Zaloguj się, aby obserwować  
Robek_009

Mirror''s Edge - Temat Ogólny

596 postów w tym temacie

Panie i panowie, ME na PC nabyłem przedwczoraj (wersja sklepowa jest z płytą CD z muzą).

Wczoraj przeszedłem jakieś 80% gry (nie ma to jak mieć chorobowe :D ) i mogę podzielić się wrażeniami.

UWAGA: PONIŻSZE TREŚCI MOGĄ ZAWIERAĆ SPOILERY NIEOZNACZONE PRZEZE MNIE.

Po pierwsze - wymagania. Na znanej większości stronce gry-online.pl straszono wręcz niebotycznymi wymaganiami.
Ja sam posiadam Core 2 Duo E6600 przekręconego z 2,4 na 3 GHz, 2 GB RAM w dualu na 800 MHz, płytę główną z chipsetem nForce SLI 650i oraz Asusa 8800 GTS 512 MB w wersji TOP. Wg GOL jest to sprzęt chyba "minimalny" dla tego tytułu.

Z kolei na pudełku - standardowe chyba dziś wymagania MINIMALNE: Pentium 4 GHz, 1 GB RAM, grafika z 256 MB i Pixel Shaderem 3.0.

Tak naprawdę wykręciłem ustawienia tekstur na maksimum, ze średnimi ustawieniami AA i Anizo - gram na DirectX 9.0c. Grafika prezentuje się przemiodnie, HDR jest niesamowity. Właściwie wersja PC niewiele ustępuje konsolowej pod względem grafiki.

Po drugie - sterowanie. Pod tym względem port nie zawodzi, wykorzystuje klawisze używane normalnie w większości FPP i FPS, których rozkład jak najbardziej umożliwia płynną grę i wykonywanie kombosów do akrobacji. Również należy się WIELKI plus.

Po trzecie - dynamika, trudność i gameplay: Super. Nad grą przesiedziałem bite pół dnia z przerwami na toaletę i papierosy. Gra nawet na normalu nie nudzi i jest wymagająca. Jeżeli pamięta się o możliwościach wykonywania różnych kombinacji akrobatycznych i łączenia ruchów, przeszkody nie przyprawiają o wściekliznę, lecz stanowią dobre wyzwanie dla refleksu i myślenia. Walka wręcz jest trudna, ale wykonalna. Tryb "bullet time" nie zawodzi i nie pomaga w sposób przesadny. Jak dla mnie - gameplay bardzo zrównoważony, interesujący i niepozwalający się nudzić.

A teraz MINUSY.
Niestety, NIE MOŻNA WYBRAĆ WERSJI JĘZYKOWEJ PODCZAS INSTALACJI. I to bardzo źle, bowiem spolszczenie jest PORAŻKĄ.
Przeczucia mnie nie myliły - dialogi słabo przetłumaczone, dużo tekstów po polsku jest sknoconych na poziomie szkoły podstawowej. Ruchy ust postaci bardzo rzadko pokrywają się z mową - ja rozumiem, że o to trudno w wersji innej niż oryginalna, ale czasami postaci nie ruszają ustami, a aktorzy mówią, i mówią, i mówią. To naprawdę razi.

Największym minusem w POLSKIEJ wersji ME (bo w angielskiej na Xboxa tak nie ma) jest DŹWIĘK. Powiem wprost: jest on po ch*ju. Dialogi są w połowie NIESŁYSZALNE, cutscenki są o wiele za ciche w porównaniu z resztą gry (ciągle trzeba zgłaśniać). Najbardziej wkurzające jest to, że właściwie niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy - czy na szczycie 50. piętrowego budynku, czy na ulicy, czy w środku betonowego pomieszczenia, SŁYCHAĆ ruch uliczny tak GŁOŚNO, jakbyśmy wylądowali na środku jezdni. Najgorzej to wygląda, gdy stoi się w gabinetach na szczytach drapaczy chmur (czyli sporo od ulicy), a samochody, silniki i syreny ryczą nam koło ucha. ŻENADA. Ryk innych urządzeń, odgłosy tła wcale nie cichną gdy oddalamy się od ich źródła, tylko "zaskakują" nieoczekiwanie lub nagle gasną, jakby wystąpił błąd skryptowania dźwięku. Po prostu masakra.

Przypomnę, że w wersji na konsole dźwięki "chodzą" normalnie. Dla lokalizatorów to chyba był spory problem, żeby zrobić to samo dla wersji PL, co? :P

Jeżeli ktoś chce robić wersje polskie gier, to niech robi je fachowo - albo niech nie robi ich W OGÓLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2009 o 11:06, Everett McGill napisał:

LOL - przewróciła się tylko... i co? :D


Przewraca się i... NIC z tego nie wynika. ;] To mnie właśnie rozwaliło. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 11:15, Sebat1 napisał:


> LOL - przewróciła się tylko... i co? :D

Przewraca się i... NIC z tego nie wynika. ;] To mnie właśnie rozwaliło. xD


GOL "Faktem" serwisów giercowych? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Onet Gry "Faktem" serwisów giercowych xD.
GOL czasami ma dziwne oceny i właśnie takie dziwaczne filmiki ale poza tym nie są źli :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 10:27, Everett McGill napisał:

Niestety, NIE MOŻNA WYBRAĆ WERSJI JĘZYKOWEJ PODCZAS INSTALACJI. I to bardzo źle, bowiem
spolszczenie jest PORAŻKĄ.


Że co proszę?! To niemożliwie, nie chcę w to uwierzyć. Opcja MUSI tam być, ZAWSZE była (czasami trzeba się do niej "dokopać"), czy na pewno niczego nie przeoczyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 15:02, ViPKiNG napisał:

Możliwe, możliwe Assasin''s Creed tak miał i teraz nowy Prince of Persia. Nie ma opcji
przełączenia języka na angielski.


Sęk w tym, że wymienione przez ciebie tytuły nie zostały wydane przez EA - ich gry bowiem ZAWSZE dawały użytkownikowi wybór w tym aspekcie. Stąd moje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 13:28, fearlord napisał:

Wie ktoś kiedy pojawi się demo gry na PC?


Nie ma i najwyraźniej nie będzie.

@Principes:

NIE. Nie ma możliwości wyboru języka gry. I, jak już napisałem, wielka szkoda, bo wersja PL to badziew nie z tej ziemi.

A potem producenci się dziwią czemu ludzie ściągają piraty po angielsku. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:46, qba767 napisał:

A ja słyszałem, że wystarczy w rejestrze wartość języka zmienić z pl na en :)


Teoretycznie jest to możliwe, JEŻELI wersja dostępna u nas w sklepach (czyli PL) zawiera głosy i teksty angielskie. A w to wątpię.

Jeżeli jednak tak jest, to powiedz lepiej w którym miejscu? I z którego klucza niby instalator gry, która NIE JEST jeszcze zainstalowana, ma wyczytać że trzeba postawić ją po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 10:27, Everett McGill napisał:

Panie i panowie, ME na PC nabyłem przedwczoraj (wersja sklepowa jest z płytą CD z muzą).


Tzn. jest jakieś wydanie specjalne only for EMPiK/Media Markt/whatever czy też EA dorzuciło audio do każdego wydania?
EDIT: I oczywiście jak ma się sprawa z DRM-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:02, Lex napisał:

> Panie i panowie, ME na PC nabyłem przedwczoraj (wersja sklepowa jest z płytą CD
z muzą).

Tzn. jest jakieś wydanie specjalne only for EMPiK/Media Markt/whatever czy też EA dorzuciło
audio do każdego wydania?
EDIT: I oczywiście jak ma się sprawa z DRM-em?


Nie... Kupiłem to w środę w eMpiku, gdy mieli i wykładali na półki. W środku jest płyta z muzą (aczkolwiek kijową ;) ).
Co do DRMa - autoryzacja przez internet przy każdym uruchomieniu gry, innych szczegółów nie znam, tzn. nie wiem, na ile instalacji zezwala.
Jest za to funkcja "cofania autoryzacji" dla komputera na którym zainstalowaliśmy egzemplarz, czyli przed instalką na innej maszynie trzeba unieważnić tę instalację - pewnie przez połączenie z serwerem EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


UWAGA: AKTUALIZACJA MIRROR''S EDGE PATCHEM ''INTERNATIONAL'':

Przez przypadek odkryłem, że problemy z dźwiękiem które opisałem powyżej (głośność, przerwy, błędne odtwarzanie w niewłaściwych miejscach) pojawiają się PO INSTALACJI PATCHA. Patch ''international'', który można zainstalować bez problemu na wersji polskiej, daje takie kretyńskie efekty.

Będę informował na bieżąco, czy spieprzony dźwięk nie pojawia się w wersji 1.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku wszelakim zastrzeżeniom dotyczących wymagań Mirror Edge to jest sprawa ostro przesadzona . Na moim kompie:
p4 2.8
Gf7600Gt 256 ddr3
2 gb ram (333mhz)

Gra według wymagań powinna chodzić ledwo na min a tymczasem ja śmigam na high detal . Mam jedno tylko pytanie co do silnika generującego fizykę w grze.
Czy strace wiele wyłączając go ?
Wydaje mi się że to będzie jedynie kwestia zachowania szyb i pudeł podczas strzelaniny - Nie mam pojęcia ale strasznie gra sie obciąza podczas gdy nadleci heli bądz w budynku wpadnie kilku "niebieskich" , widocznie silnik mocno obciaza moj procek , ale z tego co słyszałem tak sie dzieje u wiekszosci i podobno path ma zalatwić sprawe .
Więc , rezygnując z generowania fizyki stracę dużo podczas gry ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować