kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2014 o 21:40, Gumisiek2 napisał:

W cyklu "Najlepsze gry 1996-2014" znalazł się nawet taki tytuł, jak Bully (który był
dobrą grą, ale rzyci nie urywał), ale już żaden z Gothików nie zasłużył sobie w nim na
trochę miejsca. Widać 9/10 dla trzech gier z serii to za mało, żeby o nich wspomnieć
:D


Gothik cieszy sie swiatowa slawa w Polse i Niemczech... i chyba tylko tam. Fakt, ze mozna bylo chociaz jedna czesc "w imie zasad" dac, ale tak czy siak jesli po drugiej-trzeciej selekcji masz w spise 30-40 tytulow w danym roku, a wejsc moze z 15 max, to zawsze beda jakies ofiary tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2014 o 21:43, Morrdin napisał:

/ciach / odp na 2 posta
Problemem jest jak to kolega wyżej wspomniał że Berlin wyolbrzymił negatywne aspekty
tej gry przy jednoczensym pominięciu zalet ( w Dark souls 2 zrobił odwrotnie swoją drogą


Tak sie sklada,ze z jego ocena obu tych gier sie nie zgadzam w zadnym stopniu. Co jednak nie przeszkadza mi w niczym. Po prostu mam zupelnie inne zdanie.

Dnia 04.06.2014 o 21:43, Morrdin napisał:

) Słaba fabuła ? jest ona lepsza niż w większości fps-ów na rynku z Cod-ami na czele.


Jesli mowa o "wciagalnosci" to jest niezla, jesli sprobujemy poddac ja logicznej analizie to sie robi rzeznia.

Dnia 04.06.2014 o 21:43, Morrdin napisał:

Co do reszty jego zwymyślonych wad rozpisałem się już gdzieś wyżej. Nie mówie że nie
może on mieć swojego zdania jeśli jednak zdecydowana większośc ludzi nie zgadza sie
zarówno oceną JAK i co ważniejsze TREŚCIĄ jego recenzji to mam prawo wątpić w jego rzetelnośc


BO MYSLI INACZEJ NIZ JA/MY! Wiec jest nierzetelny! Albo glupi! Albo przekupiony! :)

Dnia 04.06.2014 o 21:43, Morrdin napisał:

. Jako przykład mogę podać Autor enki ocenił na 7 watch dogs z którym kompletnie się
nie zgadzam ale odpowiednio to uzasadnił i wytknął rzeczywiste wady jakie są w tej grze
czego nie moge powiedzieć o recenzji Wolfa


Berin jako fan staroszkolnych FPSow (ciagle gra w pierwszego Quake i Dooma) nie lubi gdy wspolcesne FPS UDAJA ze sa staroszkolne, a w istocie niewiele z nimi maja wspolnego - i stad krytyczna ocena Wolfa. A jakie sa/byly prawdziwe staroszkolne shootery, to opisze w publicystyce w nastepnym numerze, bo wkurza go, ze wielu uwaza, iz nowy Wolf to oldskul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz. Gothic 3 to było istne pośmiewisko w dniu wydania. Gra tragiczna, zabugowana, nudna, pusta, wypełniona questami godnymi azjatyckich mmo i tak wspaniałym systemem walki, gdzie największe zagrożenie stanowił wilk, który zarówno na 10 jak i 80 poziomie mógł ci zrobić stun locka i zagryźć na śmierć.

Możecie mieć tragiczny gust, ale nie próbujcie wmówić, że ta gra była dobra. A już tym bardziej, że była taka w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 12:47, Heartbreaker napisał:

W dniu premiery to faktycznie gra nie był a dobra, ale już po paru fanowskich łatkach
w Gothica 3 grało się wyśmienicie :)

Dokładnie. A gry się nie ocenia po tym co zrobili fani, tylko po tym co zrobił dev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 12:21, TojaSmuggler napisał:

Gothik cieszy sie swiatowa slawa w Polse i Niemczech... i chyba tylko tam.


Słowo światową zastąpiłbym raczej "ogromną". Każ jakiemuś graczowi podać tytuł dowolnej gry cRPG w czasie trzech sekund, a następnie zobacz, ilu z nich odpowie "Gothic", a ilu "Dragon Warrior VII", "Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi" (nad tym tytułem akurat ubolewam, gdyż jest świetny, ale znany niewielkiej grupie osób), "Kingdom Hearts" czy "Vampire: The Masquerade - Bloodlines" (jak być może zauważyłeś, jest tu kilka przykładów wyłącznie z gier zamieszczonych na Waszej liście).

BTW. Mówisz o światowej sławie, a wymieniasz Jade Empire, która ani się nie sprzedała (finansową klapą nie była, ale kokosów też nie zarobiła), ani nie była rewolucyjna, ani nie jest szeroko znana w naszym kraju? No ale to przecież gra BioWare, więc, jak sam piszesz poniżej, "w imię zasad" ;-)

Fakt, ze mozna

Dnia 09.06.2014 o 12:21, TojaSmuggler napisał:

bylo chociaz jedna czesc "w imie zasad" dac, ale tak czy siak jesli po drugiej-trzeciej
selekcji masz w spise 30-40 tytulow w danym roku, a wejsc moze z 15 max, to zawsze beda
jakies ofiary tego.


Mieliście na to trzy, a nawet cztery okazje. O ile umieszczenie Gothika III w top gier 2006 roku mogłoby spotkać się z płaczem, bo "tyle bugów" (tak jakby Arcanum i Vampire były od nich wolne. Płaczkom przypominam, że tej drugiej gry nie dało się ukończyć bez odpowiedniego patcha.), o tyle w 2001 roku śmiało można było umieścić pierwszego Gothika jako w zasadzie rewolucyjną grę (uproszczenie rozwoju postaci, ogromny, żyjący świat), od której w Polsce zaczął się szał na Gothiki. Rok później mieliśmy Gothic II jako doskonały przykład tego, jak powinien wyglądać sequel. Nic nie zmieniamy, niczego nie przebudowujemy, a jedynie rozbudowujemy. Kolejny rok i mamy dodatek do Gothica II, który jest doskonale wręcz wpleciony w podstawkę. To nie Diablo II (z całym szacunkiem do jednej z moich ulubionych gier), w którym to tytule dodatek ograniczał się do dodania nowego rozdziału na końcu. A jak w 2003 roku mieliście za mało miejsca, to mogliście umieścić dodatek w 2005 roku, w którym to wyszedł on w Polsce. Tymczasem mamy tam tak na siłę wrzucone tytuły, jak Call of Cthulhu, Condemned czy Psychonauts. Nie umniejszając tym grom, są one tylko bardzo dobre. Myślałem, że do obecności w liście top gier danego rocznika potrzeba czegoś więcej, niż bycia dobrym, rzemieślniczym produktem.

To co, w 2011 roku widzimy Skyrima? Kij, że uproszczono wszystko, co można było uprościć i zrobiono z tego Morrowinda w wersji 0.9. FUS-RO-DAH skurczybyki, no i przecież są smoki, których wcale nie było prawie 10 lat temu w drugim Gothiku. A jak kogoś nie przekonują te argumenty, to umieścimy Skyrima, bo to część serii TES, więc trzeba wspominać o tych tytułach, nawet jeżeli znajduje się wśród nich taki potworek jak Oblivion, w którym jeden nietrafiony patent zwany level scalingiem psuł całą przyjemność z rozgrywki. No ale jaka tam była grafika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 12:58, Dared00 napisał:

Dokładnie. A gry się nie ocenia po tym co zrobili fani, tylko po tym co zrobił dev.

Przecież to kompletna bzdura. Gra ma być dobra a kto odpowiada za jej jakość to kwestia trzeciorzędna. Równie dobrze mogły by ją robić krasnoludki, co za różnica? W tym miejscu nie bronię samego Gothica 3 (bo grałem w niego w wersji „czystej” więc nie wiem co zdziałała społeczność, a wracać do niego nie mam ochoty) tylko np. wspominane już w tej dyskusji Vampire The Masquerade: Bloodlines. Świetny przykład co najmniej bardzo dobrej gry, ale dopiero po spatchowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 12:26, TojaSmuggler napisał:

Jesli mowa o "wciagalnosci" to jest niezla, jesli sprobujemy poddac ja logicznej analizie
to sie robi rzeznia.

Tak ale i tak jest lepsza niż to co rok serwuje nam się w kolejnych COD-ach a w fpsie ważne żeby wciągała .

Dnia 09.06.2014 o 12:26, TojaSmuggler napisał:

BO MYSLI INACZEJ NIZ JA/MY! Wiec jest nierzetelny! Albo glupi! Albo przekupiony! :)

Niech odpowiednio uargumentuje swoją ocenę bo z recenzji wolfa wynika tyle co nic . A powodem więksości wad jest to że on nie potrafi odpowiednio grać w tą grę ( płacz w recenzji nad tym że częśc gry da się przejśc skradankowo . Podkreślam tak długo jak jest to tylko JEDNA z możliwości na przejście gry to nie powinno być traktowane jako wada )

Dnia 09.06.2014 o 12:26, TojaSmuggler napisał:

Berin jako fan staroszkolnych FPSow (ciagle gra w pierwszego Quake i Dooma) nie lubi
gdy wspolcesne FPS UDAJA ze sa staroszkolne, a w istocie niewiele z nimi maja wspolnego
- i stad krytyczna ocena Wolfa. A jakie sa/byly prawdziwe staroszkolne shootery, to opisze
w publicystyce w nastepnym numerze, bo wkurza go, ze wielu uwaza, iz nowy Wolf to oldskul.

Skoro on znowu coś będzie pisał w następnym numerze to mam powód żeby go nie kupić. PS może następnym razem niech ocenia tytuł za to jaki jest a nie ocena 5 za to iż nowy Wolf to nie taki oldskul jaki sobie wyobrażał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w ramach dygresji - o ile Condemned faktycznie można się mylić (spory szum w zapowiedziach a nawet nie zauważyłem kiedy wyszła), tak o Pscyhonauts warto było wspomnieć (choćby dlatego że ciągle ludzie czekają na kontynuację, czyli chyba coś w sobie ten tytuł miał). A Call of Cthulhu akurat miało jak dla mnie niesamowity klimat i przykuł mnie do monitora jak żadna inna gra swego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 00:03, tykus napisał:

Tak tylko w ramach dygresji - o ile Condemned faktycznie można się mylić (spory szum
w zapowiedziach a nawet nie zauważyłem kiedy wyszła), tak o Pscyhonauts warto było wspomnieć
(choćby dlatego że ciągle ludzie czekają na kontynuację, czyli chyba coś w sobie ten
tytuł miał). A Call of Cthulhu akurat miało jak dla mnie niesamowity klimat i przykuł
mnie do monitora jak żadna inna gra swego czasu.

Uwierz, że nie tak bardzo, jak setki tysięcy Polaków Gothic 2. Zupełnie nie rozumiem braku tej gry w zestawieniu, a obecności co poniektórych, nic nie wnoszących i nie mówiących tytułów. Ale to w końcu CDAction...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sam spędziłem sporo czasu na wszystkich Gothicach od Piranii (innych bałem się ruszać), ba, swego czasu sam pisałem sporo w tematach poświęconych tym grom na tymże forum. Że z CDA nie wstawili - trudno, ich ranking, ich głosy. Umniejsza to w jakiś sposób tym grom? Nie sądzę.
Żeby nie było - CDA nie usprawiedliwiam, ale po prostu dziwią mnie (i trochę bawią) aż takie kontrowersje wokół tego. To tylko kolejny nieznaczący ranking, spokojnie ;)
@ToJaSmuggler - w Gothica też na Białorusi się sporo zagrywało, potwierdzone info :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 13:31, Gumisiek2 napisał:

> /.../", "Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi" (nad tym tytułem akurat
ubolewam, gdyż jest świetny, ale znany niewielkiej grupie osób), "/.../

Sprawdzę, czy rzeczywiście to taka świetna gra. Mam ją od dawna, ale jakoś grałem w inne gry, a o tej zupełnie zapomniałem.
Niezależnie od tego zawsze mówię, że wszystkie trzy Gothic''i są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz Fallouta, będziesz wniebowzięty. Jeżeli nie... Cóż, ja nie przepadam ani za Falloutem (nie to, że nie lubię tej serii, ale nie uznaję jej za Mesjasza gier lat 90-tych), ani za steampunkiem, a w Arcanum grałem wiele, wiele godzin, bo gra jest po prostu świetna. Myślę, że nie pożałujesz zagrania w ten tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 15:26, tykus napisał:

Spoko, sam spędziłem sporo czasu na wszystkich Gothicach od Piranii (innych bałem się
ruszać), ba, swego czasu sam pisałem sporo w tematach poświęconych tym grom na tymże
forum. Że z CDA nie wstawili - trudno, ich ranking, ich głosy. Umniejsza to w jakiś sposób
tym grom? Nie sądzę.
Żeby nie było - CDA nie usprawiedliwiam, ale po prostu dziwią mnie (i trochę bawią) aż
takie kontrowersje wokół tego. To tylko kolejny nieznaczący ranking, spokojnie ;)
@ToJaSmuggler - w Gothica też na Białorusi się sporo zagrywało, potwierdzone info
:P


Pogadalem z autorem, z ciekawosci, mowil ze przy Risenie odda hold calemu cyklowi (choc oczywiscie beda kontrowersje, ze czemu Risen, i Risen to nie Gothik :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 20:56, shoad napisał:

Gdzie jest plik z polskimi napisami do gry Stacking?


Gra nie posiada polskiej wersji językowej z tego co się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 20:56, shoad napisał:

Gdzie jest plik z polskimi napisami do gry Stacking?

W opisie cd-action 07/2014 jest napisane na str.127 :wersja pl. napisy,podobnie jak u Smugglera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 21:26, shoad napisał:

> Gdzie jest plik z polskimi napisami do gry Stacking?
W opisie cd-action 07/2014 jest napisane na str.127 :wersja pl. napisy,podobnie jak u
Smugglera


być może wkradł się tam błąd, bo zauważ, że nawet na okładce pozostałe tytuły mają dopisek PL a Stacking nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą pełną wersją w nadchodzącym numerze CD-Action jest Costume Quest w angielskiej wersji językowej. Gra wymaga Steama.

Dodatkowo w numerze znajdzie się zaproszenie/kod/cokolwiek umożliwiające dostęp do beta testów polskiej wersji Might & Magic: Heroes Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się