Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 17:34, Carl92 napisał:

Mam internet z kablówki w komputerze oraz laptopa. Chciałbym również korzystać z neta
na lapie podczas połączenia z netem, ale połączenie nie może zostać wykryte przez to,
ze internet korzysta z tylko jednego adresu MAC czyli z tego z komputera. I mam pytanie
czy jest możliwość zmiany numeru MAC karty sieciowej w Laptopie? A jak tak to w jaki
sposób?


Jest bardzo prosty sposób:
Panel sterowania->Połączenia siecowe->prawoklik na kartę sieciową->właściwości->Konfiguruj->Zaawansowane->Adres sieciowy (albo network adress)->Wpisujesz nowy adres MAC (bez spacji itd.). Klikasz OK i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 17:38, ziptofaf napisał:

Jest bardzo prosty sposób:
Panel sterowania->Połączenia siecowe->prawoklik na kartę sieciową->właściwości->Konfiguruj->Zaawansowane->Adres
sieciowy (albo network adress)->Wpisujesz nowy adres MAC (bez spacji itd.). Klikasz
OK i gotowe.

Zrobiłem tak i wpisałem poprawny numer MAC i nadal laptop nie może nawiązać połączenia? Co jeszcze można zrobić? Tym bardziej, że dwa komputery nie korzystają z łącza w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:03, Carl92 napisał:

Zrobiłem tak i wpisałem poprawny numer MAC i nadal laptop nie może nawiązać połączenia?
Co jeszcze można zrobić?


Konkretniej opisz swój problem - przede wszystkim, czy laptop łączy się przez Wifi, czy przez zwykły kabel sieciowy.

PS Jeżeli dwa kompy mają ten sam adres MAC, to tylko jeden z nich będzie miał internet - na zasadzie "kto pierwszy lepszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:07, ziptofaf napisał:

PS Jeżeli dwa kompy mają ten sam adres MAC, to tylko jeden z nich będzie miał internet
- na zasadzie "kto pierwszy lepszy".

Oby dwa kompy łącza się przez kabel sieciowy, a jak podłączam kabel do laptopa odłączam do kompa czyli powinno być ok, laptop próbuje nawiązać połączenie, ale po chwili wyskakuje komunikat z ograniczeniem łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:10, Carl92 napisał:

Oby dwa kompy łącza się przez kabel sieciowy, a jak podłączam kabel do laptopa odłączam
do kompa czyli powinno być ok, laptop próbuje nawiązać połączenie, ale po chwili wyskakuje
komunikat z ograniczeniem łącza.


Widzę kilka rozwiązań:
1.) Przypisać laptopowi ten sam adres MAC, co PC-towi (sprawdzić MAC PC-ta możesz w ten sposób: start
->uruchom->cmd->ipconfig /all). Wtedy jeden komp jednocześnie będzie mógł mieć internet.
2.) Program WinRoute Lite - podłączasz laptopa do PC-ta (PC musi mieć jedną wolną kartę sieciową), konfigurujesz Winroute''a i teraz PC będzie udostępniał internet laptopowi. Wada: WinRoute za darmo dostępny jest tylko 30 dni (ale istnieją pewnie jakieś alternatywy)
3.) Router. Cena ok. 80 zł. Zmieniasz w nim adres MAC na ten, jaki ma PC i teraz kabel z internetem podłączasz do niego. A oba kompy do routera. I masz internet na obu ;)

Sam problem pojawia się dlatego, że dostawca internetu ograniczył go tylko dla kompów z odpowiednimi adresami MAC. I tylko one dostaną odpowiedni IP, który pozwala na korzystanie z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:17, ziptofaf napisał:

> Oby dwa kompy łącza się przez kabel sieciowy, a jak podłączam kabel do laptopa odłączam

> do kompa czyli powinno być ok, laptop próbuje nawiązać połączenie, ale po chwili
wyskakuje
> komunikat z ograniczeniem łącza.

Widzę kilka rozwiązań:
1.) Przypisać laptopowi ten sam adres MAC, co PC-towi (sprawdzić MAC PC-ta możesz w ten
sposób: start
->uruchom->cmd->ipconfig /all). Wtedy jeden komp jednocześnie będzie mógł mieć

internet.
Zrobiłem tym sposobem i zmieniłem MAC na taki sam jak w Laptopie i laptop nie może się połączyc.
Ale zamówiłem na allegro routera Wi-Fi + karte Wi-Fi do laptopa i zobaczę co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:21, Carl92 napisał:

Zrobiłem tym sposobem i zmieniłem MAC na taki sam jak w Laptopie i laptop nie może się połączyc.

Ja bym zmienił na taki sam jak w PC-cie :)

Dnia 06.09.2008 o 18:21, Carl92 napisał:

Ale zamówiłem na allegro routera Wi-Fi + karte Wi-Fi do laptopa i zobaczę co z tego wyjdzie.

Powinno być OK - wystarczy, że odpowiednio skonfigurujesz router (np. dasz mu odpowiedni MAC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:24, ziptofaf napisał:

> Zrobiłem tym sposobem i zmieniłem MAC na taki sam jak w Laptopie i laptop nie może
się połączyc.
Ja bym zmienił na taki sam jak w PC-cie :)
> Ale zamówiłem na allegro routera Wi-Fi + karte Wi-Fi do laptopa i zobaczę co z tego
wyjdzie.
Powinno być OK - wystarczy, że odpowiednio skonfigurujesz router (np. dasz mu odpowiedni
MAC).

No właśnie tak zrobiłem przepisałem MAC z kompa stacjonarnego na karteczke :) i według intrukcji zmieniłem i wpisałem go do laptopa, nawet IP się zmieniło w laptopie na takie samo jak w kompie (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:35, Carl92 napisał:

No właśnie tak zrobiłem przepisałem MAC z kompa stacjonarnego na karteczke :) i według
intrukcji zmieniłem i wpisałem go do laptopa, nawet IP się zmieniło w laptopie na takie
samo jak w kompie (?)


I nadal nic? Podejrzewam uszkodzoną kartę sieciową - skoro został przypisany poprawny adres IP, to wszystko powinno działać jak trzeba. Ale najpierw warto jeszcze wejść w połączenia sieciowe (na laptopie, rzecz jasna) i wybrać opcję "Konfiguruj sieć w domu lub firmie". W jednym miejscu warto wybrać opcję "ten komputer łączy się z internetem przez lokalną bramę, bądź inny komputer". Najczęściej pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:43, ziptofaf napisał:

I nadal nic? Podejrzewam uszkodzoną kartę sieciową - skoro został przypisany poprawny
adres IP, to wszystko powinno działać jak trzeba. Ale najpierw warto jeszcze wejść w
połączenia sieciowe (na laptopie, rzecz jasna) i wybrać opcję "Konfiguruj sieć w domu
lub firmie". W jednym miejscu warto wybrać opcję "ten komputer łączy się z internetem
przez lokalną bramę, bądź inny komputer". Najczęściej pomaga :)

Spróbuje to ja jak nic nie pomoże to dzwonie do Kablówki i ich delikatnie mówiąc opierniczę :)
PS. Karta sieciowa na 100% działa u kolegi sprawdzałem (ma radiówkę) i działało bez żadnego zarzutu od razu się połączyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, ale ja głupi jestem aż się wstyd przynać końcówke kabla odłączałem od modemu a nie od kompa i dlatego net nie działał xD sposób z MAC działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z netem Vectry. Mianowicie od dłuższego czasu co chwilę się rozłącza. Czasem chodzi dłużej czasem krócej. Ale dzisiaj pobił rekord. Co 5min. się rozłącza. Masakra..... A najdziwniejsze jest to że w panelu sterowania stan połączenia jest wzorowy a na modemie świecą się wszystkie lampki (zazwyczaj gdy net padał przestawały się świecić i mrugały). Nie wiem co zrobić. Robiłem nawet formata ale i to nie pomogło. By przywrócić internet trzeba wyłączyć i włączyć kartę sieciową. Ale jest to kłopotliwe i nie wystarcza na długo. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze internetu, ale umowa z obecnym operatorem kończy mi się dopiero w styczniu. Chciałbym się mniej więcej ogarnąć przed styczniem, żeby mieć jasną sytuację i mam nadzieję, że w nowym roku będzie jakaś zmiana w cennikach. Z tego co widziałem w moim mieście ciekawe oferty mają Netia i TP. Chciałbym, żeby internet ładnie śmigał, a abonament nie przekraczał 80 zł, dlatego, że nie mam telefonu stacjonarnego i chyba musiałbym płacić opłatę za utrzymanie linii. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli mieszkasz w dużym mieście to poszukaj oferty z UPC. Za 69PLN masz łączek 2mb/384kb. Nie jest wymagane żadne łącze telefoniczne (jak w przypadku Netii i TP), za które trzeba dodatkowo płacić (dodatkowe ~30PLN miesięcznie). Używam takiego łącza od ponad dwóch lat i nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 20:07, mrosi napisał:

Jeśli mieszkasz w dużym mieście to poszukaj oferty z UPC....

Szkoda właśnie, że u mnie UPC nie ma, bo z chęcią bym wziął, a tak to pozostaje tylko Netia albo TP ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rozejrzyj się za prywatnymi usługodawcami. Jeśli mieszkasz nawet w małym mieście to takowi są. Na pewno będzie taniej niż w TP i Netii. Tam abonament za Internet (razem z abonamentem za dzierżawę łącza - bo i tak musisz to płacić) wyniesie minimum 80PLN. A tak możesz liczyć, że zamkniesz się w 50PLN, no góra 60PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 07:36, mrosi napisał:

Rozejrzyj się za prywatnymi usługodawcami...


Chętnie ze swoją radiówką bym został, ale operator na razie oferuje tylko 512kb/s. No nic, zobaczę jak sytuacja będzie się przedstawiać w styczniu. Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z internetem w UPC. Otóż 2 tygodnie temu podpisałem nową umowę i teraz zamiast internetu 1,5mbps mam mieć 10mbps. Tego szybkiego internetu wciąż nie ma a gdy dzwonię do serwisu to mówią że wszystko w porządku u nich wygląda i że nie wiedzą czemu tak się dzieje. Reklamacja już do nich napisana. Czy to może być wina sprzętu albo oprogramowania na moim komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować