Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Skoro już testują betę tego patcha, to mogliby przynajmniej zrobić OTWARTĄ betę. Wtedy każdy mógłby potestować i z pewnością wykryto by więcej bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 13:52, Mangler666 napisał:

Jak zwykle zaścianek czeka, Europa się bawi...


Przeczytaj wiadomosc do ktorej linka podal Roben (pare postow wyzej) zanim zaczniesz pisac takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwartą betę patcha? Po co? Patch ten nie ma za zadanie naprawić wszystkich błędów a zapewne tylko małą ich część. Co więc producentowi po meldunkach o błędach, których patch miał nie naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos w kwestii patcha i gry. Nie róbcie z tego wszystkiego aż takiej tragedii. Co innego jakby się Wam nowy samochód zepsuł tuż po kupnie. To rzeczywiście byłby problem, bo nie można dojechać do pracy itp. Ale że gra nie działa, czy się sypie to od razu powód do takiego larum? Dzisiejsze gry mają to do siebie że są na ogół niedopracowane. Dlatego ja nie kupuję gier od razu po premierze, tylko czekam troszkę aż wyjdą patche i wtedy wszystko elegancko do kupy instaluję i gram z przyjemnością. Na wersjach kolekcjonerskich mi nie zależy, więc kwestia szybkich zamówień przedpremierowych u mnie nie istnieje. Tak samo żal czytać utyskiwania graczy którzy smęcą, że im gra wolniej chodzi od poprzedniej części. Niestety na ogół tak jest i gadanie w stylu "poprzednia część chodziła mi świetnie, to ta też pójdzie świetnie" jest głupie. Ja podane wymagania minimalne olewam kompletnie i patrzę na zalecane. Jeśli nie spełniam zalecanych to nie kupuję gry, bo na ogół minimalne pozwalają na samo odpalenie gry lub granie w jakichś śmiesznych rozdzielczościach i niskich detalach. Ale spoko, może niektórzy lubią ''desperate gaming'' i taktykę "co by tu jeszcze zmiejszyć, żeby poszło płynnie". Dziękuję za uwagę, podchodźcie dojrzale do gier, bo to zaledwie dobra drugorzędne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:05, KannX napisał:

Zabiorę głos w kwestii patcha i gry. Nie róbcie z tego wszystkiego aż takiej tragedii.
Co innego jakby się Wam nowy samochód zepsuł tuż po kupnie. To rzeczywiście byłby problem,
bo nie można dojechać do pracy itp. Ale że gra nie działa, czy się sypie to od razu powód
do takiego larum? Dzisiejsze gry mają to do siebie że są na ogół niedopracowane. Dlatego
ja nie kupuję gier od razu po premierze, tylko czekam troszkę aż wyjdą patche i wtedy
wszystko elegancko do kupy instaluję i gram z przyjemnością. Na wersjach kolekcjonerskich
mi nie zależy, więc kwestia szybkich zamówień przedpremierowych u mnie nie istnieje.
Tak samo żal czytać utyskiwania graczy którzy smęcą, że im gra wolniej chodzi od poprzedniej
części. Niestety na ogół tak jest i gadanie w stylu "poprzednia część chodziła mi świetnie,
to ta też pójdzie świetnie" jest głupie. Ja podane wymagania minimalne olewam kompletnie
i patrzę na zalecane. Jeśli nie spełniam zalecanych to nie kupuję gry, bo na ogół minimalne
pozwalają na samo odpalenie gry lub granie w jakichś śmiesznych rozdzielczościach i niskich
detalach. Ale spoko, może niektórzy lubią ''desperate gaming'' i taktykę "co by tu jeszcze
zmiejszyć, żeby poszło płynnie". Dziękuję za uwagę, podchodźcie dojrzale do gier, bo
to zaledwie dobra drugorzędne :)


Wziales na tapete praktycznie tylko kwestie wydajnosciowe. Wiekszosci z nas chodzi o to, ze gra jest zabugowana, crashuje do windowsa, a w najgorszych przypadkach bug uniemozliwia skonczenie gry przez np. zle odpalajace sie skrypty.

Czekalem na STALKERa dlugo, olewam grafike, chodzi mi dobrze i plynnie, wyglada jak SoC i mnie to cieszy, ale chcialbym go skonczyc - spokojnie i bezbolesnie. Tego oczekuje gdy kupuje gre. Mozliwosci jej skonczenia, a nie fajerwerkow graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:05, KannX napisał:

Zabiorę głos w kwestii patcha i gry. Nie róbcie z tego wszystkiego aż takiej tragedii.
Co innego jakby się Wam nowy samochód zepsuł tuż po kupnie. To rzeczywiście byłby problem,
bo nie można dojechać do pracy itp. Ale że gra nie działa, czy się sypie to od razu powód
do takiego larum? Dzisiejsze gry mają to do siebie że są na ogół niedopracowane. Dlatego
ja nie kupuję gier od razu po premierze, tylko czekam troszkę aż wyjdą patche i wtedy
wszystko elegancko do kupy instaluję i gram z przyjemnością. Na wersjach kolekcjonerskich
mi nie zależy, więc kwestia szybkich zamówień przedpremierowych u mnie nie istnieje.
Tak samo żal czytać utyskiwania graczy którzy smęcą, że im gra wolniej chodzi od poprzedniej
części. Niestety na ogół tak jest i gadanie w stylu "poprzednia część chodziła mi świetnie,
to ta też pójdzie świetnie" jest głupie. Ja podane wymagania minimalne olewam kompletnie
i patrzę na zalecane. Jeśli nie spełniam zalecanych to nie kupuję gry, bo na ogół minimalne
pozwalają na samo odpalenie gry lub granie w jakichś śmiesznych rozdzielczościach i niskich
detalach. Ale spoko, może niektórzy lubią ''desperate gaming'' i taktykę "co by tu jeszcze
zmiejszyć, żeby poszło płynnie". Dziękuję za uwagę, podchodźcie dojrzale do gier, bo
to zaledwie dobra drugorzędne :)

To chyba wydawca powinien podchodzić do gry powaznie. Sprawdzić zanim wyda. W końcu to MY za nią zapłacilismy i to dzieki NAM istnieje. A to co wyszło najgorzej to nie bugi (za to akurat kto inny odpowiada a nie CDProjekt ) ale polonizacja. Już pierwsze zdanie wypawiedziane w grze powinno zatrzymać Polskie wydanie i gra powinna być skierowana do powtornej polonizacji.
Wciśnieto nam bubel na zasadzie , "zaraz wyjdzie Patch"
Zastanawiajace są wysokie oceny w prasie i wysoka ocena polonizacji. Czyżby to był tylko marketing nie majacy nic wspolnego z rzeczywistością?
Klimat poprzedniej czesci stworzyła dobra polonizacja gry. Tutaj zupełnie tego nie ma i nie widać żeby CDProj tym sie szczegolnie przejął. Może troszke negatywnych opini w sieci ostudzi potencjalnych nowych nabówców i odbije sie na sprzedaży a co za tym idzie zyskach wydawcy. Chyba tylko tak uda nam sie zmusić Wydawce do szybkiej naprawy BUBLA który mielismy pecha zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak podchodzić do sprawy, to polskie premiery byłyby datowane na minumum pół roku lub rok po światowej.
Może gry odrazu w ExtraKlasyce?

Wtedy Ty może byś był zadowolony, ale setki graczy w polsce podniosłoby bunt, że jak zwykle wszyscy grają tylko nie my Polacy...

Tak to już jest - wszyscy na całym świecie dostali STALKERa zabugowanego - to, że my zawsze czekamy na aktualizacje dłużej? Standard.

P.S. Tnij cytaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 13:52, igor.yogi napisał:

> To odpowiedz mi dobry człowieku w piśmie uczony, czemu uczciwy człowiek ma cierpieć

> a zły się radować ?
>


Nie musi, moze walczyć o swoje, ale napewno nie rozważając złodziejstwa itp.

W jaki sposób walczyć o swoje w takiej sytuacji jak ta?? Zostaje tylko wieszanie psów na CDP i GSC, więc nie mów że mamy tego nie robić.
P.s. Nigdy nie mów ludziom żeby się uspokoili, to działa w zupełnie drugą stronę. W takich momentach daj sensowne rozwiązanie, konkretną odpowiedź jakiej oczekują, lub powiedz jak mają odreagować złość i smutek jak nie dasz to lepiej sie nie odzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:26, MICHOO75 napisał:

/news_8gzgGe67_S_T_A_L_K_E_R_Czyste_Niebo_trwaja_prace_nad_patchem_1_04_do_gry.html

Czyli, jak rozumiem, dostaniemy dwa pacze w jednym ?


Na to wygląda, że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:05, KannX napisał:

Zabiorę głos w kwestii patcha i gry. Nie róbcie z tego wszystkiego aż takiej tragedii.
Co innego jakby się Wam nowy samochód zepsuł tuż po kupnie. To rzeczywiście byłby problem,
bo nie można dojechać do pracy itp. Ale że gra nie działa, czy się sypie to od razu powód
do takiego larum? Dzisiejsze gry mają to do siebie że są na ogół niedopracowane.


Tak, oczywiście. Standard. Radujmy się, że w ogóle cokolwiek chodzi. Człowieku, co to za podejście? Zarówno przykładowy samochód, jak i gra jest czymś, za co się ZAPŁACIŁO. Oczekuję, że za moją, ciężko zarobioną kasę otrzymam produkt, który NADAJE SIĘ DO UŻYTKU. Nie interesuje mnie to, "że tak jest wszędzie". To absolutnie żadne wytłumaczenie. Jeżeli jest coś nie tak, oczekuję SZYBKIEGO doprowadzenia produktu- czy samochodu, czy gry, do stanu pozwalającego na używanie.
Inna sprawa, że pewnego pięknego dnia zarówno producenci, jak i wydawcy obudzą się- bo tak jak poniżej nikt nie będzie brał edycji premierowych. Ja mam niezłą kolekcję gier, sporo kupionych zaraz po premierze, sporo w gram.pl Ale ostatnio zaczyna się jakiś horror: Mass Effect- bez patcha, bez- tak przecież reklamowanego- dodatku. STALKER- gra nie grywalna, od tygodnia leży na półce, a urlop dobiega końca. Wcześniej ciągnące się rok jaja z patchem do NWN2. To są moje gry, a czytam, że ostatnio z większością tytułów są niezłe problemy.
I za każdym razem czuję się coraz bardziej olewany. Tak, gry nie są najważniejsze. Ale ja (podobno) jestem klientem. I coraz mniej podoba mi się rola jelenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jakieś pocieszenie że to dwa patche...
Narazie leci Stalker na półkę i instaluje Spore,moze jak wyjdzie ten patch za dwa tygodnie to zagram :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to i tak juz w przypadku S:CS nie da sie nic zmienic, trzeba po prostu poczekac na ten patch. Może tylko w przyszłości wkurzanie się graczy, da taki skutek, że patche będą wydawane szybciej (albo wszyscy pójdziemy na intensywne kursy angielskiego i bedziemy kupować ang wersje gier ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2008 o 14:21, G.S.PattoN napisał:

Tak to już jest - wszyscy na całym świecie dostali STALKERa zabugowanego - to, że my
zawsze czekamy na aktualizacje dłużej? Standard.


I o to ta cała dyskusja, że dla wydawców uformował się jakiś standard a my już tych standardów mamy po dziurki w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:33, Kotil napisał:

I o to ta cała dyskusja, że dla wydawców uformował się jakiś standard a my już tych standardów
mamy po dziurki w nosie.


Ale tutaj chyba nie tyle wydawca, co producent ma takie podjeście.
W końcu to on składa poprawki i to on opdowiada (w większości) za wygląd i działanie gry.

Nie wiem czy ktoś pamięta jeszcze, że KotOR 2 został wydany w stanie działającym lecz nieukończonym - brak lokacji, brak zadań, brak zakończeń => a gra poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa paczka do rozpoczęcia modyfikacji gry:

1. Clear Sky Unpacker. (przy uruchomieniu upewnijcie się czy macie ~6GB wolnego miejsca na dysku - tyle zajmie rozpakowanie plików)
2. DDS Converter.
3. Plugin DDS do Photoshopa.
+
bonus - mapa MP: Bar-Arena.

Całość ~13MB, po rozpakowaniu ~60MB
http://rapidshare.com/files/144365479/ModyfikacjaCS.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować