Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Czy ktoś z was ma problemy z Windows 7? Mam nowego kompa. Wszystko ładnie pięknie. Legalny system (Windows 7 HP 64-bit), niezła konfiguracja. Problemem jest to, ze notorycznie pojawiają się bluescreeny :(

"Probably caused by : win32k.sys ( win32k!W32pArgumentTable+724c9 )"

Takie info dostałem z programu Debugging Tools for Windows. Wysypuje mi gry (np. w Wiedźmina grałem jakieś 20 minut, w demo Crysisa jakieś 3 minuty). BSOD pojawia się nawet wtedy, gdy system znajduje się w stanie bezczynności. :| Zainstalowałem najnowsze dostępne sterowniki (Catalyst 9.11). To jednak nie pozwoliło rozwiązać problemu :( Dziś pewnie pójdę do serwisu. A macie jakieś pomysły ewentualnie?

Aha,konfiguracja mojego PC:
AMD Phenom II X2 550 Black Edition
4GB DDR2 800MHz
Płyta: Asus M4N78
Gigabyte Radeon HD4850 512MB DDR3+chłodzenie Zalman
Dysk Samsung 1TB
Chieftec GPS-550-AB-A 550W

:| Jak dla mnie sprzęt-marzenie. No ale co z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Google power:
http://windows7forums.com/windows-7-support/7200-win-7-x64-bsod-win32k-sys.html

Sposób nr 1:
- I updated my audio driver, and disabled Outpost Firewall (from Agnitum). Though it is a world class firewall, its still beta for Win7, and its rather intrusive regarding protection - so disabling it while gaming did it

Sposób nr 2:
1. Load Windows in Safe mode.
2. Find the following file: sandbox64.sys (usually, it can be found in the following folder:
C:\Windows\system32\drivers\). If you are
using Windows Search, make sure you ticked option to search in hidden and system folder as well.
3. Rename it to sandbox64.sys.tmp
4. Reboot your computer in Normal mode, ignore “unable to load driver” error and check, whether this problem
would re-occur with modified
configuration.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 07:38, KrzysztofMarek napisał:

Olamagato, masz u mnie szampana. Dostarczę, jak tylko pojadę do Zielonej Góry.

Jeżeli będzie Ci się chciało, to machnij maila - szukanie wśród 150 tys. ludzi nie jest łatwe.
Z drugiej strony czekoladki z likierem lepiej uzależniają niż szampan bo podwójnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 14:06, O2si napisał:

"Probably caused by : win32k.sys ( win32k!W32pArgumentTable+724c9 )"

Typową przyczyną jest wadliwa pamięć lub przegięte parametry jej pracy. System dojeżdża do jakiegoś adresu i leży. A od tego mogą powstać wszystkie inne możliwe błędy - od błędne zapisanych sektorów na dysku, aż po artefakty w grach 3D. BSOD jest w tym wypadku ratunkiem wczesnego ostrzegania. Dobrze jest wyłączyć możliwość restartu kompa po awarii i spisać sobie co jest przyczyną wg kernela Windy.
Rzadziej przyczyną błędów pamięci jest niestabilny prąd dostarczany przez zasilacz. Zdarza się czasem nawet na markowych (wada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 14:14, Olamagato napisał:

> /.../> Jeżeli będzie Ci się chciało, to machnij maila - szukanie wśród 150 tys. ludzi nie jest
łatwe. /.../

Hehehe... , jak będzie potrzeba, na pewno znajdę. Kiedyś, daaaawno temu, podawałeś nawet numer telefonu komórkowego, powinienem go mieć w którejś z kopii zapasowych. Zakładam, że masz ciągle ten sam, co kilka lat temu ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedzi, Panowie. Spróbuję dziś zrobić test MemTestem x86 - może to da odpowiedź co się dzieje (tak przynajmniej parę minut temu doradził mi gość z serwisu). Jak nie to oddaję sprzęt do serwisu - zapłaciłem więc mają mi pomóc ;) Tak czy siak dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 17:51, Loleksy napisał:

Czy na tym systemie chodzą normalnie (bezproblemowo) gry z XP''ka i Visty?

Jeśli większość działała na Viście, to i na 7 większość pójdzie bez problemów.
Chyba że chodzi o jakieś starsze gry, ale to już trzeba by było sprawdzić. Nowe śmigają bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalił ktoś plik .ogg pod W7...? Konkretnie to chciałbym sobie radyjka posłuchać, ale plik .pls jest nieodtwarzany przez Winampa ani WMP. Próby doinstalowywania kodeków spełzły na niczym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 19:57, szypek26 napisał:

Odpalił ktoś plik .ogg pod W7...? Konkretnie to chciałbym sobie radyjka posłuchać, ale
plik .pls jest nieodtwarzany przez Winampa ani WMP. Próby doinstalowywania kodeków spełzły
na niczym :P


Zapodaj jakisplik z tym rozszezeniem a najlepiej aplikacje, ktora chcesz odtworzyc. Sprawdze u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:33, szypek26 napisał:

> Zapodaj jakisplik z tym rozszezeniem a najlepiej aplikacje, ktora chcesz odtworzyc.
Sprawdze
> u siebie.
Na ten przykład - http://www.zachod.pl/ - na górze, po prawej stronie masz "posłuchaj
online"


U mnie na 7 i MediaMonkey działa, Winamp też sobie poradził, WMP już nie. Używam kodeków CCCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 00:35, Piter_Fersin napisał:

U mnie na 7 i MediaMonkey działa, Winamp też sobie poradził, WMP już nie. Używam kodeków
CCCP.

CCCP sobie poradziły. Dziwne, że na K-lite nie działało. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować