Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOPSELLER - nowa seria gier komputerowych!

584 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2007 o 10:50, akne napisał:

Budyn --> Spokojnie, spokojnie, podamy soon :-) Gry będą zróżnicowane.
no-to-gramy--> XKN jest o połowę tańsza, ale są w niej starsze gry. XKN i TS to dwa światy
:-)
choper --> Platynowa Kolekcja nie zniknie.

Czekamy na kolejny krok CDP. ;) teraz mamy 3 stopnie serii, ale niedługo będzie zapewne kolejna. Niedługo wydana przez CDP gra będzie przechodziła przez 6 serii zanim dotrze do eXK. Najpierw po 3 miesiącach trafi do "To tylko trochę tańsza seria" TTTTS, po pół roku od premiery "Tylko trochę tańsza seria" TTTS, po roku od premiery "Troche tańsza seria", po 2 latach do "tańsza seria", po 4 do (fas)XK(ske) (przecież co rok trzeba dodać nową literkę ;)), a po 8 latach do serii "Bieda" - gry z tej serii będą wysyłane do marketów jako same płyty bez opakowań i sprzedawane na wagę 5 zł za kilo (płytki po wierzchniej stronie będą pokryte warstewką ołowiu więc będą cięższe, co więcej CDP podpisze do tej pory układ z producentem napędów DVD i za każdą połamaną płytkę "Biedy" w napędzie będzie można kupić nowy napę DVD 10 zł taniej) ;)
Co zrobi CDP żeby wycisnąć ostatni grosz z gracza? Oto pytanie na które odpowiedź przyniesie przyszłość ;)

Mam pytanie do kogoś kto przebywa za granicą (np. w WB czy Niemczech), czy tam też wychodzą takie śmieszne serie growe o takim kiepskim standardzie wydania? Brzydkich pudełkach, żenujących instrukcjach (ew. instrukcja na CD btw.jest jak instrukcja na CD to już by można było sobie darować śmieszną broszurkę "instrukcyjną")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 13:47, Misiek690 napisał:

Żeby jak najbardziej zredukować koszty można by płytę włożyć w papierową kopertę i tak sprzedawać
w sklepach. :)

Albo wogóle zrezygnować z koperty ;), ale nie łudź się, że wtedy cena spadnie. No chyba, że do 19,985 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 14:27, Mac Cry napisał:

Ciekawe, ciekawe. I jak będzie wyglądać pudełko (oby cienkie).


Na tym nie liczył. CDP lubi zapełniać półki grubymi pudełkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 13:47, Misiek690 napisał:

Żeby jak najbardziej zredukować koszty można by płytę włożyć w papierową kopertę i tak sprzedawać
w sklepach. :)


Koszty płyty i pudełka i instrukcji to max. 5 złotych przy masowej produkcji. Zlikwidowanie ich nie wpłynie znacząco na obniżenie ceny, bo w niej zawarte są jeszcze wynagrodzenia dla tych co program napisali, przetłumaczyli, itd.

Electronic Arts wprowadził w Polsce dystrybucje elektroniczną gier (dostępny m.in. przez pewien znany internetowy sklep z konsolami i grami). Płacisz i dostajesz możliwość ściągnięcia tytułu z internetu bez żadnego nośnika i cena jest identyczna niż w przypadku wersji pudełkowej. Nie ponosi się jedynie opłaty za przesyłkę pocztą lub kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 14:39, Mac Cry napisał:

Może zrobią wyjątek. Nie lubię takich grubych pudełek.


Według mnie grube boxy powinny być zarezerwowane wyłącznie do premerówek. Dawanie takich pudełek do tanich serii jest bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 14:42, Moras1990 napisał:

Według mnie grube boxy powinny być zarezerwowane wyłącznie do premerówek. Dawanie takich pudełek
do tanich serii jest bezsensu.


a mi się właśnie grube boxy podobają i szczerze powiedziawszy gdyby nie one to pewnie bym nie miał żadnej gierki z Ekstra klasyki (tej nowej) a tak to wszystko bardzo ładnie wygląda i właśnie dlatego się skusiłem na te gierki a nie na coś z KK... kwestia gustu, ja mam nadzieję że TS właśnie będzie w grubych boxach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa nie jednoznaczna. Mnie kojarzy się z Tanią Serią Cenegi za 14,90 a TopSeller to była taka firma z Sopotu, która robiła Mapę Map. Z tego co wiem to raczej kiepsko skończyli. Oby z tą serią było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dystrybutor - dystrybutorem BF 2142 jest EA Polska.
Po drugie, gra jest zbyt nowa na jakiekolwiek "tanie" serie, za ok. 2 lata trafi pewnie do "EA Classics".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 14:11, Namaru napisał:

Czekamy na kolejny krok CDP. ;) teraz mamy 3 stopnie serii, ale niedługo będzie zapewne kolejna.
Niedługo wydana przez CDP gra będzie przechodziła przez 6 serii zanim dotrze do eXK. Najpierw
po 3 miesiącach trafi do "To tylko trochę tańsza seria" TTTTS, po pół roku od premiery "Tylko
trochę tańsza seria" TTTS, po roku od premiery "Troche tańsza seria", po 2 latach do "tańsza
seria", po 4 do (fas)XK(ske) (przecież co rok trzeba dodać nową literkę ;)), a po 8 latach
do serii "Bieda" - gry z tej serii będą wysyłane do marketów jako same płyty bez opakowań i
sprzedawane na wagę 5 zł za kilo (płytki po wierzchniej stronie będą pokryte warstewką ołowiu
więc będą cięższe, co więcej CDP podpisze do tej pory układ z producentem napędów DVD i za
każdą połamaną płytkę "Biedy" w napędzie będzie można kupić nowy napę DVD 10 zł taniej) ;)
Co zrobi CDP żeby wycisnąć ostatni grosz z gracza? Oto pytanie na które odpowiedź przyniesie
przyszłość ;)


Przesadzasz ;-)
Jest taka nauka, nazywa się "marketing" :-) Pozycjonowanie, nisze, etc. Polecam świetną książkę na ten temat - "Marketing" Philipa Kotlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 15:54, akne napisał:

Przesadzasz ;-)
Jest taka nauka, nazywa się "marketing" :-) Pozycjonowanie, nisze, etc. Polecam świetną książkę
na ten temat - "Marketing" Philipa Kotlera.


Pudełko. Jakie? Cienkie? Proszę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować