Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

PS3 to złom kuzyn ma to od tygodnia leży w serwisie. Nie podoba mi się ta konsola. Jedyna fajna to Wii bo nie ma super grafiki a najlepiej się sprzedaje. I o to w graniu chyba chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:12, kruszek96 napisał:

co za bzdura nigdy nie porzuce swojego PC


Ja może też nie , ale chodzi o gry , można mieć \PC i konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie cierpię jRPG, na tym forum jest sporo ludzików, posiadających różne platformy z przwagą Playstation. Ale to nie musi znaczyc, że zaraz zaczniemy solidaryzowac się z z fanboyami Sony, odszczepieńcami, którzy nie uznają PC jako maszyny do grania. Co do wspaniałych tysięcy gier to chyba jakiś żart, jest sporo ciekawych tytułów i warto miec dla nich konsole, jednak większosc gier jest kierowana do dzieci. Na każdą Konsolę w moim domu, posiadam jedynie po kilka najciekawszych (w/g mnie) gier, tak więc firmy dopłacające do Konsol i odkuwające sobie wysokimi cenami gier, raczej na mnie nie zarobiły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 23:03, Tomek1120 napisał:

PS3 to złom kuzyn ma to od tygodnia leży w serwisie. Nie podoba mi się ta konsola. Jedyna fajna
to Wii bo nie ma super grafiki a najlepiej się sprzedaje. I o to w graniu chyba chodzi


Jaki z ciebie skandalista , a czym mu to PS3 przerobili , bo słyszałem , że jest niezniszczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 22:56, Y8U napisał:

co jak można mówić iz taka gra jak np Gothic jedna z najwspanialszych gier RPG jeśli nie najwspanialsza
to średniak

To zależy od gustów. Jak ktoś nie przepada za RPG, uważa że ten Twój najwspanialszy Gothic, jest średniakiem.

Dnia 03.09.2007 o 22:56, Y8U napisał:

a i zgadzam się z tym iz wibracje w padzie są wkurzające

Mi się całkiem przyjemnie gra z wibracjami :))

Dnia 03.09.2007 o 22:56, Y8U napisał:

ktoś z obozu konsol twierdzi iż na konsole wyszły tysiące wspaniałych gier to śmiech na sali
tysiące taki sobie ale nie wspaniałych. mnóstwo płytkich bez wyrazowych gier które usiłują
zakryć swoją bez wyrazowość ze sie tak wyrażę aspektami technicznym rzekom porażająca grafiką
i grywalnością oba agrumety.

A co może na PC nie wychodzą takie gry, ba jest ich tyle samo, jeśli nie więcej.
>Grafika na kom i tak przewyższa tę z konsoli.
Mnie akurat to nie obchodzi :D
I żebyście mnie nie posądzali o to, że jestem fanem konsol i tylko na nich gram- posiadam tylko PeCeta, a konsol używam od czasu do czasu u kolegów. Tak jak napisałem w moim poprzednim poście: nie uważam, że któraś z tych platform jest lepsza, lubię grać na obu. Według mnie te kłotnie są bazsensowne... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja na razie nie znajduję w ofercie konsolowej takich gier, które mogłyby mnie zainteresować a nie byłoby ich w wersji na PC i to za niższą cenę. Do tego dochodzi fakt, iż posiadając PC mam dostęp do dziesiątków tysięcy gier wydanych w okresie ostatnich prawie 30 lat a sporo z nich nadal sprawia więcej przyjemności i potrafi przykuć do monitora na dłużej, niż te z wypakowanych po brzegi miałką treścią DVD. Także nie przewiduję przesiadki na konsolę przez jeszcze bardzo długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 23:03, Tomek1120 napisał:

PS3 to złom

po pierwsze wydawaj [b]swojeopinie jak coś masz a nie mow ze cos jest zlomem jak tego nie posiadasz bo to tylko klmastwo, ja moge powidziec ze zlom to 8800gtx ktorego nie posiadam ale padl mojemu koledze zaraz po zakupie i co mam mowic ze jest to złom, zawsze sie wtrafi wadliwy produkt, a ty nie oczerniaj konsoli ktorej nie masz bo to zaczyna byc nudne twoje przechwalki ze 8800 jest lepszy bez podawania argumentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz argumenty? Proszę bardzo
PS3:
taktowanie 550 MHz
256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
posiada 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders
8800GTS:
taktowanie 1600 MHz
320mb
96 jednostek Pixel Shaders i 96 Wertex Shaders
Więc nie gadać głupot że to twoje PS3 jest lepsze od PC. HAHAHA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max Power z tego co zrozumiałem po wywodzie tego Hermana Hulsta na temat Killzone 2 - nie są w stanie zrobic na Xboxa z powodu braku na tej platformie takich urządzeń jak SixAxis oraz B-L. Twórcy Red Steel nie mówią takich głupot, że na inne platformy nie mogą zrobic tej gry, bo nie ma tam kontrolerów. Zrobili super gierke i siedzą cicho, pewnie pracują nad następną. Natomiast ten gosc walnął przypał, pewnie chciał zrobic szum i darmową reklamę, co udało mu się z argumentacją dziesięcioletniego fanboya $ony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:36, Grz3chu napisał:

Icewind Dale, Baldur''s Gate, NWN, NWN2, Planescape Torment, Witcher, KOTOR - do jednego wora
można to wrzucić

NWN i NWN 2 różnią się diametralnie, na przykład kwestią drużyny równie dobrze możesz powiedzieć że każdy shooter jest taki sam, przecież się strzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 15:34, TNukem napisał:

Może niech gram.pl zrobi sondę, jaka platforma PC, X360 czy PS3 użytkuje najwięcej userów na
gram.pl...

co by to miało udowodnić ?
wiadomo, że w Polsce jest więcej graczy PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 14:41, Tomek1120 napisał:

Chcesz argumenty? Proszę bardzo
PS3:
taktowanie 550 MHz
256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
posiada 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders
8800GTS:
taktowanie 1600 MHz
320mb
96 jednostek Pixel Shaders i 96 Wertex Shaders
Więc nie gadać głupot że to twoje PS3 jest lepsze od PC. HAHAHA!!!


Człowieku zanim cos napiszesz to sprawdz czy to jest prawda! W 8800GTS GPU na 500Mhz, geometry shader 1200Mhz a pamięć ma 1600Mhz. Jezeli porownojac same uklady graficzne czyli 8800GTS do RSX to nasz pecetowy geforcik wygrywa. Jest jednak małe ale. W PS3 RSX''a wspiera potężny Cell i dlatego jako całość wydaje mi sie ze Play jak narazie jest gorą. Prosze rowniez nie gadac juz ze pecety maja dx10 bo PS3 wogole nie wie co to directX i efekty jake daje nam dx10 to i ps3 zapewne tez moze renderowac. Mam pieca i do konsoli mi sie nie spieszy, moze jak stanieje to se zakupie. Jak narazie pecet mi w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a poza tym nie wiem skąd im przyszedł taki pomysł do głowy że bardziej się opłaca robić gry tylko na ps3 skoro sprzedali dopiero nieco ponad 4mln egzemplarzy ps3 a komputerów jest mnóstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grz3chu mała poprawka - w Polsce jest przygniatająca przewaga graczy PCtowych.
DeRuleX Cell to mocny processor ale jego rdzenie nie są pełnoprawne, bo tylko jeden obsługuje w pełni procesy. Pozostałe rdzenie będą mogły wykonac niektóre zadania, ale i tak wszystko musi powrócic do rdzenia głównego, który w związku z tym może chciec zrobic qpę. Na razie programisci walczą z Cellem, żeby ten wspomagał układ graficzny. Nowoczesne karty graficzne posiadają dodatkowe processory fizyki odciążające processor główny ponieważ ta technologia jest wydajniejsza, Sony jednak nie poszło w tym kierunku. Przykładowo najtańszy radek HD taki za mniej niż 200zł świetnie radzi sobie z dekodowaniem w locie, odciążając prawie całkowicie processor, który z innymi starszymi kartami pocił by się, a i tak uzyskałbyś o wiele gorszej jakosci obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować