Zaloguj się, aby obserwować  
GuzikTheGreat

Legend: Hand of God

341 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2008 o 17:26, piotrest napisał:

> > i pokazałem na rysunku z samego poczatku gry jaki trafiła się fajna zbroja
ale nie
> na
> > moją klasę :( .. ale to sam początek gry :) taka Rare`ka unikatowa zbroja (chyba)

>
> >
> > Powiedzcie mi czy jak wybrałem 1 klase i 4 czyli siłę i wiare gdzie leczę zdrowie

> = czyli
> > to chyba Paladyn to w co warto nabijać punkty EXP ? ja dodaje do trzech cech
do
> Siły,
> > kondycji i inteligencji - czy dobrze robie ?
>
> Nie zapomnij, że poza 3 punktami do rozdania na siłę,inteligencję, zręczność i kondycję

> masz jeszcze 2 punkty do dodatkowych umiejętności (dla poszczególnych klas). Grałem
paladynem
> i początkowo inwestowałem w siłę i kondycję w proporcjach 2:1 (później trochę to
zmieniłem),
> czasami dawałem do zręczności (ale tylko wtedy jak zauważyłem, że postać ma problemy

> z wyprowadzeniem ciosu), a do inteligencji nic nie dawałem. Zamiast tego
opłaca
> się z drogi Wiary inwestować w Intuicję (która dodaje +3 do int. za każdy awans
tej umiejętności)!

A mnie się wydaje, że grając Paladynem powinno inwestować się w atrybuty Siła, Kondycja
i Inteligencja. Dlaczego? Bo Zręczność z założenia jest przeznaczona do ataku bronią
dystansową (kusze i łuki). Tak to przynajmniej jest opisane jeśli najeżdżamy myszką na
nazwę atrybutu Zwinność... Mam polską wersję gry. No chyba, że jest to źle przetłumaczone
;-)


Też tak myślałem, ale zauważyłem, że nie mogę trafić w przeciwnika (i to nie bronią dystansową tylko toporem lub mieczem!). Dopiero później jak dostałem pierścień dodający punkty do zręczności zacząłem skuteczniej atakować, więc pomyślałem, że Zręczność musi również wpływać na ataki z bliska.
A co do Inteligencji - jest bardzo ważna, ale posiadając Intuicję osiąga się na tyle wysoki poziom Many, że dodatkowo Int. nie trzeba rozwijać (chyba, że do niektórych magicznych przedmiotów, które mają ustalony minimalny poziom inteligencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 17:28, kubaaa12 napisał:

Jak gra bedzie sie zachowywac na moim sprzecie podanym w opisie ?


Mam podobny komputer (tylko gorszą kartę graficzną - GF 8500 GT). U siebie musiałem nieco zmniejszyć rozdzielczość, bo zauważałem spowolnienia. Ale myślę, że Legend nie powinien sprawiać większych problemów na twoim kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2008 o 17:41, macned napisał:

Też tak myślałem, ale zauważyłem, że nie mogę trafić w przeciwnika (i to nie bronią dystansową
tylko toporem lub mieczem!). Dopiero później jak dostałem pierścień dodający punkty do
zręczności zacząłem skuteczniej atakować, więc pomyślałem, że Zręczność musi również
wpływać na ataki z bliska.
A co do Inteligencji - jest bardzo ważna, ale posiadając Intuicję osiąga się na tyle
wysoki poziom Many, że dodatkowo Int. nie trzeba rozwijać (chyba, że do niektórych magicznych
przedmiotów, które mają ustalony minimalny poziom inteligencji).


Będę musiał popróbować z tą Zręcznością, ale w tym momencie to dla mnie niedoróbka w grze by była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobrze nie wyprubowałem ale 2 rzeczy doprowadzają mnie do furii; tępo pracy myszki (czy to jest taki motyw żeby trudniej było bo ja sobie przy tak małej czułości w potwora trafić nie mogę)... oraz kamera (max. oddalenie i domyślny sposób jej obrotu)
o ile 2 pkt jakoś przeboleje/można mu częściowo zaradzić o tyle ta szybkość myszki jak dla mnie grę dyskwalifikuje (niestety albo ślepy jestem albo opcji zmiany z tą myszką nie ma...) więc proszę o pomoc bo bym nie chciał gry odłożyć na pułkę po 5 min...

PS: czy wasza Czarna Edycja również jest tak kiepsko wydrukowana? tzn. ten znaczeka że gra jest na PC mam prawie na krawędzi tak jak i w ogóle to całe etui tak jak by powinno być bardziej z lewej (wszystko jest jakby na prawo przesunięte) A sposób złożenia tej mapy/drzewka rozwoju to jest (bez komentarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś na czym polega gra Iluzjonistą [spryt+magia]? Ew. czy opłaca się grać mniechem bojowym [spryt+wiara]? Chciałbym walczyć raczej "ręcznie", ale również używać magii. I nie chcę znowu Paladyna (za dużo się nim nagrałem w innych grach) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem tę grę w konkursie na "pewnym" serwisie Diablo II i kilka dni temu odpaliłem u kumpla (bo mój blaszak niedzisiejszy ;D). Gra jest nawet fajna, trochę się wciągnąłem. Wg mnie najlepszą zaletą gry jest... kursor o imieniu Luna ;D Klimat też ciekawy, fabuła - taka sobie, chociaż dopiero zabiłem Lisza, mam pierwszą część artefaktu ale i tak długa droga (chyba) przede mną. Miasto krasnoludów - witoj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 17:44, macned napisał:

/.../


Pilne: Jakie magiczne połączenie będzie najlepsze? Chodzi mi o to żeby używać także broni białej (spryt, siła itp.) ale jednocześnie mieć wiarę (i magię) :P W praktyce doradźcie mi 2 propozycje klasy, która waszym zdaniem będzie najlepsza. Może Wiara+Siła? A może Magia+Spryt? Lub Magia+Wiara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:26, marcin1930 napisał:

> /.../

Pilne: Jakie magiczne połączenie będzie najlepsze? Chodzi mi o to żeby używać także broni
białej (spryt, siła itp.) ale jednocześnie mieć wiarę (i magię) :P W praktyce doradźcie
mi 2 propozycje klasy, która waszym zdaniem będzie najlepsza. Może Wiara+Siła? A może
Magia+Spryt? Lub Magia+Wiara?


Zrób Paladyna (Wiara+Siła) i inwestuj w umiejętność Intuicja (zdobędziesz "gratis" 3 punkty Inteligencji na 1 poziom umiejętności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:33, macned napisał:

/.../


Hm, jak gra się palkiem? Czary i atak czy atak i czary? I czy nie lepiej zmienić Wiarę na Magię? (Magia+Siła).

PS To będzie klasa pt."Jedi" :PP Skoro wiara+siła to paladyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:35, marcin1930 napisał:

> /.../

Hm, jak gra się palkiem? Czary i atak czy atak i czary? I czy nie lepiej zmienić Wiarę
na Magię? (Magia+Siła).


Ja grałem tak - ataki fizyczne i magia leczniczo-wspomagająca (podnosząca statystki itp.).

Dnia 15.06.2008 o 21:35, marcin1930 napisał:

PS To będzie klasa pt."Jedi" :PP Skoro wiara+siła to paladyn...

Będziesz miał maga bitewnego - ani wojownik ani mag (ale raczej bardziej ukierunkowany w stronę magii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:44, macned napisał:

Ja grałem tak - ataki fizyczne i magia leczniczo-wspomagająca (podnosząca statystki itp.).

Aha... w takim razie pal odpada (w zbyt wielu grach tak miałem i mi się przejadło już ;p).

Dnia 15.06.2008 o 21:44, macned napisał:

Będziesz miał maga bitewnego - ani wojownik ani mag (ale raczej bardziej ukierunkowany
w stronę magii)


A Spryt+Magia? Będzie to lepsze od siły i magi? Wg. mnie tak (choć mogę sięmylić ;), taktyka w tedy będzie polegała na ataku magicznym>ataku fizycznym> ew. przy wielu wrogach deszcz meteorów. Prezentuje się zachęcająco, jak sądzisz - wypali takie połączenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:50, marcin1930 napisał:

A Spryt+Magia? Będzie to lepsze od siły i magi? Wg. mnie tak (choć mogę sięmylić ;),
taktyka w tedy będzie polegała na ataku magicznym>ataku fizycznym> ew. przy wielu
wrogach deszcz meteorów. Prezentuje się zachęcająco, jak sądzisz - wypali takie połączenie?


Nie próbowałem takiego zestawienia klas, dlatego trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć, ale uważam, że możesz spróbować (ale wtedy licz się z tym, że będziesz prowadził walkę na dystans, a ze względu na ułożenie kamery masz ograniczoną widoczność). Chyba, że chcesz typowego, "czystego" maga to wtedy Magia+Wiara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy tylko ja tak się rozczarowałem ''Legendą''? Mały świat i strasznie sztampowy. Questy można policzyć na palcach dwóch rąk (z całej gry!). A tak reklamowana fabuła - nuda i n-ta powtórka z rozrywki. Biegam, szukam tej ręki, ale nie wiadomo jak wygląda. Tak trudno było dodać z jeden-dwa przerywniki filmowe? Dawno nie żałowałem wydanych na gre pieniedzy, trzeba mi bylo Titan Questa kupować, albo czekac na Sacreda.
Oczywiscie Legend ma zalety - grafika jest ładna, animacje też, muzyka bardzo dobra. System doboru klas tez ciekawy no i niby miło sie te stworki siecze, ale nie na tyle miło by jeszcze raz przechodzic. Radze sie zastanowic nad zakupem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Legend na poziomie standardowym grając magiem bitewnym. Było miło, łatwo i przyjemnie. Zgadzam się z opinią, że za mało jest wypasionych złotych artefaktów - często znalezione niebieskie lub kupione są dużo lepsze. Grę można sobie podlewelować, co wynika z bugów. Bo zadanie, które zostało zakończone nie powinno dawać takiej możliwości ( patrz ponowne spotkanie i misja kolejny raz). Do grafiki nie mam zastrzeżeń choć grałem na minimalnych ustawieniach - a może to jest błąd bo wymagania gra ma takie że kosmos. Walka, pojedynki prezentują się całkiem całkiem.
Mam do was pytanie - czy po ukończeniu gry na 1 poziomie jesteśmy skazani na granie tą samą postacią np. magiem, czy jest możliwość zmiany? Jeśli tak, to nie wiem jak to zrobić, w którym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:03, piotrest napisał:

Mam do was pytanie - czy po ukończeniu gry na 1 poziomie jesteśmy skazani na granie tą
samą postacią np. magiem, czy jest możliwość zmiany? Jeśli tak, to nie wiem jak to zrobić,
w którym miejscu?


Chyba nie można zmienić klasy. Jak ja zacząłem na nowo grę to klasę miałem już przyznaną. Jedynie możesz w każdej chwili możesz na nowo rozdysponować punkty na umiejętności ("zresetować" postać), ale to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie iluzjonistą (połączenie magii i sprytu) i mam pytanie: czy można korzystać jednocześnie z dwóch zaklęć ulepszających miecze tzn. czy można jednocześnie zakląć miecze tak, aby zadawały dodatkowe obrażenia od ognia i lodu oraz zamrażały jednocześnie? Nie chcę włożyć punktów w drzewko ognia, jeśli okaże się, że takie połączenie nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 15:10, marcin1930 napisał:

> /.../

Zgadzam się w 100% :) Legend jest po prostu przereklamowany...


a mi sie Legend podoba, mogli by lepiej dopracować (szczególnie zoptymalizować), ale w grę gra mi sie fantastycznie, na pewno przebija Titan Questa, niedługo zagram w Lokiego, jeżeli Legend okaże sie lepsze, to będzie to najlepszy h&s zaraz po Diablo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować