Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 14:40, likop2 napisał:

MA ktoś info na temat konwentu, podczas którego będą spalane egzemplarze F3 (a jeśli
szczęście dopisze jakiś pracownik bestchedy)?


W domu możesz sobie urządzić. Zaproś kolegów fanboy''ów, popijaj mleko i płacz, że BETHESDA was nie posłuchała..

Dnia 11.11.2008 o 14:40, likop2 napisał:

A poza tym - rozpieprzone miasto, osada położona obok atomówki w kraterze który-wziął-się-znikąd*,
działające metro... i gdzie wy tu widzicie logikę 0.o?


Krater nie wziął się znikąd. Gdybyś dał grze szansę, to pewnie poszedłbyś do tego miasta, porozmawiał z mieszkańcami i poznał jego historię. Wszystko jest tam wyjaśnione. No, ale jeżeli wolisz trollować, to niewiele pomogę.

Jakie działające metro? Gdzie? Nie mam problemu z dostrzeganiem tu logiki. Nie wiem tylko, skąd ty bierzesz swoje informacje?

Dnia 11.11.2008 o 14:40, likop2 napisał:

*Pewnie go wykopali - dramatyczniej wygląda :P. A każą ją rozbrajać nowo przybyłym podejrzanym
typom, bo są samobójcami i chcą popełnić samobójstwo...


Wszystko jest w grze wyjaśnione. Wszystko jest w grze wyjaśnione. Wszystko... <loop mode on>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie trochę denerwuje śródmieście że jest tak perfidnie zawalone normalnie dało by się przejść ale trzeba było utrudnić/nie chciało się komuś i czemu większość tam budynków nie da się zwiedzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:40, likop2 napisał:

MA ktoś info na temat konwentu, podczas którego będą spalane egzemplarze F3 (a jeśli
szczęście dopisze jakiś pracownik bestchedy)?

Naprawdę grupa dojrzałych ludzi (gra dla 18+) ma się spotkać, żeby palić płyty bo gra im się nie podoba? Jak się dowiesz gdzie to będzie to daj znać stosownym władzom; koniecznie trzeba przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się chorób umysłowych. Dziś płyty a jutro kto wie. Lepiej dmuchać na zimne i izolować te najbardziej zakażone głupotą egzemplarze ze społeczeństwa, póki jeszcze tak widoczne są symptomy choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:40, likop2 napisał:

MA ktoś info na temat konwentu, podczas którego będą spalane egzemplarze F3 (a jeśli
szczęście dopisze jakiś pracownik bestchedy)?


Hehe, no tak głupiego pomysłu to już daaawno nie słyszałem ^_^
Gdyby z 60 % FANÓW Fallouta złożyło się po PARĘ dolców to już dawno kupili by prawa do tytułu od BI i w spokoju czekalibyśmy 10 - 15 lat na wymarzonego Fallouta 3.
A tak kupują grę po 30-parę dolców by je spalić ? 0_o
No chyba że piraty będą palić , to co innego.... ;-D
Najmniej śmieszne jest to, że nie można tu użyć hasła: "głupota się szerzy wśród młodzieży" Bo zdecydowana większość fanów Fallouta już się do niej nie zalicza ( jako i ja ;))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ja też skończyłem przed chwilą Fallouta 3. Grało mi się przyjemnie, choć o wiele za krótko. 26 godzin na przejście RPGa?!!? To skandal, biorąc pod uwagę, że Obliviona skończyłem w godzin 60. No i zakończenie w ogóle mnie nie satysfakcjonuje SPOILERY Tyle harowania, tylko po to, żeby ginąć na końcu gierki? Równie dobrze mogłem podejść do pierwszego lepszego kretoszczura i dać mu się zagryźć.KONIEC SPOILERA I bardzo brakuje mi możliwości grania po skończeniu main questa, bo dotychczas Bethesda dawała taką możliwość. A tu klops. Gdyby nie te dwa mankamenty mógłbym powiedzieć, że F3 to gra niemal idealna. A teraz.. no cóż.. i tak jest świetna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:08, Harvenar napisał:

No i ja też skończyłem przed chwilą Fallouta 3. Grało mi się przyjemnie, choć o wiele
za krótko. 26 godzin na przejście RPGa?!!? To skandal, biorąc pod uwagę, że Obliviona
skończyłem w godzin 60. No i zakończenie w ogóle mnie nie satysfakcjonuje SPOILERY Tyle
harowania, tylko po to, żeby ginąć na końcu gierki? Równie dobrze mogłem podejść do pierwszego
lepszego kretoszczura i dać mu się zagryźć.KONIEC SPOILERA I bardzo brakuje mi możliwości
grania po skończeniu main questa, bo dotychczas Bethesda dawała taką możliwość. A tu
klops. Gdyby nie te dwa mankamenty mógłbym powiedzieć, że F3 to gra niemal idealna. A
teraz.. no cóż.. i tak jest świetna. :)


Doskonale ujęte. Dokładnie to samo - jako fan Morrowinda i Obliviona - mam grze do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, podobno w MM jest do kupienia kolekcjonerka F3 za 129,90 zł, a to przecież domyślna cena podstawowej edycji ... Miałem zamiar kupić na gramie za te 99zł i odebrać osobiście w metrze, ale skoro za 30 zł więcej mam pudełko śniadaniowe (hurra! xD) Pip Boya itp to nie wiem czy nie dołożyć ... Muszę się zastanowić :)

Aha i jeszcze cosik: na jakiej wersji językowej gracie? Ja chyba zagram na ang głosy + napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 17:17, RavenSoul napisał:

Gdyby z 60 % FANÓW Fallouta złożyło się po PARĘ dolców to już dawno kupili by
prawa do tytułu od BI i w spokoju czekalibyśmy 10 - 15 lat na wymarzonego Fallouta 3.

Hmmm. Gdybym wiedział, gdyby inni wiedzieli co z tego wyjdzie - stałoby się tak.

Dnia 11.11.2008 o 17:17, RavenSoul napisał:

A tak kupują grę po 30-parę dolców by je spalić ? 0_o
No chyba że piraty będą palić , to co innego.... ;-D
Najmniej śmieszne jest to, że nie można tu użyć hasła: "głupota się szerzy wśród młodzieży"
Bo zdecydowana większość fanów Fallouta już się do niej nie zalicza ( jako i ja ;))

Wiesz - zawsze można zrobić włam do magazynu i tam znaleźć ofiary całopalne... kwestia tego jak ludzie byliby zdesperowani. No ale wtedy rzeczywiście trzeba by było wołać lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:17, Outlander-pro napisał:

Aha i jeszcze cosik: na jakiej wersji językowej gracie? Ja chyba zagram na ang głosy
+ napisy.


Full english. Jakoś tak lepiej buduje mi to klimat (poza tym nie wywołuje dziwnych myśli na temat tego dlaczego w Ruinach Waszyngtonu wszyscy gadają po polsku:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończone w 23 godziny, postać miała ledwie 15 level. Niestety główny quest jakoś szybko się skończył i niektórych lokacji nie zdążyłem nawet odwiedzić! Już po wizycie w Rivet City miałem sprzęt, który pozwalał mi rozwalać niemal każdego wroga jednym strzałem (karabin plazmowy androida), b. wysoką retorykę i otwieranie zamków, przez co rozgrywka stała się banalnie prosta (Enklawa to spacerek, jedna kula=jeden trup, nie wiedziałem, że Normal to tak naprawdę very easy). I samo dodanie HP przeciwnikom nie rozwiązałoby problemu: należało lepiej (w odpowiednim czasie i o odpowiednich parametrach) wprowadzać nowych przeciwników i nowe wyposażenie, uzasadniając to też rozwojem fabuły.

Ogólnie gra jest ciekawa, jak się okazało, widok z oczu bohatera jest miłą odmianą w serii i wyszedł jej na dobre. Świat jest odpowiednio brudny i zniszczony, a jednocześnie urzeka. Nowy VATS to trafne rozwinięcie systemu z F1 i 2, które dobrze przystosowało go do kanwy FPSowej. Uważam jednak, że powinno być znacznie trudniej zabić wroga nie korzystając z VATSa. Poza tym po jakimś czasie latające zwłoki i członki zaczynają drażnić - powinno być tego zdecydowanie mniej.

Najważniejsze: questy. Mam mieszane uczucia. Są questy gorsze (wszystkie "przynieś mi coś") i lepsze (krypta 112, mrówki w metrze - bardzo wielowątkowy quest). Są też jednak lokacje zupełnie pozbawione sensu: zbyt wiele przestrzeni w stosunku do małej ilości treści (nie rozwijały historii świata i postaci tak, jak powinny). W F2 chciałem wejść do każdego budynku, porozmawiać z każdym - tutaj w niektórych lokacjach miałem ochotę jak najszybciej przebiec obok. Często też brakuje jakiejś głębi i prawdziwego wkładu w historię świata w tekstach znajdowanych w komputerach, na holotaśmach, itd. Podsumowując akapit: gorzej niż w poprzednich częściach, ale i tak całkiem nieźle.

Poważnym błędem jest mechanika gry związana z przebiegiem części questów: postacie mówią o czymś, o czym wiedzieć nie powinny, nie reagują na zdarzenia, które powinny chociaż jakoś skomentować (mutant w siedzibie BS? - nikt go nawet nie zauważył! - a pasował tam jak murzyn na spotkaniu kkk), nie mówiąc już o questach niedokańczalnych. Kiepskie teksty bohatera do wyboru to kolejny duży(!) minus i krok wstecz w porównaniu do protoplastów. Oczywiście duży udział w tym negatywnym odbiorze ma amatorskie tłumaczenie i nędzny dubbing cenegi! (moja ulubiona, ale najmniej poważna, wpadka: po wypowiedzi jednej z postaci słychać głos kogoś w studio! - niestety nie pamiętam już u kogo to było, chyba w Cytadeli) Dzięki choć CDP, że zgodzili się użyczyć swojego twórczego rozwinięcia skrótu GECK :)

Radio to świetny pomysł! Miło słuchać , jak audycja rozwija się wraz z naszymi poczynaniami. Szkoda tylko, że nie do końca dopracowano ten gadżet: czasem dobór tekstów i piosenek jest zbyt losowy. Brakuje mi też wielu małych, lokalnych stacyjek, które pokazywałyby jak zmienia się karma bohatera w danej lokacji wraz z naszymi poczynaniami.

Brakuje mi trochę niegrzecznych motywów: krwi jest aż za dużo, ale inne tabu pozostały nienaruszone (albo prawie nienaruszone). W Megatonie aż się prosiło o skomentowanie religii w ogóle, przy okazji kultu atomu; dzieci w Latarence mogłyby się bronić przed dorosłymi z zupełnie innego powodu niż dlatego, że chcą się bawić (jakieś ponure nawiązanie do przestępstwa pedofilii - pomyślcie, jaki wspaniały quest o wielu rozwiązaniach w celu uzyskania dostępu można by stworzyć - ja wszedłem na retorykę i wcale mnie ta lokacja nie zachwyciła).

Moja ocena końcowa: 4/6. Dosyć dobra, ale zbyt mainstreamowa jak na Fallouta!

PS: Mam nadzieję, że gdzieś tam na pustkowiach jest działający samochód lub motocykl, tylko ja go po prostu nie odkryłem - inaczej odejmuję jedno oczko :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 03:18, Karharot napisał:

Z postów napisanych w tym temacie wnioskuję że niestety nie.



eee to lipa, czyli wątek główny trza zostawić na sam koniec ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy wy tez macie problemy z radiem? mianowicie ze stacja republikanskiej ameryki ludowej czy jakos tak ktora u mnie za kazdym razem w tym samym momencie wywala gre z bledem protection error? Czy macie po zainstalowaniu fallouta 3 w windzie xp w panelu sterowania windows cardspace??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam 2 pytania:
1. Czy powstał już jakiś mod, który pozwala zabijać dzieci?
2. Czy w świecie F3 są jeszcze jakieś miasta podobne do Megatona?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 09:39, Indrid Cold napisał:

Mam pytanie: czy wy tez macie problemy z radiem? mianowicie ze stacja republikanskiej
ameryki ludowej czy jakos tak ktora u mnie za kazdym razem w tym samym momencie wywala
gre z bledem protection error?


U mnie jest tak samo (właśnie parę godzin temu się z tym zetknąłem) tyle że nie informuje mnie o żadnym błędzie a po prostu wychodzi do windy. Obszedłem to nie słuchając tego radia - może naprawią to w patchu a póki co mam wrażenie że i tak niewiele to radio daje bo można je odbierać na bardzo małym obszarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 00:53, artur12345 napisał:

PS: Mam nadzieję, że gdzieś tam na pustkowiach jest działający samochód lub motocykl,
tylko ja go po prostu nie odkryłem - inaczej odejmuję jedno oczko :>


Spokojnie odejmuj, ja też nie odkryłem :) A szkoda...
A co do reszty t masz rację - pełno niewykorzystanego potencjału w questach i świecie. Wszystko aby tylko przypadkiem czegoś nie utrudnić i żeby wszyscy wszystko zroumieli. Nawiązania do przykładowej pedoflii mogłby okazać się zbyt mądre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować