Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2007 o 12:07, Nekromantik napisał:

Mateusz nie ma fanboyów PCtowych, których stac na wywalenie kasy na konsole, ale jej nie kupią,
bo są obrażeni. Są użytkownicy PC grający okazyjnie tzw niedzielni gracze, pewnie oni twierdzą,
że maszynka do gier jest zbędna. Chyba że mówisz o dzieciach pasożytach żyjących na koszt
rodziców i sępiących od nich pieniążki na PCta, konsole, gry, a kiedy rodzice się nie zgadzają,
wtedy tupią swoimi malutkimi nóżkami i wrzeszczą na forach internetowych :D


wiesz mi ja chociaz mam 15 lat wolalbym na to sam zarobić niż prosic rodzicow, ale moj wiek nie pozwala na zadna platna prace a kieszonkowe pozwalaja kupic co najwyzej jakas gre co jakis czas... ale sa gracze ktorzy tak jak ja maja PC(3 letni co prawda) i konsole ale na tym kompie gralem w obliviona na medium-low i gothic 3 tak samo(karta geforce 5600fx) wiec mowie ze gra na konsoli to teraz bardzo przyjemna sprawa moze w niedlugim czasie sprzedam czesc mojej kolekcji gier na PC i czesc kasy zainwestuje w gry na konsole, a cześć zaczne zbierać na kompa bo bez strategi jednak zycia sobie nie wyobrazam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiesza mnie te wszystkie kłótnie pomiedzy fanami Pc i konsol. Wypowiedź cytowanego w artykule pana swiadczy tylko i wyłącznie o tym, że bardzo chce zwrócić na siebie uwage. A tak poza tym jestem zdania, że koniec gier na Pc to koniec rozwoju rynku gier wogóle. Jak narazie to właśnie rozwój nowych technologii na rynku Pc wyznacza kierunek na rynku gier i tak już pozostanie. Konsole zrodziły się jako zabawki dla dzieciaków i niestety nimi zawsze dla mnie pozostaną. A że wydano kilka udanych tytułów na konsole- to prawda ale cóż z tego skoro 100x tyle dobrych tytułów powstało na Pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ja już w wieku 14 lat zrozumiałem, że pieniądze na drzewie nie rosną, zarabiałem przez wakacje tyrając na czarno. Zobaczyłem wtedy jak smakuje ciężka praca. Gdybym miał liczyc na kieszonkowe to grałbym w ruskie jajeczka czyli prekursora PSP ; )A wracając do PSP - będzie trzeba zaopatrzyc się + SH Orgins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kupie PS3 jak tylko na PS3 będą Strategie oraz dobre RPG (z czego nie bijcie ale jRPG nie zaliczam do dobrych ale do mocno średnich i tak grałem w FF i wcale mnie fabularnie nie zachwycił) oczywiście oba gatunki ze sterowaniem na mysz i klawiaturę (jak grałem na konsoli to wibrowanie pada doprowadzało mnie do szewskiej pasji i tylko przeszkadzało w zabawie ;/ w końcu skończyło się na tym że rozmontowałem pada i wyłączyłem wibracje na zawsze...) a że na to się nie zanosi w styczniu kupuje nowego kompa a nie konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:53, rafael18 napisał:

Kilka dobrych gier na konsolach buahaha chciałes powiedziec kilka tys wspaniałych gier!!! PS3
to wspaniała konsola a PC sie moga schowac hehe


Przyznaj się, skoro zarzucasz takie osądy, to z pewnością grałeś w te wszystkie PeCetowe "szity", abo po prostu nie potrafiłeś ich zrozumieć? Sądząc po twoich wypowiedziach, stwierdzam subiektywnie IQ > 80. Zagraj w Fallouta, Tormenta, Gothica, BG, Age of Empires, Starcrafta, Warcrafta, którąś część Herosów, jakąś strzelaninę internetową, MMORPGa i póżniej Z RĘKĄ na sercu przyznaj że PC jest do dupy, i na tym po prostu nie da się grać... że ta maszynka nie ma przed sobą przyszłości jako platforma do grania

Mi konsole prawie w ogóle nie podchodzą, są za proste(w znaczeniu - prosta historia/proste cele etc) zazwyczaj(choć poważne też są), ale w życiu nie powiem że np. FF to shit. Choć mi się nie podoba. Po prostu wierzę że jednak te miliony z jakiegoś powodu kochają tą grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:03, Sad Statue napisał:

Zagraj w Fallouta, Tormenta, Gothica, BG, Age of Empires, Starcrafta, Warcrafta,
którąś część Herosów, jakąś strzelaninę internetową, MMORPGa i póżniej Z RĘKĄ na sercu przyznaj
że PC jest do dupy

dobre gry, które wyszły z 10 lat temu...

Dnia 03.09.2007 o 21:03, Sad Statue napisał:

Mi konsole prawie w ogóle nie podchodzą, są za proste(w znaczeniu - prosta historia/proste
cele etc) zazwyczaj

sorry, ale widzę, że uważasz że większość gier na konsole nie odbiega poziomem od serii Mario...a tak nie jest

Dnia 03.09.2007 o 21:03, Sad Statue napisał:

ale w życiu nie powiem że np. FF to shit. Choć mi
się nie podoba.

zdarza się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:03, Sad Statue napisał:

Sądząc po twoich wypowiedziach, stwierdzam subiektywnie
IQ > 80. Zagraj w Fallouta, Tormenta, Gothica, BG, Age of Empires, Starcrafta, Warcrafta,
którąś część Herosów, jakąś strzelaninę internetową, MMORPGa i póżniej Z RĘKĄ na sercu przyznaj
że PC jest do dupy, i na tym po prostu nie da się grać... że ta maszynka nie ma przed sobą
przyszłości jako platforma do grania


Gusta i guścii - dla mnie wszystkie wymienione gry to średniaki, w ogóle do gustu mi nie podeszły oprócz HoMM V. MMORPG też nie lubię :) WarHawk jest onlineowym shooterem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:12, Grz3chu napisał:

dobre gry, które wyszły z 10 lat temu...


Tak, ale są też znakomite kontynuacje tych gier, tylko proszę cię, nie mów o "komercji" i nie potrafieniu przez ich twórców wymyślenia czegoś nowego, bo przypomnę ci jak to jest z FF, PES itd xP

Po za tym to nie prawda że doskonałych gier na PC już nie robią. Że podam np . NWN 2, Far Cry(albo Crysis, który na konsole wcale może nie wyjść), S.T.A.L.K.E.R, AOE 3, Spellforce 2, BF 2, WoW, H5. To kilka przykładów gier, które są fenomenalnie grywalne w ten specyficzny, komputerowy sposób...

Dnia 03.09.2007 o 21:12, Grz3chu napisał:

sorry, ale widzę, że uważasz że większość gier na konsole nie odbiega poziomem od serii Mario...a
tak nie jest


Nie, wcale tak nie uważam, mam przyjaciela który kiedyś grał na PS2(namiętnie), ale przerzucił się na kompa xP No i często u niego gościłem, bardzo obficie wymienialiśmy się przeżyciami związanymi z grami i na tej podstawie wysnuwam moje wnioski. A z tym Mario to trochę przesada xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:18, master matrox napisał:

Gusta i guścii - dla mnie wszystkie wymienione gry to średniaki, w ogóle do gustu mi nie podeszły
oprócz HoMM V. MMORPG też nie lubię :) WarHawk jest onlineowym shooterem :)


O jeju, ja rozumiem gdybyś powiedział "nie podobały mi się" tylko, ale to że dodałeś "średniaki" Po prostu mnie wburzyło. Fallout - gęsty klimat(przypuśćmy że ci nie pasuje, ale chyba go odczułeś, co?!), doskonała muzyka, ciekawy sposób rozwoju postaci, dziesiątki kłestów pobocznych, ogromna wolność, dialogi, mógłbym tak wymieniać długo. Zgadzam się - są gusta i guściki, ale z tego co widzę to ty w tych grach nie widzisz złych stron, po prostu ich styl nie podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:21, Sad Statue napisał:

Tak, ale są też znakomite kontynuacje tych gier, tylko proszę cię, nie mów o "komercji" i nie
potrafieniu przez ich twórców wymyślenia czegoś nowego, bo przypomnę ci jak to jest z FF, PES
itd xP

Każda część FF ma tyle zmian, że za każdym razem patrzę czy to rzeczywiście jest "fajnal"
Na pewno więcej niż wszystkie cRPG, które mogę wrzucić do jednego wora. Identyczna grafika, identyczny system, identyczne...bla bla bla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:28, Grz3chu napisał:

Każda część FF ma tyle zmian, że za każdym razem patrzę czy to rzeczywiście jest "fajnal"
Na pewno więcej niż wszystkie cRPG, które mogę wrzucić do jednego wora. Identyczna grafika,
identyczny system, identyczne...bla bla bla

Hmm, G3, TES 4 i NWN 2 mają identyczną grafikę, system i bla bla bla... Ciekawe, ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:28, Grz3chu napisał:

> Tak, ale są też znakomite kontynuacje tych gier, tylko proszę cię, nie mów o "komercji"
i nie
> potrafieniu przez ich twórców wymyślenia czegoś nowego, bo przypomnę ci jak to jest z
FF, PES
> itd xP
Każda część FF ma tyle zmian, że za każdym razem patrzę czy to rzeczywiście jest "fajnal"
Na pewno więcej niż wszystkie cRPG, które mogę wrzucić do jednego wora. Identyczna grafika,
identyczny system, identyczne...bla bla bla


Gracze pecetowi są pod tym względem bardziej sentymentalni xP To ja już wolę dwie części jakiejś gry, podobne do siebie tak naprawdę tylko pod względem technicznym(nawet ty tak napisałeś :P), ale jeśli chodzi o treść, to ulepszenie, rozbudowanie czego się da, dopracowanie dialogów itd. i zupełnie różne na swój sposób od poprzedniczek. Np. BG I i BG II...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:32, azur65 napisał:

> Każda część FF ma tyle zmian, że za każdym razem patrzę czy to rzeczywiście jest "fajnal"

> Na pewno więcej niż wszystkie cRPG, które mogę wrzucić do jednego wora. Identyczna grafika,

> identyczny system, identyczne...bla bla bla
Hmm, G3, TES 4 i NWN 2 mają identyczną grafikę, system i bla bla bla... Ciekawe, ciekawe...

gra się w nie tak samo

Icewind Dale, Baldur''s Gate, NWN, NWN2, Planescape Torment, Witcher, KOTOR - do jednego wora można to wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:36, Grz3chu napisał:

> > Każda część FF ma tyle zmian, że za każdym razem patrzę czy to rzeczywiście jest
"fajnal"
>
> > Na pewno więcej niż wszystkie cRPG, które mogę wrzucić do jednego wora. Identyczna
grafika,
>
> > identyczny system, identyczne...bla bla bla
> Hmm, G3, TES 4 i NWN 2 mają identyczną grafikę, system i bla bla bla... Ciekawe, ciekawe...

gra się w nie tak samo

Icewind Dale, Baldur''s Gate, NWN, NWN2, Planescape Torment, Witcher, KOTOR - do jednego wora
można to wrzucić



Dla mnie, gracza PC te wszystkie jRPG w ten sam sposób w jeden worek można usadowić.
Ale nie będę się wymądrzał, widziałem ze dwie części FF u kumpla, łącznie może z 40 minut xP, więc mogę porównać tylko na "pierwszy rzut oka". A uważam grzechu, że ty podobnie z PeCetowymi cRPGami(.

Ale jedną rzecz mogę przyznać z pewnością - o ile historia może jest głębsza(ma "drugie dno") w jRPGach, to "imidż" mnie po prostu dobija. Tak jakby jakąś historie głęboką ukazywać w kiczowaty sposób. Nie łapię tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewaga konsolowców na tym forum jest taka , każdy piszę z PC czyli ma go i w coś kiedyś na nim zagrał , a blacharze czesto mają zdanie , a nie mają pojęcia :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co jak można mówić iz taka gra jak np Gothic jedna z najwspanialszych gier RPG jeśli nie najwspanialsza to średniak
a i zgadzam się z tym iz wibracje w padzie są wkurzające
ktoś z obozu konsol twierdzi iż na konsole wyszły tysiące wspaniałych gier to śmiech na sali tysiące taki sobie ale nie wspaniałych. mnóstwo płytkich bez wyrazowych gier które usiłują zakryć swoją bez wyrazowość ze sie tak wyrażę aspektami technicznym rzekom porażająca grafiką i grywalnością oba agrumety. Grafika na kom i tak przewyższa tę z konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować