Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2009 o 16:30, Zabujca_Smokuf napisał:

Z drogi! Z drogi! Wiozę dobrą nowinę!

http://www.fabryka.pl/aktualnosci.php?id=2347#searchkk

Ej co wy tak na to czekacie? Ja tam nie jestem w temacie czy to dobry autor i powieść? I czy to już ostatnia część tego cyklu czy może będą następne? jakie to klimaty i czy opyla się wypożyczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 19:06, Witcher1990 napisał:

> Z drogi! Z drogi! Wiozę dobrą nowinę!
>
> http://www.fabryka.pl/aktualnosci.php?id=2347#searchkk
Ej co wy tak na to czekacie? Ja tam nie jestem w temacie czy to dobry autor i powieść?
I czy to już ostatnia część tego cyklu czy może będą następne? jakie to klimaty i czy
opyla się wypożyczyć?

Bardzo dobry autor (trzeci w Polsce pisarz fantasy po Sapkowskim i Kresie, nie liczę Dukaja, bo jescze nie czytałem), bardzo dobre powieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 19:06, Witcher1990 napisał:

Ej co wy tak na to czekacie? Ja tam nie jestem w temacie czy to dobry autor i powieść?
I czy to już ostatnia część tego cyklu czy może będą następne? jakie to klimaty i czy
opyla się wypożyczyć?

Według mnie Grzędowicz to jeden z najlepszych polskich pisarzy fantastyki, a cykl Pana Lodowego Ogrodu jest niesamowity, klimat. Cóż, ciężko to powiedzieć, trzeba po prostu przeczytać ale w skrócie - s-f+fantasy+klimaty nordyckie.

Niedawno została zapowiedziana 4 część ale autor nie wyklucza i piątej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 19:27, Nagaroth napisał:

> Ej co wy tak na to czekacie? Ja tam nie jestem w temacie czy to dobry autor i powieść?

> I czy to już ostatnia część tego cyklu czy może będą następne? jakie to klimaty
i czy
> opyla się wypożyczyć?
Według mnie Grzędowicz to jeden z najlepszych polskich pisarzy fantastyki, a cykl Pana
Lodowego Ogrodu jest niesamowity, klimat. Cóż, ciężko to powiedzieć, trzeba po prostu
przeczytać ale w skrócie - s-f+fantasy+klimaty nordyckie.

Niedawno została zapowiedziana 4 część ale autor nie wyklucza i piątej.

To nie wiem czy opłaca się to już czytać i podniecać skoro na następną część trzeba czekać pewnie 3-4 lata. W końcu to nie płyta Dody. Na Witchera czekałem ponad 5lat więc wiem co to znaczy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem pierwszy tom cyklu Troja Davida Gmmella. Niesamowita przygoda. Rozkręca się powoli od początku do dynamicznych, ostatnich wydarzeń. Mamy wiele barwnych i zróżnicowanych postaci, metamorfozy bohaterów, miłość, zdradę, przyjaźń, lojalność, honor, bitwy. Wszystko klimatycznie oprawione w mitologię. Szczerze polecam. Polskie wydanie jest fantastyczne, twarda okładka i porządny, wysokiej jakości miły w dotyku papier.

Mam pytanie - czy znacie jakieś książki opisujące przygody właśnie w takich mitologicznych czasach? Nie chodzi mi o Iliadę itp, ale o współczesną literaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 00:03, Galadin napisał:

Właśnie skończyłem pierwszy tom cyklu Troja Davida Gmmella. Niesamowita przygoda. Rozkręca
się powoli od początku do dynamicznych, ostatnich wydarzeń. Mamy wiele barwnych i zróżnicowanych
postaci, metamorfozy bohaterów, miłość, zdradę, przyjaźń, lojalność, honor, bitwy. Wszystko
klimatycznie oprawione w mitologię. Szczerze polecam. Polskie wydanie jest fantastyczne,
twarda okładka i porządny, wysokiej jakości miły w dotyku papier.

Mam pytanie - czy znacie jakieś książki opisujące przygody właśnie w takich mitologicznych
czasach? Nie chodzi mi o Iliadę itp, ale o współczesną literaturę.

Czytałem jego książkę i na prawdę nie było do czego się przyczepić. Ile tomów ma ten cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 09:42, Witcher1990 napisał:

Czytałem jego książkę i na prawdę nie było do czego się przyczepić. Ile tomów ma ten
cykl?


Właściwie są trzy tomy, z czego ostatni skończyła pisać jego żona z powodu śmierci Davida. Nie wiem ale wydaje mi się że gdyby żył to pisałby więcej książek o starożytnych czasach.
Może Gemmell nie jest znany w szerokim świecie, ale uwielbiam go czytać ponieważ dostarcza mi tego co zawsze chciałem - poznawać przygody wielkich bohaterów, ich wzloty i upadki, być z nimi emocjonalnie związanym. Wiele razy zdarzyło mi się wzruszyć czy nawet chcieć płakać przy Troi, a to znaczy że książka ta dołączy do moich ulubionych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś polecić jakąś dobrą książkę z odrobiną humoru i przygodą w tle. Coś dobrego na te nudne jesienne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 18:58, Vekkus napisał:

Czy mógłby ktoś polecić jakąś dobrą książkę z odrobiną humoru i przygodą w tle. Coś dobrego
na te nudne jesienne dni.


Pod ten opis wpasuje się chyba każda pozycja Terry''ego Pratchetta.
Jeśli chcesz świetną fantasy, lecz gdzie mniej humoru to zainteresuj się Trylogią Księcia Nicości R. Scotta Bakkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 18:58, Vekkus napisał:

Czy mógłby ktoś polecić jakąś dobrą książkę z odrobiną humoru i przygodą w tle. Coś dobrego
na te nudne jesienne dni.

Mhm ja bym polecił cykl Belgariada Davida i Leigh Eddings, bardzo ciekawa epicka historia o chłopcu który ma w przyszłości zostać Bogo-Bójcą. Postacie są tu niezwykle rozbudowane, ciekawe, a przede wszystkim aż ociekają sarkazmem i ironią. Nawet Głos Przeznaczenia bywa sarkastyczny :-) Jest niczym reżyser który gryzie własny megafon zirytowany że aktorzy nie chcą grać według scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pratchett! Pratchett! Pratchett!
Jeśli lubisz ekscentryczne poczucie humoru, spodoba Ci się. Ba nawet sięgniesz po więcej!
A co do serii, jeśli chcesz podumać nad ludzką egzystencją to polecam Cykl o Śmierci. Jeśli lubisz humor pisany raczej dla dzieci wybierz Cykl o Tiffany. Jeśli lubisz czarownice wybierz Cykl o Czarownicach. Innymi słowy - każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 19:33, Zabujca_Smokuf napisał:

Pratchett! Pratchett! Pratchett!
Jeśli lubisz ekscentryczne poczucie humoru, spodoba Ci się. Ba nawet sięgniesz po więcej!

A co do serii, jeśli chcesz podumać nad ludzką egzystencją to polecam Cykl o Śmierci.
Jeśli lubisz humor pisany raczej dla dzieci wybierz Cykl o Tiffany. Jeśli lubisz czarownice
wybierz Cykl o Czarownicach. Innymi słowy - każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytałem go jak byłem w szpitalu przez co bolały mnie oczy i przez baaaardzo długo plecy przy wysiłku-- nadciągnąłem mięsień podkładając poduszkę pod głowę w pozycji pół leżąc pół siedząc. Książki niby dobre ale jakiegoś wielkiego szału nie ma. Czytałem o tym czarodzieju i o pudełku z karzełkiem który robił zdjęcia (chyba II tomy) i jeden nie dokończyłem o dziewczynce z kijem/laską na której mogła latać. Zapamiętałem z tej książki, że szklarz dmuchał raz na dwa tygodnie. Dodam, że nie o szkło chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za Pratchtta się już kiedyś brałam. Nie był zły, ale jakoś mi nie przypasił. Gdyby miał jeszcze ktoś jakieś propozycje. :D Chociaż książki zaproponowane przez Hubi_Koshi też wydają się ciekawe, więc na pewno są w kolejce do przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam "13 1/2 życia kapitana Niebieskiego Misia" Waltera Moersa. Jest to opowieść o przygodach nietypowego misia w Camonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz swojskie klimaty, możesz sięgnąć po cykl o Jakubie Wędrowyczu. Jest ogromna dawka humoru, nienaganna fabuła i miodne teksty. Cykl ten ma sporą rzeszę fanów, ponieważ autor - Andrzej Pilipiuk to genialny pisarz. Osobiście uważam, że może się spodobać (chociaż ze względu na Twoją płeć, nie zdziwiłbym gdyby Cie to irytowało - nie każdy lubi przygody bimbrownika i degenerata ;) ).
Ewentualnie z tych wyżej wymienionych "Swojskich klimatów" możesz wziąć przygodę opisaną przez J. Haseka pod tytułem "Dobry wojak Szwejk". Opowieść jest zabawna, tylko ten specyficzny humor trzeba rozumieć i uważać na zapomniane już niekiedy słownictwo.

Szczerze mówiąc to rzadko czytam humorystyczne książki, bo preferuję grozę czy inną tego stylu fantastykę, lecz śmiało polecić mogę również Pana Lodowego Ogrodu. Humoru w niej brak, ale jest genialna. Na tym forum, mamy sporą rzeszę fanów tego cyklu. Prawda? :]

A co do PLO, to dla czekających na III tom mam newsa! Jak podaje Fabryka Słów:

"Trzeci tom „Pana Lodowego Ogrodu” na niespełna 2 tygodnie przed premierą już wdarł się na listę bestsellerów Merlina.
A my w ferworze przedpremierowych przygotowań przechwyciliśmy Autora i wręczyliśmy pokaźny pakiet plakatów, na których Jarosław Grzędowicz złożył swój podpis. Plakaty te już wkrótce będą mogły trafić w Wasze ręce. Jak? O tym poinformujemy niebawem.
Czuwajcie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 19:06, Zabujca_Smokuf napisał:


,,Mamy przed sobą... czwarty tom"
Uhuhuuuu, nieee. Nie zgadzam się! Kolejne X lat czekania?
Cholera.
No dobra, przynajmniej trójeczka już niedługo się na półce pojawi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować