HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2009 o 13:42, Dark_Sebat napisał:

Ale pamiętaj też o tym, że co najmniej drugie tyle ludzi by się z tym nie zgodziło, a
ja byłbym wśród nich. Bękarty wojny to film dobry, może nawet będzie to jeden z lepszych
filmów tego roku. Sam już nie wiem co dokładnie sprawiło, że po seansie byłem rozczarowany,
po prostu w Bękartach zabrakło mi ''''tego czegoś'''' i tyle.


chyba zdaję sobie z tego sprawę, że nie wszyscy podzielają moje zdanie, ale widzę, że jest takich osób sporo.
nie chcę się dalej spierać i niczego Ci wmawiać, ale uważam, że tak jest z każdym medium - filmami, grami, książkami itp, że jeśli twórca raz stworzy coś b.dobrego, to nawet gdyby kolejne jego dzieło byłoby majstersztykiem, to i tak znajdą się ludzie, mówiący, że brakowało im "tego czegoś"...

Dnia 15.09.2009 o 13:42, Dark_Sebat napisał:

Sam nazwałeś bullshitem coś co w żadnym wypadku nim nie jest, a teraz nagle wydajesz
się lekko oburzony. ;]


nie byłem oburzony, jeno zdałem parę pytań naraz. ale jeśli Ty uważasz, że coś nie jest bullshitem to znaczy, że nim nie jest? jestem w stanie udowodnić moje stanowisko, podobnie chciałem od Ciebie jakiegoś wytłumaczenia... ale dalej prosił nie będę, nie ma sensu.

pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 16:50, Starscream napisał:


> te kretyńskie
> kosmiczne sieczki z gatunku Rolanda Emmericha, które nawalają na kina co jakiś czas,

> są niestrawne...
Fajnie ze ktos podziela moje zdanie na temat tego rezysera;]


Oj, nie jesteście sami, jedyne co mi się od niego podoba to Gwiezdne Wrota, a do Godzilli to jedynie sentyment z dzieciństwa wczesnego mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 19:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Oj, nie jesteście sami, jedyne co mi się od niego podoba to Gwiezdne Wrota,

A ja nawet "Gwiezdnymi wrotami" nie byłem zachwycony. A po innych jego filmach obiecałem sobie, że na żaden jego film więcej do kina nie pójdę mimo że bardzo lubię SF :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 22:21, A-cis napisał:

> Oj, nie jesteście sami, jedyne co mi się od niego podoba to Gwiezdne Wrota,
A ja nawet "Gwiezdnymi wrotami" nie byłem zachwycony. A po innych jego filmach obiecałem
sobie, że na żaden jego film więcej do kina nie pójdę mimo że bardzo lubię SF :-)


A mi się tam Gwiezdne Wrota w zasadzie podobały ;-) Ale innych filmów tego reżysera nie kojarzę, więc się nie wypowiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 22:27, Outlander-pro napisał:

A mi się tam Gwiezdne Wrota w zasadzie podobały ;-) Ale innych filmów tego reżysera nie
kojarzę, więc się nie wypowiem ;]

Jak do tej pory SG to jego najlepsze osiągnięcie. Indepoendence day daje sporo dobrej rozrywki, ale trzeba przyznać, że nic specjalnego do samej kinematografii poza FXami nie wniósł. Reszta to nic specjalnego. 2012 to będzie podejrzewam kolejny rozrywkowy film na miarę ID lecz raczej bez pasji, która emanowała z SG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 22:21, A-cis napisał:

> Oj, nie jesteście sami, jedyne co mi się od niego podoba to Gwiezdne Wrota,
A ja nawet "Gwiezdnymi wrotami" nie byłem zachwycony. A po innych jego filmach obiecałem
sobie, że na żaden jego film więcej do kina nie pójdę mimo że bardzo lubię SF :-)


Polecam mało znane ale nawet niezłe:

"Zasada Arki Noego" i "Księżyc 44"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 22:58, kerkas napisał:

"Zasada Arki Noego" i "Księżyc 44"

O to to, W "Księżycu 44" atmosferę można nożem kroić :) Też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 22:58, kerkas napisał:

Polecam mało znane ale nawet niezłe: "Zasada Arki Noego" i "Księżyc 44"

Nie jestem pewien czy przypadkiem "Księżyca 44" nie oglądałem. Przeczytałem opis i coś mi się kołacze pod czaszką ale mam wątpliwości czy to mi się przypadkiem nie nakłada jeden z odcinków Battlestar Galactica :-)
Chyba bym musiał ponownie obejrzeć aby się upewnić. Przynajmniej początek.

A co do kolekcji filmu radzieckiego to wyszła ciekawa sprawa. Sprawdziłem w 2 empikach i faktycznie można bez problemu kupić pojedyncze filmy z tej kolekcji (w cenie od 40 do 60 zł), ale "Świat się śmieje" niestety nie było. Nie było również w internetowej sprzedaży Empiku. Ale za to była "Wołga, Wołga", której nie ma w kolekcji.
I już ją zamówiłem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.09.2009 o 23:42, A-cis napisał:

A co do kolekcji filmu radzieckiego to wyszła ciekawa sprawa. Sprawdziłem w 2 empikach
i faktycznie można bez problemu kupić pojedyncze filmy z tej kolekcji (w cenie od 40
do 60 zł), ale "Świat się śmieje" niestety nie było.


Jest na allegro 48zł z kosztami wysyłki

>Nie było również w internetowej

Dnia 15.09.2009 o 23:42, A-cis napisał:

sprzedaży Empiku. Ale za to była "Wołga, Wołga", której nie ma w kolekcji.
I już ją zamówiłem :-)


polecam również

W ZŁOTEJ KOLEKCJI SPUTNIKA UKAŻĄ SIĘ DO KOŃCA 2009 ROKU M.IN.:

KLASYKA KINA ROSYJSKIEGO
Aleksander Newski
Bracia Karamazow cz.1 oraz cz.2
Październik
9 dni jednego roku
Białe Słońce pustyni
Dworzec białoruski
Idź i patrz
Ironia losu
Kalina czerwona
Lenin w październiku
Pokój przychodzącemu na świat
Wesoły Jarmark/Kubańskie Kozaki
Wniebowstąpienie
Wujaszek Wania

NOWE KINO ROSYSJKIE
Podróż ze zwierzętami domowymi
Wyspa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2009 o 13:53, hans_olo napisał:

Film jest dobry, ale mi też czegoś zabrakło i nawet wiem co to było. Film był słabo zakręcony jak na QT. Było
trochę humoru, trochę wariacji historycznych (właściwie cała góra NSDAP umiera w filmie jeszcze w 1944 roku),
ale nie było tego tarantinowego wariactwa fabularnego. No i nie wiem, może jestem ślepy, ale gdzie się podział
sam Tarantino? Przecież musiał gdzieś chociaż przez chwilę zagrać :).

Wielki dzięki, tym właśnie postem mnie oświeciłeś. :) Już wiem czego mi w tym filmie brakowało i w pełni się z powyższą wypowiedzią zgadzam. Fabuła jest zdecydowanie za mało zakręcona w stosunku do tego co Tarantino pokazał w swoich poprzednich filmach, a to, że sam Tarantino nie pojawił się na ekranie trochę mnie zdziwiło, film się aż o to prosił, a tu niestety nic z tych rzeczy. Moim zdaniem Bękarty to zdecydowanie za mało Tarantino w Tarantino...
Swoją drogą skoro tyle osób z dobrego filmu próbuje robić nie wiadomo jaki ideał, to ciekaw jestem jaka byłaby reakcja jakby Bękarty wojny rzeczywiście były w pełni ''''tarantinowskim'''' filmem, pewnie większość ludu nie będąca fanami Tarantino wrzeszczałaby: ''''matko, co za gniot!!!111one''''. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się obejrzeć Dystrykt 9. Ciekawa koncepcja filmu, realizacja, dźwięk i efekty, aż dziw mnie bierze że wszystko za JEDYNE 30$ było zrobione, mocna kategoria R, nieźle rzucają mięsem werbalnym jak i prawdziwym, nie czuje się tutaj tych gwiazdek hollywood''u wszystko jest bardzo naturalne w moim odczuciu jeden z lepszych filmów jakie mogłem zobaczyć w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam!

Tak się składa, że gdzieś tak za około tydzień przygotowuję u mnie w domu mały maraton filmowy spod znaku fantastyki (tak zwany Cedricon). Fantastyki? Cóż, na tapetę bierzemy horrory... i tu właśnie się zwracam z zapytaniem do Was.
Mogę wypożyczać, mogę kupić... Tylko nie wiem za bardzo co. Poza Cube 1, 2 i może 3 oraz Silent Hill''em nie mam zbytnio pomysłu... No, będzie jeszcze Misery i Carrie.
Więc co możecie mi polecić? Koniecznie mroczny, przerażający (tak, chcemy się bać. Bardzo bać) horror, może też psychologiczny, może bardziej normalny... ale bez rzeźni. Takie cosie jak ,,Piła" odpadają.
Jakie, Waszym zdaniem filmy z tego gatunku będą najlepsze? Nie wiem jeszcze, czy mam do dyspozycji jedną, czy dwie noce, ale i tak chciałbym mieć w czym wybierać ^^

To jak, pomożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 16:28, cedricek napisał:

To jak, pomożenie?


Praktycznie cała twórczość Kinga. Carrie już masz, pozostaje jeszcze z kilkanaście pozycji.Do wyboru do koloru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 16:28, cedricek napisał:

To jak, pomożenie?

Polecam Ukryty wymiar / Event Horizon. Może Mgła / The Mist (2007) albo Projekt: Monster / Cloverfield?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 12:02, Dark_Sebat napisał:

...a to, że sam Tarantino nie pojawił się na ekranie trochę mnie zdziwiło, film się aż o to prosił,
a tu niestety nic z tych rzeczy.


pojawił się, był

Spoiler

jednym ze skalpowanych niemców

;] albo był to ktoś baaaardzo do niego podobny...

Dnia 16.09.2009 o 12:02, Dark_Sebat napisał:

Swoją drogą skoro tyle osób z dobrego filmu próbuje robić nie wiadomo jaki ideał, to
ciekaw jestem jaka byłaby reakcja jakby Bękarty wojny rzeczywiście były w pełni ''''tarantinowskim''''
filmem, pewnie większość ludu nie będąca fanami Tarantino wrzeszczałaby: ''''matko, co
za gniot!!!111one''''. xD


mam nadzieję, że mnie do tej grupy po naszej dyskusji nie zaliczasz ;]
postem Twoim i hans''a_olo dałeś mi do zrozumienia, czego rzeczywiście w bękartach może brakować i na co jest w istocie narzekać. brak tu zakręcenia fabuły, niechronologiczności, ''bez sensownych'' przejść. z tym po krótkich przemyśleniach mogę się zgodzić.
co nie zmienia faktu, że film i tak jest przynajmniej b.dobry i sam się w przyszłości obroni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 16:28, cedricek napisał:

Hej Wam!

Tak się składa, że gdzieś tak za około tydzień przygotowuję u mnie w domu mały maraton
filmowy spod znaku fantastyki (tak zwany Cedricon). Fantastyki? Cóż, na tapetę bierzemy
horrory... i tu właśnie się zwracam z zapytaniem do Was.
Mogę wypożyczać, mogę kupić... Tylko nie wiem za bardzo co. Poza Cube 1, 2 i może 3 oraz
Silent Hill''em nie mam zbytnio pomysłu... No, będzie jeszcze Misery i Carrie.
Więc co możecie mi polecić? Koniecznie mroczny, przerażający (tak, chcemy się bać. Bardzo
bać) horror, może też psychologiczny


Same psychologiczne

*Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Ridley Scott, 1979
Cele - 1968 reż. Peter Bogdanowich
Odmienne stany świadomości Z Williamem Hurtem w najbliższą sobotę na TCM
Ptaki - Alferd Hitchcock, 1963 - wydano na dvd
Hush...Hush, Sweet Charlotte (Nie płacz, Charlotto) - Robert Aldrich, 1965
*Inwazja porywaczy ciał - Don Siegiel, 1956 na dvd (Oceandvd)
Maska czerwonego moru - Roger Corman, 1964 dwa miesiące temu w TCM!.Ale kino 7.04.2006r.
Studnia i wahadło - Roger Corman, 1961 Ale kino 3.04.2006
*Psychoza - Alferd Hitchcock, 1960
*Dziecko Rosemary - Roman Polański, 1968
*Lśnienie - Stanley Kubrick, 1980 dostępne na dvd
Wrzask - Jerzy Skolimowski, 1979 Ale kino 2.06.2000
Groboweic Ligei - Roger Corman, 1965 Ale kino 24.04.2006
Trilogy of Terror - Dan Curtis, 1975
Wioska przeklętych - Wolf Rilla, 1960 dostępne na dvd , dość często na TCM!
Widmo (Diabolique) - Henri Georges Clouzot, 1955 Ale kino 8.05.2003
Nie oglądaj się teraz - Nicholas Roeg, 1973 dostępne na dvd
*Pojedynek na szosie - Steven Spielberg, 1971 na dvd
*The Haunting (Nawiedzony dom) - Robert Wise, 1963 dvd , bardzo często w TCM!.
Omen z 1976 z Gregory Peckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasyka już padła, więc ja coś tak trochę po środku i bez szaleństwa, bo po co komu pół listy wikipedii jak chodzi o jeden wieczór :):
1408
dreamcatcher
28 days later
Wolf
trylogia Warlock (choć trójeczka sporo słabsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 06:53, kerkas napisał:

Jest na allegro 48zł z kosztami wysyłki

Allegro jest nie dla mnie z bardzo IMHO głupiego powodu. Otóż allegro, mimo że jest portalem internetowym, za najważniejszą rzecz u kupującego uważa posiadanie telefonu. Kto nie ma telefonu - nie może kupować u nich.
A ja telefonu nie mam, i w ten oto sposób znalazłem się w grupie osób dyskryminowanych przez allegro.
Ale się tym nie przejmuję, potrzebne mi rzeczy w ten, lub inny sposób, zawsze gdzieś kupię a allegro nie zarobi na mnie ani grosza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ke? O czym ty gadasz? Ja, mimo że mam telefon, nie użyłem praktycznie w ogóle przy transakcji przez allegro. No, może raz koleś chciał do mnie zadzwonić, a tak to wszystko drogą mailową, czasami nawet nic nie pisałem, tylko wpłacałem kasę i czekałem na paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 14:28, MaccCry napisał:

Ke? O czym ty gadasz? Ja, mimo że mam telefon, nie użyłem praktycznie w ogóle przy transakcji
przez allegro. No, może raz koleś chciał do mnie zadzwonić, a tak to wszystko drogą mailową,
czasami nawet nic nie pisałem, tylko wpłacałem kasę i czekałem na paczkę.


Chodzi zapewne o to iż przy rejestracji wymagany jest numer telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się