Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Tak, masz rację, mam kartę ATI... ale nie mogę znaleźć jej panelu sterowania... w "zwykłym" panelu sterowania nie ma, na dysku w katalogu program files nie ma... sciągnąłem nawet nowsze sterowniki ze strony ATI razem z Catalyst Control Center i nic się nie zmieniło:( nadal nie mogę znaleźć panelu sterowania ATI...:(
w win xp wszystko było łatwiejsze...

Dnia 05.12.2009 o 14:07, mrosi napisał:

/.../

Bez szukania - masz zapewne kartę grafiki ATI. W panelu sterowania ATI, w zakładce skróty
zmień, albo wyłącz używanie kombinacji klawiszy z "c". Zrestartuj komputer. Powinno zadziałać.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Musisz w aplikacji znaleźć (w pasku zadań, u góry, nie na "drzewku") Skróty klawiszowe, coś takiego. Tam po prostu odhacz ""Włącz skróty". Potem restart komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 18:40, mrosi napisał:

/.../

Musisz w aplikacji znaleźć (w pasku zadań, u góry, nie na "drzewku") Skróty klawiszowe,
coś takiego. Tam po prostu odhacz ""Włącz skróty". Potem restart komputera.


Mrosi... "stary rowerze" :)))... kup sobie ati :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko, że nie mogę zainstalować CCC. gdy instaluję w wersji all in one - ta pozycja nie wyswietla sie w liscie wyboru programow do instalacji, a gdy instaluje sam sterownik, a potem oddzielnie ccc, to instalato mi sie nie uruchamia, wyskauje okienko "blad podczas wykonywania programu" albo, ze "system nie mogl uzyskac dostepu do okreslonego urzadzenia, sciezki lub pliku"( to drugie przy uruchamianiu jako administrator. moze win 7 cos blokuje z ta karta ...

Dnia 05.12.2009 o 18:40, mrosi napisał:

Musisz w aplikacji znaleźć (w pasku zadań, u góry, nie na "drzewku") Skróty klawiszowe,
coś takiego. Tam po prostu odhacz ""Włącz skróty". Potem restart komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siódemka zainstalowana, na pierwszym rzut oka wydaje się przejrzystrza, i tak jest w praktyce. Szybciej, ładniej, efektywniej. Instalacja trwała jakieś 30 minut

Tylko mam pytanie - gdzie zmienić, aby zminimalizowane programy nie były na pasku Start w postaci ikon tylko oldskulowych belek?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupować "Siódemkę" na Athlona 64 3500, 2GB ramu i GF 7900GS? Czy ten system strasznie mi spowolni wszystko na tym, co tu ukrywać, już staruszku? Nie grywam w sumie w nowości (ostatnio tylko Risen, wersja konsolowa jest nie do przełknięcia), za to czasem odpalam starocie sprzed 3-4 lat i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 18:45, destro177 napisał:

Jest sens kupować "Siódemkę" na Athlona 64 3500, 2GB ramu i GF 7900GS? Czy ten system
strasznie mi spowolni wszystko na tym, co tu ukrywać, już staruszku? Nie grywam w sumie
w nowości (ostatnio tylko Risen, wersja konsolowa jest nie do przełknięcia), za to czasem
odpalam starocie sprzed 3-4 lat i więcej.

Powinien działać dobrze zwłaszcza wersja home basic, która nie jest zasobożerna. Ale szczerze mówiąc nie ma to sensu. Win 7 to system szybki i z dużymi możliwościami (dx11) ale raczej nie ma sensu instalować go na kompie na którym nie wykorzystasz nawet w połowie jego potencjału. Na taki config najlepszy będzie stary, poczciwy xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie pracuję na Win7 Pro x64 na niewiele mocniejszym sprzęcie, tzn zawierającym GF 8800GT, procesor taki sam, RAM z taką samą ilością pamięci. Nowsze produkty działają mi z taką samą prędkością jak na XP (wrażenie brane na oko, nie na porównywanie ilości FPS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da radę jakoś ustawić, żeby system pokazywał miniaturki tylko i wyłącznie plików graficznych (i ewentualnie filmów)? Nie pasuje mi ani opcja "zero miniaturek", ani "miniaturki wszędzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 21:26, Zarajev napisał:

Siódemka zainstalowana, na pierwszym rzut oka wydaje się przejrzystrza, i tak jest w
praktyce. Szybciej, ładniej, efektywniej. Instalacja trwała jakieś 30 minut

Tylko mam pytanie - gdzie zmienić, aby zminimalizowane programy nie były na pasku Start
w postaci ikon tylko oldskulowych belek?

Pozdrawiam

Jak możesz... Chcesz wyłączyć jedyną opcję, różniącą Win7 i Vistę + ten super podgląd, gdy najedzie się na ikonkę? No może jeszcze oprócz DX11, którą Vista też już obsługuje (nie liczę emulacji XPka w wersjach Pro i Ult). Zastanów się dobrze 2 razy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:07, deecom napisał:

> Siódemka zainstalowana, na pierwszym rzut oka wydaje się przejrzystrza, i tak jest
w
> praktyce. Szybciej, ładniej, efektywniej. Instalacja trwała jakieś 30 minut
>
> Tylko mam pytanie - gdzie zmienić, aby zminimalizowane programy nie były na pasku
Start
> w postaci ikon tylko oldskulowych belek?
>
> Pozdrawiam
Jak możesz... Chcesz wyłączyć jedyną opcję, różniącą Win7 i Vistę + ten super podgląd,
gdy najedzie się na ikonkę? No może jeszcze oprócz DX11, którą Vista też już obsługuje
(nie liczę emulacji XPka w wersjach Pro i Ult). Zastanów się dobrze 2 razy :P

Nie no, podglądu nie wyłączam, jest faktycznie dobry. Ale wolę oldskulowy styl minimalizacji, bo po prostu patrze i widze nazwę programu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2009 o 13:38, Paralax16 napisał:

Inna sprawa - co to Windows Shell? Przypomina mi Linuksa i jego powłoke ale cholera -
wpisując help żadne komendy sie nie pojawiają. Co to za cudo?



Shell to poprostu skórka, a tak oryginalnie: The Windows shell is the main graphical user interface in Microsoft Windows. The Windows shell includes well-known Windows components such as the Taskbar and the Start menu. The process that hosts the Windows shell is Explorer.exe.

Czyli w wolnym tłumaczeniu: Windows shell to głowny interfejs graficzny Microsoft Windows. Shell zawiera dobrze znane komponenty takie jak Pasek zadań i Menu Start. Proces, który uruchamia "WS" nazywa się Explorer.exe -tyle ode mnie ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 18:06, tosz napisał:

w którym miejscu można aktywować system ? czy to się odbywa tak samo jak w xp ?

Panel Sterowania -> System i konserwacja (Vista) - > System = Control Panel\System and Security\System
na samym dole okna pod informacjami o systemi i nazwą komputera

Jeśli nie majsterkowałeś przy instalowaniu to system powinien się automatycznie aktywować przy pierwszym połączeniu z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować