HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

No właśnie oglądałem kilka razy ale mam jeszcze ochotę. Jeśli chodzi o tego Króla Artur to też widziałem kilka razy, świetny film.
Conana też znam tylko, że ten nowy to jakaś kompletna porażka. Za to klasyk z Arniem cudeńko:) Niszczyciela dawno nie widziałem i Czerwonej Sonii więc może warto by się zianteresować.
Willow poleciła już druga osoba więc widocznie warto
A słuchajcie taka sprawa- macie jakieś doświadczenia w wypożyczaniu filmów z telewizji na życzenie np z Cyfrowego Polsatu czy z TP? Tak się zastanawiam bo chyba warto- np LOTR jest za 5zł na 14dni a w wypożyczalni siostra płaciła więcej i to za każdy dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 23:45, Witcher1990 napisał:

No właśnie oglądałem kilka razy ale mam jeszcze ochotę.

Aha to zwracam honor bo zabrzmiało to jakbyś gladiatora nie oglądał :P

Dnia 14.08.2012 o 23:45, Witcher1990 napisał:

Jeśli chodzi o tego Króla Artur to też widziałem kilka razy, świetny film.

Nawet daje radę :) a i muzyka też nie najgorsza. Ja też między innymi obejrzałem film ze względu na imię bo to mój imiennik :P. Nie zawiodłem się na Owenie :)

Dnia 14.08.2012 o 23:45, Witcher1990 napisał:

Conana też znam tylko, że ten nowy to jakaś kompletna porażka.

A ja Ci powiem że nawet mi to podeszło. Tak wiem, ze Arniego nikt nie zastąpi jednak ten remake nie jest aż takim IMO gniotem.

Dnia 14.08.2012 o 23:45, Witcher1990 napisał:

Niszczyciela dawno nie widziałem i Czerwonej Sonii więc może warto by się zianteresować.

A Warto czasem odświeżyć sobie tytuły :P

Dnia 14.08.2012 o 23:45, Witcher1990 napisał:

Tak się zastanawiam bo chyba warto- np LOTR
jest za 5zł na 14dni a w wypożyczalni siostra płaciła więcej i to za każdy dzień...

Po pierwsze to LOTR :P po drugie 5 zł ? przecież to prawie jak za free. 2 piwa ma mniej ewentualnie byś miał przed szkłem do wypicia ;-) podczas filmu.

Pozdrawiam.

EDIT:
A moze to ?
http://www.filmweb.pl/film/Henryk+V-1989-6125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 22:33, zadymek napisał:

A jeśli nie przeszkadza ci pewna doza
smolisto czarnego humoru to Army of Darkness (1992) będzie OK.


Hehe... OK, może i jakieś tam fantasy to to jest, ale zarazem jest to fantasy tak porąbane, że z trudem pasuje do jakiegokolwiek kanonu. Poza tym gdzie tam jest czarny humor ? Jak dla mnie cały humor tam zawarty wynika raczej z totalnie surrealistycznego i kompletnie pokręconego stylu... jest to bardziej parodia fantasy, if you ask me.
Wszystkie te szkielety, które bardziej śmieszą miast straszyć plus totalnie rozwalające sceny: np.

Spoiler

główny bohater powalony na ziemię i kościane ręce wyrastające dookoła, które próbują zaatakować mu oczy, a ten broni się wyprostowaną dłonią niczym w kreskówce z królikiem Bugsem

. ;-D Po prostu genialne w swojej prostocie.
Coby nie było, film IMO kapitalny i ogląda się go bardzo przyjemnie. Polecam również, ale nie jako film fantasy, tylko jako... sam do końca nie wiem co... po prostu polecam. :-) Zresztą ogólnie bardzo cenię sobie Bruce''a Campbella jako aktora (chyba najbardziej komediowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm tak sobie przeglądam ten Filmweb i natknąłem na taki o to post.
Post się tyczy of kors filmu "Dawno temu w Ameryce"

"Najciekawsze jest to, że nawet krytycy na początku go zrównali z ziemią, a parę miesięcy później wychwalali, że jest arcydziełem :)"
Dlatego, że wytwórnia powycinała niektóre sceny i ułożyła chronologicznie, co było niezbyt udanym pomysłem mówiąc najłagodniej. Ale i tak z tego płynie morał, żeby krytyków nie słuchać. :) Słyszałeś pewnie, że znaleziono 40 minut "Dawno temu..." i ma wyjść na DVD wersja 4,5h? Już się nie mogę doczekać.... :D"


EDIT:
Ok już mam :P
Ma ktoś/widział dłuższą wersję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 00:06, Dann napisał:

Poza tym gdzie tam jest czarny humor ?

Niżej sam sobie odpowiedziałeś ;)

Dnia 15.08.2012 o 00:06, Dann napisał:

Wszystkie te szkielety, które bardziej śmieszą miast straszyć plus totalnie rozwalające
sceny: np.

Spoiler

główny bohater powalony na ziemię i kościane ręce wyrastające dookoła,
które próbują zaatakować mu oczy, a ten broni się wyprostowaną dłonią niczym w kreskówce
z królikiem Bugsem

. ;-D Po prostu genialne w swojej prostocie.

yup

Dnia 15.08.2012 o 00:06, Dann napisał:

Coby nie było, film IMO kapitalny i ogląda się go bardzo przyjemnie. Polecam również,
ale nie jako film fantasy, tylko jako... sam do końca nie wiem co... po prostu polecam.

Z racji "efektu serii" to powinien być horror, ale ...no cóż, wyszło jak wyszło.

Dnia 15.08.2012 o 00:06, Dann napisał:

:-) Zresztą ogólnie bardzo cenię sobie Bruce''a Campbella jako aktora (chyba najbardziej
komediowego).

To lepiej nie oglądaj jego ostatnich popisów: po co psuć sobie dobre wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2012 miał być taki fajny pod względem nowych filmów, ale po obejrzeniu nowego Batmana i Bourne''a mam dziwne przeczucie, że Hobbit będzie równie słaby.

Mroczny Rycerz Powstaje jest o 2 klasy gorszy od poprzedniej części i to nie tylko dlatego, że nie ma w nim Jokera. Nolan chciał wcisnąć za dużo wątków do jednego filmu zamiast skupić się na kilku. Do tego pseudofilozoficzne i przesadnie patetyczne dialogi aż wylewały się na mnie podczas seansu. Po którejś z kolei przemowie Alfreda miałem nadzieję, że Bane go dorwie.
Na plus kobieta kot- byłem przeciwny temu, żeby grałą ją Anne Hathaway, ale się wybroniła. Fajny był wątek Blakea, szkoda , że niezbyt rozbudowany.

Dziedzictwo Bournea jest jeszcze gorsze. Lubię Jeremy''ego Rennera, ale powinien uważać gdzie gra. To samo z Edwardem Nortonem. Z genialnych filmów szpiegowsko-sensacyjnych zrobili, film o wirusach z kilkoma marnie zrobionymi pościgami w bonusie. Cały wątek pokazujący obławę na agentów od drugiej strony jest słaby, a pojawienie się Pameli Landy nie ma żadnego sensu. Sceny walki wręcz, które w poprzednich częściach były małym arcydziełem, teraz nie różnią się bardzo od filmó ze Stevenem Seagalem.

Gdybym miał oceniać to dałbym 6+ dla Batka i 5 dla Dziedzictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2012 o 00:27, zadymek napisał:

To lepiej nie oglądaj jego ostatnich popisów: po co psuć sobie dobre wspomnienia...

z ciekawości: znam kolesia tylko z Xeny, gdzie był genialny. w czym dobrym można go jeszcze zobaczyć, co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 00:27, zadymek napisał:

> :-) Zresztą ogólnie bardzo cenię sobie Bruce''a Campbella jako aktora (chyba najbardziej

> komediowego).
To lepiej nie oglądaj jego ostatnich popisów: po co psuć sobie dobre wspomnienia...


Nieprawda, Campbell zawsze grał w pokręconych filmach i tak już mu zostało, ale i jemu udało się wyrwać i trafił do seriali:
The Adventures of Brisco County Jr
Jack of All Trades

i jego najlepsza rola w serialu
Burn Notice
(a propos tego ostatniego to w 2011 wyprodukowano
Burn Notice: The Fall of Sam Axe.
Sam Bruce pojawia się w małych epizodach w kasowych hitach:
Spider-Man, Okrucieństwo nie do przyjęcia, Ladykillers, czyli zabójczy kwintet itd. itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 00:12, Braveheart napisał:

Hmmmm tak sobie przeglądam ten Filmweb i natknąłem na taki o to post.
Post się tyczy of kors filmu "Dawno temu w Ameryce"


Powiem tak jak dla mnie ten film jest przeraźliwe nudny owszem obejrzałem krótszą wersję do końca i wątpię żeby te 40 minut coś zmieniło względem nudy w tym filmie.
Być może edycja poniżej zawiera brakujące 40minut, ale najpierw napisz do allegrowicza
http://allegro.pl/dawno-temu-w-ameryce-wydanie-specjalne-2dvd-i2555697323.html
Odnośnie innego filmu Leone "Dawno temu na Dzikim Zachodzie" tego filmu nie dałem rady obejrzeć po prostu po 30 minutach zapadam w zdrowy kamienny sen a próbowałem obejrzeć ten film wiele razy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 00:27, zadymek napisał:

> Poza tym gdzie tam jest czarny humor ?
Niżej sam sobie odpowiedziałeś ;)


Jakoś nie bardzo podchodzi mi to pod czarny humor... może to coś ze mną (jakl zwykle ;-P), ale dla mnie czarny humor, to np. wypisz wymaluj w zasadzie całe Pulp Fiction... albo przynajmniej pewne wręcz idealnie pasujące do tego zwrotu sceny. Czyli coś, gdzie nie ma w zasadzie żadnej subtelności, tanie żarty ze śmierci itd.

Dnia 15.08.2012 o 00:27, zadymek napisał:

Z racji "efektu serii" to powinien być horror, ale ...no cóż, wyszło jak wyszło.


A ja jestem przekonany, że było to celowe zagranie.

Dnia 15.08.2012 o 00:27, zadymek napisał:

To lepiej nie oglądaj jego ostatnich popisów: po co psuć sobie dobre wspomnienia...


Fakt, nie oglądałem. Ale jak będzie okazja, to chyba jednak zaryzykuję. A to o czym piszesz, niestety ostatnimi czasy powszechna sprawa. Nie tylko w filmie. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos odpowiedzialności twórców za swoje działania polecam

FARRAGO
Spektakl telewizyjny
Rok produkcji: 1998
Dane techniczne: Barwny. 52 min.
Autor: Lidia Amejko
Reżyseria: Jarosław Żamojda
Obsada aktorska: Cezary Pazura (Farrago), Marek Walczewski, Wiktor Zborowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 03:45, Robertcik1 napisał:

z ciekawości: znam kolesia tylko z Xeny, gdzie był genialny. w czym dobrym można go jeszcze
zobaczyć, co polecasz?

Dużo tego nie ma bo gość robi głównie w serialach i na drugim planie np w Hudsucker proxy czy Spider-man.
Polecił bym Waxwork II, Maniac Cop, z nowszych Bubba Ho-Tep (podobno się udał), i parę seriali: oprócz Xeny i Hercules''a nieźle grał w Jack of All Trades i The Adventures of Brisco County Jr. Podobno w Burn Notice też jest niezły, nie wiem, nie oglądam. I [oczywiście] najważniejszą w jego dorobku "trylogię" Evil Dead.

EDIT
hehe, kerkras jak zwykle usiłuje zabłysnąć a nawet nie zrozumiał posta, na który odpisuje;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 22:12, zadymek napisał:

hehe, kerkras jak zwykle usiłuje zabłysnąć a nawet nie zrozumiał posta, na który
odpisuje;]


Napisałeś iż cytuję: To lepiej nie oglądaj jego ostatnich popisów: po co psuć sobie dobre wspomnienia...
Powiedziałem że nie masz racji ponieważ zagrał m.i.n. w serialu Burn Notice (notabene bardzo dobry serial aktualnie leci na AXN i AXN CRIME, pierwszy sezon [jak jak nie lubię tej terminologi] dostępny na dvd w Polsce).
W ostatnim poście napisałeś cytuję Podobno w Burn Notice też jest niezły, nie wiem, nie oglądam.

Podsumowując nie dość że kłamiesz w żywe oczy(po raz kolejny zresztą), krytykujesz role Campbella z góry chociaż jego najnowszych ról (choćby w Burn Notice) nie widziałeś to jeszcze rżniesz naiwnego i wymawiasz innym coś co sobie uroiłeś.
Pod względem wiedzy filmowej to jesteś cieniutki, a takich marnych prowokacyjek jak Twoje cytuję:
hehe, kerkras jak zwykle usiłuje zabłysnąć a nawet nie zrozumiał posta, na który odpisuje;]
to uprawiło iluś gramowiczów względem mnie i szybciutko przekułem ich napompowane ego część z nich tego nie mogła znieść i pożegnało się z gram.pl.

Ps. Te twoje uśmiechy na każdym kroku to przejaw nadużywania substancji zmieniających nastrój ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 22:57, kerkas napisał:

Napisałeś iż cytuję: To lepiej nie oglądaj jego ostatnich popisów: po co psuć sobie
dobre wspomnienia...

Powiedziałem że nie masz racji ponieważ zagrał m.i.n. w serialu Burn Notice (notabene

A ja "powiedziałem", że piszesz od rzeczy. Jak zawsze:P

Dnia 15.08.2012 o 22:57, kerkas napisał:

W ostatnim poście napisałeś cytuję Podobno w Burn Notice też jest niezły, nie wiem,
nie oglądam
.

Jak zwykle: gdzie chcesz się uwiesić tam sobie zgrabnie dopisujesz co ci pasuje...

Dnia 15.08.2012 o 22:57, kerkas napisał:

Podsumowując nie dość że kłamiesz w żywe oczy(po raz kolejny zresztą), krytykujesz role
Campbella z góry chociaż jego najnowszych ról (choćby w Burn Notice) nie widziałeś to

Oczywiście, na tej samej zasadzie kłamię też, że dziś świeciło słońce ponieważ było tylko 25 stopni:|

Dnia 15.08.2012 o 22:57, kerkas napisał:

jeszcze rżniesz naiwnego i wymawiasz innym coś co sobie uroiłeś.

Niektórzy mogli by nazwać urojeniami produkowanie epopei -o kłamstwie, ignorancji i filmie- na bazie jednego zdania.

Dnia 15.08.2012 o 22:57, kerkas napisał:

Pod względem wiedzy filmowej to jesteś cieniutki

Oczywiście...w końcu nie czytam książek;)

Dnia 15.08.2012 o 22:57, kerkas napisał:

hehe, kerkras jak zwykle usiłuje zabłysnąć a nawet nie zrozumiał posta, na który odpisuje;]
to uprawiło iluś gramowiczów względem mnie i szybciutko przekułem ich napompowane ego
część z nich tego nie mogła znieść i pożegnało się z gram.pl.

No, jak zasypałeś ich gadką od rzeczy tak jak mnie poprzednio to się im nie dziwię.

Dnia 15.08.2012 o 22:57, kerkas napisał:

Ps. Te twoje uśmiechy na każdym kroku to przejaw nadużywania substancji zmieniających nastrój ?.

PS Ta twoja pisanina od rzeczy wynika z nadużywania kawy czy grafomanii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych seriali jakie wymieniacie, to miałem okazję pooglądać nieco jedynie "Jack of all Trades" i to też tylko dlatego, że kiedyś dawno temu leciał na Polsacie, w każdą niedzielę około 10.00 razem z jakimś innym serialem. :-) I jak to wspominam, był to świetny serial komediowy z fajnymi kostiumami. Pamiętam główny bohater (właśnie Bruce) współpracował z jakąś panią i co i rusz się kłócili, dopiekając sobie naprzemian. :-)
Zresztą IMO Bruce Campbell ma w sobie coś co sprawia, że zawsze fajnie się go ogląda w czymkolwiek :-), podobnie jak paru innych aktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 23:43, Dann napisał:

Z tych seriali jakie wymieniacie, to miałem okazję pooglądać nieco jedynie "Jack of all
Trades" i to też tylko dlatego, że kiedyś dawno temu leciał na Polsacie, w każdą niedzielę
około 10.00 razem z jakimś innym serialem. :-)


Razem z Herkulesem z Kevinem Sorbo

Dnia 15.08.2012 o 23:43, Dann napisał:

Zresztą IMO Bruce Campbell ma w sobie coś co sprawia, że zawsze fajnie się go ogląda
w czymkolwiek :-), podobnie jak paru innych aktorów.


Przede wszystkim dystans do własnej osoby zresztą screen poniżej

20120816194204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 19:51, kerkas napisał:

Parafrazując znane powiedzenie
Lepiej z @Dann-em zgubić, niż z @Zadymek-iem znależć.

Ale po co te myślniki przy odmianie ? ;-)

Odnośnie "Dawno temu w Ameryce" film jest serio nieprzeciętnie długi i na pierwszy rzut oka niektórego widza może znudzić. Teraz zadam pytanie. Którą wersje "Dawno temu w Ameryce" oglądałeś?
Kinową która jest nielogiczna w fabule i ogólnie nie da jej się oglądać czy już tą że tak się wyrażę po "poprawkach". ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 19:42, kerkas napisał:

Razem z Herkulesem z Kevinem Sorbo


Możliwe, aczkolwiek myślałem że tamten Herkules leciał zawsze jakoś wieczorami. :-)Ale mogę się mylić.
BTW, apropo tego Herkulesa, już moja była nauczycielka polskiego w liceum wyraziła swoją opinię na temat Herkulesa z Sorbo... tak w dużym skrócie czegoś tak żałosnego nigdy nie widziała. O_O
Ale wiadomo, polonistka która zna Heraklesa z tych wszystkich opowiadań i tam bynajmniej np. ten sidekick Herkulesa (Jolaos czy jakoś tak) wcale nie był jego super kumplem i w ogóle. Wrecz przeciwnie, nasz heros pomiatał nim i wyśmiewał jego ludzką, ułomną naturę.
Tylko że kto by chciał takiego Herkulesa oglądać ? Mi tam się podobał i tyle. A że mocno naciągane, who cares ? :-)

Dnia 16.08.2012 o 19:42, kerkas napisał:

Przede wszystkim dystans do własnej osoby zresztą screen poniżej


Haha... GENIALNE. :-D
Po takim wstępie, to ja bym nawet brudną szmatę kupił. :-)

Wszystkiego najlepszego, Głąby. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się