HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie


Książki nie znam, ale pierwsza część nie podobała mi się, pełna głupot i kompletnie nieciekawy świat. Tu już pierwszy Zmierzch był chyba lepszy. Niezrozumiały fenomen jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem co z tymi superbohaterami :/
Skoro inni zaczęli podawać o nich filmy to prosiłbym wymienić z mojej listy Gwiezdne Wojny, Aliens i Trzynaste piętro na Mrocznego Rycerza, V jak Vendettę i Watchmen, bo myślałem, że ich pomijamy. Ech, mogłem poczekać na więcej głosów bo się zasugerowałem tymi przede mną :/ Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 22:14, Perry_Cox napisał:

Miało być dość "realistycznie", więc 90% superbohaterów odpada. Tak samo jak Gwiezdne
Wojny, za duża mieszanka gatunkowa.

Batmana i V sam podałeś, więc rozumiem, że masz wątpliwości co do Strażników. Niech kerkas zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.k. jadziem z tym koksem

V jak vendetta

Spoiler

wskutek eksperymentów powstaje nadczłowiek lub jak kto woli super wojownik ponadto jest to utopijna wizja przyszłości taka jak rok 1984

czyli film się klasyfikuje.

Mroczny rycerz jak najbardziej SF niektóre "gadżety" Batmana to przecież czyste science fiction.

Gwiezdne Wojny jeśli ktoś jest w stanie racjonalnie uzasadnić tytułową moc w GW to jak najbardziej tak.

Obcy funkcjonowanie organizmu obcego można przyrównać do grzechotnika z Mohave więc racjonalne uzasadnienie kwasu w organizmie Obcego jest.

Watchmen, X-Men: Pierwsza klasa odpadają.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 15:51, Tyler_D napisał:

Nie czytałem was za dokładnie ale ja również przyłączyłbym się do tej zabawy / rankingu
/ konkursu.


- wybieramy 10 najlepszych filmów SF
- głosować można do 23 grudnia do godziny 23:59
- za kryterium przyjmijmy, że SF to gatunek, w którym da się zjawiska wytłumaczyć racjonalnie.
Generalnie filmy pokroju The Thing (1982) odpadają.

Dnia 04.12.2013 o 15:51, Tyler_D napisał:

I tak swoją drogą, kerkas - chcesz powiedzieć że The Thing to nie sci-fi?


Tytułowy stwór

Spoiler

racjonalny na pewno nie jest

, owszem pewien pisarz pokusił się o analizę The Thing z punktu widzenia nauki.
Jeśli podasz Imię i Nazwisko owego pisarza, tytuł artykułu oraz gdzie został opublikowany możesz zaliczyć The Thing w poczet Twojej 10 najlepszych filmów SF w innym przypadku nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 20:11, filip29 napisał:

Jeśli Kerkas stwierdzisz, że TDK się nie nadaje, to policz Waterworld.


TDK nadaje się Waterworld również.

Dnia 04.12.2013 o 20:11, filip29 napisał:

Tuż za:
Matrix, V for Vendetta, Powrót do przyszłości, Equilibrium.


Jak najbardziej.

Dnia 04.12.2013 o 20:11, filip29 napisał:

Czuję się trochę łysy, bo nie widziałem Odyseii :(


Powiedz coś więcej, chodzi o pilota serialu czy też film fabularny ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za wyjaśnienie. W takim razie może podam swoją listę jeszcze raz, żeby nie było wątpliwości.

2001: Odyseja kosmiczna
Incepcja
12 małp
Matrix
Truman Show
Dystrykt 9
Donnie Darko
Mroczny rycerz
V jak vendetta
Trzynaste piętro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 22:41, kerkas napisał:

[0]Gwiezdne Wojny jeśli ktoś jest w stanie racjonalnie uzasadnić tytułową moc w
GW to jak najbardziej tak.


Skoro odrzucamy Star Wars z powodu mocy, która nie jest najważniejsza w tym filmie, to powinniśmy również zrezygnować z wszelkich filmów w których występują tego typu zdolności jak np. "Raport mniejszości" albo "Mroczne miasto", czy nawet "Pamięć absolutna" (bo jest tam telepata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie litosci. Jak bedziemy sie tak czepiac, to zaraz odrzucimy połowe klasykow sci fiction.
Ja ze swoja lista poczekam, az reguly beda juz pewnie ustalone, bo poki co jest kilka niedomowien.

Kerkas
Takie male pytanko odnosnie "The thing". mianowicie uwazasz ten film za sci fiction czy nie? Wspomniales o pewnym artykule i ze jego znajomosc upowazni kogos do wrzucenia owego filmu na liste. Zalozmy ze jakis uzytkownik forum zna ten artykul, wrzuca film na liste. Dla mnie to wystarczajace potwierdzenie rodzaju filmu, co z tego ze ktos inny nie zna artykulu? Jesli jedni beda go mogli wrzucac go ze wzgledu na znajomosc wydanego tekstu, a inni nie, to troche nam przeklamie ta liste, nie sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 00:17, Lucek napisał:

Skoro odrzucamy Star Wars z powodu mocy, która nie jest najważniejsza w tym filmie, to
powinniśmy również zrezygnować z wszelkich filmów w których występują tego typu zdolności

Zgadzam się. Moc - mimo że tak wiele się o niej mówi - w samym filmie (chyba poza wyciaganiem statku z bagna) nie odgrywa zbyt dużej roli. Natomiast poza nią, mamy "inną" galaktykę, statki kosmiczne, lasery, bajery itp. itd.
Dzięki temu wszyscy uznają "Gwiezdne wojny" za SF (były też w tym ostatnim rankingu). Ja jestem jak najbardziej za tym, żeby je uznać.
Przyjmijmy, że moc to tzw. "siła woli" i przejdźmy nad nią do porządku dziennego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 05.12.2013 o 02:33, A-cis napisał:

Przyjmijmy, że moc to tzw. "siła woli" i przejdźmy nad nią do porządku dziennego :-D


Spoiler

Duszenie na odległość, telekineza, "prąd elektryczny" wydobywający się z rąk itd. itp.

moim zdaniem ciężko to uznać za racjonalne SF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 00:29, TigerXP napisał:

Takie male pytanko odnosnie "The thing". mianowicie uwazasz ten film za sci fiction czy
nie? Wspomniales o pewnym artykule i ze jego znajomosc upowazni kogos do wrzucenia owego
filmu na liste. Zalozmy ze jakis uzytkownik forum zna ten artykul, wrzuca film na liste.
Dla mnie to wystarczajace potwierdzenie rodzaju filmu, co z tego ze ktos inny nie zna
artykulu? Jesli jedni beda go mogli wrzucac go ze wzgledu na znajomosc wydanego tekstu,
a inni nie, to troche nam przeklamie ta liste, nie sadzisz?


Jakiś czas temu w tym temacie odbyła się dyskusja na temat serii filmów o
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obcy_–_ósmy_pasażer_Nostromo
Dyskutowano na temat możliwości istnienia takiej istoty jak Obcy.
Otóż kwas zawarty w organizmie Obcego ma takie same jak właściwości jak jad grzechotnika z Mohawe.
Jad wyżej wymienionego węża niszczy tkankę, czyli zżera organizm.
W skrajnym przypadku kończy się to amputacją kończyny bądź śmiercią.

Odnośnie filmu "The Thing" warunkiem dodania tego filmu do 10 najlepszych filmów SF jest
podanie Imienia i Nazwiska owego pisarza, tytuł artykułu oraz gdzie został opublikowany.


Informacja ma być podana tu na forum przy poście z wybraną 10 naj. filmów SF.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 08:47, kerkas napisał:

Dyskutowano na temat możliwości istnienia takiej istoty jak Obcy.
Otóż kwas zawarty w organizmie Obcego ma takie same jak właściwości jak jad grzechotnika
z Mohawe.
Jad wyżej wymienionego węża niszczy tkankę, czyli zżera organizm.


Kwas obcego przeżera się przez metal i szkło. Poza tym skąd masz te informacje o tym grzechotniku - pierwsze słyszę o jadzie, który działa jak jakiś mocniejszy kwas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 22:48, kerkas napisał:

Tytułowy stwór

Spoiler

racjonalny na pewno nie jest

, owszem pewien pisarz pokusił się
o analizę The Thing z punktu widzenia nauki.
Jeśli podasz Imię i Nazwisko owego pisarza, tytuł artykułu oraz gdzie został opublikowany
możesz zaliczyć The Thing w poczet Twojej 10 najlepszych filmów SF w innym przypadku
nic z tego.


>Odnośnie filmu "The Thing" warunkiem dodania tego filmu do 10 najlepszych filmów SF jest
>podanie Imienia i Nazwiska owego pisarza, tytuł artykułu oraz gdzie został opublikowany.

Dnia 04.12.2013 o 22:48, kerkas napisał:

Informacja ma być podana tu na forum przy poście z wybraną 10 naj. filmów SF.

Wiesz co, najlepiej sam sobie zrób ten ranking i nam go zaprezentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 10:48, hans_olo napisał:

Wiesz co, najlepiej sam sobie zrób ten ranking i nam go zaprezentuj.

this.
rozumiałbym obiekcje, gdyby ktoś Władcę Pierścieni zgłaszał, ale jeśli Star Wars nie jest klasyfikowane jako sci-fi, to całe moje życie było kłamstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się