Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Który i tak na starcie jest marnowany !! Zamiast zacząć od najważniejszej rzeczy czyli współpracy między CPU/GPU za pomocą Multithread renderingu i Compute shaders(są w końcu 3 profile dla 3 wersji dx) to ja jedynie widzę tylko chrzanienie o tesselacji(bajer z czasów RTCW ale mi nowość!)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ogólnie o dx 11 to gry grami ,ale 11-ka poprawia komunikację pomiedzy cpu a gpu co daje także wzrost kl/s w grach ,nawet na grafikach które obsługują dx 10 oraz dx9. Poprawione zostało zarządzanie dwu - cztero rdzeniowych procesorów ,do tej pory nawet vista nie potrafiła w 100% tego zrobić ,dopiero dx 11 to poprawia i niezależnie czy mamy kartę graficzna obsługującą dx 11 czy nie, windows 7 poprawił wydajność CPU i GPU za sprawą właśnie dx 11 -ki , przy testach różnych gier na takich samych podzespołach komputerowych pod 7-ką gry dostały ok 10% do 25% więcej kl/s ,za sprawą oczywiście dx 11 oraz oczywiscie za sprawą samego windowsa 7 bo jak wiadomo pieknie zarządza pamięcią a to widac na komputerach co maja mało ramu pomimo że win 7 wcale nie jest oszczedny pod wzgledem ramu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią od siebie te wersje windowsa? Kompletnie nie wiem o co chodzi z 32 bit i 64 bit. Którą najlepiej wybrać?

WINDOWS 7 Professional oem 32-bit PL DVD

WINDOWS 7 Professional oem 64-bit PL DVD

WINDOWS 7 Ultimate oem 32-bit PL DVD

WINDOWS 7 Ultimate oem 64-bit PL DVD

WINDOWS 7 Home Premium oem 32-bit PL DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnica między 32 bit i 64 bit jest głównie taka ,że system 64 ma nieco większe wymagania i są problemy z niektórymi programami napisanymi pod systemy 32 bit ,ale potrafi obsłużyć ponad 4GB RAM co się może przydać w niektórych przypadkach !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli juz się mam dzielic errorami z Win 7. . .
Mój ojciec kupił sobie lapka z Win 7 Home Edition. Oczywiście nie miał pojecią (jak większości rzeczy) jak włączyć pokaz slajdów. Odpaliłem i poszedłem do siebie by dokończyć "Jade Empire". Woła. . .schodzę i patrze i cóż to za cudo! Takiego pstrokatego blue screen''a jeszcze w życiu nie widziałem! Kod Matrixa się uaktywnił czy coś. . .problem sie nie powtórzył ale jesli wysypuje takie błedy przy wyświetlaniu slajdów to ja podziękuje za system.

Inna sprawa - co to Windows Shell? Przypomina mi Linuksa i jego powłoke ale cholera - wpisując help żadne komendy sie nie pojawiają. Co to za cudo?

Jesli miałbym go kupic, to tylko dla szachów. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 13:38, Paralax16 napisał:

Jeżeli juz się mam dzielic errorami z Win 7. . .
Mój ojciec kupił sobie lapka z Win 7 Home Edition. Oczywiście nie miał pojecią (jak większości
rzeczy) jak włączyć pokaz slajdów. Odpaliłem i poszedłem do siebie by dokończyć "Jade
Empire". Woła. . .schodzę i patrze i cóż to za cudo! Takiego pstrokatego blue screen''a
jeszcze w życiu nie widziałem! Kod Matrixa się uaktywnił czy coś. . .problem sie nie
powtórzył ale jesli wysypuje takie błedy przy wyświetlaniu slajdów to ja podziękuje za
system.

Inna sprawa - co to Windows Shell? Przypomina mi Linuksa i jego powłoke ale cholera -
wpisując help żadne komendy sie nie pojawiają. Co to za cudo?

Jesli miałbym go kupic, to tylko dla szachów. . .

Używam windowsa 7 od maja tego roku ver beta (do końca lutego można bez problemów korzystać z systemu,potem bedzie sie wyłączał co 2 godziny ale to nie ważne) więc korzystam z tej ver i nie miałem żadnych najmniejszych problemów a jestem graczem , filmy, muza , prace na zajęcia , internet i wiele innych rzeczy ,ani razu nawet się nie zawiesił ani nic , nie wiem co to za laptop ale nie oceniaj systemu po tym ze matrix sie pokazał,jest to system rewelacyjny nawet Linuxowcy są nim zachwyceni a to wrogowie windowsa przecież,ten system jest najbardziej udany ze wzystkich systemów które sie ukazały do tej pory, a do szachów rozłóż plansze i postaw figury ,o wiele przyjemniej sie gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpieczne jest wyłącznie kontroli konta użytkownika całkowicie? Denerwuje mnie to, że nawet przy każdorazowym włączeniu GG wyświetla się komunikat czy chcę włączyć ten program? Może jest jakaś lista, na której można dodać wyjątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 22:13, Sarturias napisał:

Czy bezpieczne jest wyłącznie kontroli konta użytkownika całkowicie? Denerwuje mnie to,
że nawet przy każdorazowym włączeniu GG wyświetla się komunikat czy chcę włączyć ten
program? Może jest jakaś lista, na której można dodać wyjątki?


Tak, jest bezpieczne. Wyłącz całkowicie zaporę windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 09:53, Abi_Dalzim napisał:

Kupiłem wczoraj kompa z W7. Czy wszystkie W7 mają już DX11 od razu czy trzeba instalować?

Ta wszystkie mają jedynie Vista musiała poczekać na update!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ktoś mi powie, jak długo będzie się instalować Seven na komputerze? Oczywiście, zależy to od komputera, ale tak pi razy drzwi...

No i czy w ogóle opłaca się przejść z Visty na niego?

Wiem, że pytania takie, typowe, ale proszę o odpowiedź :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 11:03, Zarajev napisał:

Hej, ktoś mi powie, jak długo będzie się instalować Seven na komputerze? Oczywiście,
zależy to od komputera, ale tak pi razy drzwi...

U mnie to było 19 minut. Na początku przejście z zero procent do jeden procent trwa długo ale potem jak z bicza strzelił.

Dnia 05.12.2009 o 11:03, Zarajev napisał:

No i czy w ogóle opłaca się przejść z Visty na niego?

TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !!!!!!!!!!!!!!

WYWAL VISTE DZIADOSTWO I INSTALUJ BĄDŹ ZA MNIEJSZĄ KASE APGREJTUJ DO SIÓDEMKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 11:06, TetraGramaton napisał:

> Hej, ktoś mi powie, jak długo będzie się instalować Seven na komputerze? Oczywiście,

> zależy to od komputera, ale tak pi razy drzwi...
U mnie to było 19 minut. Na początku przejście z zero procent do jeden procent trwa długo
ale potem jak z bicza strzelił.
> No i czy w ogóle opłaca się przejść z Visty na niego?
TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK
!TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK !TAK
!TAK !!!!!!!!!!!!!!


WYWAL VISTE DZIADOSTWO I INSTALUJ BĄDŹ ZA MNIEJSZĄ KASE APGREJTUJ DO SIÓDEMKI.

O to mi chodziło, dziękuję :)


Edit. Ostatnio pojawiły się newsy jakimś superbłedzie, nazwanym Black Screen of Death. Bać się tego, czy po prostu olać. Pojawił się jakiś klucz, metoda według której ludziom się to trafia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 11:10, Zarajev napisał:

Edit. Ostatnio pojawiły się newsy jakimś superbłedzie, nazwanym Black Screen of Death.
Bać się tego, czy po prostu olać. Pojawił się jakiś klucz, metoda według której ludziom
się to trafia?

Z tego co się orientuję to była wina jakiegoś syfu instalowanego przez ludzi. No i ten Black Screen of Death występuje nie tylko na Win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 10:44, L33T napisał:

Tylko wersja ultimate ma funkcję wirtualizacji Win XP.

Ciekawe bo... Mój Professional też ją ma. I działałaby, gdyby mój procesor obsługiwał wirtualizację :P Chyba że mówisz o wbudowanej funkcji od razu w system, nie o możliwości pobrania z serwera Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 13:07, Numenpl napisał:

różnica między 32 bit i 64 bit jest głównie taka ,że system 64 ma nieco większe wymagania
i są problemy z niektórymi programami napisanymi pod systemy 32 bit ,ale potrafi obsłużyć
ponad 4GB RAM co się może przydać w niektórych przypadkach !!


Problemy? Szczerze mówiąc to nie mam żadnych problemów z systemem 64 bitowym ;) Pewnie sam korzystasz z 32 bitów i troche negatywnie podchodzisz do 64. Jeżeli ktoś ma sporo ramu i kompa odpowiedniego do 64 bitów to osiągnie lepsze rezultaty niż na systemie 32 bitowym.

@xD_ominik

Polecam wpisanie w google przykładowo windows 7 compare versions i znajdziesz znacznie więcej niż tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam dosyć nietypowy problem z Win7... nie mogę napisać na klawiaturze literki "ś" ("s" z kreską) pozostałe polskie znaki wpisuję normalnie (jak widać:) próbowałem zarówno w samym win 7 (wiersz poleceń) jak i w edytorach tekstu i to samo: po nacisnięciu alt i "s" nic się nie dzieje.. ale po przełączeniu klawiatury z polska (programisty) - jakiej obecnie używam - na zwykłą polską jest "ś", ale na tych klawiszach z symbolami po prawej stronie klawiatury (ale nie na numerycznej) czy kto spotkał się z czyms takim? a może winny jest laptop - mam MSI ex625..
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbujemy zrobić lan przez switcha ale póki co nie udaje nam się to. Komputerem udostępniającym neo jest pc z xp a na moim lapie jest win 7. Po udostępnieniu na xpku połączenia (konfiguracja sieci) u mnie nie ma internetu pokazuje się żółte okienko z błędem połączenia. Macie pomysł jak to dostosować? W przypadku dwóch xpków wystarczyło w tym samym czasie skonfigurować sieć w domu i małej firmie i działał. Ponoć komp z Vistą w również miał internet przez tego switcha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bez szukania - masz zapewne kartę grafiki ATI. W panelu sterowania ATI, w zakładce skróty zmień, albo wyłącz używanie kombinacji klawiszy z "c". Zrestartuj komputer. Powinno zadziałać.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować