Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2007 o 00:38, syriusz.b napisał:

> IlMO lepszy jest CDP. Ze wzgędu na jakość wydanych gier, prawie zawsze świetną polonizacje,

> i szeroki asortymen t tanich tytulów!!!

jakość? wydanych gier? - sprecyzuj co masz na myśli, bo nie mam pojęcia o co ci chodzi w tej
chwili...
prawie czyni wielką różnicę - o Cenedze można powiedzieć to samo...
szeroki asortyment tanich tytułów, u Cenegi tego brak?

Podsumowując: wg. ciebie CDP jest lepsze i już, bo z twoich argumentów nic nie wynika...

CDP ma więcej tanich tytulów- zobacz EKN, FC, EKG, w CENEDZE masz tylko KK, a gry z tej serii można policzyć na palcach!!! CDP (co jest nowością) polonizuje gry na konsole. CDP ma lepiej zorganizowaną stronę WWW. CDP ma wPLN, a CENEGA zawiodla pod tym względem (obiecala i nie dala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma więcej tanich tytulów- zobacz EKN, FC, EKG, w CENEDZE masz tylko KK

A Rewolucja Cenowa to pies?
Poza tym EKN i EKG to praktycznie ta sama seria :>

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

a gry z tej serii można policzyć na palcach!!!

Nie powiedziałbym, że w KK jest mało gier...

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP (co jest nowością) polonizuje gry na konsole.

Cenega daje do wyboru wersję językową w dużej liczbie tytułów.

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma lepiej
zorganizowaną stronę WWW.

http://cdprojekt.info/
Nie powiedziałbym :>
Gram.pl to "platforma lojalnościowa" (taki neologizm :P ).

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma wPLN, a CENEGA zawiodla pod tym względem (obiecala i nie dala).

Tutaj masz rację, chociaż wartość wPLN spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma więcej tanich tytulów- zobacz EKN, FC, EKG, w CENEDZE masz tylko KK, a gry z tej serii
można policzyć na palcach!!! CDP (co jest nowością) polonizuje gry na konsole. CDP ma lepiej
zorganizowaną stronę WWW. CDP ma wPLN, a CENEGA zawiodla pod tym względem (obiecala i nie dala).


FC już nie ma... Gier z KK nie możesz policzyć na palcach... CDP polonizuje gry na konsole i co z tego? Ma umowę z M$ to polonizuje na plus bym tego nie zaliczył, bo mega, wysokich lotów to one nie są... CDP ma lepiej zorganizowaną stronę www? Mówisz o tej stronie --> http://www.cdprojekt.info/ ? Na pewno lepiej zorganizowana... O niebo lepsza (to była ironia, tak jak by co...). wPLN są chwytem marketingowym, który jest opłacalny na dłuższą metę, Cenega w swoim sklepie często organizuje świetne promocje, do których wPLN nawet nie podchodzą poziomem... Cenega nie obiecała wPLN tylko program lojalnościowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma więcej tanich tytulów- zobacz EKN, FC, EKG, w CENEDZE masz tylko KK, a gry z tej serii
można policzyć na palcach!!!

Tu mnie rozwaliłeś w całej rozciągłości :P Od kiedy to gry z tanich serii Cenegi można policzyć na palcach? Serie te szybko się rozwijają (szczególnie Kolekcja Klasyki), jest tam już zapewne ponad 30 tytułów, więc sporo tych palców musisz mieć ;D Do tego dochodzi około 15 +- tytułów w SuperSellerze oraz tak jakby seria, w której gry są po 15 PLN, ale tą chyba za bardzo nie ma sensu liczyć ;] Coś jak fajna cena tylko taka inna - a jej też przecież chyba byśmy nie liczyli gdyby nadal była, bo to po prostu premierowe gry w tańszej cenie.

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP (co jest nowością) polonizuje gry na konsole.

Może jest nowością, mnie tam nie interesują gry na konsole, więc nie skomentuję, gdyż zwyczajnie nie mam nic do powiedzenia na ten temat ;p

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma lepiej
zorganizowaną stronę WWW.

Owszem i ma, ale czy mieszkańcy wsi i po prostu wszyscy, którzy nie mają internetu będą na to patrzeć? Raczej nie, choć dla nas jest to niebagatelny plus dla CD Projekt.

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma wPLN, a CENEGA zawiodla pod tym względem (obiecala i nie dala).

Do tego czasu mam zarejestrowanych pięć gier z KK w tym serwisie. Zwiodłem się na nich pod tym względem, gdyż czekałem sporo na to - ale tak czy siak niewiele mam gier z ich oferty, toteż nic bym raczej nie uzyskał (bądź jakiś drobiazg), bo z tym jest jak z BP - raz na pół roku/rok tankowania kupisz parasol i tyle z tych punktów... Ale oczywiście serwis nie działa, więc nie ma nawet o czym mówić - dali ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 00:53, Wayzin napisał:

tak jakby seria, w której gry są po 15 PLN, ale tą chyba za bardzo nie
ma sensu liczyć ;]


To nie jest "taka jakby seria" tylko prawdziwie tania seria o wyglądzie bliskim edycjom premierowym. Ma zresztą swoją nazwę - "Przykręcona cena". I jest IMVHO bardzo atrakcyjna dla tych, którym zależy na wyglądzie opakowania - czyli m.in. mnie.

Dnia 14.08.2007 o 00:53, Wayzin napisał:

Coś jak fajna cena tylko taka inna - a jej też przecież chyba byśmy nie
liczyli gdyby nadal była, bo to po prostu premierowe gry w tańszej cenie.


Nie. Inny EAN13, inny kod rejestracyjny (i co z tym idzie - mniej WPLN). No i naklejka :)

Dnia 14.08.2007 o 00:53, Wayzin napisał:

> CDP ma lepiej
> zorganizowaną stronę WWW.
Owszem i ma, ale czy mieszkańcy wsi i po prostu wszyscy, którzy nie mają internetu będą na
to patrzeć? Raczej nie, choć dla nas jest to niebagatelny plus dla CD Projekt.


Stroną CD Projektu jest http://cdprojekt.info/

Dnia 14.08.2007 o 00:53, Wayzin napisał:

z tym jest jak z BP - raz na pół
roku/rok tankowania kupisz parasol i tyle z tych punktów...


Teraz nie jestem zorientowany, ale kiedyś kupony Tak Tak dawały mnóstwo punktów - pośredniczyłem w zakupach dla rodzinki, żeby samemu trochę punktów na wkrętarkę zebrać ;)
Ale BP jeszcze ujdzie - w Vitayu jest punktowo ciekawiej. Nawet, jeśli masz punktów od cholery - nie ma na co ich wydać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 00:52, syriusz.b napisał:

wPLN są chwytem marketingowym, który jest opłacalny na dłuższą metę


Dla CDP - na pewno. Dla nabywcy - już od dłuższego czasu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 01:11, vear napisał:

To nie jest "taka jakby seria" tylko prawdziwie tania seria o wyglądzie bliskim edycjom premierowym.
Ma zresztą swoją nazwę - "Przykręcona cena". I jest IMVHO bardzo atrakcyjna dla tych, którym
zależy na wyglądzie opakowania - czyli m.in. mnie.

Wiesz, czasem lepiej takie cudeńko wygląda na półce/biurko/w śmietniku?? (skreślić niepotrzebne) lepiej, najbardziej to widać kiedy ma się powiedzmy kilka KK/EXN, wtedy wszystko jest w jednolitej harmonii :D Ale niekiedy lepiej kupić taką w premierowym wydaniu, gdyż to zawsze jakaś poszerzona edycja o grubszy poradnik/jakieś bzdety, czasem warto wydać parę groszy więcej niżeli kupić o kilkanaście złotych tańszą w gorszym wydaniu :)

Dnia 14.08.2007 o 01:11, vear napisał:

Nie. Inny EAN13, inny kod rejestracyjny (i co z tym idzie - mniej WPLN). No i naklejka :)

No tak, to chyba oczywiste, że mnie WPLN -> taniej/mniej, nie licząc kilku przypadków typu 200 wpln za opowieści z narnii, niektórzy pewnie dla tego crapu zapłacili kilka dyszek, żeby mieć te wplny w kieszeni ;P

Dnia 14.08.2007 o 01:11, vear napisał:

Stroną CD Projektu jest http://cdprojekt.info/

?? Nie prosiłem o link, gdyż jakbym potrzebował to sam bym znalazł, ale dzięki :)

Dnia 14.08.2007 o 01:11, vear napisał:

Teraz nie jestem zorientowany, ale kiedyś kupony Tak Tak dawały mnóstwo punktów - pośredniczyłem
w zakupach dla rodzinki, żeby samemu trochę punktów na wkrętarkę zebrać ;)

Heh, interesik... Ale w większości razów nie warto nawet fatygować się na inną stację paliwową lub gdzieś dalej dla kilku punktów, bo to, co można za nie dostać jest śmiechu warte ;]

Dnia 14.08.2007 o 01:11, vear napisał:

Ale BP jeszcze ujdzie - w Vitayu jest punktowo ciekawiej. Nawet, jeśli masz punktów od cholery
- nie ma na co ich wydać :P

To chyba źle ;D Wolę mieć dużo mniej, a mieć na co wydać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma więcej tanich tytulów- zobacz EKN, FC, EKG, w CENEDZE masz tylko KK, a gry z tej serii
można policzyć na palcach!!

Ale razem z palcami u nóg, chociaż i wtedy Ci zabraknie.. Dodam Rewolucje Cenową, Superseller, które mają zdecydowanie lepsze tytuły

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP (co jest nowością) polonizuje gry na konsole.

Z tego co mi wiadomo, to słabo...

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma lepiej
zorganizowaną stronę WWW.

Jeżeli mówisz o gram.pl, to masz rację, bo główna strona CDP stoi na niskim poziomie...

Dnia 14.08.2007 o 00:45, Zgóda napisał:

CDP ma wPLN, a CENEGA zawiodla pod tym względem (obiecala i nie dala).

Przyznam racje, ale z wPLN i tak nie ma praktycznie pożytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 01:12, vear napisał:

> wPLN są chwytem marketingowym, który jest opłacalny na dłuższą metę

Dla CDP - na pewno. Dla nabywcy - już od dłuższego czasu nie.


sory źle to określiłem, chodziło mi o to, że opłaca się jak dużo (bardzo), dużo zamawiasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 10:21, Chlorofil napisał:

Według mnie rządzi na całej linii CD-Projekt. Jak patrzę na te pudełka i gry z KK to mi się
chce rzygać za przeproszeniem.


a to juz jest chyba chore i do lekarza wypada iść, jak na widok pudełka masz odruch wymiotni... Tak na serio: taki argument przekona tylko człowieka, który ma takie samo (genialne) zdanie na ten temat (podpowiedź: czyli nikogo?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 10:21, Chlorofil napisał:

Według mnie rządzi na całej linii CD-Projekt. Jak patrzę na te pudełka i gry z KK to mi się
chce rzygać za przeproszeniem.

Jak ja patrze na opakowania z EKN to normalnie żal d**ę ściska .
Pudełko to kwestia stylistycznego gustu(mi tam z KK pasuje ale akurat z Super$ellera jest wg mnie szpetne). Ale co masz do gier z KK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CDP jest o wiele lepszy od Cenegi; wydaje gry starannie, z dodatkowymi gadżetami ( ku uciesze graczy), posiada (jak dla mnie) bogatszą ofertę gier, oferuje możliwość rejestracji gier i otrzymania dodatkowych korzyści wPLN (program lojalnościowy, zdecydowanie lepszy i bardziej rozbudowany niż u konkurenta), bardziej dostępny i łatwy w obsłudze sklep internetowy sklep.gram.pl oraz oczywiście istnieje bardzo dobra i szybka pomoc techniczna! Ogólnie dzięki gram.pl CDP nie ma sobie równych !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:58, Szympek napisał:

źle sie wyraziłem :p.
Nie będzie pewnie wyboru języka bo by pisało w opisie gry, że jest do wyboru :P.

Ja nie byłbym taki pewny, kiedyś tak samo było ze Splinter Cell: Double Agent, w opisie (przed premierą) było napisane, że będzie wersja z napisami, bez możliwości wyboru. Okazało się, że zrobili dubbing a do tego podczas instalacji można było wybrać wersję angielską... Z tego co wiem, nie było tak tylko z tą grą, więc można mieć nadzieję, że ET: Quake Wars będzie dostępny też w oryginalnej wersji... Ja przynajmniej jestem dobrej myśli, jeśli stanie się inaczej... no cóż, to obaj nie będziemy już lubić Cenegi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować