HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2007 o 19:04, HumanGhost napisał:

Nie kupiłem dzis gazety z programem. Jest dziś coś fajnego w TV wieczorem? Nie chce mi się
latać po necie i szukać. Poza tym wolę znać Wasze opinie. :-)

na dziś polecamy Olej Lorenza 21:45 TVN i Dooma o 20 na Canal+(warto obejrzeć, w końcu na podstawie gry i polski reżyser)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 17:42, spider88 napisał:

Mam pytanko, czy ktoś oglądał film "9.Kompania" oryg."9-YA ROTA" ??

oglądałem i polecam, dobry film historyczny (chodź z tego co słyszałem przesadzony, jeśli chodzi o ilość zabitych na polu walki), jeden z najlepszych rosyjskich filmów ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może być np. ''Hrabia Monte Christo'' (TVP1, 20:15) albo ''Wydział Rosja'' (TVP2, 22:35)? Ew. jeżeli lubisz głupawe komedie, to na Polsacie o 20:30 ma być ''Austin Powers: Agent specjalnej troski''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do flimu "Doom" to szczerze powiedziawszy nie uwazam tego za badziewe. Nikt przeciez nie wymagal tutaj przemyslan na miare Kubricka i jego "Odysei Kosmicznej". Jako sieczka film sprawdza sie bardzo dobrze. Szybka akcja, troszke grozy, pare wojskowo-maczowskich dżołków i swietne 5 minut z perspektywy FPP. Jak ktos ma ochote sie zrelaksowac to polecam. Fakt faktem, ze za wielu oryginalnych potworkow z gry to tam nie widzialem ale nie badzmy takimi purystami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 19:14, HumanGhost napisał:

Żebym to jeszcze miał Canal+ to bym z checią obejrzał, bo w kinie nie byłem. :-)

Nie spodziewaj się zbyt wiele po tym filmie, nie jest może najgorszy ale nie powala, ani grą aktorów ( zresztą dialogów i tak jak na lekarstwo ), efekty specjalne też bez żadnych fajerwerków, a fabuła no cóż na podstawie shootera FPP to głębszej nie wyciśniesz ;-). W sumie to filmik dobry do piwka ze znajomymi, jedyna kwestia która mi się podobała to ehem " sem per fi motherfu**er " ;-P
moja ocena to z 5,5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh Obejrzałem sobie właśnie "Wojnę Światów" na Canal +. Niezły kawałek genialnej rozwałki moim zdaniem. Demolka na najwyższym poziomie :-]. Poza tym film świetnie pokazał jak zezwierzęcić się potrafią ludzie w obliczu takiego kataklizmu (ostatecznie wystarczy zamiast kosmitów włożyć taki np. Huragan Katrina, albo Tsunami)
Jedna rzecz mnie tylko dziwi. Poświęcenie USRajskich żołnierzy. Troszeczkę ciężko mi uwierzyć żeby ci goście szli na śmierć po to by ochronić cywili, ale... ostatecznie to Amerykański Film S-F, a to tłumaczy wszystkie niedociągnięcia fabuły :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej chciałbym kupić.. wszystkie cześci.. piatku 13.. chyba ich było z 10 czy nie wiecej...
szukałem na allegro.. i w sklepach internetowcyh i jest bardzo ciezko :/
mógłby ktoś mi dać.. jakiś cynk ?
i jeszcze jedno poszukuje tez"kolekcja potworów" ale za mniej niz 280 zł :/ pomoze ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 19:56, Hubi Koshi napisał:

Huh Obejrzałem sobie właśnie "Wojnę Światów" na Canal +. Niezły kawałek genialnej rozwałki
moim zdaniem. Demolka na najwyższym poziomie :-].

Chociaż kształt obcych ( lub ich pojazdów niejestem pewien;-) ) był trochę dziwaczny to efekty trafień były całkiem całkiem ( zwłaszcza w ludzi ) ;-P
>Poza tym film świetnie pokazał jak zezwierzęcić

Dnia 20.01.2007 o 19:56, Hubi Koshi napisał:

się potrafią ludzie w obliczu takiego kataklizmu (ostatecznie wystarczy zamiast kosmitów włożyć
taki np. Huragan Katrina, albo Tsunami)

spokojnie film o Katrinie napewno niedługo się pojawi, amerykanie takich katastrof nie puszczają w niepamięć przed sfilmowaniem ;-P

Dnia 20.01.2007 o 19:56, Hubi Koshi napisał:

Jedna rzecz mnie tylko dziwi. Poświęcenie USRajskich żołnierzy. Troszeczkę ciężko mi uwierzyć
żeby ci goście szli na śmierć po to by ochronić cywili, ale... ostatecznie to Amerykański Film
S-F, a to tłumaczy wszystkie niedociągnięcia fabuły :-]

Jedyna scena ( jaką pamiętam ) w której "amerykańscy chłopcy" zaatakowali ufoludki (:-P) to jak zjeżdzali na nich hamerami z jakiegoś wzgórza, po chwili również zjeżdzali tylko w przeciwną stronę jako kule ognia, mimo takiej tragedii wydawało mi się to trochę komiczne ;-)

HumanGhost przynajmniej będziesz mógł wtedy go obiektywnie skomentować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piątek trzynastego? Jeżeli rozumiesz po angielsku bez napisów lub lektora (zresztą, w tej serii akurat wiele rozumieć nie trzeba ;)), to na Amazonie (amazon.com) masz zdaje się kolekcję ośmiu części.

http://www.amazon.com/Friday-13th-Crystal-Manhattan-Movies/dp/B0002JP572/sr=1-1/qid=1169328694/ref=pd_bbs_sr_1/002-684 1846-4168842?ie=UTF8&s=dvd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jednym z najlepszych filmów jakie miałem czas oglądac to crank który bardzo bym polecił wszystkim fanom transportera
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 19:56, Hubi Koshi napisał:

Huh Obejrzałem sobie właśnie "Wojnę Światów" na Canal +. Niezły kawałek genialnej rozwałki moim zdaniem. Demolka na najwyższym poziomie :-].


W tym względzie może i fajny ten film, ale szczerze powiedziawszy to mnie isę nie podobał. Czytałem książkę wcześniej i czułem niedosyt. Na filmie byłem w kinie. Zawiodło mnie zakończenie. Wystarczyło odwrócić na 10 sekund głowę od ekranu na koniec i człowiek już nie wiedział czemu ludzie wygrali i co właściwie się takiego stało. Słaba reżyseria według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 19:15, Lucas016 napisał:

oglądałem i polecam, dobry film historyczny (chodź z tego co słyszałem przesadzony, jeśli chodzi
o ilość zabitych na polu walki), jeden z najlepszych rosyjskich filmów ostatnich lat.

No ja właśnie słyszałem że praktycznie oparty jest na faktach i wcale nie jest przesadzony .Druga opinia pozytywna więc na pewno obejrzę choćby z ciekawości , zwłaszcza że właśnie pochodzenie filmu jest zza wschodniej granicy i ciekawość mnie dosłownie zżera ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko w związku z filmem Blade Runer - Łowca Androidów
właśnie wczoraj obejrzałem wersję reżyserską na DVD i jest coś dziwnego , jest inne zakończenie - chodzi mi konkretnie o to że w takich przypadkach dodaje się sceny a nie zabiera , tu właśnie tak jest , film kończy się jak Dekart wsiada z Rachel do windy. I jeszcze gdzieś czytałem że rozszerzony jest wątek z gościem od małych papierowych figurek - ja nowych scen nie zauważyłem , a może przeoczyłem.
Jak ktoś ma wiedzę w tym temacie proszę się nią podzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mi wstyd, wstyd za TVP :-/.
Wczoraj oglądałem "Świętych z Bostonu" na TVP 2, jestem po prostu wstrząśnięty brakiem kompetencji i umiejętności osób odpowiedzialnych za tłumaczenie tekstu. Wiem, że zdarzają się idiomy których nie da się dosłownie przetłumaczyć ale przynajmniej należałoby zachować sens wypowiedzi. Poprawnie przetłumaczone zdania w filmie można by policzyć na "palcach jednej ręki", o wyrażeniach i zwrotach potocznych to już lepiej nie będę wspominał - żenada ;-/. Swego czasu oglądałem ten film parę razy na kompie bez lektora i napisów, głównie dla świetnych tekstów ( zwłaszcza Rocco ;-D ) i akcentu pary głównych bohaterów ( po prostu wymiata )
więc mam porównanie ( może wielkim znawcą języka angielskiego nie jestem, ale radzę sobie ).
Sumując film z wartką i ciekawą fabułą, doskonałe kreacje aktorskie ( W. Dafoe przeszedł samego siebie :-D )
świetne dialogi sporo akcentów komediowych, oraz zakończenie dające do myślenia, film godny polecenia.
Moja ocena 9/10 ale jeśli w telewizji ta traci do 8/10 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tu mi ktoś odpowie. Czy dzisiejsze odcinki "Gotowe na wszystko" na Polsacie to nowa seria czy powtórka?

Dziś na TVP2 o 20tej "Miś" - pozycja obowiązkowa. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 19:13, HumanGhost napisał:

Może tu mi ktoś odpowie. Czy dzisiejsze odcinki "Gotowe na wszystko" na Polsacie to nowa seria
czy powtórka?

Seria z 2004 roku jeśli ci cos to mówi ;-)

Dnia 21.01.2007 o 19:13, HumanGhost napisał:

Dziś na TVP2 o 20tej "Miś" - pozycja obowiązkowa. :-D

Klasyka polskiego kina i rzeczywistości ;-D
Mam nadzieję, że "Ryś" będzie przynajmniej w połowie tak dobry, na obecnej rzeczywistości też można nieźle pojechać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się