Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2008 o 20:46, Quatre napisał:

Jest znana dokładna data premiery tej gry? Bo jakoś nigdzie nie mogę się doszukać :/

GOL rzecze 23.10, lecz na ile mu wierzyć sam musisz ocenić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 20:54, windows00 napisał:

GOL rzecze 23.10, lecz na ile mu wierzyć sam musisz ocenić :)

Dzięki za info. Wkurza mnie to, że już od dłuższego czasu trąbią o tej grze na prawo i lewo, a tu jeszcze tyle czasu do jej premiery. Przez tak długi czas to człowieka tylko zniechęcić mogą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

King''s Bounty zainteresował mnie już na początku. Śledziłem nowości o tej grze itp. Dzisiaj zainstalowałem demo. I po prostu jestem zachwycony. Podoba mi się praktycznie wszystko:
Bardzo fajnie wymyślony system rozwoju postaci, fajne umiejętności.
Bardzo fajne stwory.
Gram Magiem i gra mi się nim bardzo dobrze. B. fajne i mocne czary, które umieją zmieść wielu przeciwników z powierzchni ziemi.
Dużo możliwości przejścia questów. Np. Ja smoka nie zabiłem, tylko sprytnie go omijałem, zabierając wszystkie skarby a na końcu lalkę, nekromanta zabity bez problemów, a wszystkie skarby w jaskini znalazłem :)
Gra jest naprawdę dobrze przetłumaczona.
King''s Bounty ma genialną, baśniową grafikę, pasującą do klimatu.
Jak widać, nie przeszedłem jeszcze nawet całego dema ale już wiem, ze ta gra to dla mnie absolutny must have! Nie mogę się doczekać premiery! Szczerze polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na razie tylko w demo (jeszcze nie skończyłem) ale w zasadzie już mogę stwierdzić, że gra bardzo mi się podoba. Chyba znacznie bardziej niż seria Heroes. Co prawda nie można rozbudowywać swojego zamku, ale sama walka, jednostki, rozwój bohatera, rozmowy ze zleceniodawcami naprawdę wyglądają nieźle.

Jest to o tyle zabawne, że grą w zasadzie w ogóle się nie interesowałem. Ot, zobaczyłem zapowiedź gry w CDA, i to tylko dlatego że o Kings Bounty wiedziałem tyle, że była prekursorem Heroes of Might nad Magic. Później zobaczyłem że w sieci pojawiło się demo, ale i tak go nie pobrałem. Dopiero po przeczytaniu recenzji w CDA ściągnąłem je. I nie żałuje. Pograłem sobie trochę, i naprawdę wygląda to nieźle. Cały ten baśniowy klimat, itp.

Mam tylko jedno pytanie...
Kiedy premiera ? :P
PS. Co trzeba zrobić by w demie zostać uznany przez mistrza za godnego wojownika, pogromcę smoków ? Bo królewski poszukiwacz skarbów, to raczej nie jest to, o czym myślałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 11:52, Darkstar181 napisał:

PS. Co trzeba zrobić by w demie zostać uznany przez mistrza za godnego wojownika, pogromcę smoków ? Bo królewski poszukiwacz skarbów, to raczej nie jest to, o czym myślałem :P


Co byś nie zrobił to jeno poszukiwaczem skarbów cię mianują...:) Może w pełnej wersji dane nam będzie innego tytułu doświadczyć, ale diamentów przeciw orzechom za to nie postawię...:)

Ja pierwszy raz w demo zagrałem można by rzec od rzyci strony - najsampierw łaziłem jak dziki po mapie a dopiero gdzieś w połowie wykonałem królewskie zlecenie... A trza było rozkaz pierwej wypełnić, bo nagroda warta była zachodu - pomysł z duchami jest bardzo udany moim skromnym zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 11:52, Darkstar181 napisał:

Mam tylko jedno pytanie...
Kiedy premiera ? :P

Jak pisałem wyżej - Cenega nie ma w planie wydawniczym dokładnej daty, ale na GOLu wisi 23.10.

Dnia 25.09.2008 o 11:52, Darkstar181 napisał:

PS. Co trzeba zrobić by w demie zostać uznany przez mistrza za godnego wojownika, pogromcę
smoków ? Bo królewski poszukiwacz skarbów, to raczej nie jest to, o czym myślałem :P

Nic :P
Ma to związek z głównym wątkiem fabularnym gry. I zapewniam, że poszukiwacz to ważniejsza i obfitująca w więcej przygód profesja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łee... mam zbierać świecidełka ? Chciałem gwałcić piękne smoki, i zostać pogromcą strasznych księżniczek...a tu dają łopatę, i skarbów szukać każą :P
Mam nadzieję że w pełnej wersji faktycznie będzie możliwa inna droga. Ale jeżeli jest to faktycznie powiązane ściśle z fabułą, jak napisał windows00, to trochę szkoda. A już się cieszyłem że nasze działania mają jakiś wpływ na ścieżkę fabularną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 13:03, Darkstar181 napisał:

Łee... mam zbierać świecidełka ? Chciałem gwałcić piękne smoki, i zostać pogromcą strasznych
księżniczek...

Ależ nikt Ci tego nie broni. W końcu potężnych skarbów pilnują smoki z księżniczkami (dowód masz w tutorialu :P ).

Dnia 25.09.2008 o 13:03, Darkstar181 napisał:

a tu dają łopatę, i skarbów szukać każą :P

Pf, malkontent.

Dnia 25.09.2008 o 13:03, Darkstar181 napisał:

Ale jeżeli jest to faktycznie powiązane ściśle z fabułą, jak napisał windows00, to trochę szkoda. A już
się cieszyłem że nasze działania mają jakiś wpływ na ścieżkę fabularną.

Nie będzie też za bardzo liniowo :P
Już w demie masz kilka możliwości rozwiązania pewnych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej o tym, co mi się w grze podobało: dowodzenie determinujące siłę posiadanego wojska. A teraz to, co mnie do grania zniechęca: brak wyraźnych tur podczas eksploracji mapy (to największa zmiana in minus w drugiej części Etherlords w porównaniu do pierwszej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 14:00, Treant napisał:

A teraz to, co mnie do grania zniechęca: brak wyraźnych tur podczas
eksploracji mapy (to największa zmiana in minus w drugiej części Etherlords w porównaniu
do pierwszej).

Raczej - całkowity brak tur w czasie eksploracji mapy. Odbywa się ona w czasie rzeczywistym, więc nie ma mowy o żadnych turach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz powtórzę moje pytanie: Co oznacza ten komunikat, i jak mogę sobie z nim poradzić?
"C:\work\skyfallen\tmb\BMRender\rmode.cpp(1595):DirectX call faied: -1, -1, D3DERR_NOTAVAILABLE (This device does not support the queried technique)"
Co mam zrobić?
Pokazuje mi się to, jak wchodzę do jaskini ze smokie, oczywiście po chwili gra wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 16:42, Byl napisał:

Kolejny raz powtórzę moje pytanie: Co oznacza ten komunikat, i jak mogę sobie z nim poradzić?
"C:\work\skyfallen\tmb\BMRender\rmode.cpp(1595):DirectX call faied: -1, -1, D3DERR_NOTAVAILABLE
(This device does not support the queried technique)"
Co mam zrobić?

Nawias wyjaśnie, że urządzenie nie obsługuje stosowanych technologii (jeśli się nie mylę), więc radziłbym zainstalowanie najnowszego DirectXa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:25, windows00 napisał:

> Kolejny raz powtórzę moje pytanie: Co oznacza ten komunikat, i jak mogę sobie z
nim poradzić?
> "C:\work\skyfallen\tmb\BMRender\rmode.cpp(1595):DirectX call faied: -1, -1, D3DERR_NOTAVAILABLE

> (This device does not support the queried technique)"
> Co mam zrobić?
Nawias wyjaśnie, że urządzenie nie obsługuje stosowanych technologii (jeśli się nie mylę),
więc radziłbym zainstalowanie najnowszego DirectXa



Jestem na 100% pewny, że mam najnowszego DirectX-a, wersję z sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd jest błędem sterowników karty grafiki. Usunąłeś je zgodnie z instrukcjami z linka, który Ci dałem? zainstalowałeś następnie najnowszą wersję sterowników, które obsługują Twoją kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 20:04, Rafal G napisał:

Ten błąd jest błędem sterowników karty grafiki. Usunąłeś je zgodnie z instrukcjami z
linka, który Ci dałem? zainstalowałeś następnie najnowszą wersję sterowników, które obsługują
Twoją kartę?



Tak, oczywiście że tak.
Już dawno.
Tyle że mi komp przestał działać prawidłowo, i co robiłem internet mi się ścinał, i wiele, wiele gorzej.
Więc musiałem przywrócić system.
Wolę drugi raz nie instalować, bo jak mi całkiem padnie komp, to co będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo, tym razem z onetu i wszystko działa dobrze. Nie dość, że jest to pierwsze demo, które mam na komputerze od kilku lat, to jeszcze jakie! Mam nadzieję, że premiera pełnej wersji już niedługo, po nocne z tą grą jestem nią absolutnie zachwycony, odstawiłem nawet na bok Wiedźmina. Słyszałem naprawdę dużo pozytywnych opinii na temat King''s Bounty, ale nie sądziłem (najbardziej podoba mi się usunięcie podziały na tury na mapie świata, to mi zawsze najbardziej przeszkadzało w HoMM), że to wszystko prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę zamówiłem kilka tygodni temu, premiera zbliża się dużymi krokami, a ja prawie nic o niej nie wiem:P!
Skoro nie ma tur to jak załatwili kwestie wojska tzn w homm co tydzień można było kupić ileś tam oddziałów, tutaj tylko walka jest taurowa, więc czy w zamku co pewien czas(~12minut) są dostępne nowe jednostki czy zawsze możemy je kupić w zależności od kasy w naszej sakiewce??? Jak to jest:P?
Ma ktoś info jak długa jest kampania i kim będziemy grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 16:49, Forgotten napisał:

Skoro nie ma tur to jak załatwili kwestie wojska tzn w homm co tydzień można było kupić
ileś tam oddziałów, tutaj tylko walka jest taurowa, więc czy w zamku co pewien czas(~12minut)
są dostępne nowe jednostki czy zawsze możemy je kupić w zależności od kasy w naszej sakiewce???
Jak to jest:P?

Po pierwsze - nie ma zamku. Tzn. jest, ale my nie zajmujemy się rozbudową zamków.
W siedliskach są ustalona liczba jednostek, powiedzmy 100.000 Chłopów. Wjeżdżamy do siedliska i kupujemy pewną ilość jednostek. Zależy ona od naszej sakiewki, jak również od wartości Dowodzenia, które limituje naszą armię.
Jeśli mamy 1000 punktów dowodzenia, będziemy mogli przyjąć 2000 Chłopów (bo jeden chłop wymaga 5 punktów Dowodzenia).

Dnia 29.09.2008 o 16:49, Forgotten napisał:

Ma ktoś info jak długa jest kampania i kim będziemy grać?

Będziemy grać człowiekiem. Będą trzy postacie - wojownik, paladyn i mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować