupia fabuła"?

Małe sprostowanie: (chociaż podejrzewam,że jednak już o tym słyszałeś) Akcja która jest przedstawiona na filmie to autentyczna historia. Jedynie,co zmieniono,to chyba miejsce śmierci braci Ryana... na filmie wszyscy zginęli w Normandi,podczas gdy ci prawdziwi kolejno:
W Afryce
We Włoszech
W Normandi

Sam Ryan faktycznie był spadochroniarzem biorącym udział w D-Day

A co do samego filmu.... wiecie co? Ja już mam dosyć pokazywania wielgachnej flagi amerykańskiej na początku/końcu filmu amerykańskiego. Za dużo propagandy, czy też tego ich wielkiego patriotyzmu. Brakuje tylko dwumetrowego orła który bez przery lata dookoła tej flagi i drze się: "God bless Americaaa!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że Polakom brakuje, takiego czegos jak nasza flaga na poczatku i koncu filmu! Amerykanie świetnie umią budowac patriotyzm, a Polacy zamiast tego, robia filmy w których co drugim słowem jest k***a.

Szeregowiec Ryan jest niepowtarzalny, fabyła jest bardzo dobra moim zdaniem i oryginalna. Zamiast ciągłe strzelanie itd. to misja ratunkowa w środku Normandii. A po za tym jeszcze nikt nie pokazał tak realnie D-Day (nie licząc Ohama Beach w Medal of Honor :p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć pełny spis dialogów z filmu "Show" Ślesickiego? Nie moge tego nigdzie odszukać a potrzebne mi cos takiego jak tłumaczenia dialogów w zagranicznych filmach - linijka po linijce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 22:33, dyrdup napisał:

A ja uważam, że Polakom brakuje, takiego czegos jak nasza flaga na poczatku i koncu filmu!
Amerykanie świetnie umią budowac patriotyzm, a Polacy zamiast tego, robia filmy w których co
drugim słowem jest k***a.


Kiedyś tak też sądziłem - chodzi mi o tych Amerykanów.
Ale niestety ich patriotyzm dobrze wypada tylko w tych filmach. :/
Podobno co drugi Amerykanin nie wie czyje głowy są na tej sławnej górze - a przecież to bardzo ważne osoby dla tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z filmów, które moim skromnym zdaniem warto obejrzeć, polecałbym: Forest Gump, Braveheart, Mechaniczna Pomarańcza, Lot nad kukułczym gniazdem, Łowca jeleni, czy z takich mniej głośnych ale nie mniej ambitnych - Fucking Amal (chyba tak to się pisze - skandynawski film o takiej miłości inaczej, ale w sumie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 23.20 na TVP2 został wyemitowany film FARGO braci Cohen. Przyznam, że widziałem tylko kilka filmów ich autorstwa, ale muszę powiedzieć, że ten jest zdecydowanie najlepszym z nich. Fabuła jest ponoć osnuta na autentycznych wydarzeniach: pewien sprzedawca samochodów w celu wyjścia z długów, zleca dwóm opryszkom porwanie swojej żony i zażadanie okupu od jej bogatego ojca. Jednak sytuacja komplikuje się, kiedy wynajęci przestępcy zabijają policjanta z drogówki i dwóch przypadkowych świadków.
Film trzyma w napięciu, akcja rozgrywa się w zimie i widzowi udziela się specyficzny klimat. Świetnie połączone są sceny humorystyczne (lecz nie jest to bynajmniej beztroski humor) i takie, przy których włos jeży się na głowie. Naprawdę można tu zaobserwować sporo smutnych rzeczy o naturze ludzkiej. Polecam. Szczególnie do oglądania samemu późną nocą, żeby poczuć tę namiastkę wszechogarniającego mrozu i pustki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą leciały w TV (na podstwce - 6programó) w niedługim terminie jakieś filmy wojenne? Pytam bo z chęcią bym obejrzał dotyczący właśnie tej tematyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 01:45, s2nto napisał:

Będą leciały w TV (na podstwce - 6programó) w niedługim terminie jakieś filmy wojenne?

Dziś o 23.30 na TV4 będzie leciał "Patton" ale nie wiem czym masz ten program w pakiecie. Jesli nie, to w piątek na TVN będziesz miał "Szeregowca Ryana".
Ponadto dziś możesz mieć namiastkę filmu wojennego czyli film "Czołg". Żołnierze będą, czołg będzie. Nawet będzie strzelał. A że to będzie wojna z szeryfem - to już trudno :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Takie mam pytanie, czy są w necie jeszcze jakieś filmy Paccianiego, oprócz sławnego BV-01? Jak ktoś ma jakieś linki, to podsyłajcie śmiało i polecam ww filmik, bo jest świetny i klimatyczny :)
Jak wpiszecie w google to sie pełno wyników odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio skandynawowie mi się podobają: Włoski dla początkujących, Wilbur chce się zabić, Elling(najlepszy na wielką smutę...) i to połaczenie rzeczy śmiesznych i takich niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 22:15, A-cis napisał:

Obejrzałem dziś na TVP Kultura film dokumentalny o Januszu Gajosie. Bardzo lubię tego aktora
i to było powodem, że się zdecydowałem przełączyć na ten program. Gdy się rozpoczął, to naszła
mnie pewna refleksja.
Otóż Gajos chyba nigdy w życiu nie zagrał słabo swojej roli. Każda jego kreacja wpływała korzystnie
na program lub film (w dzisiejszym filmie w Kulturze porównywano go nawet do Jacka Nicholsona
twierdząc, że mogliby się zamieniać miejscami w filmach). Każda była jakby małą perełką.
Nie upieram się jednak przy tej tezie. Być może jakaś rola mi umknęła. Czy ktoś może przypomina
sobie słaby występ Gajosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 20:56, bruli napisał:

Wczoraj o 23.20 na TVP2 został wyemitowany film FARGO braci Cohen. Przyznam, że widziałem
tylko kilka filmów ich autorstwa, ale muszę powiedzieć, że ten jest zdecydowanie najlepszym
z nich. Fabuła jest ponoć osnuta na autentycznych wydarzeniach: pewien sprzedawca samochodów
w celu wyjścia z długów, zleca dwóm opryszkom porwanie swojej żony i zażadanie okupu od jej
bogatego ojca. Jednak sytuacja komplikuje się, kiedy wynajęci przestępcy zabijają policjanta
z drogówki i dwóch przypadkowych świadków.
Film trzyma w napięciu, akcja rozgrywa się w zimie i widzowi udziela się specyficzny klimat.
Świetnie połączone są sceny humorystyczne (lecz nie jest to bynajmniej beztroski humor) i takie,
przy których włos jeży się na głowie. Naprawdę można tu zaobserwować sporo smutnych rzeczy
o naturze ludzkiej. Polecam. Szczególnie do oglądania samemu późną nocą, żeby poczuć tę namiastkę
wszechogarniającego mrozu i pustki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś film "Devilman"? Właśnie zauważyłem taką pozycję i zastanawiam się czy się temu bliżej nie przyjrzeć. Fabuła w miare niezła i ciekawy pomysł. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jedynie trailer, ale wystarczy mi do stwierdzenia, że ten film to właściwie efekty specjalne (swoją drogą nawet fajne ;) i walki. No dobra, nie znam za bardzo fabuły, ale pewnie jakaś walka ze złem xD
Ja byłbym skłonny wydać te 40 zeta raczej na Casshern''a, jeżeli chodzi o live actiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy okazji premiery serialu "Oficerzy" oraz wejściu do kin gniota pt. "Samotność w sieci" naszła mnie pewna refleksja. Otóż wydaje mi się, że od dobrych paru lat polskie kino sensacyjne ma się niestety strasznie słabo. Wszystkie głośne i lepsze tytuły powstają dla telewizji - wystarczy wspomnieć genialnego "Oficera" czy "Glinę", a możnaby z przymrużeniem oka dodać tam nieco tandetnych "Kryminalnych" czy "Falę zbrodni".

Zamiast obejrzeć w sali kinowej dobre, twarde męskie kino, w ostatnich latach jesteśmy zmuszeni oglądać debilne i ogłupiające filmy typu "Nigdy w życiu" czy "Tylko mnie kochaj" oraz wspominana historyjka o perypetiach dwójki zakochanych internautów (nie muszę oglądać żadnego z tych tandetnych tytułów, żeby wiedzieć, iż historyjki i poziom gry aktorskiej jest równie żałosny jak np. w "M jak miłość"). To są niestety największe hity, najczęściej oglądane (nie będę się już wypowiadał o poziomie ludzi, którzy zachwycają się nad tymi pozycjami) i co gorsza nic nie wskazuje na to, żeby taka tendencja miała załamać.

Całe szczęście, że nadal w miarę dobrze trzyma się u nas kino psychologiczne bądź moralistyczne (jak zwał tak zwał) - wystarczy wymienić dwie ostatnie pozycje z gdyńskiego festiwalu, czyli "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" oraz "Plac zbawiciela".

Tylko kiedy ostatnio w kinach leciała jakaś głośna polska sensacja? Nie jestem w stanie sobie przypomnieć... Operacja Samum z 1999?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 15:47, .Darnok napisał:

/..../

A takich Psów to za jaki gatunek uznajesz ?
Bo wg mnie nie należy tego wrzucać do worka z tzw. filmami "co drugie słowo k***a".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się