HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2007 o 13:32, Anjinsan napisał:

Zapewne masz na myśli Laurence''a Fishburne''a, obecnie najbardziej rozpoznawalnego jako Morfeusz z Matrixa

O, to to ... :-D . Męczyło mnie gdzie grał (ach ta skleroza), choć to na pewno nie jedyny film, w którym go widziałem. Ale teraz, znając nazwisko, sprawdzę sobie pozostałe jego role.
Jednak przyznasz, że patrząc na tamtego chłopaczka i na Morfeusza, można stwierdzić, że aktor ... mocno się rozwinął ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 20:57, A-cis napisał:

Jednak przyznasz, że patrząc na tamtego chłopaczka i na Morfeusza, można stwierdzić, że aktor
... mocno się rozwinął ;-D

To i tak masz dobre oko, ja gdybym nie znał czołówki i nie skojarzył nazwiska, to bym go nie poznał :) Faktycznie zrobił się z niego chłop na schwał.
Z tego co wiem, duże wrażenie na krytykach zrobiła jego gra w "Otello", gdzie zagrał tytułową rolę. Niestety, sam nie mogę się wypowiedzieć - nie oglądałem tej ekranizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 20:57, A-cis napisał:

(...) patrząc na tamtego chłopaczka i na Morfeusza, można stwierdzić, że aktor
... mocno się rozwinął ;-D


Tak w ramach ciekawostki - on w filmie grał 17-latka, a tak naprawdę miał wówczas... 14 lat :) Podobno oszukał Coppolę z tym wiekiem, ale pewności nie mam - choć jakiś przekręt był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 19:38, Ari Zmc napisał:

> > Ej mam 2 pytania:
> > 1.Od ilu lat jest Ghost Rider ?
> od 15 lat
> > 2.Czy warto na to iść ?
> Jeśli lubisz filmy typu Spider-man czy X-Man to na pewno nie możesz przegapić kolejnego
komiksu
> Marvela przeniesionego na ekrany kin. Ja film widziałem i oceniłbym go na 6/10. Ten film
jest
> bardziej rozrywkowy, bez głębszej fabuły i przesłania. Wybór należy do Ciebie;P
Kurde może wpuszczą 13 latka :D z obstawą kumpli w moim wieku :D


haha a ja akurat sie łapie =p napewno wpuszczą xD ... spoko ;) ja sie zastanawiam czy isc ... hmm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem "Skarb Narodów". Heh, fajny film przygodowy, bardzo miło się ogląda i w czasie oglądania widzowi ciągle towarzyszy taka przyjemna aura tajemnicy. :)

A w czwartek o 20.00 jest podobno niezły kryminał "Mesjasz: Pierwsze ofiary", chyba obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 23:40, Vaxinar napisał:

Obejrzałem "Skarb Narodów". Heh, fajny film przygodowy, bardzo miło się ogląda i w czasie
oglądania widzowi ciągle towarzyszy taka przyjemna aura tajemnicy. :)


Też oglądałem - po raz trzeci, bo film mi się podoba. Byłem nawet na premierze.
a teraz idę oglądać Kryminalne Zagadaki Las Vegas, w TVP2 - ale to chyba dziś jest ostatni odcinek tego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 23:40, Vaxinar napisał:

Obejrzałem "Skarb Narodów". Heh, fajny film przygodowy, bardzo miło się ogląda i w czasie
oglądania widzowi ciągle towarzyszy taka przyjemna aura tajemnicy. :)

Film z typu: lekkich, łatwych i przyjemnych ;]
Miałem okazje oglądać go w kinie i całkiem mi się podobał. Coś na kształt Kodu Leonarda da Vinci, ale lepsze (porównuje dwa filmy, a nie książkę i film) :)

Dnia 05.03.2007 o 23:40, Vaxinar napisał:

A w czwartek o 20.00 jest podobno niezły kryminał "Mesjasz: Pierwsze ofiary", chyba
obejrzę.

Książka jest wciągająca i cały czas trzyma w napięciu. Dowiedziałem się o tej premierze wczoraj i z niecierpliwością czekam na czwartkowy wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skarb Narodów to bardzo fajny i interesujący film.Nicolas Cage naprawde dobrze zagrał(moim zdaniem)...
Przyjemnie się go ogląda...

A tak nawiązując to w tym roku ma wyjść druga część tego ciekawego filmu tylko nie pamiętam kiedy dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu "Skarb Narodów", to generalnie macie rację :-). Film dość "lekkostrawny" :-P i nawet przyjemnie się oglądało (szczególnie za pierwszym razem :-D). Nie jest to żadne arcydzieło, ale w sumie o to chyba chodziło : stworzyć najzwyklejszy film przygodowy dla najszerszego spektrum widowni :-).
Da się obejrzeć, szczególnie jeśli ktoś lubi scenki rozwiązywania skomplikowanych, starożytnych zagadek w stylu Tomb Ridera czy Indiany Jones''a ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 23:45, windows00 napisał:

Coś na kształt Kodu Leonarda da Vinci, ale lepsze (porównuje dwa filmy, a nie książkę i film) :)


Dla mnie takie porównanie to obraza Skarbu Narodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cztery wyżej wymienione filmy to wg. mnie najlepszy jest Indiana Jones potem Skarb Narodów,
DaVinci i TombRaider, przy czym dwa ostatnie są słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oglądaliście Kroniki Riddicka i/lub Pitch Black? Dobre filmy z Vin Dislem (czy jak on sie tam pisze), a takie rzadko się zdarzają. Tak mi sie przypomniało teraz bo właśnie wrzuciłem sobie do telefonu Kroniki Riddicka i będę pewnie oglądał jak nie będę mógł spać. I jeszcze jeden w miarę dobry film z wyżej wymienionym aktorem - Pacyfikator, według mnie bardzo fajna komedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 01:09, balduran2 napisał:

A oglądaliście Kroniki Riddicka i/lub Pitch Black? Dobre filmy z Vin Dislem (czy jak on sie
tam pisze), a takie rzadko się zdarzają. Tak mi sie przypomniało teraz bo właśnie wrzuciłem
sobie do telefonu Kroniki Riddicka i będę pewnie oglądał jak nie będę mógł spać. I jeszcze
jeden w miarę dobry film z wyżej wymienionym aktorem - Pacyfikator, według mnie bardzo fajna
komedia.


Widziałem oba. Nawet mogą być chociaż nie przepadam za tymi filmami.

A jeśli chodzi o przygodówki to najbardziej lubię chyba Mumię 1 i 2, oraz właśnie Indianę Jones''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladał ktoś wczoraj ceremonię rozdania Orłów 2007? Ja obejrzałem dopiero dziś powtórkę na Polonii. I widzę, że całość, łącznie z ceremonią, wzorowano na amerykańskich Oscarach. Przez co zresztą impreza wygląda dziwnie znajomo :-D
Praktycznie jedyną zauważalną różnicą to jest, że nominuje się tylko 3 osoby/filmy zamiast 5. Ale przy ubóstwie naszej produkcji to i tak dobrze, że są przynajmniej 3 pozycje na rok :-D
Swoją drogą dobrze by było żeby ktoś w kraju zjednoczył te wszystkie figurki (Victory, Orly, Kaczory, i inne) w jedną, i żeby ona zaczęła nabierać jakiegoś prestiżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, oglądałem fragmenty tej ceremonii. Można by to określić jednym słowem - żenada. Zero polotu, zainteresowania widza, pomysłu. Prowadzący nawet nie nauczyli sie swoich kwestii, tylko czytali z kartki. Wygladało to żenująco i strasznie sztucznie. Jakby im twarze w uśmiechu Kropelką skleili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:22, A-cis napisał:

Ogladał ktoś wczoraj ceremonię rozdania Orłów 2007?

Ja oglądałam, ale w ogole w żaden sposob nie mogłam sie na tym skupic, było nudne i monotonne :/ ciągle to samo...
>I widzę, że całość, łącznie z ceremonią, wzorowano na amerykańskich Oscarach. Przez

Dnia 06.03.2007 o 13:22, A-cis napisał:

co zresztą impreza wygląda dziwnie znajomo :-D

Dokładnie ! zero własnego pomysłu ... Mogli by jakoś to urozmaicić chociaz:/

Dnia 06.03.2007 o 13:22, A-cis napisał:

Swoją drogą dobrze by było żeby ktoś w kraju zjednoczył te wszystkie figurki (Victory, Orly,
Kaczory, i inne) w jedną, i żeby ona zaczęła nabierać jakiegoś prestiżu.

Dobry pomysł, szkoda ze nikt raczej nie chce go wykonać... Zyski były by duże, ale jednorazowe, a tak to mamy dużo rozdań dużo kasy^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem przyjemnośc oglądania filmu pod tytułem "Testosteron".... Jedyne co można o tym filmie powiedzieć to : musicie go zobaczyć !!! Naprawdę super komedia. Co prawda ten film ma specyficzny typowo męski humor i moja dziewczyna czasem się krzywiła mówiąc że faceci to świnie, ale też jej się bardzo podobał i przez większość czasu się śmiała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy ulubione filmy ktore i wam polece:
1 Szeregowiec Ryan (moj ulubiony)
2 Matrix (ale pierwsza czesc)
3 Czas Apokalipsy F. Forda Coppoli (stary, gdzies 1979 roku, ale super, klimatu moze mu pozazdrosic niejeden film)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się