Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - pijąc wodę z ustępu

191 postów w tym temacie

Fallout to niezwykła gra. Za pierwszym podejściem grafika mnie odepchneła. Za drugim zostałem zassany do świata pustkowi na tygodnie. Z dwójką to samo. Tactics też mi się podobał(ogólnie lubię Bractwo Stali). Mam nadzieje że trójka będzie przede wszystkim wciągająca i klimatyczna. Oby panowie z Bethesdy nie spartolili roboty! A F3 i tak kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 12:34, Hra'ko'lothanek napisał:

Czegos tu nie rozumiem- wpadasz do tematu o Falloucie i tlumaczysz fanom Fallouta, ze mimo,
ze wychodzi nowa czesc to oni moga grac we wczesniejsze- co to ma byc? Czy fan Fallouta, to
osoba, ktora sie Falloutem nie przejmuje? Jaka to ma byc pokrecona logika?
Twoj przyklad z Tacticsem jest slodki- ktos nie zauwazyl, ze Tactics to NIE JEST sequel tylko
spin-off? Tak samo jak (beznadziejny) Brotherhood of Steel tylko na konsole? Jednak cyferka
"3", ktorej byc moze nie zauwazyles, znaczy, ze Fallout 3 powinien byc sequelem, ktory zachowuje
jadro poprzednich czesci (dla przypomnienia- emulowania rpgow P&P,czyli izo i turowa walka
to mus) ale jednak jakos nie jest!

Będzie mniej więcej tak jak napisałem - nie podoba Ci się pomysł - to graj w starsze wersje i święto. A co do Tacticsa, to rzeczywiście, może nie jest z rodziny pierwszych falloutów, ale ciagle to mniej więcej ta sama gra, bo zazwyczaj jak coś odchodzi od schematu, do niego nie wraca... Nic juz na to nie poradzicie. Oblivion bdobrze sie sprzedawał, wiec czego nie zbić kasy z Fallouta 3 przystosowując go także dla innej grupy graczy -" it''s only bussines" i nic sie na to nie da poradzić.
A fani Fallouta (ja też) jeśli nie odpowiedzą na "wyzwanie" rzucone przez twórców, juz nigdy nie będzą mieli swojej gry... A ja przewrotnie bym F3 kupił (gdyby nie to, że mi "nie podejdzie" do kompa), żeby wiedzieć z czym ma się do czynienia i dlatego, że dażę Bethesade szacunkiem, a co :D
@ Igor FCBayern
Lubię Obliviona pomimo, że Morka przeszedłem kilkanaście razy i nie uważam, że gra straciła klimat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 08:21, Gul4sH napisał:

A fani Fallouta (ja też) jeśli nie odpowiedzą na "wyzwanie" rzucone przez twórców, juz nigdy
nie będzą mieli swojej gry...


Nie rozumiem jakie wyzwanie widzisz w tym, co robi firma B. z grą Fallout. Chyba takie, że gdy będę chciał w to zagrać to będę musiał sobie gryzak w usta włożyć, bym sobie szkliwa od zaciskania szczęki nie popsuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem za co szanujesz tą firmę... ja dla przykładu nie szanuję jej za festiwal kłamstw, którymi częstują graczy - wygląda na to, że robią to już po raz trzeci.

Prawda, można by ich za gry szanować ale w moim postrzeganiu kłamstwa przekreślają ten rodzaj szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2007 o 08:21, Gul4sH napisał:

Będzie mniej więcej tak jak napisałem - nie podoba Ci się pomysł - to graj w starsze wersje
i święto. A co do Tacticsa, to rzeczywiście, może nie jest z rodziny pierwszych falloutów,
ale ciagle to mniej więcej ta sama gra, bo zazwyczaj jak coś odchodzi od schematu, do niego
nie wraca... Nic juz na to nie poradzicie. Oblivion bdobrze sie sprzedawał, wiec czego nie
zbić kasy z Fallouta 3 przystosowując go także dla innej grupy graczy -" it''s only bussines"
i nic sie na to nie da poradzić.
A fani Fallouta (ja też) jeśli nie odpowiedzą na "wyzwanie" rzucone przez twórców, juz nigdy
nie będzą mieli swojej gry... A ja przewrotnie bym F3 kupił (gdyby nie to, że mi "nie podejdzie"
do kompa), żeby wiedzieć z czym ma się do czynienia i dlatego, że dażę Bethesade szacunkiem,
a co :D

I znowu kolejna porcja mega logiki- jesli sequel gry nie jest tworzony m.in. dla fanow poprzednich czesci to co to za sequel? Pomysl chwile zanim cos napiszesz, rts-y sa fajne, ale jakos nie sadze, by fani Diablo cieszyliby sie gdyby Diablo 3 bylo rts-em.
Tactics mniej wiecej ta sama gra? No to popatrzmy, 0 rpgwosci, 0 dialogu, nie trzymanie sie swiata Fallouta (samochody na benzyne ;d)- jeszcze jakies ciekawe info masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórych nie da się przekonać, że F3 nie jest tym, czym określają go twórcy. Na pewno nie jest dla fanów. Po pierwsze Bethesda zdaje się być głucha na głos sceny Fallouta, gdzie mało kto zgadza się z takimi zmianami. Po drugie, jeśli ta gra ma być dla fanów, to czemu żaden z nich nie uczestniczy w produkcji? Znam kilka firm, które przed robieniem sequeli pytały się graczy, czego oczekują od następnej części i brały sobie te sugestie całkiem na poważnie. Nawet podczas produkcji wybrani fani uczestniczyli w betatestach i podpowiadali twórcom, co należy poprawić, by gra dobrze wyszła. A tutaj - nie podoba się, a więc nie masz prawa wypowiedzi na naszym forum. Kolejny zarzut jest pod adresem dziwacznych wypowiedzi, a potem wypierania się ich i tłumaczenia, że w grze nie jest najważniejsze to, o czym wczoraj mówili (przykładem jest ta woda z kibla). I kto tu mówi o tym, że serie upadały, bo twórcy bali się zmian. To B. boi się zmian (ba, może nawet inaczej nie umie) i każdą grę stara się dostosować do swojego ciasnego schematu "dobrego cRPG". Mnie gry Bethesdy nigdy do gustu nie przypadły, a w F3 ich styl jest nader widoczny, więc nie wiążę z nim poważniejszych oczekiwań, choć ciągle mam nadzieję, że się opamiętają. Niech nikt mi nie mówi, że TES są wspaniałe - mnie się nie podobają, Tobie tak, no to super, ale nie ma co się kłócić, bo i tak nikt zdania nie zmieni. Kolejnym argumentem jest to, że twórcy poprzednich części nie wypowiadają się o F3.
http://pl.nma-fallout.com/#37982
Dla mnie to przykład wyznawania zasady "jeśli nie masz nic pochlebnego do powiedzenia, to lepiej nic nie mów". Jeśli Fallout 3 podobałby się twórcom prawdziwych Falloutów to na pewno nie oszczędzaliby oni pochwał typu: "Ta gra trafiła w dobre ręce, oni wiedzą co robią, czują ducha serii i zrobią świetną kontynuację". Tak na razie o Bethesdzie mówi tylko ona sama ;). Skromności można im pogratulować. Ostatnim moim argumentem jest to, że Black Isle, które robiło gry dla fanów nigdy nie zamierzało zrobić z Fallouta tego, co robi B.. Dowodem jest Van Buren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cuz... IMO Bethesda juz usmiercila jedna z najwiekszych leged w historii i nie zanosi sie na to, by sie nawrocila. A przeciez wystarczylo tak niewiele - mieli juz gotowy silnik gry. Wystarczylo go dokonczyc, rozbudowac. Ale nie! B. postawila na swoim i stworzyla zupelnie inna gre. I wiecie co? Nienawidze ich za to! Mogliby chociaz zmienic tytul gry, aby nie wprowadzac fanow w blad i zalamanie psychiczne... Mysle, ze najlepszym rozwiazaniem, dla nas - fanow, jest nie przyznawac sie do tego potwora, ktorego Bethesda uporczywie nazywa ''''sequelem Fallouta'''' i rozpoczecia przygody po raz wtory z pierwszym Falloutem, a potem z drugim. Tylko tyle nam zostalo...

In memory of Fallout [*] ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mieli von bouren nigdy nie był oficjalnie falloutem 3 (zresztą oficjalnie to nigdy nawet nie istniał, bo i-play nie ogłosił że pracuje nad takim projektem), a co za tym idzie nie został sprzedany razem z całą resztą (ani w 1 umowie ani w drugiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 12:51, sig. napisał:

nie, nie mieli von bouren nigdy nie był oficjalnie falloutem 3 (zresztą oficjalnie to nigdy
nawet nie istniał, bo i-play nie ogłosił że pracuje nad takim projektem), a co za tym idzie
nie został sprzedany razem z całą resztą (ani w 1 umowie ani w drugiej)

Ooo. Przyzam sie, ze nie wiedzialem o tym. myslalem, ze Bethesda wykupila prawa do Fallouta3 razem z von bourenem. Ale to i tak nie usprawiedliwia Bethesdy w moich oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, (tak, wiem, nie jestem na czasie) dlaczego bethesta (piszę celowo z małej litery, jak dowiedziałem się co zrobią z Falloutem straciłem do nich szacunek)przejęła prawa do Fallouta?? Black Isle upadło??(nie każdy jest na czasie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 12:59, Matizk12 napisał:

Tak swoją drogą, (tak, wiem, nie jestem na czasie) dlaczego bethesta (piszę celowo z małej
litery, jak dowiedziałem się co zrobią z Falloutem straciłem do nich szacunek)przejęła prawa
do Fallouta?? Black Isle upadło??(nie każdy jest na czasie:))

Nie tyle upadło co zostało rozwiązane (blac isle było wewnętrznym studiem developerskim a nie osobną firmą). Zaś upadł jego właściciel czyli interplay, niemniej jednak zdążył sprzedać prawa do falloutów (co prawda ogłosił zbiórkę pieniędzy na fallout on-line czyli wszytko co mu pozostało, ale to jedyny przejaw jego działalności, bo żeby ktoś zaryzykował i zgodził się sfinansować chociaż w części jego produkcję nie słyszałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 12:59, Matizk12 napisał:

Tak swoją drogą, (tak, wiem, nie jestem na czasie) dlaczego bethesta (piszę celowo z małej
litery, jak dowiedziałem się co zrobią z Falloutem straciłem do nich szacunek)przejęła prawa
do Fallouta?? Black Isle upadło??(nie każdy jest na czasie:))

Tak, najpierw mieli, z tego co pamietam, problemy z pieniedzmi i grozilo im splajtowanie. W zwiazku z tym, niektorzy pracownicy wystraszyli sie i zaczeli odchodzic z firmy. Nie wiem juz nawet czy Black Isle wyszedl potem na prosta, ale w kazdym razie brakowalo im wielu ludzi w zespole i tym samym praca nad Falloutem3 stala sie niemozliwa (a przynajmnie bardzo ciezka) i Black Isle upadlo, usmiercajac tym samym ICH wizje Fallouta3... Po czym po paru latach bethesda postanowila rozdrapac stare rany i zabrala sie za robienie pseudo Fallouta3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz Bethesda małą literą bo to ich i tak nie obchodzi i jest to niezgodne z zasadami polskiej pisowni.
http://www.fallout3.phx.pl/ie_index_f3.htm - z lewego menu "Twórczość", potem "Artykuły", a na koniec "Fallout 3 - niespełniony sen". W artykule powiedziano o dziejach BI, ich upadku i sprzedaży licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 13:17, Łowca Gier napisał:

Nie pisz Bethesda małą literą bo to ich i tak nie obchodzi i jest to niezgodne z zasadami polskiej
pisowni.


Nie, no co ty, myślałem że wejdą na to forum to forum i powiedzą: O nie! Polska nas nienawidzi! Napisali naszą nazwę małą literą! Może lepiej zmienimy Fallouta 3 na takiego, jak Black Isle miało na myśli, bo jeszcze na nas Talibów naślą:)

Wiem że ich to nie obchodzi, ale ja nie mam do nich szacunku i tyle

Dnia 05.08.2007 o 13:17, Łowca Gier napisał:

i jest to niezgodne z zasadami polskiej


Za to nie stawianie przecinka przed "bo" jest zgodne z zasadami pisowni, co nie??:P

Skończmy offtop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 18:28, Bam-Margera napisał:

zagorzalych fanow jest wiecej niz ci sie wydaje


Ja uwazam sie za fana Fallotua, jednak gdyby zrobili F3 z grafika F2 to wysmialbym ich ja nie wiem. Mamy XXI wiek i grafika ma byc taka jakie sa teraz standardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 13:49, Volvox napisał:

Ja uwazam sie za fana Fallotua, jednak gdyby zrobili F3 z grafika F2 to wysmialbym ich ja nie
wiem. Mamy XXI wiek i grafika ma byc taka jakie sa teraz standardy.


A grafika, powiedzmy, jak w NWN2 byłaby do wyśmiania? Lub taka jak w... najnowszych rtsach np. w CoH? Nie popadajmy w skrajności - myślę, że nikt nie oczekiwał, że Fallout 3 będzie na silniku Fallout2. I tu nie chodzi o grafikę, w zasadzie nigdy nie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Volvox: co do grafiki - zgadzam się z Tobą. Kocham Fallouty, ale nie jestem jakimś twardogłowym, betonem, który uważa, że ma byc tak, jak dawniej - z nową historyjką. Nie o to chodzi. Świetnie, że jest nowe spojrzenie na tą grę, nowe pomysły, świetna grafika! Taka, jaką prezentuje Bethesda, pozwoli sie jeszcze bardziej wciągnąć w świat po Wojnie. Ale!!! Tu nie chodzi o stronę wizualną, tylko o treść i złożoność gry, która po wypowiedziach twórców, tym co udostępnili oraz widząc ich ostatni produkt, będzie zakrawała na kpinę z Falla.

Niech idą z duchem czasów, ale nie trywializują i idiotyzują takiego dzieła, jakim są Falloty, by dostosować je do współczesnego, pół-konsolowego gracza, dla którego gra dłuższa niż 20 godzin to nudna masakra. A jeżeli jeszcze trzeba pomysleć - idzie w odstawkę po 10 minutach.

Szczerze mówiąć, lepiej by Fallout 3 nie powstał i pozostał niespełnionym marzeniem, a seria - niedościgłym wzorem i legendą, o której będę dzieciakom i wnukom opowiadał, niż żeby ze względów CZYSTO KOMERCYJNYCH banda idiotów ją zmasakrowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 14:27, hallas napisał:

A grafika, powiedzmy, jak w NWN2 byłaby do wyśmiania? Lub taka jak w... najnowszych rtsach
np. w CoH? Nie popadajmy w skrajności - myślę, że nikt nie oczekiwał, że Fallout 3 będzie na
silniku Fallout2. I tu nie chodzi o grafikę, w zasadzie nigdy nie chodziło.

Ale mogli utrzymać podobny gameplay, przecież np: Silent Storm też było grą podobną do Fallouta jeśli o niego chodzi, ale czy przez to że walka była w turach i w rzucie izometrycznym(choć można było dowolnie obracać kamere) gra miała brzydką grafe i słabe noty?! Zrobili by w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować