Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

No trochę szkoda że nie ma tu skirmisha. :/ W HoMM III sporo czasu spędziłem grając w poszczególne scenariusze, myślałem że tu jest tak samo ;). Cóż, trochę szkoda. Najwyżej trochę wstrzymam się z zakupem ale coś czuję że prędzej czy później i tak KB do mnie trafi. Bo czuć tu ducha HoMM III. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 14:25, gitarka napisał:

Gdzie (albo jak) mogę zdobyć obserwatorów??


Strasznych Obserwatorów można kupić u któregoś z żabołaków na bagnach (chyba u tego najstarszego) o ile wykona się dla niego questa/questy.

Dnia 31.10.2008 o 14:25, gitarka napisał:

Ogólnie to chodzi mi o jakąś jednostkę latającą, przed atakiem na wielkiego żółwia.


Obserwatorzy to bardziej strzelcy niż jednostka latająca, jeśli poszukujesz tej drugiej to bardziej polecałbym gryfy - kilka ich jaj można podkraść na wyspie gryfów w Arlanii, można też je zatrudnić w Lesie Verlon (chociaż już nie jestem pewien od jakiego momentu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, jest pewien myk na tego żółwia:

Potrafi atakować jedynie jednostki, które przy nim stoją, strzelców dosięga Trzęsieniem. Obserwatorzy mają to do siebie, że lewitują, więc... Trzęsienie ich nie dotyka ;) Mogą spokojnie "pykać" w żółwia aż do wygranej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 14:53, Ostrowiak napisał:

Jeszcze nie, twórcy zapowiedzieli prace nad dodatkiem, w którym będzie ta opcja.


O ile mi wiadomo nic takiego nie miało miejsca. Owszem, wspominali, że rozważą opcję dodania multi w drugim dodatku, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi, że KB jest grą zorientowaną na fabułę, i że nie wyobrażają sobie umieszczenia w niej multi - szczerze wątpię, żeby miało się to pojawić.
Osobiście mam nadzieję, że taka opcja nigdy nie zostania dodana. Wystarczy trochę pograć, żeby zobaczyć dlaczego nie miałoby to najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, tu świat jest całkiem inny niż w heroes. Walki w multi w ogóle mogły by się nie odbywać, bo za każdym razem omijalibyśmy wrogiego bohatera i przejmowali jego zamki, a on nasze. Jednym słowem porażka. Co do patcha to mam nadzieję, że wprowadzą nowe questy, choć i tak już jest ich bardzo dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klika pytań :
1. po co dokładnie jest szał ? jak go użyje w bitwie to się odnowi ?
2. potrzebuje kryształów aby zdobyc umiejęcnosc aby nauczyc się czarów... jak wydam rune na czar to jzu bede mógł go rzucać za free?
3.dlaczego nieraz jednostki są przestraszone i PC sam gra ? można to jakos zmienic ?

ogólnie sądze ze gra zajefajna nie załuje 69,90 zł :]
aha i jeszcze jedno satrforce.. nie sprawia kłopotu

ps moge zrobic ISO gry i odpalic za pomocą daemona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Szał służy do przyzywania duchów szału . ;) Za parę questów dostaniesz artefakt, który Ci to umożliwi.
2. Tak . Czar nie będzie już wymagał każdorazowego wydatku w kryształach. Zużyje się jedynie mana.
3. Przeciwnik ma w oddziale jednostkę z umiejętnością strach. Nie jestem pewien, ale chyba wysokie morale temu zapobiegają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:10, Chester001 napisał:

1. po co dokładnie jest szał ?


W pewnym momencie (na wczesnym etapie głównego wątku) zdobędziesz artefakt który pozwoli Ci używać szału jako odpowiednika many do rzucania unikatowych zaklęć (ich liczba i właściwości będą się zwiększały w czasie gry).

Dnia 31.10.2008 o 19:10, Chester001 napisał:

jak go użyje w bitwie to się odnowi ?


Zyskujesz szał gdy Twoje jednostki atakują wroga i gdy stają się celem ataku wrogich jednostek więc im dłuższa i bardziej krwawa bitwa tym więcej go zgromadzisz. Poza bitwą szał bardzo szybko spada więc używaj go w walce ile tylko się da.
Szał można także uzupełnić pijąc ze specjalnych studni lub używając mikstur (to drugie warto robić przed trudniejszymi walkami aby już na starcie móc użyć mocy artefaktu).

Dnia 31.10.2008 o 19:10, Chester001 napisał:

2. potrzebuje kryształów aby zdobyc umiejęcnosc aby nauczyc się czarów... jak wydam rune
na czar to jzu bede mógł go rzucać za free?


Kryształy i runy to dwie różne rzeczy - kryształy są używane do przepisywania zaklęć do księgi czarów i do ich ulepszania (najpierw musisz nauczyć się odpowiednich umiejętności związanych ze szkołą magii do której należy czar). Runy są używane wyłącznie do kupowania nowych umiejętności lub ulepszania tych już posiadanych.
W chwili kiedy ulepszysz czar zwiększa się jego moc, czas działania lub ilość jednostek na które czar zostanie rzucony (np. "Przyspieszenie 3 poziomu działa na wszystkie sojusznicze jednostki), w większości wypadków niestety zwiększa się także koszt jego rzucenia w manie więc zastanów się zanim go ulepszysz. Tylko nieliczne czary nie kosztują więcej many po ulepszeniu a chyba jedynie uzdrowienie staje się tańsze.

Dnia 31.10.2008 o 19:10, Chester001 napisał:

3.dlaczego nieraz jednostki są przestraszone i PC sam gra ? można to jakos zmienic ?


Tak się dzieje najczęściej gdy walczysz z wilkami lub wilkołakami - mają one umiejętność przestraszenia Twoich wojsk które wtedy atakują automatycznie i nie mogą atakować jednostek o wyższym poziomie od siebie.

-> AR999
Morale nie neguje efektu strachu, wysokie morale daje bonus do ataku, obrony oraz szansy na trafienie krytyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak fajnej grze trafiła się tak niechlujna lokalizacja. Ilość brakujących/nadmiarowych kropek i przecinków, błędów gramatycznych, stylistycznych i, o zgrozo, ortograficznych jest po prostu zatrważająca. Polska edycja KB jest też z pewnością niekwestionowanym liderem wśród gier, jeśli chodzi o liczbę zdań zakończonych wykrzyknikiem - tego po prostu nie daje się momentami czytać. Czy oryginalne, rosyjskie teksty też były naszpikowane taką ilością wykrzykników? A jeśli tak, to czy nie można było odpuścić sobie od czasu do czasu tłumaczenia znak w znak? I czy po skończeniu prac lokalizacyjnych ktoś w ogóle próbował przetestować efekt końcowy? No nic, wracam do gry stoczyć "jeszcze jedną bitwę" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak usiadłem o 19 grac ta teraz skończyłem :)
i tylko dlatego ze jestem zmęczony a tak to bym jeszcze grał...
Jestem już na poziomie 7 gram wojownikiem i główinie rozbudowuje magie :P
Mam fajny skład chodz z początku trudno było coś zmienaic bo sie przyzwyczaiłem do niedzwiedzia. no ale zatąpiłem go.. hmm.. czymś tam wilkołakiem.. hp 70 i 5-7 atak dodatkowo ma specjalnosc wsciekłość co zwieksza atak coś fajnego :)
szkoda ze wiecej nie ma umiejętności powinnu bardziej ją rozbudowac.. no ale nie jest żle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo skilli z drzewka hero i potem różne artefakty modyfikują jednostki z armii, więc jakby przesadzili ze skillami na samych oddziałach to by mogło się zakończyć powstawaniem nieśmiertelnych morderców.

KB to jedyna gra, jaką znam w której wilkołaki są Elfami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy zabiłem krakena i chciałem wyjść za tą babkę za która można wyjść po jego zabiciu gra wyłancza mi się zdarzyło się komuś coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować