HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2007 o 12:21, stiffyone napisał:

Tak myślałem, bo kiedyś to oglądałem - poza tym polecam, ponieważ ciekawa historia - jak wspominał
Fleming08 jest to film również z odrobiny psychologiczny, a w takich zawsze warto zerknąć.


Heh...ja ostatnio gustuje własnie w takich starszych rzeczach,często psychologicznych..jeśli macie coś do polecenia to skorzystam z tych rad:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle że świetna komedia leci :)
Akademia Policyjna 7 - Misja w Moskwie - W niedziele 15 lipca :)
Warto obejrzeć , choć nie wiem o której godzinie ale wydaje mi się że o1 15:00 :) Świetna komedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 14:57, ppajak27 napisał:

Nie jest to film prawdziwy, ale fajny filmik z You Tube... ;P

http://pl.youtube.com/watch?v=Hq4o1F7hvRQ&NR=1


Trochę to nie do tematu, ale powaliła mnie ta babci z tekstem "...będę w telewizji. Bardzo się cieszę .."

A prawdziwy to jest on jeszcze bardziej niż każdy wymieniony inny tutaj, ale no może jeżeli chodziło Tobie o to, że nie jest to film profesjonalny taki jak wymieniane tutaj.

Ale przecież temat nazywa się co warto obejrzeć, a to warto no może jeszcze byłoby bezpieczniej gdyby był ocenzurowany - heh :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był już ktoś na Die Hard 4.0?? Warto iść? Przejrzałem trochę ten temat, nawet tu miło ;)

stiffyone proszę nie odpowiadaj na tego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:26, Shad0v napisał:

Był już ktoś na Die Hard 4.0?? Warto iść? Przejrzałem trochę ten temat, nawet tu miło ;)

Ja nie byłem, ale słyszałem bardzo pochlebne recenzje, więc chyba warto. Miło, miło, a jakże.

Dnia 08.07.2007 o 18:26, Shad0v napisał:

stiffyone proszę nie odpowiadaj na tego posta...

Dobre xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:33, Lucas016 napisał:

Ja nie byłem, ale słyszałem bardzo pochlebne recenzje, więc chyba warto. Miło, miło, a jakże.

Słyszeć to ja też słyszałem, ale dzięki. Im więcej osób mnie zachęci to pójdę. BTW fajny gramsajt masz Lucas i avek z Gats''em też niezły. Widzę, że jakaś rozsądniejsza z Ciebie osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:26, Shad0v napisał:

Był już ktoś na Die Hard 4.0?? Warto iść? Przejrzałem trochę ten temat, nawet tu miło ;)

Byłem, ale widzę nie chcesz znać mojej oceny.
Ale polecam, chociaż poprzednie były o wiele lepsze może dlatego, że Bruce się już sypie ze starości, ale i tak już za dużo powiedziałem.

Dnia 08.07.2007 o 18:26, Shad0v napisał:

stiffyone proszę nie odpowiadaj na tego posta...

Nie ma za co - hehe ;D

Sorry, że odpowiedziałem na ten post, ale mnie powalił =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:26, Shad0v napisał:

Był już ktoś na Die Hard 4.0?? Warto iść? Przejrzałem trochę ten temat, nawet tu miło ;)

stiffyone proszę nie odpowiadaj na tego posta...


Jak lubisz filmy z serii Terminator to polecam. Jesli barodz lubisz filmy z serii Die Hard to mozesz sie zawiesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 16:38, stiffyone napisał:

Trochę to nie do tematu, ale powaliła mnie ta babci z tekstem "...będę w telewizji. Bardzo
się cieszę .."


No to mnie też rozbawiło ;D nie dość że wypowiedziała "głośno" zdanie to jeszcze sie cieszy... hehehehehehehe... :P

Dnia 08.07.2007 o 16:38, stiffyone napisał:

A prawdziwy to jest on jeszcze bardziej niż każdy wymieniony inny tutaj, ale no może jeżeli
chodziło Tobie o to, że nie jest to film profesjonalny taki jak wymieniane tutaj.


Profesjonalny... hmm... No ale to w końcu robił TVN 24 heheh... A nie ja komurką... heheh... Nie no... Wiem o co ci chodzi...

Dnia 08.07.2007 o 16:38, stiffyone napisał:

Ale przecież temat nazywa się co warto obejrzeć, a to warto no może jeszcze byłoby bezpieczniej
gdyby był ocenzurowany - heh :|


No w sumie cenzura może i by sie przydała... ;) Ale to taki bonus hehehe... Albo nie tyle cenzura co "Film przeznaczony dla osób powyżej 13 roku życia!!!" czy coś takiego heheh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:54, Jester napisał:

Jak lubisz filmy z serii Terminator to polecam. Jesli barodz lubisz filmy z serii Die Hard
to mozesz sie zawiesc.


Sorry, że się dołączę do rozmowy :-P, ale można coś konkretniejszego ? W sumie też chciałem się wybrać na Die Hard 4, ale właśnie nie wiem czy warto. I oczywiście jestem w stanie "przetrawić" zarówno Terminatora (szczególnie 2 ;-P), jak i filmy z serii Die Hard (też szczególnie 2 :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 12:35, ppajak27 napisał:

Profesjonalny... hmm... No ale to w końcu robił TVN 24 heheh... A nie ja komurką... heheh... Nie no... Wiem o co ci chodzi...

Pewnie, że chodziło o film reżyserski - nakręcony według scenariusza, ale dobrze, że wiesz o co chodzi.

Dnia 09.07.2007 o 12:35, ppajak27 napisał:

No w sumie cenzura może i by sie przydała... ;) Ale to taki bonus hehehe... Albo nie tyle cenzura co "Film przeznaczony dla osób powyżej 13 roku życia!!!" czy coś takiego heheh...

Tak, ale już wiele razy się przekonałem oglądając TVN jakie teksty idą zza kamery - heh.

Sorry, ale musiałem to dopowiedzieć by nie było niejasności co do mojej poprzedniej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 12:47, Dann napisał:

Sorry, że się dołączę do rozmowy :-P, ale można coś konkretniejszego ? W sumie też chciałem
się wybrać na Die Hard 4, ale właśnie nie wiem czy warto. I oczywiście jestem w stanie "przetrawić"
zarówno Terminatora (szczególnie 2 ;-P), jak i filmy z serii Die Hard (też szczególnie 2 :-)).


Coś konkretniejszego. Dla mnie obie wymienione przezemnie serie bardzo sie roznily. Ale po seansie DH4.0 mialem wrazenie jakbym wlasnie byl na Terminatorze 4.0. Zreszta nie tylko ja. Ja rozumiem, ze DH nigdy nie mial za wiele wspolnego z realizmem ale to co sie dzieje w najnowszej odslonie to baaardzo mocne przerysowanie. MOzna by nawet powiedziec ze to pastisz. Takie rzeczy widzialem tylko na Terminatorze i ewentualnie w Bondzie.

Ale i tak nie to jest najgorsze poniewaz film zrealizowany jest z rozmachem i swietnie sie go oglada (no moze poza watkiem z ciezarowka vs F-35). Najgorsze jest to, ze w najnowszej czesci na rzecz ow super efektow calkowicie zrezygnowano z wciagajacej fabuly, zwrotow akcji charakterystycznych dla DH, inteligentnych dialogow, a co najgorsze z czarnych charakterow. Najnowszy zloczynca jest conajwyzej szary i tak mdly ze szkoda gadac. Rownie dobrze moglo by go nie byc. Partner Niezniszczalnego nie ma podskoku do Samuela.

Jedynym plusem (poza efektami) DH4.0 jest sam Willis, ktory trzyma forme. Ale czy to nadale jest ta Pulapka? Wedlug mnie zdecydowanie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie na Shreku 3 i oglądało się go całkiem dobrze. Nie wiem jak z oryginałem bo oglądałem tylko polski dubbing - ale naprawdę trzyma wysoki poziom. Niektóre gagi po polsku powstawały w miejscu, w którym w oryginale prawdopodobnie wcale ich nie było - dawało się to czasem zauważyć, że pewne odgłosy czy wypowiedzi zmieszczone były między oryginalnymi. I mimo to zrobione było genialnie. Co jak to, ale autor tekstu polskiego dubbingu musiał go oglądnąć dobre kilka razy zanim zabrał się do tłumaczenia - a raczej lepiej by napisać: Rekonstrukcji polskiej linii dialogowej. Jest ona moim zdaniem genialna.
Co do samego filmu - wydaje się on wyraźnie krótszy od poprzedniej, ale to tylko wrażenie. Akcja idzie tak gładko, że czasu, który znika w kinie po prostu się nie zauważa. Jest też minus. Aby streścić komuś film trzeba go oglądnąć kilka razy bo przy takiej dawce radochy dość trudno zapamiętać co było po czym. No ale jest to cecha dobrych filmów.
O przypomniało mi się, że oczekiwałem, że zostaną w fabule wykorzystane małe smoko-osiołki, ale się zawiodłem. Użyte zostały tylko do mocno rozweselających gagów.
Do spółki z Mannem pojawił się głos Materny dla drugiej siostry Kopciuszka.
Na koniec jedna niezwykle pozytywna i bardzo niedoceniana sprawa:
Film jako pierwszy z filmów dubbingowanych w historii posiada całkowicie polską czołówkę i zakończenie. Widać, że te kilka milionów Polaków, które oglądnęły w kinach najlepsze animowane filmy z naszymi najlepszymi dubbingami (Shreki, Nowe Szaty Króla, Czerwony Kapturek, Lilo i Stich) zostały wreszcie zauważone i docenione przez producentów zza oceanu. To bardzo pozytywna tendencja dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2007 o 13:48, Olamagato napisał:

zakończenie. Widać, że te kilka milionów Polaków, które oglądnęły w kinach najlepsze animowane
filmy z naszymi najlepszymi dubbingami (Shreki, Nowe Szaty Króla, Czerwony Kapturek, Lilo i
Stich) zostały wreszcie zauważone i docenione przez producentów zza oceanu. To bardzo pozytywna
tendencja dla nas.


To tak: w porównaniu z oryginałem StT w wersji Polskiej jest płaski i bez polotu. Może dlatego, że najpierw widziałem oryginalną wersję. Druga sprawa to ta polska czołówka: po pierwsze wcale nie, bo były już filmy z polską listą płac, a po drugie polska animacja przygotowana była w Polsce i na dodatek na żenującym poziomie (zauważ, że polskie podpisy w zakończeniu są rzucone białym Arialem na czarnym tle, pomimo, że ewidentnie powinny znajdować się na elementach animacji (klockach, żabach, zabawkach). Nie chciało się panom twórcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Hostels 2. Byłam na nim w kinie zupełnie przez przypadek. Film świetny aczkolwiek bardziej dla fanów horroru bo takie dziewczyny koło mnie to się aż wydzierały, że szkoda gadać :P
Jeśli chodzi o Shreka natomiast to nie jestem jakoś przekonana to tej serii. Po prostu film mi nie spasował od początku.

Jeśli chodzi o najbardziej wyczekiwany przeze mnie film to oczywiście Ultimatum Bournea (książka około 600 stron xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 14:35, mała16 napisał:

Osobiście polecam Hostels 2. Byłam na nim w kinie zupełnie przez przypadek. Film świetny aczkolwiek
bardziej dla fanów horroru bo takie dziewczyny koło mnie to się aż wydzierały, że szkoda gadać
:P
Jeśli chodzi o Shreka natomiast to nie jestem jakoś przekonana to tej serii. Po prostu film
mi nie spasował od początku.

Eee, przerost formy nad treścią... oba filmy.

Dnia 09.07.2007 o 14:35, mała16 napisał:

Jeśli chodzi o najbardziej wyczekiwany przeze mnie film to oczywiście Ultimatum Bournea (książka
około 600 stron xD)

O, to natomiast uwielbiam i też czekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 13:56, Kaen napisał:

To tak: w porównaniu z oryginałem StT w wersji Polskiej jest płaski i bez polotu.

Może i bez polotu. Oglądając go podobał mi się i były tam kwestie na drugim i trzecim poziomie dowcipu. (dla wyjaśnienia: pierwszy poziom dla dzieci, drugi dla nastolatków, trzeci dla dorosłych:)

Dnia 09.07.2007 o 13:56, Kaen napisał:

a po drugie polska animacja przygotowana była w Polsce

Moim zdaniem to dobrze, że wykonała to polska firma. Inaczej mogłyby się pojawić głupie literówki, jakich pełno gdy tłumacz i korekta pochodzą z kraju źródłowego.

Dnia 09.07.2007 o 13:56, Kaen napisał:

i na dodatek na żenującym poziomie (zauważ, że polskie podpisy w zakończeniu są rzucone
białym Arialem na czarnym tle, pomimo, że ewidentnie powinny znajdować się na elementach animacji

Taak? No to świetnie. To przypomnij jeszcze kiedy była premiera oryginalnej wersji anglojęzycznej, potem oszacuj ile czasu robi się profesjonalną czołówkę i wyobraź sobie ile czasu było na jej przygotowanie. A teraz weź pod uwagę ile czasu był robiony cały film, który ma te kilkadziesiąt minut i przelicz ile czasu musiała być robiona czołówka i zakończenie, które przecież zajmują dobre 7-10 minut (w części zlokalizowanej).
Wcale bym się nie zdziwił gdyby okazało się, że na przygotowanie polskiej czołówki i zakończenia było realnie 3-4 dni.

Dnia 09.07.2007 o 13:56, Kaen napisał:

(klockach, żabach, zabawkach). Nie chciało się panom twórcom.

Jakby mieli 2 miesiące na zabawę z filmem, to pewnie by się chciało. A nie wydaje mi się, żeby na całe przygotowanie polskiej wersji było choćby połowę tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 16:02, Olamagato napisał:

> (klockach, żabach, zabawkach). Nie chciało się panom twórcom.
Jakby mieli 2 miesiące na zabawę z filmem, to pewnie by się chciało. A nie wydaje mi się, żeby
na całe przygotowanie polskiej wersji było choćby połowę tego czasu.


ja sądzę, że miesiąc mieli i potwierdzam zdanie innego usera, że wyglądało to dość żenująco... Dalej śmiem twierdzić, że film śmieszny nie jest i nie trzyma poziomu pierwszej części, co 2 jeszcze jakoś utrzymywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się