kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2008 o 00:18, Magyk napisał:

Może od enkiego .Dla mnie ten autor jest do kitu, jak widzę jego teksty to autentycznie
zaczynam się wstydzić(głupio to przenieść na klawiaturę , i źle wygląda, ale naprawdę...)


Początkowo też mi się nie spodobał, ale z czasem się do niego przekonałem. Ciekawie pisze, ale czekam na dłuższe teksty jego autorstwa.

Dnia 28.08.2008 o 00:18, Magyk napisał:

Drugie - znaczne uszczuplenie funduszy (...)


Oj, nie przesadzaj, 15 zł miesięcznie to naprawdę niewiele. Odkładaj codziennie 50 groszy, samo się uzbiera ;] .

Dnia 28.08.2008 o 00:18, Magyk napisał:

Trzecie - Gamewalker, i teksty ludzi obok niego, cóż to też mi się niezbyt podobają,
zazwyczaj jeżeli jest to polityka ( dawno nie była, i dawno już tam nie zaglądałem) jest
kochaj po nienawidź pisu, cóż pisiorem nie jestem ale to też mi zaczęło przeszkadzać....


Tutaj się zgadzam, uważam, że w piśmie o takiej tematyce nie powinno się poruszać spraw związanych z polityką.

Dnia 28.08.2008 o 00:18, Magyk napisał:

Siódme i ostatnie - delikatna (ledwo wyczuwalna) symbioza CDP z CDA , nie chodzi o inseider
bowiem wiem że to reklama.


Tutaj również się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 09:26, xDeuSx napisał:

> Może od enkiego .Dla mnie ten autor jest do kitu, jak widzę jego teksty to autentycznie

> zaczynam się wstydzić(głupio to przenieść na klawiaturę , i źle wygląda, ale naprawdę...)


Początkowo też mi się nie spodobał, ale z czasem się do niego przekonałem. Ciekawie pisze,
ale czekam na dłuższe teksty jego autorstwa.

Próbowałem,nie jestem sado-maso

Dnia 28.08.2008 o 09:26, xDeuSx napisał:


> Drugie - znaczne uszczuplenie funduszy (...)

Oj, nie przesadzaj, 15 zł miesięcznie to naprawdę niewiele. Odkładaj codziennie 50 groszy,
samo się uzbiera ;] .

Trzeba umieć... Mieć samozaparcie...

Dnia 28.08.2008 o 09:26, xDeuSx napisał:


> Trzecie - Gamewalker, i teksty ludzi obok niego, cóż to też mi się niezbyt podobają,

> zazwyczaj jeżeli jest to polityka ( dawno nie była, i dawno już tam nie zaglądałem)
jest
> kochaj po nienawidź pisu, cóż pisiorem nie jestem ale to też mi zaczęło przeszkadzać....


Tutaj się zgadzam, uważam, że w piśmie o takiej tematyce nie powinno się poruszać spraw
związanych z polityką.

Cóż, zajmuję się w prywatnym życiu dużo tym, ale chciałbym odpocząć, chociaż tam...I nie sądzę że tylko ja.

Dnia 28.08.2008 o 09:26, xDeuSx napisał:


> Siódme i ostatnie - delikatna (ledwo wyczuwalna) symbioza CDP z CDA , nie chodzi
o inseider
> bowiem wiem że to reklama.

Tutaj również się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 01:37, Magyk napisał:

A dla mnie nie, chociażby piw...oranżada jest tańsza...

Ja omijam alkohol szerokim lukiem < MODE: zdrowy tryb zycia ON> ;> oranzade rowniez nie pije, wiec dla mnie rzeczywiscie po glebszym zastanowieniu wychodzi na to ze CDA jest najtansza przyjemnoscia.

Dnia 28.08.2008 o 01:37, Magyk napisał:

A mnie to irytuje, typowy temat "zapchajdziura"

to po prostu to ignoruj, nic ciezkiego...

Dnia 28.08.2008 o 01:37, Magyk napisał:

Zgadzam się, tyle że tradycyjna prasa ma coraz MNIEJ zalet

Tu bym sie natomiast nie zgodzil ale to jest kwestia gustu i podejscia do sprawy.

Dnia 28.08.2008 o 01:37, Magyk napisał:

Nie tyle wyższy co nie udawali ludzie profesorów różnych i uczonych nt. skinologii

Chca na siebie zwrocic uwage, tu nie ma co ukrywac.
Ale jest prosty sposob na to: Nie chcesz to nie czytah ;)
Prawda ze proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy we wrześniowym CDA – w sprzedaży od 2.09. Jak co roku jest on nieco grubszy niż zwykle (całe 164 strony) i zapakowany w srebrny worek, a do tego oprócz „2x większego DVD” zawiera dodatkową porcję czytania, czyli 196 stronicową książeczkę, o której zawartości zaraz napiszę. To wszystko sprawia, że zapłacicie za ów numer 1 zł więcej (15.99 zł) ale rzecz jasna podwyżka jest chwilowa, za miesiąc już powrót do starej ceny.

Co w piśmie? Jak zawsze, sporo. Zapowiedzi najnowszych odsłon NFS, Silent Hilla, czy dodatku do LOTRO (*) (plus paru innych gier, które warto – naprawdę warto! – znać, np. Risen – czyli nowa gra twórców Gothic, czy White Gold , a są też dwie nowe polskie przygodówki) to naturalnie dopiero blady przedsmak tego, co was czeka. A czeka was relacja z Games Convention plus przegląd wszystkich wartych uwagi gier (coś koło 30), jakie tam pokazano.

Imponująco prezentuje się dział beta-testów – co dobrze wróży nadchodzącym miesiącom. Będzie w co grać! Bo i dodatek do WoW (ponoć rewelacyjny), FIFA 09, najnowszy Command & Conquer i Kolonizacja Sida Meiera (nie wiem tylko kto go chce skolonizować :P), to nie są teksty, które można po prostu ominąć.

...No chyba, że śpieszycie do działu z recenzjami. A tam sporo bardzo łakomych kąsków. A więc po pierwsze: pierwsza w Polsce recka dodatku do Stalkera (Czyste niebo). Po drugie pierwsze: pierwsza w Polsce recenzja King’s Bounty. Tadam! Jeśli zarywasz noce grając w HoMM, to wiedz, że teraz będziesz zarywał ich dużo więcej, bo w końcu ‘Hirołsom’ wyrósł konkurent z prawdziwego zdarzenia... Po trzecie: recka Spore. Może i nie pierwsza w Polsce ale za to zapewne najdłuższa. :P (A właśnie, zapomniałem powiedzieć, że te recki są „po byku”, najkrótsza ma 4 strony, a większość jest dłuższa). No i po czwarte: Brothers in Arms: Hell’s Highway. A to przecież nie wszystkie recki... Będzie i „kaszanka” na deser, i to na dwie strony, a jakże.

Warto też poświęcić czas na wywiad z panem o dość swojsko brzmiącym nazwisku: Kapryszyn (dobra, on się pisze Kapryshyn, ale nie dajmy się zwariować). Pewnie wielu z was to nic nie mówi. A powinno, bo to pan, który tworzy scenariusze gier RPG dla Bioware (Mass Effect to jego ostatnia pracka, a ma na koncie inne renomowane tytuły...). I ma dość ciekawe poglądy na temat tego co tworzy, po co, i dla kogo. Warto.

Dalej stałe kąciki (Freeware, Modulator, Życie w Sieci, Na Luzie), dział sprzętowy (a w nim m.in. testy najnowszych kart graficznych ATI i Nvidii, oraz obszerny poradnik „jaki aparat cyfrowy wybrać”, który po kumotersku polecam, bo to ja (Smuggler) go popełniłem. Tamże interesujący artykuł o ewolucji kart grafiki.), Magazyn, Action Redaction...

I co, i koniec czytania? A guzik. Jest jeszcze przecież Tipsomaniak. 196 bitych stronic bez jednej choćby reklamy. A raczej Tip100maniak, gdyż nie ma tam ANI JEDNEGO tipsa, a jest 100 gier... W ogóle to ten Tip100maniak to jakby dwie zupełnie oddzielne książeczki. Pierwsza to wspomniane „100 gier - wiecznie żywych”. Ale wbrew pozorom jest tam NIE TYLKO klasyka. Po prostu wybraliśmy dla was 100 gier, w które – naszym zdaniem – ZAWSZE warto będzie grać. Więc oprócz mniejszych i większych staroci, znajdziecie też gry nowe (i najnowsze), które – naszym zdaniem – nie poddadzą się szybko upływającemu czasowi. I są tam nie tylko gry na PC (choć te, naturalnie, zdecydowanie dominują). Nie wątpię, że taka lista wywoła jak zawsze wiele kontrowersji – bo czemu ta jest, a tamtej nie ma, a czemu z tej serii poleciliście tą, a nie tamtą itd. I dobrze, bo „warto rozmawiać”. J Zapraszamy do dyskusji na rozmaite fora (także nasze, actionowskie).

A druga książeczka w książeczce – to poradnik dla moderów. Tak, pokażemy wam jak tworzyć mody do gier. Czasem wręcz krok po kroku. Bo czemu grać tylko w to, co przygotują producenci? Bądźmy kreatywni! Sami dodajmy do gry to, o czym nie pomyśleli twórcy!

No, to teksty w CDA mamy z grubsza odfajkowane. Pora więc na Cover DVD. Tam zaś 3 gry, a wszystkie po polsku (jedna spolszczona przez nas...) z czego pierwsza to naszym zdaniem hit z najwyższej półki: Fable – Zapomniane Opowieści. I niech ktoś tylko spróbuje zaprzeczyć! J Druga to skomplikowana strategia z zasłużonego dla gatunku cyklu Combat Mission (Shock Force). A trzecia to sympatyczna zręcznościówka – znacie już Gumboya... to teraz zapraszamy do Gumboy Tournament. Ja tam uważam, że to bardzo udany zestaw. Mam nadzieję, że większość mą opinię podziela. Do tego parę dem (Space Siege i nie tylko), gameplaye, trailery (sporo z GC), bonusiki... i cała reszta atrakcji.


Czyli co – 2.09, 15.99 zł w garść i do boju. Niech wam to osłodzi koniec wakacji i pozwoli dobrze zacząć rok szkolny...


(*) relacja z siedziby producenta, jako jedyni z polskiej prasy, itepe. J


##############################ZAWARTOŚĆ CDA


Kalejdoskop
Gamewalker
Prenumerata
Action Redaction
Action Top
Tipsy

####W PRODUKCJI


Need for Speed Undercover
Silent Hill: Homecoming
Risen
Art of Murder: Hunt for the Puppeteer
Testament of Sin
The Lord of the Rings Online: Mines of Moria
White Gold: War in Paradise


#####TEMAT NUMERU

Games Convention


###ZA PIĘĆ DWUNASTA

World of Warcraft: Wrath of the Lich King
FIFA 09
Sid Meier’s Civilization IV: Colonization
Command & Conquer: Red Alert 3


############RECENZJE

Brothers in Arms: Hell’s Highway
Spore
S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo
Insecticide Part 1
King’s Bounty: Legenda
Happy Tree Friends: False Alarm
Bionic Commando Rearmed
Perry Rhodan: Dziedzictwo przeszłości

Kaszanka Zone
Airborne Troops


###O GRACH INACZEJ

Wywiady: Drew Karpyshyn
Freeware
Modulator
Życie w sieci


###NIE TYLKO GRAMY

Na luzie
Temat numeru: Nie tylko grafika
Newsy sprzętowe
Konfigurator
Wademekum: Jak kupić aparat
Trendy: Zielona energia w zasięgu ręki
Magazyn

###Testy sprzętu
Karty graficzne Sapphire 4870 X2 i inne Radeony
Nowe karty graficzne GeForce
Płyty główne Asus P5Q-E, Gigabyte EP45-DS3R, Foxconn BlackOps
Odtwarzacze MP3 SanDisk Sansa Fuze, Laberg BIGboy i Creative ZEN Mozaic
Głośniki Hercules XPS7 i XPS120
Słuchawki Creative HQ-1400
Klawiatura Logitech diNovo Mini
Monitor Asus LS221H
Projektor Epson EMP-TW1000
Kierownica Apollo RW-6000
Klawiatura A4 Tech Evolution Xgame Max
Myszka Belkin Washable Mouse
Belkin Mouse Trap
Obudowa Lian Li
Telefon Nokia E71
Kamerka Genius iSlim 2000AF


############################ZAWARTOŚĆ COVER DVD

#####W SKRÓCIE


PEŁNE WERSJE GIER
Combat Mission: Shock Force PL
Fable: The Lost Chapters PL
Gumboy Tournament 1.8 PL


DEMA
Code of Honor 2: Łańcuch krytyczny PL
Death Track: Resurrection
Heresy Wars
Space Siege

BONUSY
ActionMag #107
Bonus
FotoSmuggler 09/08
FPP MegaZin #83
Tawerna RPG #108
Unreal Zone #25

FREEWARE
Air Typer
Agent Chewer Free
Discord Times
Extreme Racers
F1 Racing
Inca Ball
Need For Extreme 3D
Paintball 2
Toribash

GAMEPLAYE
Happy Tree Friends
Limbo of the Lost
S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

MODULATOR
Half-Life 2
Hearts of Iron 2
Morrowind
Wiedźmin

TRAILERY
Brothers in Arms: Hell’s Highway
Damnation
Dead Space
Demigod
Far Cry 2
Ghostbusters – The Video Game
I Am Alive
King’s Bounty: The Legend
Lord of the Rings Online – Mines of Moria
Operation Flashpoint 2 – Tankfire
Perry Rhodan
Red Alert 3 – Japonia
Rise of the Argonauts – Departure
Sacred II – Shadow Warrior
Saint’s Row 2 – Customization
Sims 3
Singularity
Spore
Star Trek Online
Wolfenstein
World at War – Cooperative


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:17, MichalixPL napisał:

Nie moge sie doczekac tego nr CDA ;>
Bede wiedzial czy zakupic spore czy nie ;>

W Cilcku dostał 9,36 czyli najwyższa ocena w najnowszym numerze kilkacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrześniowy numer zapowiada się całkiem, całkiem... Dla mnie najciekawsza jest chyba zapowiedź nowego NfS-a: Undercover, recka Stalker''a, no i oczywiście Temat Numeru - Games Convention 2008. Okładka taka sobie... Szczególnie w porównaniu z tymi, które "oblepiały" parę poprzednich numerów. No i Tipsomaniak, dzięki któremu wydajemy o 1zł więcej, ale za to otrzymujemy dodatkową porcję tekstów. No, więc 2 września po lub przed szkołą (jeszcze nie wiem, czy będę miał rano lekcje) z 16 złotymi w garści prawdopodobnie udam się w stronę kiosku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 18:32, Qbli napisał:

To, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na grę za 130 zł nie znaczy, że jest ona lepsza
od tej dodanej do czasopisma. Ja chyba nic bym teraz nie wybrał z nowości (zamówiłem
tylko Stalkera), natomiast Fable chętnie zobaczę.


a ja nie mówie że odrazu musi być hit, poprostu mnie wkurza że jak kupie jakiś orginał z 20zł, miesiąc później ląduje w gazecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:17, MichalixPL napisał:

Nie moge sie doczekac tego nr CDA ;>
Bede wiedzial czy zakupic spore czy nie ;>


Jak na tą chwilę to Spore ma średnią ocenę w necie wynoszącą 91%, czyli bardzo wysoką. Jeśli więc interesują Cię gry tego gatunku to wydaje sie że możesz ją kupić nie czekając nawet na recenzje w CDA. A co do pełnej wersji Fable - Zapomniane opowieści to muszę przyznać że jestem mile zaskoczony, kupić w sklepie jej co prawda nie planowałem, ale na CDA na pewno sie skusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 10:28, dave03 napisał:

Jak na tą chwilę to Spore ma średnią ocenę w necie wynoszącą 91%, czyli bardzo wysoką.
Jeśli więc interesują Cię gry tego gatunku to wydaje sie że możesz ją kupić nie czekając
nawet na recenzje w CDA. A co do pełnej wersji Fable - Zapomniane opowieści to muszę
przyznać że jestem mile zaskoczony, kupić w sklepie jej co prawda nie planowałem, ale
na CDA na pewno sie skusze.

Akurat tego gatunku az tak mnie nie kreca ale spore wydaje sie byc innowacyjny.
A i tak najpierw przeczytam recke bo spore wychodzi dopiero 5 wrzesnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, dlaczego Smuggler uważa, że Drew Karpyshyn jest mało znany. Ja tam go znam. :) (oczywiście, że nie osobiście, a tylko to, co on w BioWare robi. :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten numer CDA będze jedną z niewielu rzeczy, które osłodzą nam nieuniknione nadejście wrześnie i brutalny powrót do szkoły/pracy. Za to im trzeba dziękować ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:40, MTSMAFIOSO napisał:

Fable - dużo pozytywnych opinii słyszałem o tym tytule, a nigdy nie miałem okazji zagrać.
Miło :)

Ja co prawda tej gry zbytnio nie trawie (ale moze teraz mi podejdzie ? )
Zla nie jest ale nie dla kazdego... ma taki specyficzny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable, dobrze, że tej gry jeszcze nie kupiłem, a miałbym dwa egzemplarze, tak jak Loki, Morrowind, Gothic II i wiele innych :).

Tip100maniak znowu jest, słodzio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się