Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

PS. taka jest właśnie technologia, którą posiada Xbox360, a jakiej brak PS3, dlatego taki wrzask i zwalanie instrukcji na Cella, że on niby sobie z tym poradzi :). W Xboxie 360 processor, choc bardzo mocny, jest mało wykorzystywany we wspomaganiu graficznym układy ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 22:33, Makratos napisał:

Przewaga konsolowców na tym forum jest taka , każdy piszę z PC czyli ma go i w coś kiedyś na
nim zagrał , a blacharze czesto mają zdanie , a nie mają pojęcia :) :) :)


Właśnie - kiedyś. I czytając co niektóre wypowiedzi mam wrażenie, że to kiedyś było z 10 lat temu i nie dociera do niektórych, iż 10 lat to kupa czasu i wiele rzeczy się zmieniło (chociaż nawet wtedy nie trzeba było 5000 i wyżej zł, aby mieć mocny PC do grania).

Grz3chu:

>dobre gry, które wyszły z 10 lat temu...

Tak samo jak FF 7 czy Metal Gear Solid a są ludzie, którzy na sam dźwięk tych tytułów dostają orgazmu i są gotowi zabić każdego, komu się te gry nie podobają ... Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego dziesięcioletnia gra na konsole wciąż może być hitem, który się przywołuje w wymianie zdań "co lepsze", ale już na PC gra może mieć dopiero pół roku i już dla konsolowca będzie starociem.

Dnia 03.09.2007 o 22:33, Makratos napisał:

Icewind Dale, Baldur''s Gate, NWN, NWN2, Planescape Torment, Witcher, KOTOR - do jednego wora można to wrzucić


Pierniczenie. Planescape, BG, IWD - łączy te gry ten sam silnik i system, na którym grę oparto. Reszta je różni (IWD - slasher, BG wyśrodkowane, PT głównie fabuła i dialogi).

master matrox

Dnia 03.09.2007 o 22:33, Makratos napisał:

Gusta i guścii - dla mnie wszystkie wymienione gry to średniaki, w ogóle do gustu mi nie podeszły oprócz HoMM V. MMORPG też nie lubię :) WarHawk jest onlineowym shooterem :)


Jaka mądra wypowiedź. Szkoda, że działa tylko u konsolowców, bo jak pecetowiec coś takiego powie to i tak ląduje z łatką fanboya i ignoranta. No przecież jak może mieć inny gust i nie lubić MGS, FF czy Zeldy, a grać w te prymitywne Starcrafty, Warcrafty, Total Wary i Heroesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 11:21, awesome napisał:

Ja na PS3 zamiaru przechodzić nie mam w ogóle. PC forever :)


I twoję motto życiowe to "nigdy nie mów nigdy" a ten nowiutki komputer już jest przestarzały bardzo mi przykro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:29, Bambusek napisał:

Tak samo jak FF 7 czy Metal Gear Solid a są ludzie, którzy na sam dźwięk tych tytułów dostają
orgazmu i są gotowi zabić każdego, komu się te gry nie podobają ... Zawsze mnie zastanawiało,
dlaczego dziesięcioletnia gra na konsole wciąż może być hitem, który się przywołuje w wymianie
zdań "co lepsze", ale już na PC gra może mieć dopiero pół roku i już dla konsolowca będzie
starociem.


Dokładnie. To tak samo jakby stwierdzić, że konsole mają gry wybitne, a pecety złe i/lub przeciętne. Albo że cały świat dzieli sie na Dobrych i Złych. Dobre konsole i złe pecety. My stoimy tu, a tam stoi ZOMO.

Są tylko cztery możliwości wyjaśnienia motywu:

a. jest się tak zaślepionym, że żadne racjonalne argumenty, poza ćwierć kilowym młotkiem, nie dają rezultatu;
b. stosuje się świadomy chwyt erystyczny mający na celu wyprowadzenie przeciwnika z równowagi bądź w niezdarny sposób próbujący załatać brak logiki w argumentacji;
c. jest się intelektualnie upartym dzieckiem, które naczytało/naoglądało sie za dużo bajek i z uporem mańjaka lansuje swoją wersję;
d. frustracja sprawia, że człowiek zamiast wypatroszyć setki kwiczących dziko wojowników bądź zamiast bawić się z dziewczyną, próbuje wyładować się na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 20:25, Vojtas napisał:

a. jest się tak zaślepionym, że żadne racjonalne argumenty, poza ćwierć kilowym młotkiem, nie
dają rezultatu;

NIE TEN!TEN DO WBIJANIA PALI MOSTOWYCH!
Kto wie, do czego piję (to, niestety, nie jest cytat - nie mam dostępu do źródła)? Podpowiem: chodzi o komiks.
Sorki za offtop.
Tak poza tym te zastanawia mnie to samo co zastanawia Bambuska.
MGS, FF7 ma już swoje lata i nadal są zachwalane. Są też gry na PC, w które nadal się gra, ba, są nawet ich reedycje. Nie jestem pewny, czy na zachodzie są reedycje takich hitów jak MGS (bo w Polsce ich nie ma). Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 20:25, Vojtas napisał:

> Tak samo jak FF 7 czy Metal Gear Solid a są ludzie, którzy na sam dźwięk tych tytułów
dostają
> orgazmu i są gotowi zabić każdego, komu się te gry nie podobają ... Zawsze mnie zastanawiało,

> dlaczego dziesięcioletnia gra na konsole wciąż może być hitem, który się przywołuje w
wymianie
> zdań "co lepsze", ale już na PC gra może mieć dopiero pół roku i już dla konsolowca będzie

> starociem.

Dokładnie. To tak samo jakby stwierdzić, że konsole mają gry wybitne, a pecety złe i/lub przeciętne.
Albo że cały świat dzieli sie na Dobrych i Złych. Dobre konsole i złe pecety. My stoimy tu,
a tam stoi ZOMO.


mowi sie trudno, ale tu taki jeden probuje wmowic nam ze 8800 jest lepszy od PS3 tylko dlaczego:
jak mu sie mowi ze konsola PS3 pokaze pelna moc za 4-5 lat to czemu mowi sie ze 8800 jest lepszy skoro ciezko jest porownywac PC a Konsole z tej racji ze konsole sie ma na 7 lat (no teraz moze byc krócej) i dopiero wtedy bedzie sie z niej wyciagalo 100% mocy, a grafika nadal bedzie dobra (przyklad pierwsze gry na PS2 a god of war 2 na koncu) kiedy ta karta bedzie starociem, no ale na PC zeby grac na maxa podkreslam na maxa hardkorowcy zmieniaja karty i inne komponenty co pol do roku(nie mowie tu o normalnych uzytkownikach co porzadna wymiana czesci starczy na 3 latatak jak to bylo u mnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań z tą mocą. Już teraz ledwo utrzymuje się w tych 100% a nie że za 5 lat dopiero będzie. Takich głupot wam Sony nagadało. I nie wezmę nic co się tak szybko psuje jak już mojemu kuzynowi się popsuło. Mówiłem żeby nie kupował po tym jak miał PS2 i ciągle je musiał naprawiać. I teraz mówi że żałuje zakupu PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 20:46, hallas napisał:

NIE TEN!TEN DO WBIJANIA PALI MOSTOWYCH!
Kto wie, do czego piję (to, niestety, nie jest cytat - nie mam dostępu do źródła)? Podpowiem:
chodzi o komiks.


Kajko i Kokosz. :))) Ale który konkretnie to nie pamiętam - uciszali nim jakiegoś mówcę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 14:41, Tomek1120 napisał:

Chcesz argumenty? Proszę bardzo
PS3:
taktowanie 550 MHz
256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
posiada 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders
8800GTS:
taktowanie 1600 MHz
320mb
96 jednostek Pixel Shaders i 96 Wertex Shaders
Więc nie gadać głupot że to twoje PS3 jest lepsze od PC. HAHAHA!!!


Wybacz Tomeczku, ale dziecko z Ciebie przepotężne - strzelam, skoro nie stać Cię na konsolę i nie masz jak zarobić - 13 lat?. Takie gadanie jest po prostu puste. To zupełnie inne architektury i twórcy gier na konsole są w stanie wyciągnąć z nich znacznie więcej niż z ''uber'' 8800GTX. I nie chodzi tu o puste statystyki tylko o optymalizację gier. Nie sposób stworzyć silnik gry na PC wykorzystującego 100% możliwości karty. A bez tego tego 8800GTX może się zasapać i to całkiem nieźle. Nie nie jestem fanatykiem konsol - jestem rasowym graczem PC, na konsoli tylko w Zeldę pogrywam jeszczę. Po prostu orientuję się trochę, dużo czytam artykułów z od rzetelnych serwisów a nie dzieci piszących pierdoły. Najpierw się doedukuj a potem pisz - i to dotyczy większości wypowiadających się tutaj. Same pierdoły, a tylko kilka osób pisze z sensem. Dzieciarnia.


Po raz enty powtarzam - jak nie macie pojęcia o czym piszecie to nie piszcie bo robicie z siebie pośmiewisko, a reszta bałwanów o podobnym poziomie wiedzy ma uciechę (nie miałem zamiaru Was obrażać no ale niestety z dziećmi chyba po dobroci nie można).

Jak grochem o ścianę.

Dalej tych wypocin nie komentuję, bo za dużo tych pierdół -czytam teraz wyrywkowo, bo z reguły w tym temacie co kolejny to większy specjalista od poprzedniego.

Ku uciesze pecetowych dzieci oraz normalnych graczy PC - z informacji od Edios jak byk wynika że wersja GoW''a będzie bardziej przypakowana od konsolowej.

To tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To powiedz im to bo oni ciągle twierdzą że będą jeszcze 10 lat grać a grafa bedzie coraz lepsza i ciągle lepsza od pc. jakby producenci chcieli to by zrobili nawet pro street na psx tylko że by grafika była aż zbyt słaba :P. Konsola to zupełnie inaczej skonstruowane urządzenie a to że nie wyjdzie gra na pc nie znaczy że komputer jest za słaby tylko że producentom się nie chce robić bo myślą że dla jednej gry kupię jakiś crap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chodzi o to żeby złapać króliczka tylko by go cały czas gonić :] I nie twierdzą że 10 lat tylko przez conajmniej kolejne 5 - ktoś podał dobry argument - grafika pierwszych gier na PS2 a grafika ostatnich w tym God of War 2 - różnica niebo a ziemia. Tego samego możemy się spodziewać i po tej generacji konsol, bo tak było za czasów PSX, PS2, jak i XBOX - jedynie Nintendo na razie nie leci na grafikę tylko na grywalność - i stąd taki poziom sprzedaży ;) I producenci nie zrobili by Pro Street na PSX nie dlatego że im się nie chce, tylko mniej kasy za to dostaną, a przy okazji nowy tytuł ma zachęcić do kupna nowej konsoli - tak zawsze było i będzie. To samo jest w PC - ciągle coś nowszego trzeba - ja przesiadam się niedługo na serię GF9 bo aktualnie siedzę na 7300GT, który że tak to ironicznie ujmę spowalnia mojego C2D :E

Wracając do braku kasy - trochę inicjatywy i samozaparcia a kasa się znajdzie - mało ulotek do roznoszenia? Z tego co się orientuję to w mniejszych miastach jest 50zł/100zł za rozniesienie - roznosisz co tydzień - bez wydawania przez miesiąc 400zł w kieszeni, a roznosisz i tak tylko w weekendy więc nie ma co zasłaniać nauką (tak stary argument...) swojego lenistwa.

PSP - dobry zakup, choć rozmyślał bym też nad Nintendo DS - na obie platformy można znaleźć doskonałe tytuły.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:06, Tomek1120 napisał:

Weź przestań z tą mocą. Już teraz ledwo utrzymuje się w tych 100% a nie że za 5 lat dopiero
będzie. Takich głupot wam Sony nagadało. I nie wezmę nic co się tak szybko psuje jak już mojemu
kuzynowi się popsuło. Mówiłem żeby nie kupował po tym jak miał PS2 i ciągle je musiał naprawiać.
I teraz mówi że żałuje zakupu PS3.


Jak ty mało wiesz , a kuzyn raczej ma gwarancję więc o co ta afera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha, dobre, dobre :D nie w polskich realiach człowieczki z NC soft.. przyśniło sie? TO kawy sobie zrobic i zapomnieć :) komp służy do internetu muzyki filmów i gier w polkich domach, a ogromna ilość używa gg i innych bajerów których nigdy nie porzucimy dla konsoli... :P zreszta kasa kasa i kasa panowie : PC jakos trzyma sie do dziś mimo wszystkich revolucji nexgenowców ataków psów nintendo a nawet wbicia noża w plecy przez MS i xboxa... :) tak szybko nas od grania na kompikach nie odciągniecie, lejdis :) jakos te exclusivy i inne chłamy i obiecanki cacanki niewiele zmieniły i zmieną :D nie ma co się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no nie byłbym taki pewien... w polsce to raczej piractwo jest a nie jako tacy komputerowi gracze... Poza tym Polskie realia są takie że ludzie zasłaniają się brakiem kasy i innymi pierdołami, a prawda jest taka że - nie masz kasy to nie kupuj. A najśmieszniejsze jest to kiedy ktoś ma wypasionego kompa i jedzie na np. nielegalnyn windowsie i zasłania się brakiem kasy... Natomiast nie widziałem jeszcze piratów do PS3, a nawet jeżeli to muszą z deczka kosztować - blue ray ^_^. W polsce dlatego sprzedaż PS3 będzie mieć niski poziom dopuki panowie jej nie spiracą ot zwykły fakt. Znam chyba tylko jednego człowieka który nie piraci w moim najbliższym otoczeniu - ot szara polska rzeczywistość.

A propo exclusive - teraz chyba będzie moda multiplatformowości - nawet Gears of War (vide fanboy mówi że dla tej gry wszyscy powinni kupować konsole bo to tytuł doskonały... ja nawet nie wiem czy to na PC kupię, bo zwyczajnie mi nie podchodzi...) i Viva Pinata dostaną wersje na PC i wiele innych gier które już zdążyły wyjść.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią kupiłbym PS3 dla samego Motorstorm''a, oraz Resistance''a, ale niestety: jestem wiernym graczem PC-towym, więc raczej z upgrade''uję kompa, niż kupię konsolę. A czemu? Bo Wiedźmin nie wychodzi na konsole! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 20:02, Makratos napisał:

> Ja na PS3 zamiaru przechodzić nie mam w ogóle. PC forever :)

I twoję motto życiowe to "nigdy nie mów nigdy" a ten nowiutki komputer już jest przestarzały
bardzo mi przykro :)



Lol, nie narzekam na żadną grę. Niestety nie mam juz 15 lat i nie musze miec kazdej nowej gry (aczkolwiek kazda działa na max detalach). I jest to komp tylko mój, osobisty jednoosobowy. A to ze są nie wiadomo jakie karty graf. 8800cos tam cos tam to mnie to nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pc i xboxa i co? I g.... ;) mam ochote to gram na pc a innym razem jak mnie najdzie ochota odmóżdzyć się trochę siadamy z synem z padami w łapach. ale obaj mamy podobne zdanie - pecet trochę bardziej do myślenia zmusza. I bawi. konsolka - tylko bawi. I to jest cała różnica.
ps. irytuja mnie mnie fanboye i to ich sikanie w majty z ekscytacji nad konsolką.
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ma gwarancje. Ale gdy miał ps2 to dawał je chyba 5 razy do serwisu i musiał czekać kilka tygodni żeby je odebrać. Więc po co mu coś co ciągle w serwisie leży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos powiedział : PC-towi gracze przejdą na PS3? a sprawa nie przeszła echem , ładnie sie tłumaczyliście , gdyby ktos powiedział konsolowcy przejda na PC , to by go wyśmiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować